Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókuráddal anyagcseréd mükődése mennyit változott, mivel tudtad "irányitani"? fórum

Fogyókuráddal anyagcseréd mükődése mennyit változott, mivel tudtad "irányitani"? (beszélgetős fórum)


18. andi12
2010. jún. 24. 19:08
Sziasztok! Néhány éve teljes életmódot váltottam, le is ment jó néhány kiló (kb 10 kilóval voltam több). Nekem is az anyagcserémmel volt gond, és eltelt némi idő, míg rájöttem, hogy nálam mi működik. Reggel ébredés után elrágcsálok egy fél golden almát, utána pedig egy kis csésze zabpelyhet eszem natúr joghurttal és mazsolával. Fél óra múlva már be is indul az anyagcserém.
2010. jún. 21. 17:12
Reggel a"lúgosítást" jó meleg vízzel csinálom éhgyomorra,és ez nálam bevált.
16. agnesss0129 (válaszként erre: 14. - 3a92f8d690)
2010. máj. 29. 13:13

köszi!egy ismerős nem szedte be oda adta,kb 30db volt,kettesével szedem,de semmi különöset nem vettem észre még.valamikor "divat"volt akkor én is szedtem,de akkor sem vettem észre,hogy használna.de volt olyan ismerösőm aki ettől fogyót le és elég szépen!hát igen nem vagyunk egyformák mindenkire más hat pózitivan,vagy esetleg negativan sajna...

de köszi,lehet,hogy veszek még én is és folytatom,csak ma néztem elég húzos az ára a Rosmandba.

15. agnesss0129 (válaszként erre: 13. - Kisj)
2010. máj. 29. 13:10
köszi a válaszaid.hát igen a mályva tea és a hasonlók nekem sem tettek jót.szűz tea kapszula stb...akár mennyit is iszom(napi 2-2,5liter csalán+lugósító vagy csalán+salaktalanitó) nem mondhatnám,hogy valami hatása is van egyáltalán a próblémára ,át megy az emberen és állandóan csak pisilni jár tőle,legalább is én biztos is!
2010. máj. 29. 07:50
Én az almaecet KAPSZULÁT ajánlom minden nap van.........de nem cifra osás mint a szűzteánál olvasom(én még nem ettem olyat)Fogyaszt és zsírt éget,méregtelenít eszem iszom ellette(ivással az a baj nem szoktam sokat nem birok fecserni mint 1 kacsa)!!!!
13. kisj
2010. máj. 29. 07:22

Ja és nem értek egyet azzal, hogy az ember sok liter folyadékot úgy kényszerít magába, hogy nem is szomjas, de azért lenyomja, mert úgy hallotta, hogy ez az egészséges.

Emlékszem, nagymamámnál a bocik ittak ennyit:P

12. kisj (válaszként erre: 9. - Agnesss0129)
2010. máj. 29. 07:18

Az én bélésemet a mályvatea tette tönkre, még néhány évvel ezelőtt. Azóta sem tértem magamhoz.

Szerintem az anyagcserét a "sokszor-keveset-de nem mindegy mit" kajálással lehetne felpörgetni

Ez részemről csak egy vélemény, ezzel szimpatizálok leginkább, mert a tuti megoldásra még nem jöttem rá.

Egy biztos, hogy: jó anyagcsere nem egyenlő a hashajtással.

2010. máj. 28. 16:39
Nagyon sok rostosat kell enni, ergó zöldségeket, főzeléket (diétásan elkészítve), illetve nekem nagyon bevált a D.none aktívia (natúr, mert abban nincs cukor) zabbal (zabpehely, vagy zabkorpa).
2010. máj. 28. 16:27

Sziasztok,


a zsírból fogyás kulcsa pont az anyagcsere felgyorsítása, szóval figyelni kell rá.

Sokat kell enni, de hasznos fehérjét, szénhidrátot és zsírt. 5-6 részre kell bontani a napi ételmennyiséget, mellé 3-4 liter vizet inni.

Az aerob mozgás nagyon sokat segít! (Legalább 30 perc folyamatos mozgás testsúlyhoz kötött pulzusszámmal)

Nekem diéta óta kb. két-háromszorosára gyorsult az anyagcserém.:)

A hashajtók szerintem nagyon egészségtelenek,kihajtják a vitaminokat, mindenképpen erőszakos beavatkozás a szervezet működésébe.:( Persze pl. az említett csalántea kis mennyiségben rendben van, sőőőt....:)

2010. máj. 28. 15:51

köszi a sok választ!

hát teát iszom már több mint 1,5hónapja minden nap csalán+lúgosító tea keveréket kb.2,5litert!

gyümölcsöt elég sűrűn eszem.ha nagyon akarom akkor csak keserűsó a megoldás.most még ki is szurtam magammal 2napja egész nap gyümölcsös joghurtot ettem búzakorpával,el is telitett,jó is volt.de,hogy minden ne legyen "kerek"rá egy jó napra,belém kötött szabályszerűen.nem tudom ,hogy történt belém dagadt vagy mi,de ilyet még nem éltem át!ennél még a szorulás is jobb.azt hittem megpusztulok,ha nem szégyeltem volna,hogy mit is csinál majd az orvos velem biztos rohantam volna hozzá.nagy nehezen végül a keserűsó valamennyire segített,de biztos jól be is gyuladtak a beleim.szerintem az anyagvserém miatt nem tudok olyan hamar lefogyni sem mint más,pedig annyira megválogatom mit eszek.de lehet,hogy visszatérek a mályvateához én is.

de ha valaki tud valami jobbat szivesen fogadom!ja!és a jó kis fogyi recepteket is,kinek mi vált be.(tudom nem ez volt az inditó cim,de ha "lúd legyen kövér"!)köszi!

2010. máj. 28. 15:08

Sziasztok,én fogytam 16 kilót és soha nem volt ilyen problémám,napi2x tuti ülök a wc-n és ez a minimum.

Nekem a reggeli tejeskávé vállt be.

2010. máj. 28. 15:03

én tavaly fogyóztam először eredményesen, úgy kb. 14 kg-tól szabadultam meg (38 évesen).

nálam az jött be, h nap közben ehettem,amennyit akartam, persze nem zsíroskenyeret stb., de este 5 után semmit.

sajnos egy gyógyszer miatt visszahíztam mindent, de most se vagyok több, mint tavaly a fogyókúra előtt.

hiszek abban, h azért nem borult fel az anyagcserém, mert nem éheztem soha, és ez az 5 után semmi-szabály se volt hülyeség (szerintem)

2010. máj. 28. 15:03

Ha napi 2-3 liter vizet megiszol az 30%-kal növeli az anyagcserédet.

Ezen kívül a rendszeres testmozgás a leghatékonyabb, hiszen az izmok fenntartása a szervezet számára eléggé energiaigényes folyamat, így pihenés közben is több kalóriát égetsz el mint kevésbé aktív.

Anyagcsere gyorsító zöldségek gyümölcsök: alma, barack, grapefruit, brokkoli, erős paprika stb.

5. atricsap (válaszként erre: 1. - Agnesss0129)
2010. máj. 28. 15:03

Szia!

Nekem is pont az a problémám, ha elkezdek kevesebbet enni, akkor 3-4 napig nem kell wc-re mennem, pedig napi ötször eszek, sok zöldség-gyümölcs, joghurtba szoktam tenni zabkorpát, laenmagot, iszom az almaecetet, zöldteát, sportolok, de semmi hatásuk. Időnként este beveszek egy szűztea-kapszulát, az másnap éjjel szokott hatni, de akkor meg hasmenésem van. Szóval jó tanáccsal nem tudok szolgálni sajnos, de kiváncsian várom a hozzászólásokat.

2010. máj. 28. 14:59
szia!Én teákat szoktam inni,ez fel turbózza rendesen az anyagcserét:))
2010. máj. 28. 14:59

Szerintem mindenki küzd ilyen problémákkal.

Nagyon is igaz, hogy a fogyókúra elején veszti az ember a legtöbbet, főleg hogy többségben a felesleges víz ürül ki.

Egy idő után valakinél lelassul a fogyás, vagy akár stagnál is, ezeken szerintem lelkiekben kell túlesni.

Tanács, hogy ne mérlegelj gyakran, kéthetente v. havonta állj rá a mérlegre.

Ha van is titok arra, hogy lehet felgyorsítani az anyagcserét az nekem is rejtély, sajnos ebben nem tudok segíteni.

2010. máj. 28. 14:58
Szia! Nekem bevállt: mályva tea! Minden nap kitakarít, nem engedi, hogy lerakódjon a zsír.
2010. máj. 28. 14:56

Ez az év szinte a fogyókúrámról szól,de ezzel együtt nagyon is megváltozott az anyag cserém is,eléggé le lassult.mostanában elég sok gyümölcs napot is tartok,de ez sem hozza meg a várva várt eredményt.tudom a kor is számit részben.

szeretném,ha tudnátok egy két jó tanácsot adni ti,hogy fogyóztok,mit tesztek annak érdekében,hogy ilyen problémátok ne legyen.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook