Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rosszul érzem magam, amiért mindent megöröklünk a babánknak... fórum

Rosszul érzem magam, amiért mindent megöröklünk a babánknak... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

2022. júl. 31. 18:47

Ez egy mondva csinált probléma. Aki felvetette, valójában semmi baja, sőt, szép babaholmikat kap a családjától.

Nálunk is kézről kézre jártak anno a kis ruhák, örömmel adtuk tovább, sőt, volt, amire már eleve vártam, mikor ér hozzánk:)

Ma a nagyobbik lányom adja a húgának a cuki kisfiúruhákat. Ő pedig nagyon örül nekik.

A mai drágaság mellett az is jó, hogy nem kell egyelőre gyermekruhára költenie, aki a családtagoktól megörökli.

2022. júl. 31. 12:07
Mas orulne ha kapna, te meg itt pichogsz. Ha nem jo akkor add oda, vagy a rokonaid adjak raszoruloknak. Addig orulj amig ennyi a bajod. Te sem tudod mik az igazi gondok...
15. ,zumba (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2022. júl. 31. 11:52
Egyetértek Veled! A hagy szó egy ige, s ennek felszólító módos alakja a hadd. Elhagy valamit, kihagyja az alkalmat, illetve pl. hadd legyek én is köztetek.(iskolai oktatás)
14. Epresturmix (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 31. 10:02
Hadd javítsalak ki és most másokat is. Nem HAGY, hanem HADD! Bocsi, de úgy zavar! Nem jól használjátok és ne szokjátok meg! Eléggé durva!
13. Charlize (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 21:59

Bőven lesz alkalom, hogy vásárolj a babádnak. Örülj inkább, hogy nem már most kerül sokba. Ezeket a holmikat pár hétig-hónapig használjátok úgyis, aztán kinövi.

De 1-1 különleges dolgot azért megvehetsz ezek mellé.

Később meg már jobban elnyűvik a ruhákat a gyerekek, nem fogsz annyi mindent másoktól kapni.

12. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 13:29
Rengeteg babacuccot kaptunk. Szuper állapotban, alig volt egy-egy darab az előző kisbabán. Van közte teljesen új is, mivel akiktől kaptuk ott jópár darabot átnőtt a kicsi. De ettől függetlenül ha bementem egy bababoltba és volt ott "otthagyhatatlan" darab bizony megvettem. Kell az ember lelkének :) :) Vegyél nyugodtan te is azt amit akarsz.
11. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 11:44

Emiatt aztán igazán nem kellene rosszul érezned magad. Sokan örülnének annak, ha szinte mindent megkapnának a rokonoktól, barátoktól, amire egy babának szüksége van.

Bőven lesz még alkalmad vásárolgatni. A babák olyan hamar nőnek, hamarosan szembesülsz majd azzal, hogy nahát! - már ezt is kinőtte, azt is kinőtte. Ezt is pótolnom kell, abból sem ártana már újat venni.

Örülj a babádnak, és örülj annak is, hogy sokan gondoltak rád, amikor megajándékoztak.

Gondolj arra is, hogy minden csoda 3 napig tart, és talán később majd még örülnél is mindennek, amit kapsz. Eljöhet még az az idő, amikor arra gondolsz, hogy bárcsak a rokonok, barátok felfrissítenék a gyerkőc ruhatárát, pelenkakészletét.

De ha pillanatnyilag annyira rosszul érzed magad, hogy szinte mindennel ellátják a babádat, akkor vegyél valamit, vagy csinálj neki te saját magad valami olyan dolgot, ami csak neki szól, egyedi és örök emlék lesz.


Ne bosszankodj, örülj, és legyél nagyon boldog! 🙂

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - Libikóka)
2022. júl. 30. 09:44
Az újakkal is megesik. :)
9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 09:44

Amire te vágysz, vedd meg neki. Amit kapsz válogasd ki mi kell belőle, a többit dobozold el, vagy add vissza majd, vagy add tovább.

Nem tudom amit kaptok, azok csak ruhácskák, vagy van kiságy matraccal,pelenkázó, babakocsi, etetőszék, légzésfigyelő, mellszívó, párásító stb. is közte ?

Amikor az embernek már van egy gyermeke, tudja, hogy annyi felesleges dolgot vett meg, annyira gyorsan kinövi a ruhát, kiságyat, babakocsit, hogy feleslegesen költött százezreket, milliós összeget, szinte kidobott pénz.

Amihez én ragaszkodtam, hogy az igényeimnek megfeleljen , az a babakocsi volt. Az nálam csak magas és jó rugózású lehetett.

Ne érezd magad rosszul, a döntés nálad van, ha anyagilag megengedheted magadnak, vegyél olyan dolgokat, ami neked megfelel. A te /ti gyermeketek.

Néha fotózd le otthon egy-egy kapott ruhácskában, küld el neki a fotót, örüljön az is, aki jó szívvel adta, amit.

Boldog babavárást! Tudod, a te döntésed, a te életed, alakítsd úgy, ahogy neked, nektek jó lesz.

8. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 08:55
Még annyit hogy amikr naponta többször büfizi le a új ruhácskát,vagy ,f.ssa nyakon magát,,,bár a mai pelusoknál talán nem ,,,kifejezetten jól jön.
7. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 08:47
Örülj neki, hogy kapsz, és ne aggódj: vehetsz még neki így is sokmindent! :) Ezekre a dolgokra legalább nem kell költened. (Úgyis lesz, ami nem tetszik, ahelyett majd veszel másikat.) Szóval nyugi, hagyd, hogy segítsenek! Örülj a picurnak! ;)
6. LBO (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 08:32

Én olyan boldog voltam hogy kaptam egy csomó ruhát! Van egy nagyon kedves ismerősünk, ő azt mondta, ha nem sért meg, szívesen odaad minden ruhát, mert nekik már nem kell. Dobozszám hozta a ruhákat. Viszont én csak tőle fogadtam el. Mások azt mondták, adnak szívesen, de majd ha kinőtték a gyerekek, adjam vissza. Mondtam, köszönöm, akkor nekem nem kell, nem vagyok rászorulva...

Bőven megtehettük volna hogy vegyünk egy rakás ruhát. De minek? Kinőtték ripsz-ropsz. Nyilván a kórházból amiben hazahoztuk őket, megvettük. Egy egy kis darabot mindig vettünk, mert nem tudod megállni hogy ne vedd meg, mert annyira cukik a babaruhák 🙃 de rohadt nagy segítség volt hogy annyi mindent kaptunk. 🙏

2022. júl. 30. 07:26
Vegyél neki valamit ami neked nagyon tetszik.
4. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 07:17
Az élet nagy problémái...
3. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. júl. 30. 07:16
Nyugodtan vegyél neki dolgokat,de hálás lehetsz ha ilyen segítséget kapsz.
2022. júl. 30. 07:11

Nyugi! Megértelek, hogy most így érzel, de tudod ez a lelkesedés a rokonok, ismerősök részéről olyan hullám, amely szinte már kötelezőnek mondható. Megfutják a körüket, és azok után lesz még alkalmad bőven neked vásárolni mindent!! a gyermekednek. Majd most szépen sorba rakod, amiket kap, és úgy írod a saját bevásárló listádat, hogy mi az, amit nem kapott. :)) Örülj, hogy visznek ezt, azt, meglehet, hogy ezek után a többségnek sohasem fog eszébe jutni, hogy bármit is vigyen ajándékba. Az ember már csak ilyen. Fel a fejjel!

Ja!!! És gratulálok a babához. Jó egészséget és sok örömet, boldogságot kívánok nektek. :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook