Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tegyek ha a párom horkol? Hogy lehtne megszüntetni ezt a kellemetlenséget? fórum

Mit tegyek ha a párom horkol? Hogy lehtne megszüntetni ezt a kellemetlenséget? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
68. f8db0709b8 (válaszként erre: 67. - F8db0709b8)
2009. okt. 4. 18:11
Gyógyszertár függö,mert vettem már 230ért is:)
67. f8db0709b8 (válaszként erre: 65. - Splat)
2009. okt. 4. 18:10
Gyógyszertárban veszem,60ft-ért,egy pár,formálható,nagyon bejön:)
2009. okt. 4. 12:24

Mi már próbáltunk mindent, tapaszt, csipeszt, olajat - semmi nem segített...

Most már ott tartunk, hogy fül-orr-gégészhez megyünk, mert felfedeztük, hogy az egyik orrlyuk egyáltalán nem is szelel. Találtunk néhány magánklinikát, ahol orrsövényműtétet és hasonló beavatkozást végeznek, ami valóban segít. Csak szegény nagyon odavan, mert ez fájdalmas dolog. Nem maga a műtét, hanem utána 2-3 hétig komoly fájdalmakkal jár a gyógyulás.

Bár most külföldre költöztem, és nem aktuális a annyira a téma, azért azt mondta, hogy folyton úgy érzi, hogy hiába alszik napi 10-11 órát, nyugtalanul alszik - naná, én is hallom, hogy körülbelül félóránként kihagy a légzése, és utána hirtelen óriási horkantás, majd felriad, visszaalszik és horkol erősen tovább- , és emiatt nappal folyton fáradtan érzi magát..

Szóval nálunk biztos műtéti megoldás lesz a vége, mert nagyon brutál a dolog.

65. splat (válaszként erre: 64. - F8db0709b8)
2009. febr. 11. 09:39

Hol veszed a füldugót?

Orvosi kellékek boltjában?

Vannak ebből méretek?

2009. febr. 11. 08:57

Nekem is horkol a párom,de én elháritom füldugóval.

.Több mint 1éve dugóval alszom.és tényleg alszom......nem ugy mint elötte:)nekem ez havonta 130ft-ba van:))Megéri:))

63. splat
2009. febr. 11. 08:46

2. napja próbálom ezt a Silence spray-t.

Sajnos belefutottam egy nem várt helyzetbe.

Nem tudtam, hogy használat után ki kell mosni a spray meghosszabbított fúvókáját, ezért a következő lefekvés előtti fújásnál meglepetten tapasztaltam, hogy belekövült a szer. :( Le kellett vánom, így elég érdekes a használata :)

Na mindegy...

Amúgy páromat kikérdezve, szerinte csökkent a horkolás hangerőssége, de a tény sajnos fenn áll. :(

ennyi... :(

2009. febr. 10. 13:23
lehet, hogy orrsövény ferdülése van, és akkor semmi tapasz+ ilyenek nem segítenek...
61. splat
2009. febr. 10. 10:33

Köszi pinpilla a tippet, de életem végig vásárolgassam a tapaszokat meg a cseppeket?...az csőd...

Valami olyan megoldás érdekelne, ami nem jár fájdalmas (és költséges!) beavatkozással, de megszüntetné ezt az állapotot. Biztos létezik ilyesmi...

2009. febr. 7. 17:27
Gyógyszertárakba lehet kapni erre alkalmas orr cseppe,és tapaszt is.
59. splat
2009. jan. 29. 07:39

Sziasztok!


Személy szerint nekem van gondom a horkolással, ami magam miatt is, meg párom miatt is zavar.

Már voltam dokinál és alváscentrumot javasolta.


dee: Neked bevált ez a Silence torokspray?

Próbáltam a Respir Active-ot és szart sem ért.


Ha valaki a garat miatt horkol, akkor az felejtse szerintem ezt az orrtapaszt. Végülis nem drága (kb.1200-1500 Ft egy doboz), de nekem nem ért semmit.

Érdemesnek tartottam magánrendeléses véleményre is áldozni, ugyanis ott az SZTK-s "csodaszerek" ellenére kaptam egy jó spray-t.

Igaz, hogy ez csak amolyan tesztelésre érdemes kipróbálni, mivel állítólag hosszú távon nem szabad használni. (5-6 nap)

Afrin spray a neve, és idáig ez a legjobb!!

Kb. 1000 Ft, és nagyon jó. Lefekvés előtt mindkét orrjáratba kell vele fújni és pár perc múlva totálra kinyitja az orrot. (már akinek ez a gondja)

Az egy kicsit rossz, amikor hátra csurog, de ez lenne a lényeg.

Igaz, hogy nekem ez sem vált be a horkolás megszüntetésére, de legalább megtudtam, hogy az orron át való levegővételt megoldja.


Sajnos a garat elernyedés tény viszont továbbra is fenn áll. :(

Ezért erre a Silence spray-re még kíváncsi lennék!


Ha nem jön be, akkor asszem műtét lesz belőle.

Van egy úgynevezett rádiófrekvenciás műtét.

Túlélte esetleg már ezt valaki? Kíváncsi lennék a tapasztalatra vagy véleményre.


Ha van, kérem írja már le.

köszi.

58. Szamó (válaszként erre: 57. - Dee)
2009. jan. 4. 19:38

Most olvasgattam vissza...


Az a baj, hogy a páromnál nem a torkával van baj. Ha az arcát pici oldalra húzza, megnyílik az orrjárat, akkor kap levegőt. Ezért gondoltam erre a tapaszra.


Eddig teljesen elzárkózott mindenféle "vacaktól", de ma csoda történt! Látta a reklámot a tapaszról és azt mondta, hogy ez biztosan jó lehet, ki kéne próbálni. Úgy örültem neki!!!! Szerintem kipróbáljuk!

57. dee (válaszként erre: 56. - Szamó)
2009. jan. 4. 19:35

Én csak jó visszajelzéseket hallottam.

De az imént írtam egy új toroksprayről.

56. Szamó
2009. jan. 4. 19:19

Próbálta már valaki a Respir Activ-ot?

Az én párom is borzasztóan horkol, ki kéne próbálni......

55. dee
2009. jan. 4. 19:16

Silence --- a horkoláscsillapító

www.horkolascsillapito.hu


Bocs Hoxa! Nem a saját termékemet reklámozom. :)

54. winny
2009. jan. 4. 19:13

Ez nem gond!

Aludj és ne hallgatózz:))))))

2008. okt. 6. 21:59
és ha nincsen csak egy szoba, akkor mit tegyek ?/ minigarzon/
2008. jún. 27. 12:10
Rogzits a hatara 2 fel teniszlabdat, akkor majd nem alszik haton, es nem horkol! Egy panttal megoldhato, vagy hasznalhatsz mast is labda helyet.
2008. jún. 7. 19:45
Jaj, most látom csak, hogy 2007-ben szóltatok hozzá utoljára, én meg itt aktivizálom magam.
50. Maruszja (válaszként erre: 47. - Anitarenata)
2008. jún. 7. 19:45
Tudod mikor megy orvoshoz, az enyém ilyenért soha!
49. Maruszja (válaszként erre: 35. - Kakuk Jánosné)
2008. jún. 7. 19:44
Neked adok igazat. Ez a legjobb megoldás.
48. szanád (válaszként erre: 47. - Anitarenata)
2007. dec. 29. 10:56
ez tök jó ötlet...
2007. dec. 29. 10:48
én azt tenném, ha nagyon horkol, felvenném diktafonnal, vagy telefonnal és amikor legközelebb elalszik, jó hangosan lejátszanám... ha erre felébredne, megmondanám neki, hogy: jé én ezt hallgatom minden éjjel, nekem ez már fel sem tűnik... (irány az orvos szivem!)
2007. dec. 26. 12:56

fejbe kell ba....ni DDD

és elköltözni DD

45. Hmv.
2007. dec. 26. 12:10
Különszoba a megoldás. Nálunk a férjem hallani sem akar semmilyen horkolásgátlóról, igy nálunk is ez az egyetlen megoldás.
44. erikpipi (válaszként erre: 34. - 4726e582cf)
2007. dec. 22. 12:57

Alvási apnoeja is lehet, ami légzéskihagyással jár.

[link]

2007. nov. 29. 12:26
Amúgy tényleg lehet össze függés a kimerültség és horkolás között.De a szakember ezt jobban tudja.
2007. nov. 29. 12:24
Hát nem igazán tudom mit tehetnél.Az oldalra fordítás,meglöködés segíthet némit.Persze ez nem megoldás,ha nagyon zavar,furdaljatok szak emberhez.
2007. nov. 29. 12:00
van vagy is lehet kapni horkolás gátlot valami müszer acsuklorakell tenni
2007. nov. 18. 19:36
nem tudod megszuntetni, esetleg csak anyit tehetsz meg hogy oldalt forditod amikor horkol es akor biztos egy darabig megint csendben van.en is szoktam ezt tenni.Amugy ez a faradsagtol van. kivan merulve a szervezette jo lenne sokat pihenni.
2007. nov. 10. 19:24
Szakember a kulcs
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook