Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha a gyerek ott akarja hagyni az iskolát? fórum

Mit tegyek, ha a gyerek ott akarja hagyni az iskolát? (beszélgetős fórum)


215. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 213. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 3. 20:10
Igazad van, valóban hasonlít az autizmusra a fiú viselkedése.
214. 184481d874 (válaszként erre: 78. - Mézes-Krémes)
2020. szept. 3. 20:08
szörnyű..és a szülői felelősség hol van?
213. 71ddaa07fa (válaszként erre: 209. - Channa*)
2020. szept. 3. 20:04

Azt hiszem kategorikusan egyikünk sem jelenthet ki semmit.

1. Nem ismerjük a gyereket

2. Pontosan a körülményeket sem

3. Nem vagyunk orvosok, csak egyszerű forumozók.


Az autizmust én hoztam szóba, mert egy színdarabban a főhős és a fórumban szereplő gyerkőc viselkedése közt sok hasonlóságot véltem felfedezni.

212. Channa* (válaszként erre: 199. - Dina2)
2020. szept. 3. 19:59

Ugyan, ugyan...

Azért nincs papírod róla, mert nincs ilyen baja a gyerekednek.

Az általad felsorolt tulajdonságok azért jellemzőek a gyerekedre, mert ilyennek nevelted.

211. Channa* (válaszként erre: 193. - Denisa78)
2020. szept. 3. 19:57
Olvastad a fórumot? Miért nem a fórumindítónak adsz tanácsokat. Egy olyan embert osztasz, aki megfelelően neveli a gyerekeit. Nem kért tőled tanácsot, elmondta, hogy ő mit tenne. Ha a fórumindítónak ez sem jó, akkor tovább görgeti, bár a fórumindítónak semmi nem jó, csak az, hogy évek óta dagonyáznak egy általuk alakított közegben és sajnálják magukat, ahelyett, hogy tennének valamit.
210. globus (válaszként erre: 167. - Dina2)
2020. szept. 3. 19:57

Milyen szakemberek? Történt személyes találkozása velük? Vagy tünetek, leírás alapján döntötték el?

Elég gyakran tapasztaljuk neten, hogy pszich. betegnek neveznek olyan embereket, akikkel csupán nem szimpatizálnak.

209. Channa* (válaszként erre: 192. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 3. 19:54

A gyerek nem beteg, hanem egy neveletlen kamasz, aki azt csinál, amit akar, azzal üvölt akivel akar.

Az autizmus itt csak azért jött szóba, hogy sajnáljuk még jobban és ne kételkedjünk a szülőbe se.

Azt gondolja, hogy a megemlített autizmus esetén mindenki felteszi majd a kezét, hogy így nincs mit tenni...

208. Channa* (válaszként erre: 186. - Denisa78)
2020. szept. 3. 19:51
Aha, vagy sírdogáltál volna egy sort és kész...
207. Channa* (válaszként erre: 185. - Dina2)
2020. szept. 3. 19:51
Mivel próbálkozol?
206. Channa* (válaszként erre: 184. - Idhikai)
2020. szept. 3. 19:50

Jah, hát ezt írtam. Nem jó semmi.

Szerintem csak beszélgetni akar...

205. Channa* (válaszként erre: 183. - Dina2)
2020. szept. 3. 19:50
Amit csinálsz, azzal nem fogod elérni.
204. Channa* (válaszként erre: 181. - Dina2)
2020. szept. 3. 19:49

És neked fontosabb, hogy mit mond a hátad mögött, mint az, hogy normális körülmények között éljen?


A tesód gyerekei is utálnak suliba járni? Ők sem haverkodnak senkivel? Ők is üvöltöznek a szüleikkel? Ők is csak elvannak otthon, mint egy here?

203. qwert01234 (válaszként erre: 177. - Idhikai)
2020. szept. 3. 18:59
Micsoda pech amúgy, hogy a viselkedési zavaros gyereknek/ifjaknak gyakran mozgáskoordinációs zavaruk is van. Teszem azt, elbotlik, meglöki a hozzá legközelebb álló családtagot, az elesik, oszt' a gyerek véletlenül pont a nyakára esik. Hú de kár, hogy ilyen béna volt! (Ja, nem!)
202. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 201. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 3. 18:06
És a szakorvos megállapítása alapján a Rehabilitációs Hatósági és Orvosszakértői Főosztály majd eldönti az, vagy nem az.
201. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 200. - Dina2)
2020. szept. 3. 18:04

Azért írtam, hogy orvos állapítsa meg és írja le.

A fogyatékosságot ne úgy vedd, hogy attól a gyereked kevesebb. Fogyatékos a 18 év alatt diagnosztizált halláskárosult, vagy látáskárosult is. Attól még hallhatnak, láthatnak csak a normálistól eltérően, aminek a gyűjtőneve: Fogyatékosság

200. Dina2 (válaszként erre: 198. - 9b10f3d7ff)
2020. szept. 3. 17:51

Nem tudom hogy a fogyatékosság hol és mi alapján kategorizálható,de úgy vélem ő nem tartozik ebbe a csoportba.

Az asperger az autista spektrum egy szegmense, súlyosság szerint. Szerintem rajta van a gyerek a spektrumon, de nem a fogyatékosság szintjén.

Ámbár nem az én tisztem ezt megállapitani.

199. Dina2 (válaszként erre: 196. - New(l))
2020. szept. 3. 17:49

Pontosan a kétélű fegyver miatt nem lett diagnosztizálva...egyik szakember azt mondta előnyére válna mert megértené hogy nem azért nem tud beiileszkedni mert "hibás". A másik szerint vissza is élhet vele és felmentésnek használhatja a szélsőséges viselkedésre...

Lehet itt is rosszul döntöttem, de úgy gondoltam, nem lesz előnyére sehol sem, ha rásütik a bélyeget.

Kiskorában is kilógott a sorból, 6 évesen is vittem pszichológushoz, azt mondták rendben van vele minden. Olyan kistudós tipus volt, sose szetette az ölelést. Nem lát a szavak mögé, nem mindig fogja fel mit okoznak az éles szavai, nemigen van benne empátia. Ami érdekli abban 11%on teljesít, de nem érti miért "kell" köszönni.

Hosszan tudnám mesélni.

198. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 167. - Dina2)
2020. szept. 3. 17:00
Ha ezt orvos is alátámasztja, akkor ez a fogyatékosság feljogosít a fogyatékosoknak járó kedvezmények igénybevételére. De ez csak akkor, ha 18 éves kora előtt diagnosztizálják. Beszélj szakemberrel, mert ha tényleg ilyen problémája van jó, ha célirányosan kap segítséget.
197. Idhikai (válaszként erre: 195. - Denisa78)
2020. szept. 3. 15:37

Nem ugyanaz a kettő, szerintem. Több számítógép miatt elszúrt életet láttam, mint könyvek miatt elrontottat.

(Leánykám egyébként könyvmániás volt, és ma is az. Nem, nem vettem ki a kezéből, sőőőt figyeltem, mi érdekli, és körberaktam olyan témákkal. Hmmmm... lehet, hogy a számítógépes játékokkal is így kellett volna csinálnom. :) Lényegtelen. Felnőttek. Egy kis nevelt kislányom van, ő pedig még nincs abban a korban, hogy mérvadó legyen itt a véleményem.)

196. New(l) (válaszként erre: 167. - Dina2)
2020. szept. 3. 15:19

Kiskorában is ilyen volt?

Az asperger diagnózist nem egyszerű beszerezni, én egy valakit ismerek, aki felnőttként kapott róla papírt. Ő viszont sosem volt agresszív vagy dühöngött, csak nem értette a társadalmi érintkezés szabályait/jelentőségét, de sosem volt emiatt haragos vagy dölyfös, és nem nézte le a többieket. Nem tudom, valóban vannak erre utaló jegyek a fiadban, de ehhez azért többminden kell.

Egyébként ha meg is kapja a diagot, onnantól semmi nem fog csettintésre megváltozni, ugyanis alap szinten muszáj lesz megtanulnia az emberek között létezni valamennyire.

Kétélű fegyver, akár stigmaként is felfoghatja. Mindenképpen szakember döntsön róla, ne mi diagnosztizáljuk.

195. Denisa78 (válaszként erre: 194. - Idhikai)
2020. szept. 3. 15:18

Megengedsz nekem egy kérdést?

Ha a gyereked nem a számitógép miatt gubózott volna be, hanem könyvekkel, azokat is kivetted volna a kezéből?

194. Idhikai (válaszként erre: 192. - 71ddaa07fa)
2020. szept. 3. 15:13
A betegségen átfutott a szemem... elnézést.
193. Denisa78 (válaszként erre: 191. - Idhikai)
2020. szept. 3. 15:04

"és nagyon nem érdekelt volna, hogy rájön, hogy szándékos volt vagy nem."


Ez a különbség köztünk. Engem nagyon is érdekelt volna akkor is, ha én vagyok a gyerek, és akkor is, ha már felnőtt vagyok. Nálam nagyon sokat számit, hogy az a bizonyos történés miért is történt. Nem tudom annyival lezárni, hogy ez van. Nekem a kiindulópont az, hogy mi miért történt. Aztán lehet továbblépni, az ok fényében.

Ha pl. velem ezt megcsináltad volna, akkor az lett volna a kiindulópont, hogy kérek valamit cserébe, a nekem okozott kárért.

192. 71ddaa07fa (válaszként erre: 177. - Idhikai)
2020. szept. 3. 15:03

Egy kicsit álljunk meg! Ha ez a gyerek beteg, mint ahogy az édesanyja elmondása szerint erre van esély, a viselkedésed nem lenne helyénvaló megoldás én azt gondolom. Persze én az anyuka helyébe sem hagytam volna annyiban a dolgot, ha többen úgy nyilatkoztak van esély, hogy egy bizonyos betegség fennál nála.

De ha nincs betegség, csak egy elkényeztetett kamaszról van szó, aki egy füüttyentésre az anya ugrik, ez már akkor sem megoldás. Az elején kellett volna megfogni és megakadályozni, hogy eljusson idáig, egy következetes neveléssel.

191. Idhikai (válaszként erre: 190. - Denisa78)
2020. szept. 3. 14:57

Biztosan. De ez sok mindentől függ, hogy működik-e.

A gyerek - főleg a tinédzser - neveléshez kell jó adag humor. Nekem erre a számítógépes történetre nem volt szükségem, de csont nélkül megcsináltam volna, ha azt látom, hogy a számítógép miatt a fiam begubózik, és az tölti ki az életét. Nem is veszekedtem volna előtte vele évekig. ... és nagyon nem érdekelt volna, hogy rájön, hogy szándékos volt vagy nem. Történés van, hopp nincs gép, ez van. Ez a kiinduló pont. Lehet dolgozni, újat venni magának. Vagy csinálhat valami hasznosat is.

190. Denisa78 (válaszként erre: 187. - Idhikai)
2020. szept. 3. 14:46
A gyerek nem hülye, rájött volna arra, hogy az nem volt véletlen. Legalábbis én rájöttem volna az ilyen kis "véletlenekre".
189. tumbo2 (válaszként erre: 185. - Dina2)
2020. szept. 3. 14:42
magadnak okoznál kárt.
188. tumbo2 (válaszként erre: 162. - Dina2)
2020. szept. 3. 14:41
ekkora marhát.mondjuk az unokaöcsémnek az apám volt a minta.az apja a születése után nem volt kíváncsi rá,hamar el is váltak gyerektartást életében nem fizetett,pedig tanár volt.míg ki nem rúgták.a lányomnak viszont az apja,jobb a viszonya vele,mint a másik két gyerekével.
187. Idhikai (válaszként erre: 186. - Denisa78)
2020. szept. 3. 14:41

Milyen szándékos? Miről beszélsz? Csupa véletlen... megcsúszik az ember ablakpucolás közben. :)


Mindegy. Mindenki úgy oldja meg a problémáját, ahogy akarja és tudja. :)

186. Denisa78 (válaszként erre: 177. - Idhikai)
2020. szept. 3. 14:38
A szándékos károkozás semmire sem megoldás. Ha velem tett volna ilyet bárki kamaszkoromban, az a minimum, hogy hozzávágtam volna valamit.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook