Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek? Mióta nincs cumi azóta nem alszik napközben. fórum

Mit tegyek? Mióta nincs cumi azóta nem alszik napközben. (tudásbázis kérdés)


2012. jan. 3. 23:25
Most látom, elnéztem a dátumot egy évvel:D
2012. jan. 3. 23:22
Nálunk is a férjem erőltette. Ezek az apukák:)
2012. jan. 3. 23:21

Mikor vettétek el a cumit? Régen?

Nekünk kb. 3 nap volt, amíg sírt, egyre kevesebb ideig. Ennek kb. fél éve, viszont azóta is nehezebben alszik el:( Min. egy óra, de inkább kettő, hisztikkel, délután meg sokszor nem lehet letenni. Már totál kivagyunk. Nem tudom, hogy ez a cumi miatt van-e, de az biztos hogy megnyugtatta és most nincs semmi, ami ilyen hatással lenne, az alvós állatkákat, vagy kendőt nem tűri meg az ágyában. Mi odafekszünk az ágya mellé, de két órát a földön feküdni már nem olyan vicces, amíg ez 20 perc volt, belefért.

17. msaca
2011. jan. 3. 10:26

A kisebb fiam pont két éves. Hol cumis napja van, hol meg dumás. Ha lemegyünk itthonról nem visszük, kivéve,ha nem akarom, hogy végignyalja a fél várost. Amikor pl. legózik a nagyobb játékaival játszik, direkt jó, mert tudom, hogy nem nyel le semmit.

Ha anatómiai cumit adsz neki, akkor nem lesz a fogának sem baja. De ha mégis, akkor meg megy fogszabályzásra később, ahogyan a mai gyerekk 90%-a. És nem a cumik miatt, hanem mert lehet, meg mert egy rendes anya nem hagyja a gyerekét kusza fogakkal a 21. században. Stb.

Tök feleslegesen szivatod magatokat.

UFF. Beszéltem. :-)

16. msaca (válaszként erre: 15. - Szélike)
2011. jan. 3. 10:22
Ne túráztatsd! A nagy dolgok nem ezen dőlnek el! Nem ettől leszel jó, vagy rossz anya!És a következetességed sem ezen áll vagy bukik!
2011. jan. 3. 10:21
Nagyon nehéz mert olyan keservesen sír.
14. 91c956613e (válaszként erre: 13. - Szemmelver)
2011. jan. 2. 18:02
A simogatás és a szeretet nem ártalmas.
13. szemmelver (válaszként erre: 10. - Szisi)
2011. jan. 2. 17:16

el kell tudni magától aludni

nem jó a simogatáshoz sem máshoz hozzászoktatni

12. szemmelver (válaszként erre: 1. - Szélike)
2011. jan. 2. 17:15

lehet, már nem is igényli az alvást4 ne tedd le aludni

a cumit meg oda ne add neki 2 évesen!

11. Szélike (válaszként erre: 10. - Szisi)
2011. jan. 2. 16:00
Ordít és ordít. Ez azért furcsa mert eddig sose csinált ilyet
10. szisi (válaszként erre: 8. - Szélike)
2011. jan. 2. 15:59
Igen, nálunk az is segített, hogy cumival ÉS alvókával aludt 3 hónapos korától kezdve. Próbáld meg elsimogatni!
9. szisi (válaszként erre: 5. - Msaca)
2011. jan. 2. 15:58

Igen, ez is egyfajta "veszélyforrás", de az enyém például még soha nem tette a szájába az ujját, holott már 7 hónapja nem cumizik.

Erre írtam, hogy vannak dolgok, amik beválnak egyeseknél azok közül, amik másoknál nem... :o)

2011. jan. 2. 15:58
Kapott a tündérkétől alvó társat de látni se bírja eldobja.
2011. jan. 2. 15:56

Nehogy visszaadd, ezzel azt fogod erősíteni a gyerekben, hogy mindig igaza lesz, ha kiharcolja magának!!!

Én, amikor elvettem a kisfiamtól, 20 hónapos volt. Úgy gondoltam, hogy jönnek a fogai, beszélni tanul, így teljesen felesleges a cumi: elferdülnek a fogai, ráadásul egy beszélni tanuló gyereket cumi nélkül is nehéz megérteni...

Én is egyik napról a másikra vettem el: egyszer nem adtam oda neki az alváshoz (csak alváshoz kellett neki előtte is), csak a morzsolgatós alvóállatkáját kapta meg. Egy hétig sírás volt egyre rövidebb ideig, el is kellett simogatni (ez fontos a biztonságérzet megtartásához!!!), de amikor már teljesen elfelejtette a cumit, egy hét múlva már aludt, mintha sosem látott volna cumit.

A morzsikája rengeteget segített, hiszen az is ott volt egy biztos támasznak 3 hónapos kora óta.

Nálunk a férjem mondta, hogy inkább adjuk neki vissza a cumit, de nagyon nem bántam meg, hogy erős maradtam: fő a következetesség.

Tehát így az állatkával a biztonságérzet megmaradt, viszont a fogsorát is megóvtuk! :o)

Persze nincs két egyforma gyerek, mint ahogyan két egyforma módszer sem. Van, akinél ez jön be, van akinél meg teljesen más...

6. Szélike (válaszként erre: 5. - Msaca)
2011. jan. 2. 15:56
:)
2011. jan. 2. 15:49

Szerintem csak magatokkal szúrtok ki. És mi lesz, ha megtatlálja az újját? Inkább a cumi! Az első gyereknél még én is paráztam, de az ovi közeledtével elhagyta egyik napról a másikra.

Az esküvőjén nem lesz már a szájában! Kár parázni!

:-)

2011. jan. 2. 15:45
Feladtuk a postán a tündérnek én nem akartam de a férjem erőltette. Én már teljesen kivagyok tőle
2011. jan. 2. 15:42
Gyorsan add neki vissza!
2011. jan. 2. 15:35
Az esti elalvással nincs gond, de biztos azért mert addigra teljesen kiüti magát. Délután csak ordít és ordít. Azelőtt a cumival elaludt egyedül. Most lett 2 éves.
2011. jan. 2. 15:34
Mit tegyek?Mióta nincs cumi azóta nem alszik napközben.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook