Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mivel lehet az epekovet elhajtatni fórum

Mivel lehet az epekovet elhajtatni (tudásbázis kérdés)

17. anngi
2008. márc. 9. 14:42
koszike a jo tanacsott
2008. márc. 7. 22:18
Nálunk nagyon ritkán próbálkoznak meg az epekő gyógyszeres elhajtásával, mert ritkán sikerül, és nagy a kiújulási arány. Panaszt okozó köves epehólyagot gyakorlatilag mindig el kell távolítani. Barátkozz meg a gondolattal, hogy búcsút kell venned tőle! Sajnos a házi praktikák ebben az esetben nem érnek semmit. De ne izgulj, sokan élünk eme kis szerv nélkül, és egész jól elvagyunk nélküle. Ja, és addig műttesd meg, amíg a tb állja! (isten tudja, mi lesz itt.)
15. josey
2008. márc. 7. 21:18

Sziasztok,

nekem is volt epekövem.Az uh-n a doki tizen-párat mondott,a végeredmény 155db lett!!

Engem műtöttek,viszont rengeteget olvastam róla...Nem mertem semmit sem beszedni,ami hajtaná,mert elakadhatnak az epevezetékben.

A feketeretket próbáltam,epe-máj-tisztító teát ittam mértékkel,és olívaolajos citromlevet ittam lefekvés előtt.

Nem tudom már,honnan vettem ezt.Próba-szerencse.

Nekem sajnos semmi sem segített már,de mint kiderült,évekig képződtek azok a kövek..

14. teleki_2007 (válaszként erre: 10. - Anngi)
2008. febr. 5. 20:22
Vesére a Rowatinex-nek nézz utánna.Egy barátnőmnek ajánlották rá.Rengeteg folyadékot igyál az mindenképpen kell.
2008. febr. 5. 05:04
Nekem szikével,és kapcsokkal hajtották el az epekövet,fél órás műtétlehetett,aludtam,nem emlékszem semmire,fájdalommentes volt,igaz végigvágták a hasam 25 cm hosszan,de azóta panaszmentes.Eszek mindent.Nem kell félni,nem fog fájni.
12. anngi
2008. febr. 3. 19:16
koszi szepen nektek es a vese homokot mivel?
2008. febr. 1. 20:58
Feketeretek de már más is irta!Lereszelni és enyhén megsózni!
10. anngi (válaszként erre: 9. - Erika1012)
2008. febr. 1. 20:14
a vese homok hajtas engem szemelyesen erdekel csak ne teaval mert meg a latvanyatol is undorodom
2008. febr. 1. 20:09

Az az igazság, hogy arról már halottam hogy vesekövet el lehet hajtatni, de hogy epekövet,arról még nem. Mert a vesekövet, és a vesehomokot kipisiled, de ezt nem lehet kipisilni.

Bár legyen igazatok, és legyen rá mód. Engem 4 éve operáltak epekővel, és a professzorom egyáltalán nem beszélt soha elhajtásról, vagy bármi másról. Mindig azt mondta, hogy minnél előbb ki kellene venni, mert bármikor elindulhat a nagy kövem (2cm-es) az epevezetékbe és azt elzárva galibát tud okozni. ( nekem odaadták 1 kis edénybe a köveimet, és nem úgy néznek ki mind amit fel lehet oldani, olyan kemény hogy kalapáccsal nem lehet szétverni.

8. anngi (válaszként erre: 7. - Teleki_2007)
2008. febr. 1. 20:07
koszi szepen minden erdekel hal istenek nem nekem kell hanem anyosomnak
7. teleki_2007 (válaszként erre: 5. - Anngi)
2008. febr. 1. 19:56

Van ez a tibeti gomba, azt írja az útmutatása,hogy feloldja a köveket.Nem tudom,hogy makkora köveid vannak és hogyan gondoltad az elhajtást..Nekem nagyon sok apró és néhány nagyobb kövem is volt.De megműtöttek nagyobbik fiam születése után, ugyanis besárgultam mivel két kissebb kő elindult és megakadt az epevezetékbe.Végülgörcsoldókat kaptam és tágult annyit a vezeték ,hogy kimentek a kövek de addigra én már szép sárga lettem.A teáknál meg kell nézni,hogy szabad-e epekövességben alkalmazni.Mert van olyan amit kimondottan nem szabad.

Van egy ROWACHOL nevű kapszula amely Máj-és epebetegségek(pl.epekő, epegörcs,epehólyag és epevezeték gyulladás, májgyulladás) kezelésére szolgáló gyógyszerkészítmény.Ezt a dobozról írtam le.A gyógyszertátben recept nélkül lehet kapni és jó.Remélem tudtam valamennyit segíteni.Ha esetleg a gomba érdekel nekem lesz plusz mert nemsokára feleznem kell.Akkor jelezz...

6. otis
2008. febr. 1. 19:48
én úgy tudom, hogy nagyon profin feloldja!! Érdemes tenni egy próbakúrát! Nagyon egészséges, higítja az epét.
2008. febr. 1. 19:45
a nagyobb koveket is elhajtja ?
4. otis
2008. febr. 1. 19:40
Gyaluld le tökgyalun, sózd le. Hagyd állni, aztán keverj hozzá natúr joghurtot és kefírt vegyesen. Még sózhatod utólag is. Egy-két fejből kiváló adagot lehet csinálni! És egyből segít!
2008. febr. 1. 19:39
sok folyadékkal,méregtelenítő teával
2. otis
2008. febr. 1. 19:39
Feketeretekkel!!! Még a gyógyszer hatóanyaga is feketeretekből van, amit adnak rá.
2008. febr. 1. 19:38
Mivel lehet az epekovet elhajtatni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook