Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha gyermekem fél a kortársaitól? fórum

Mit tegyek, ha gyermekem fél a kortársaitól? (tudásbázis kérdés)


2016. aug. 9. 11:49
Nem kell foglalkozni vele,ilyenkor még olyan kis idő alatt változnak,majd kinövi,de ha nem,szerintem az sem gond,ha az idősebbekkel van el jobban.Az én lányom még 1 éve olyan volt,hogy haza kellett jönni a játszóból,mert ha sok lett a gyerek nem mert oda menni közéjük csúszni meg ilyenek,csak velem.Felnőttekkel nagyon jóba volt mindig,nyaraláson is hozzájuk ment,hívta őket játszani meg ilyenek.Most 5 éves,és már idegen gyerekek felé is nyit,megkérdezi a nevüket,hívja őket játszani,de csak aki neki szimpatikus,szerintem soha nem lesz egy nagy társasági ember (de ez nem baj,én sem vagyok az) és simán beáll a sorba csúszdánál,megvédi magát ha kell.Ahogy a felnőttek,úgy a gyerekek sem egyformák.
12. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. aug. 3. 20:31
Elvinném abból a körből. Azonnal.
2016. aug. 3. 20:11
semmit, kinövi
2016. aug. 3. 20:10

Szerintem nem kell erőltetni. Az én lányom sem szerette a kicsiket, de a vele egykorúakat sem. Sokszor félt is, főleg amíg a vele egykorúak még nem beszéltek rendesen (2-4 éves kora között kb. amikor még sok ovistársat nem is lehetett érteni, meg lógott a cumi-rongyibongyi stb. a szájukból...) aztán ahogy tudott velük rendesen kommunikálni úgy enyhült a helyzet, de igazán most sem vevő a kortársaira ill. a legtöbbre. Most is a nála kicsit idősebbek ill. az értelmesebb kortársak társaságát kedveli (9 éves lesz) szóval ez lehet hogy csak felnőtt korra oldódik teljesen, amikor már nem az életkor lesz a meghatározó. Mindenesetre olyan helyzetbe amiben fél, nem kényszeríteném.


Oviválasztásnál a vegyes csoportot nagyon meggondolnám, mert eleinte ugyan jó hogy vannak nagyobbak, de az utolsó 1-2 évre sokkal rosszabb lesz amikor megint 3 évesek közé lesz kényszerítve. Esetleg úgy jó ha ovi közepén váltotok tiszta csoportra. Mi más miatt váltottunk többször is, a végén tiszta csoportban járt ahol több évvesztes gyerek volt, az jót tett. Iskolában pedig olyan szerencsénk volt, hogy egy évet átugrott így most ő a legfiatalabb az osztályban, ez szintén jó.

2016. aug. 3. 19:01
én is csak két évig jártam óvodába, aztán anyám kivett inkább:))))))
8. andi6020 (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. aug. 3. 18:46
Semmit. Majd kinövi.
2016. aug. 3. 18:30
Biztos van oka. Vagy ritkán találkozott kicsikkel, vagy rosszul sült el egy-két találkozás. Segíteni kell neki, hogy barátkozzon. Sok játszótér, játszóház...
6. csikil4ny (válaszként erre: 4. - Nicator82)
2016. aug. 3. 17:53
Szerintem kinövi, majd megfigyelheted az óvodai időszak során. Az is lehet, hogy valamelyik meghúzta a haját, elvette a játékát - nem gondolom, hogy valami nagyobb gond lenne. 3 éves korban nem mindegyik gyerek játszik a kortársaival, van amelyik jól elvan egyedül.
5. Nicator82 (válaszként erre: 3. - Csikil4ny)
2016. aug. 3. 17:50
Nagyobbakat szereti. Felnőtteket is.
4. Nicator82 (válaszként erre: 2. - Vikucka)
2016. aug. 3. 17:50
Még bölcsis , szeptemberbe kezdi az ovit. Örülök, hogy nem tiszta csopiba irattam. Nem baj ha nem foglalkozik velük,de vajon miért fél tőlük?
3. csikil4ny (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. aug. 3. 17:49
A nagyobbakkal, felnőttekkel hogy áll?
2. vikucka (válaszként erre: 1. - Nicator82)
2016. aug. 3. 17:35
Az én lányom sem szereti, kivéve az ovistársait. Inkább az idősebbek társaságát keresi.
2016. aug. 3. 17:05
Kislànyom 3 éves. Nem szereti a vele egykorúakat vagy kisebbeket. Menekül előlük.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook