Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tehetnék, nem tudom meddig bírom még?! fórum

Mit tehetnék, nem tudom meddig bírom még?! (beszélgetős fórum)

1 2
44. Érdekes73 (válaszként erre: 38. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 23:56
Az is valami :)
2020. okt. 14. 19:11

Köszönöm a normális válaszokat!

Hétfőn felmondok!

Sziasztok!

42. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 40. - Scherlock)
2020. okt. 14. 19:10

Felfogod amúgy ugye, hogy NEM szerelmi témában indítottam fórumot?

Akadj már le a szerelmi életemről! Vagy azt is elmondjam, hányszor szexelünk? Abból is biztos levonnál valami bődületes nagy igazságot!

Azért, mert neked élettapasztalatod van, még nem vagy Isten! Hánynom kell az ilyen nagy megmondóktól!

41. pteri (válaszként erre: 40. - Scherlock)
2020. okt. 14. 19:04
Nagyanyáink is mondták, hogy szerelemből nem lehet megélni. Azóta ez nem sokat változott. Mi is jól élünk most. De ha pl.az én fizetésem kiesne, ennek vége lenne. Nem mondhatnám a gyerekeknek, hogy bocs, nincs kakaó, csak víz. Nincs csirkemell, csak rántott parizer. Nincs edzès, de nem baj, mert nagyon szeretlek , dolgozni viszont nem annyira. Megérted, ugye kisfiam? Valahol csak meg kell találni a középutat, mert mindkettejüknek igaza van a maga szemszögéből.
40. Scherlock (válaszként erre: 29. - Michelle.r)
2020. okt. 14. 08:19

A szeretet az társat nézi, nem a pénzt.


És mindig van megoldás mindenre, max időbe telik, míg találkozunk azzal, aki tudja, vagy míg leesik, hogy na bumm, váltani kell.


Nekem az jön le, hogy itt az anyag tart össze, nem az, hogy szereti a másikat, és fontos a lelki egészsége is.


Ja igen, hogy ki mire képes.... Hm:)

39. Scherlock (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 14. 08:16
Mesélj erről 10 év múlva, jó? :)
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Érdekes73)
2020. okt. 13. 18:51
Jövőhéten hosszú hétvégénk lesz. Utána is lesz, akkor meg veszek ki hozzá még és megyek anyukámhoz, pár napra.
2020. okt. 13. 15:30

De egyébként amíg három hóig tp-n voltam, akkor is nagyon jól kaptam. Persze nem annyit, de nem is alig valamit.


Amúgy a cégem szereti megtartani a pénzt. Ugyanannyi bedolgozott napra x ember kap 150-et, y meg 170-et.

Érdekes, nem?!

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Ba7da9cfc0)
2020. okt. 13. 15:28
3 havi zárás volt, amiben nem volt még benne a tp.
35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Scherlock)
2020. okt. 13. 15:26

Hűha, sikerült 10 évet meglátnod, egyetlen problémában. Gratulálok. :)


*irónia*


Csak szeret, ha fogta a kezem, mikor élet-halál között lebegtem, míg a gyerekünk meghalt..nem?!

Ne egy probléma legyen már válóok. Felnőttek vagyunk, nem ovisok.

34. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 33. - Semleges)
2020. okt. 13. 15:21
Igen, dolgozik.
33. semleges (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 14:12
Ne örülj, hogy ilyen munkád van. Keress másikat. A férjed dolgozik?
32. unom (válaszként erre: 31. - Syria)
2020. okt. 13. 12:54
Nyáron voltam munkanélkülin, én mondtam fel, azonnal járt.
31. syria (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 12:16

Ha valakinek gondjai vannak a párkapcsolatával, az tönkre teheti. Ha valaki gyomorideggel megy be dolgozni, és még rosszabb állapotban van, mire letelik a műszak, az is tönkre teheti. Ha valakire mindkettő igaz, garantáltan rámegy.

Mivel a párkapcsolatodtól nem akarsz megválni, marad a munkahelytől megválás, ezt már meg is fogalmaztad. Most már „csak” a kivitelezésen kell gondolkodnod. Igaz: nem könnyű állást találni, de egészséged csak egy van. Ami a férjed aggodalmát illeti: értesd meg vele, hogy nincs az a sok pénz, ami elég lenne, s nincs az a kevés, amit ne lehetne beosztani. Főleg, ha nem végleg, hanem csak egy átmeneti időszakra kell.

A helyedben annyit mennék táppénzre, amennyit csak lehet, ezzel könnyítve a helyzetemen, plusz hátha kirúgnak, s akkor legalább rögtön kapom az álláskeresési járadékot, míg ha én mondok fel, akkor csak 3 hónap múlva. Illetve van még a munkaviszony megszüntetése közös megegyezéssel, akkor is rögtön jár az álláskeresési, ami 3 hónap menekülési idő.

2020. okt. 13. 11:08
Próbálj meg valami mást keresni!!
29. michelle.r (válaszként erre: 24. - Scherlock)
2020. okt. 13. 11:06
Indíthatnál egy praxist :DDDD 15 mondatból - amit az egyik oldalról hallottál - felállítottad a diagnózist. Gratulálok, erre még az igazán nagy szakértők se képesek :DDD
28. aszparagusz (válaszként erre: 27. - Ba7da9cfc0)
2020. okt. 13. 10:03
Előző évi!
27. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 26. - Aszparagusz)
2020. okt. 13. 09:55

Az igen fura lenne, mivel a műszakokra az nem jár, tehát csak az alapbérre.

Én ilyenről még nem hallottam, hogy az előző havi átlag keresetből számolnák, mi alapján? Pont azért számolják az alap béredből, hogy ne akarj otthon maradni.

26. aszparagusz (válaszként erre: 25. - Ba7da9cfc0)
2020. okt. 13. 09:29

Előfordulhat, mert a táppénzt az előző évi átlagkereset alapján számítják.

Lehet, hogy akkor jóval több volt a keresete, és annak a 60 százaléka több, mint a mostani bére.

Igaz ez nem gyakori.

25. ba7da9cfc0 (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 08:24

Akkor ott valami nagy gond van, mert csak a fizetésed 60 %-t kellene megkapnod és ráadásul az alap fizetésedét. Ha 3 műszakban dolgozol, akkor a pótlékok is rájönnek még. Szóval valami akkor nagyon nem oké.


Esetleg másik részlegre nem tudnád kérni magad? Egy próbát megér, ha van még másik részleg ahová menni lehet.


Munka mellett meg nagyon nehéz másikat keresni, mert elsődlegesen azokat veszik fel, akik munka nélkül vannak és rögtön tudnak kezdeni.


Mai világba igen nehéz munkát találni, de az sem jó, ha kikészülsz. Neked egy stabil háttér kellene. Férjeddel meg beszélj, ők nem látják ,hogy nekünk mekkora stessz 1-2 dolog, nem veszik észre. Fel kell hívni a figyelmüket rá, hogy nem oké valami.

Az se normális, hogy ő betegre dolgozza magát. Fiatalon is igen könnyű ám meghalni.....

2020. okt. 13. 07:57

Neked meg kell nyomnod az újratervezés gombot.


Az is nagyot lendítene az életeden, ha elválnál. A férjed nem szeret.

23. cc7a88f96d (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 07:49
Nem rosszbòl ìrtam.Beszèlgess el vele higgadtan.Azèrt is fèrjed,mert mindent elmondhatsz neki.Csak bàtran ès majd talàltok egy jò megoldàst.
22. buspics (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 07:18
Akkor ideje lenne változtatni magán, mert ha vagdostad magad régen, akkor ez nem játék. Az jobb lenne neki, ha pszichiátriára kerülnél? Akkor mennyi jövedelem esne ki? Erre nem gondol? Pedig vagdosással megvan az esélye, hogy hosszabb ideig kiesel a munkaerőpiacról.
21. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2020. okt. 13. 07:14
Az a ciki, hogy többet kaptam táppénzel, mint nélküle szoktam.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 19. - Aszparagusz)
2020. okt. 13. 07:14
Voltam, az elmúlt két hétben. Sokáig nem tudom azt sem fenntartani. Valóban beteg lettem, de még így is mentem és kerestem a munkát.
19. aszparagusz (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 07:10

Betegállományba nem tudsz elmenni?

Igaz a táppénz jóval kisebb, mint a fizetés, de mégsem vagy jövedelem nélkül.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Cc7a88f96d)
2020. okt. 13. 06:58

Legyen pénzünk, hogy tudjunk élni. Neki csak ez a fontos, mert úgy van vele, áldozatot kell hozni, ő is hozott.

Azért ennyire nem kell rossznak gondolni őt, csak annyi a gond vele, hogy nagyon hidegen lát mindent. Nem lát az érzelmekbe. Mindenben az agyilag ésszerűt keresi, nem foglalkozik nagy érzelmekkel. Ennyi csak! Nem kell itt rögtön "agyontaposni" szerencsétlent egy online felületen. Én sem hordtam le őt mindennek, csak elmondtam milyen is ő most, ebben a helyzetben. Évekig voltam önhibámon kívül munkanélküli, gondolom nem akarja ugyanezt, mert, mint mindenkinek, nekünk is vannak kiadásaink. Ő meg mindig attól fél, hogy nem tudunk ételt tenni az asztalra, gondolom ez maradt meg nála a gyerekkorából. Pedig ez se igaz ránk, jól élünk. Nem vagyunk gazdagok, de nélkülöznünk sem kell.

Nem tudom, miért, mitől fél ennyire?!!?

17. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. okt. 13. 06:31

Aki keres az talàl.A fèrjeddel is gond van,ha nem kèpes tàmogatni egy fontos döntèsben!

Pl èn sem bìrom a jelenlegi munkahelyen,viszont pàrom ràmhagyna,hogy döntsem el mit szeretnèk,akàr egy sulit vègezni,hogy jobban keressek a kèsőbbiekben,vagy bàrmit.Szerintem ez lenne a normàlis a ti esetetekben is.Tàmogatnia kène.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Szotyi87)
2020. okt. 13. 06:17

A férjem egy végtelenül birkatürelmű ember. Nagyon családcentrikus és nagyon segítőkész. A belét kidolgozza értünk! Szó szerint, betegre dolgozza magát! Viszont! Soha, semmilyen érzelmi krízist (bennem most erősen ez van) nem tudott jól kezelni. Nem azért, mert érzéketlen, hanem, mert tárgyilagos. Ő mindennek az ésszerű oldalát nézi!

Jelen helyzetben : Ha van munkánk, van pénzünk! És, munkát nem viszünk haza!

2020. okt. 13. 04:59
Ismerős érzés! Amikor gyárban dolgoztam, kivolt az idegrendszerem. Mégis féltem lépni, de a munka mellett kerestem másik munkahelyet. Találtam is, sokkal nyugodtabb vagyok, nem mondom hogy nincsenek itt is problémák, de sokkal kevesebbet idegeskedek. Mibe vagyok belefáradva? Az egyedüllétbe. Mindent egyedül csinálok, a saját munkámból teremtettem meg mindent. Van házam, kocsim, motorom. Nehéz volt egymagam megteremteni, de sikerült. Mivel egyedül vagyok, néha picit szoktam félni amikor pl: beteg vagyok. Márciusban életemben elöször volt tűszös mandula gyulladásom, 40 fokos lázzal. Senkit nem tudtam megkérni hogy menjen el boltba. Picit féltem aludni is mert senki sincs aki rám nézzen. Belefáradtam hogy mindent egyedül csinálok. Pedig januárba töltöm a 34. Évemet. Ne haragudj hogy ezt mondom kedves forumnyit, de a férjed nem lehet valami empatikus ember. Segithetne neked munkát nézni. Szerintem fontos dolog a családi béke, és ahogy írtad hogy mi a helyzet, leejtő számodra. Rá fog menni az idegrendszered, és nem cssk a munkahelyen van feszültség, hanem lassan ott fogsz tartani hogy utálattal mész haza mert otthon is feszültség van. Probált meg a férjedet leültettni, és komolyan őszintén elmondani neki hogy mivan, és kérd a segitségét hogy közösen találjatok neked új munkahelyet.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook