Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek, hogy ne legyen lapos a hajam? fórum

Mit tegyek, hogy ne legyen lapos a hajam? (beszélgetős fórum)


23. Nikike1988 (válaszként erre: 22. - Annaaa)
2009. nov. 3. 14:48
:-)
22. Annaaa (válaszként erre: 21. - Nikike1988)
2009. nov. 3. 12:24

Elküldtem priviben a nevét!

Örülök, hogy tudtam egy kicsit segíteni!

Remélem használni fog nektek is! :)

21. Nikike1988 (válaszként erre: 17. - Annaaa)
2009. nov. 2. 20:09

szia!

Ha megyek fodrászhoz akkor mindenképpen megemlítem neki a dolgot és kérek tőle tippeket.. Nekem meg az a bajom hogy elég sok hajam van viszont vékony szálú. Nem lett jobb a helyzet így sem amióta még a vállamig sem ér mert így hogy a tarkómnál vannak csak rövidebb tincsek és a többi részem meg egyforma így a tarkómnál mindig felemeli a végét vagy mi és a fejtetőmön meg lelapul:-( szóval nehéz eset...

Úgy is azért megyek majd fodrászhoz hogy valami formát csináljon neki csak hát most elég rövid így nem lehet túlzásba sem esni...

A citromléről már hallottam de még nem próbáltam:Viszont mindenképpen ki fogom próbálni:-)

köszi a tippeket:-)

írok privit mert érdekel az a sampon:-):-) úgyis lassan elfogy a régi:-)

20. MarcsiD (válaszként erre: 16. - 4278f24526)
2009. nov. 2. 19:06
Köszi Léna baba. Kipróbálom. Majd megtanulok turbánnal aludni, vagy hamarabb kell hajat mosni. Jó sürü sörénnyel áldott meg az ég
19. Szonja27 (válaszként erre: 18. - Annaaa)
2009. nov. 2. 18:21
olyat én is használtam,egy kicsit segített de nem az igazi,
18. Annaaa
2009. nov. 2. 18:19
Az AVON-nak is van hajtőemelő széruma az is nagyon jó! Hajszárítás előtt a hajtőre kell fújni, és ezzel együtt megszárítani!
17. Annaaa (válaszként erre: 3. - Nikike1988)
2009. nov. 2. 18:17

Szia!


Igen, a fejtetőmre vágott rövidebb tincseket...megpróbálta úgy, hogy a hosszabb tincsek alá is vágott 1-2-t..(kevés hajam van, túlzásba nem lehet venni, mert megritkul nagyon)...

Így a rövidebb tincsek szárítás után megemelik a többit, mivel azoknak nincs súlyuk, így a súlya nem húzza le!

Ezt mindenképpen megéri kipróbálni, mert biztosan használ! Meg a fodrász is tud tippeket adni, vágni, hogy ne lapuljon le! Nekem sokat segített, hogy beszélgettem a fodrászommal és közösen találtuk ki, hogy mi legyen a legjobb!


Zsírosodásra:

Nagyon jó az, ha kicsit vízzel higított citromlevet (100%-os facsart, átszűrt) fújsz a hajtövedre! (bármilyen régi fújós üveg jó hozzá)

A citromlé C-vitaminnal látja el a fejbőrt, ezáltal sokkal egészségesebb és ellenállóbb lesz! Az egészséges fejbőr miatt pedig kevésbé hullik, zsírosodik és korpásodik...

Ezt naponta 2x-3x, ahogy eszedbe jut meg lehet csinálni!

Ez ilyen "házi nagymama recept", de tényleg hatásos, és ezerszer jobb, mintha vegyszereznéd!


Ezenkívül van egy sampon, amit nekem is most ajánlottak! 100%-ig adalékmentes, nincs benne se színezék, se illatanyag se szilikon és semmilyen olyan plussz anyag, ami káros lehet! Orvosok szerint nagyon sok embernél pont ezek miatt az adalékanyagok miatt kezdődik el a probléma a hajjal! (Am. olcsóbb is, mint a többi sampon!)

Én kb. 3-4 hete használom és sokat segített! (Alig zsírosodik a hajam, és hetekig nagyon viszketett a fejbőröm, azt is elmúlasztotta!)


Ha érdekel valakit, írjatok rám privát üzenetet! Nem akarom ide beírni a nevét, mert reklámnak minősülhet!


Am. nekem a festés is sokat segített a zsírosodáson! A festés ugye szárít, a zsíros hajnál ez még előny is!


Remélem tudtam segíteni!

16. 4278f24526 (válaszként erre: 15. - MarcsiD)
2009. nov. 2. 17:08
Szia! Próbáltad már úgy, hogy mosás után úgy csavarod a fejedre a törölközőt, mint egy turbánt, és addig marad rajta, amíg meg nem szárad? Így a hajszárító használata nem fogja serkenti a zsírosodást, ráadásul a hajadat feltartja a "turbán", és a kíméletes szárítás miatt nem fog szétállni sem. Száradás után pedig feltupírozod a hajtőnél, (és ha akarod, lakkal rögzíted). Valamit azért segít rajta.
2009. nov. 2. 14:34

Az én hajam hátközépig ér, göndör. De ennek ellenére a fejem tetején lelapul. Jevágatni nem szeretném, mert olyan marad, mint ha frissen dauerolt lenne.. A szárítást viszont nem viseli el a hajam, ugyhogy a "fejjel lefelé" szárítás nem lenne jó, hacsak nem csüngök lógva, míg meg nem szárad magától.

Van valami más ötlet?

2009. nov. 1. 16:24
hát sajnos azt nemtudom....
13. Nikike1988 (válaszként erre: 12. - 694168ecfd)
2009. nov. 1. 15:26
láttam én is amikor reklámozták és eszembe is jutott hogy ki kellene próbálni de nem tudom hogy ez a zsíros hajon nem rontana e még többet..:-(
2009. nov. 1. 15:24
nivea uj dusíto és hajto megemelo termékek..nagyon jo én is ezt használom
11. Nikike1988 (válaszként erre: 10. - 00daeee455)
2009. nov. 1. 15:20
értem. igaz nincsen hajcsavaróm de majd szerintem beszerzek párat és kipróbálom. mondjuk egyenlőre nem nagyon tudom elképzelni hogy utána hogy fog állni:-)
10. 00daeee455 (válaszként erre: 5. - Nikike1988)
2009. nov. 1. 15:16
Még vizesen nagy, "öntapadós" hajcsavarral csinálom úgy, hogy az aljától felfelé csavarom a tövéig. Kb úgy nézek ki, mint abban a baba termékeket ajánló (ha jól emlékszem) reklámban a csaj.
9. Nikike1988 (válaszként erre: 8. - 4278f24526)
2009. nov. 1. 14:47

én is hallottam több féle dolgot.de nem bízok az ilyesmiben.

A samponokkal is sokat kísérleteztem de egyik sem javított a helyzeten...Most zöld Schaumát használok de ez sem javít semmit a helyzeten.. Úgy látszik ehhez hozzá kell szokni.:-)

8. 4278f24526 (válaszként erre: 7. - Nikike1988)
2009. nov. 1. 14:40
Szia! Mindenesetre sokkal praktikusabb a rövidebb haj, arról nem is beszélve, hogy mennyire jót tesz neki. De azon sajnos nem túl sokat javít, ha gyorsan zsírosodik. Hallottam ismerősöktől 1-2 tippet, hogy hogy lehet valamicskét javítani a helyzeten, az egyikőjük a fodrásznál valamilyen hajtőemelő eljárásról (hasonló, mint a dauer) beszélt, a másik melírozás párti, a harmadiknak pedig a hagyományos mosogatószer szüntette meg a zsírosodást. Hát én sajnos egyiket sem próbálhatom ki, mert mivel a hajam nagyon hosszú, így jobban megviselné, vágatni belőle viszont nem akarok.. Úgyhogy marad a fonás.. :D
7. Nikike1988 (válaszként erre: 6. - 4278f24526)
2009. nov. 1. 14:28
szia! Nekem is volt hosszú hajam és többek között ezért is vágattam le mert nagyon hamar zsírosodik. 2nap után már zsíros...Most még vállig sem ér de ezzel is vannak gondjaim mert mindig lapos.. Annyit nyertem vele hogy legalább hamarabb megszárítom.. de persze nem mindenkinek tetszik a rövidebb haj.
2009. nov. 1. 14:18
Nekem nagyon hosszú hajam van, és nem elég, hogy súlyánál fogva lapul le, hanem még 2-3 naponta is zsírosodik újabban.. Nekem az vált be, ha mosás után kettőbe befonom, így 3-4 napig is egészen elfogadható.
5. Nikike1988 (válaszként erre: 4. - 00daeee455)
2009. nov. 1. 14:12

és pontosan hogy csavarod be?csak a tetejére teszel hajcsavarót?

Nekem teljesen egyenes szálú a hajam és ez is gond..

2009. nov. 1. 13:16
nekem a hajcsavarás vált be :)
3. Nikike1988 (válaszként erre: 2. - Annaaa)
2009. nov. 1. 13:14

szia én is ezzel küzdök. Amikor hátközépig ért a hajam akkor még rosszabb volt a dolog.. Most nem ér még a vállamig sem de a hajtövemnél mindig rálapul a fejemre:-( Semmi tartása.. Igaz most teljesen egyformára van vágva és lehet hogy ez is gond. viszont a tarkómnál vannak rövidebb szálak.

Neked a fejtetődre vágott rövidebb tincseket?

2009. nov. 1. 11:37

Szia!


Ezzel én is sokáig küszködtem! Hosszú, kevés, vékonyszálú hajam van, ha lelapul iszonyúan néz ki!

A fodrászom azt tanácsolta, hogy felülre rövidebb tincseket vágjunk, így azok megemelik a többit!

Nálam ez bevállt...

Továbbá egy tipp a hajszárításhoz:

Hajhabozd be a hajad, a hajtöveknél, majd úgy szárítsd meg, hogy a fejedet lefele döntöd. (remélem érted, nem igazán tudom jobban megfogalmazni)

A hajhabnak és a rövidebb tincseknek köszönhetően a hajszálak megemelkednek és nem fog lelapulni...

Lehet fixálni hajlakkal is, de tapasztald ki, hogy mennyi fixáló anyagot bír el a hajad! Ha túl sokat teszel rá a plussz anyagok miatt nehezebb lesz a hajad és lelapul..

Sok sikert!

2009. nov. 1. 11:15
Eddig rövid,tüsi volt.Most kezdem növeszteni!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook