Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mivel gyorsitható az anyagcsere? fórum

Mivel gyorsitható az anyagcsere? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. okt. 27. 17:39
Erős paprika, váháhááá..... most marja a számat éppen, vacsi után :)
2009. jún. 10. 14:02
nem kő azt gyorsítani
2009. jún. 9. 15:28
Erős paprika savanyú uborka, zöld tea.
46. zsé58 (válaszként erre: 45. - Survivor3)
2009. jún. 9. 11:33
Bérlet a WC-re.
2009. ápr. 28. 10:12
befőtt + tej + kannás bor
2009. ápr. 28. 09:58
Én másfél hónapja kezdtem minden egyes nap sportolni (30 perc futás vagy 1 óra erősítés), mellette próbáltam betartani a napi 5 étkezést a lényeg, hogy egy dekát sem fogytam, viszont látok változást az alakomon, de az csak a sport miatt. 2 napja rájöttem, hogy ez egy nagy baromság, az ötszöri étkezés. Most kipróbálom, hogy akkor eszem (és akkor is egy öklömnyit, amekkora a gyomrom mérete), amikor ÉHES vagyok, vagyis korog a gyomrom. Így, hogy most már 2 napja ezt csinálom, rájöttem, hogy mennyire túlterheltem a szervezetemet, hogy feleslegesen vittem be a sok kaját. Szerintem ez lesz a nyerő. Ui.: minek szedtek hashajtókat? Tökre nem egészséges.
2008. okt. 14. 12:35
és csípős dolgok: pl. Chili, erős paprika,
2008. máj. 7. 17:16

Engem is foglalkoztatott ez a téma, és kicsit utána néztem a neten. Természetes anyagokat és módszereket kerestem.

Már szerepelt a napi 5-szöri étkezés, a rost fogyasztás, és a szűztea, ami hatásos, de nem úgy, ahogy a dobozon van. Esténként 1 kapszula elég, így nem okoz hasmenést.

Hatásos még: ananász, almaecet, kalcium, magnézium, L-Karnitin, tejsavó, jód (barna alga), articsóka, fokhagyma, gyömbér, chai tea, rooibos tea, csalántea, zöldtea, magyalfa-tea, oolong tea, lapacho-kéreg tea, hárslevél tea, kombucha tea, fehér tea.

2008. máj. 4. 11:16
sport
40. supin
2008. máj. 4. 11:14
Joghurt, kefir...
39. f51565da13 (válaszként erre: 37. - 1fc6b1dbaa)
2008. máj. 4. 11:03
Szia! Csak arra lennék kíváncsi, hogy mennyi idő amíg egy sanyargató fogyókúra után visszaáll az anyagcsere? Kb. 3-4 hónapig voltam ilyen 1000 kalóriás diétán (vagy kevesebben), alig ettem valamit, és mellette még sportoltam is. aztán most 6 hónap alatt felszedtem 10 kilót, azt szeretném ledolgozni. Most ráálltam a napi 5szöri étkezésre, sportolok is, már kb. 2-3 hete csinálom, de semmi változás, pedig ilyen tájt emberek azért észre szoktak venni magukon néhány változást. Szóval, mi a véleményed (véleményete)??
2008. jan. 13. 13:07
natur főtt fizs és párolt brokkoli!!!!!!!!!!
2007. jún. 21. 17:58

A tuti módszer a következő! Először is nézesd meg,hogy a pajzsmirigyed jól műköködik e.Mert ha alulműködik,akkor hatástalan minden módszer.Egyébként pedig jód tabletta,zöld tea,mozgás és napi négyszeri,ötszöri étkezés!

A brutális diéták nagy on lelassítják az anyagcserét,úgyhogy erre is figyelj oda.Egy ilyen diéta után nagyon sok időnek kell eltelnie,hogy visszaáljon az anyagcsere normális üteme!A sport pedig azért fontos,mert minnél több izomszövet van rajtad,annál nagyobb az energia felhasználás.Egyszóval......sportra fel.;)

36. Csibe78 (válaszként erre: 35. - 8f6ec78674)
2007. jún. 20. 21:59
Aha, értem. És a megemelt rost bevitel? Szerintem az jobb, mint a fehérje. Nem?
35. 8f6ec78674 (válaszként erre: 34. - Csibe78)
2007. jún. 17. 19:06

Bocs, van hogy túllövök a célon:-/

A lényeg, hogy a normális anyagcsere fenntartásához a megemelt fehérjebevitel önmagában édeskevés.

2007. jún. 17. 17:29
Húúúúúúúúúúúú, hát ez nekem kínai egy csöppet :D
33. 8f6ec78674 (válaszként erre: 32. - 8f6ec78674)
2007. jún. 17. 13:57

Bocsánat, hozzá kell tennem, a specifikus dinámiás hatás egy tipp a részemről (nem látok bele a gondolataiba:-), szerintem abból indul ki. Annak viszont sok köze nincs az alapanyagcseréhez.


Specifikus dinámiás hatás: a tápanyagok, felszívódása, átalakítása (pl. tárolás) során hő keletkezik, ez a kül. tápanyagoknál eltérő, %-ban adják meg (legnagyobb a fehérjéknél). Tehát ha fehérjér eszünk, nagyobb arányban keletkezik hő, tehát a bevitt kalória nagyobb része "vész el". Ez azonban nem az alapanyagcsere "hatásköre".

32. 8f6ec78674 (válaszként erre: 31. - NOA)
2007. jún. 17. 13:41

Az igaz, hogy az anyagcserére bizonyos hatással van az energiabevitel, de itt nem a fehérjebevitel a döntő.


Dr. Markert egy biokémiai jelenséget (specifikus dinámiás hatás) próbál más színben feltüntetni, tévesen. A * diétában hiába eszitek a fehérjét nagy mennyiségben, a szöveti T4->T3 ugyanúgy csökken, ill. a T4->reverzT3 nő, vagyis az alapanyagcsere lassul (a hormonok inaktiválódnak), ez egyedül normális energiabevitellel védhető ki nagy mértékben.


Annyi biztos, hogy a megfelelő fehérjebevitel szükséges a normális pajzsmirigyműködéshez, de téves az a megállapítás, hogy hiperkatabolikus állapoton (amikor az energiabevitel túl alacsony - = koplalás -, és ezért a szövetek, tápanyagraktárak lebontása nagy mértékű) javítana a megnövelt fehérjebevitel (megjegyzem: a Markert által ajánlott 1 g/ttkg nem számít magasnak), ez tetten érhető a mesterséges táplálásban is, normális anyagcserét és nitrogénegyensúlyt (a nitrogénegyensúllyal mérhető, hogy a szervezetben milyen mértékben zajlanak fehérjebeépítő, ill. fehérjelebontó folyamatok) csak megfelelő nem fehérje eredetű (vagyis szénhidrát és zsír) kalória bevitelével lehet elérni.


Egy jótanács: ha valaminek (aminek köze van az üzlethez) igazáról akarsz meggyőződni, jobb, ha nem a kitalálóját kérdezed meg;-)

31. NOA
2007. jún. 17. 13:13

A pajzsmirigy szabályoszza az anyagcserét a fehérjebevitel függvényében.

Állati és növényi eredetű fehérjére van szükség, mégpedig norm. testsúly esetében

minden kg.ra számitsunk 0,8-1 gr. fehérjét.Minden jelentős biológiai folyamathoz fehérjére van szükség, ha nincs belőle elegendő nem működi rendesen az immunkvédekezlés.

Ha túl sok fehérjét viszünk be ennek következménye az alapanyag felgyorsulása, bőr izmok több meleget adnak, ha keveset viszünk be az alapanyagcsere drasztikusan lelassúl

ily módon biztositja az életbenmaradáshoz szükséges feltételeket.

A pajzsmirigyet két hormon szabályoszza a T4 másrészt a T3,amely döntően a fehérjebevitel minőségétől függ.


Tehát ha túl sok a fehérjebevitel sok T4 alakul át T3-má, sok hő termelődik és a test karcsú lesz.Inséges időkben a T4 tartalékol kevés hányada alakul át T3-má, az anyagcsere lelassúl

a bőr kevesebb meleget ad le az alapanyagcsere 70%-al csökkent." Dr. Markert

30. 8f6ec78674 (válaszként erre: 28. - NOA)
2007. jún. 17. 12:06
A pajzsmirigyhormonok erőteljesen befolyásolják az anyagcserét, de a sok fehérjére nem ugrik a pajzsmirigy;-)
2007. jún. 15. 22:11
Ezért érdemes olyan dolgot próbálni, ami nem teszi tönkre más szerveidet :)
28. NOA
2007. jún. 15. 15:39

Az anyagcsere központja nem a pajzsmirigy?

Sok fehérjére ugrik a pm.

27. gyorgyi7 (válaszként erre: 26. - Hisztikirálynő)
2007. jún. 15. 10:16

igen, nekem is lassú volt az anyagcserém, de az egyik barátnőmtől kaptam egy flavorin terméket, koncentrátumot, ami tulajdonképpen egy fekete bogyós gyümülcsökből lévő cucc melyet a népgyógyászatban is jól ismernek(tek), a feketeribizli, feketeszőlő, feketeszeder, feketecseresznye, meggy, szilva, bodzából tevődik össze, és azóta naponta 2Xis megyek...pedig előtte...a sok mozgás is használ, kocogni szoktam hetente 2X.

Erről a szűzteáról nem hallottam,miért káros??

2007. jún. 15. 07:12

Sziasztok!

Nekem is elég lassú az anyagcserém. Az én szervezetem mindent megemészt. :)

Kipróbáltam én is a mályvateát. Eleinte jó volt, minden nap produkáltam valamit a wc-ben, de később, úgy 3 hét után úgy hozzászokott a szervezetem, hogy már az sem hatott, úgyhogy abbahagytam.

Szerintem is a testmozgás és a megfelelő táplálkozás az, ami segíthet. Mondom én, aki összevissza eszik és egy lusta dög. :)

25. kolibriandi (válaszként erre: 23. - Jolvagyok)
2007. jún. 14. 22:55
Teljes mertekben egyet ertek veled:)
24. Csibe78 (válaszként erre: 2. - F3f17f8210)
2007. jún. 5. 21:02

Szia!


Ajánlom az aloe-gélt, és a hozzá tartozó méregtelenítő teát. A párom ezt fogyasztotta, és igencsak rendbe rakta az anyagcseréjét. Nálunk is az a baj, hogy elég rendszertelenül étkezünk. Ez pótolja a szervezetben keletkezett hiányokat is. Én csak ajánlani tudom mindenkinek. Persze nem ilyen DM-ben, meg hasonló helyen kaphatókat.

2007. jún. 5. 20:08

Mozgással tuti gyorsítható:Ha elég intenzív, akkor állítólag még edzés után is égeted a kalóriákat.

Ha székrekedés van, az már komolyabb probléma, úgy fogyni sem lehet,

szűz-és mályvateával nekem is rossz tapasztalatom van, annyira hozzászoktam, hogy anélkül nem sikerült alkotni:

De mióta változtattam a táplálkozásomon, rendbe jött,

22. f3f17f8210 (válaszként erre: 18. - Mókica)
2007. jún. 4. 09:00

és mit jelent az, hogy hozzászokik a szervezeted? Anélkül már nem megy?


Nagyon sajnálom, hogy igy jártál... :(


Én elkezdtem emésztést elősegitő teát inni, igy naponta 1-3x el kell mennem, ami nagyon megnyugtat.

Szerintetek ez még a narmális határon belül van?

Vagy inkább ezt se igyam? De akkor meg napokig semmi :(

2007. jún. 4. 08:56
köszi a válaszokat
20. Loni (válaszként erre: 19. - 0a6ce1d48d)
2007. jún. 1. 19:22
Nálunk fosóka szilvának becézik...:)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook