Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől jön rendbe a rózsahámlás? fórum

Mitől jön rendbe a rózsahámlás? (tudásbázis kérdés)


2019. dec. 15. 11:40

Nalam 2019 oktober 14 en kezdodott kezdodott el a dolog. Eleinte azt hitte a borgyogyasz is, hogy napgomba, aztan meg a masik, hogy ekcema. Nalam a jobb oldali derekamon volt egy nagyobb ovalis vizszintes alaku folt, pirosas, rozsaszines. Az alap borszinem feher.


Ezutan par nappal megjelent 2 masik nagyobb ovalis folt, az egyik a honaljam alatt, a masik a hasam jobb oldalan.


Nem viszketett, nem fajt, nem hamlott. Semmi baj se volt vele.

Csak hat nem volt szep.


Amugy ferfi vagyok es 37 eves.


Ezutan kaptam kremet napgombara, mert kezdtek elojonni kisebbek is, ezek mar nem mind ovalis foltok voltak. Erdekes modon a 2 het kenegetes utan elhalvanyult a 3 nagyobb, mar kezdtem orulni hogy vege.


Miutan a kenegetes abbamaradt, (csak 2 hetig lehetett vele) par napra ra a nagyobbak is ujra megjelentek, es sok aprobb is, foleg a torzson. Volt tobb ovalis nagyobb alaku, ezek idovel fejlodtek ki akkorara, de kisebb pacak is, amik nem nottek.


Nekem a labamon is volt 3-4 kisebb. A haton olyan 4-5 nagyobb, oldalamon sok kisebb, hasamon volt inkabb tobb ovalis folt alaku. Az egesz testen volt kb 25-30 kb.


Ekkor a masik borgyogyi azt mondta, hogy ez mikroszkopikus akarmis ekvema lehet, es adott ra vmi Aekcema kenocsot. Illetve, hogy ne nagyon zuhanyozzak, CeraVe kremet meg tusfurdot kaptam.


Kozben mar annyi fotot meg irodalmat olvastam a neten, foleg angolul, hogy kiderult ez bizony rozsahamlas.


Nem tzdjak mitol jon letre, elvileg 97% nal csak 1x jelenik meg az ember eleteben, bar kulfoldi forumokon azt is olvastam, hogy van, akinel visszater.


Allitolag a fo anyafolt megjelenese elott natas tunetek vannak, faradekonysag, torokfajas. Na nalam torokfajas volt es torokszarazsag is.


Elvileg vmi virus okozza, de nem tudni kitol van. Es magatol elmulik 6-8 het alatt.


Mint emlitettem nalam se viszketes, se fajdalom, se hamlas nem volt.


Egy ido utan a nagyobb foltok belseje kifakult, amolyan gyuru alaku ovalos dolog lett belole.


Most vagyok kb a 8. hetnel es kifakultak teljesen, kezd a borszinuve valni a legtobb nagy.


Viszont nalam most kezdodott el az ovalis plakkok hamlasa.


Szoval fura. :)

17. cleo-26 (válaszként erre: 16. - Ae2b14362a)
2011. nov. 30. 11:00
Örülök,hogy megvan a diagnózis.Biztos hamar rendbejössz.:) Kitartás.
16. ae2b14362a (válaszként erre: 9. - Cleo-26)
2011. nov. 29. 17:24

Szia!

Tényleg ez a bajom,de megnyugtatott nem vészes csak sokáig tart.

Kaptam gyógyszertári fürdőkrémet,illetve kivert kenőcsőt a kiütésekre.

15. ae2b14362a (válaszként erre: 14. - Remoni)
2011. nov. 29. 12:24

Szia!

Köszönöm a megnyugtató válaszodat,ma délután megyek dokihoz,még nem pontos a diagnózis,de a neten böngészve tutira az,mert találtam képeket és pont úgy néz ki.

Tényleg nagyon kellemetlen lehetett hogy nem lehetett fürddeni 40 fokban.Akkor én szerencsés vagyok így "télviz"idején.


Legyen nagyon szép napod!

Szia

14. Remoni
2011. nov. 29. 08:50

Nekem is volt évekkel ezelőtt. Kétféle krémet kaptam rá, egyet éjszakára, egyet nappalra. Mindkettőt úgy keverték ki a patikába. Nekem is egy nagy volt először deréktájon, aztán jött a többi apróbb is. Nem viszketett, de baromi kellemetlen volt, mert tényleg kerülni kellett a vizet, nekem meg nyáron a 40 fokban volt meg.

Viszont azt mondta a doki, hogy ez olyan, mint a bárányhimlő, vagy rózsahimlő, akinek egyszer volt, többet már nem lesz.

13. c1e9612cd3 (válaszként erre: 1. - Ae2b14362a)
2011. nov. 28. 18:09

boraxos krémet. Sima gyógyszertári.

Az enyém borzalmasan viszketett is, uhogy szteroidot is kaptam rá (tablettában).

A borax gyorsan rendbeszedi.

12. ae2b14362a (válaszként erre: 11. - Cac78ceb03)
2011. nov. 28. 15:11

Szia!

Köszönöm,megnyugtató hogy nem egy ritka gyógyithatatlan betegségem van,csak nagyon ronda.

11. cac78ceb03 (válaszként erre: 7. - Ae2b14362a)
2011. nov. 28. 14:56
Igen, ilyen a rózsahámlás. A fiamnak volt. Nem kapott rá semmit, csak azt mondták, figyeljünk, nehogy elfertőződjön. Hosszú ideig is eltarthat (6 hétig, állítólag), de neki csak 2,5-ig tartott. Nem fertőző, azt mondta a doki.
10. ae2b14362a (válaszként erre: 9. - Cleo-26)
2011. nov. 28. 14:54

Szia,köszönöm!

Holnap este megírom mit mondott a doki!

Szia

További szép napot neked!

2011. nov. 28. 14:53
Igazad van,majd írd meg,hogy mi volt.És jobbulást neked.
8. ae2b14362a (válaszként erre: 6. - Cleo-26)
2011. nov. 28. 14:52
Igen erről olvastam,köszönöm a jó tanácsot!
7. ae2b14362a (válaszként erre: 5. - Cleo-26)
2011. nov. 28. 14:51

Nem akarom sietettni,de legalább megnézetem.

Kb.2 hete jelent meg a derekamon egy nagy,amire azt hittem a nadrás cimkéje dörzsölte ki,de aztán elkezdett viszketni.Most kb 3-4 napja jelennek meg újabbak sokkal kisebbek,kb 5 -6 db van a derekamon hátul és oldalt,de nem viszket csak nagyon csúnya.

2011. nov. 28. 14:50
A vizet nagyon kerülni kell+a napot is.Csak gyógyszertári fürdetővel fürödj + C-vitamin +cink +halolaj (ezeket a homeopata dokinő ajánlotta)
5. cleo-26 (válaszként erre: 4. - Ae2b14362a)
2011. nov. 28. 14:48

Sajnos inkább a látvány miatt voltunk mindketten megijedve.A nunijáról indult és terjedt... az az egy szerencse,hogy arcon,karon,lábon nagyon ritka.

Neked mikor kezdődött,mennyi folt van?

Ha siettedni akarod,akkor a steroid segít,de vigyázz vele nagyon.sőt ha abbahagyod akár vissza is romolhat.

4. ae2b14362a (válaszként erre: 3. - Cleo-26)
2011. nov. 28. 14:46

Szia!

Igen sajnos nekem,holnap megyek dokihoz mert akkora kaptam időpontot.

Szegény kislány gondolom nehezen viselte,mert nekem időnként nagyon viszket,de nem szabad megvakarni pedig de jó is lenne.

Olvastam,hogy hosszú a gyógyulás folyamata,akár hónapok is.

2011. nov. 28. 14:40

Nagyon csúnya volt neki.3hónap kellett mire eltüntek a foltok,de mivel nyár közepére gyógyult meg teljesen-sajna így a foltok helye világosabb maradt az alap bőrszínénál.Még most is látszik egy picit.

Szegényt össze-vissza kezelték eleinte.először sudocream-mal kentük,aztán kapott canesten-oldatot,majd locolid (rem.jól írom).Elvittem homeopata orvoshoz aki szerencsére azonnal leállította a szteroidos krémről.A legjobb ha SEMMIT nem használ az ember rá.

Neked jött ki?

2011. nov. 28. 14:37
Szia,nálunk a 6,5éves lányomnak idén volt.
2011. nov. 28. 14:34

Sziasztok!

Érdeklődnék volt e itt valakinek rózsahámlás nevű bőrbetegsége?!

Ki mit kapott rá a dokitól illetve mennyi idő alatt gyógyult meg?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook