Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek a párommal? Szakítás vagy tolerancia, meddig húzzuk? fórum

Mit tegyek a párommal? Szakítás vagy tolerancia, meddig húzzuk? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2008. nov. 26. 09:49
Nekem is hasonló kicsit a problémám... Sokat agyalok, emésztem magam. Szeret, szeretem, tervezünk együtt- elvileg elgondolkodott azon, hogy egyszer én legyek a felesége. Csak vannak gondok...nem járunk el sehova. Megértem, hogy sokat dolgozik, ráadásul fizikai munkát végez, ezért sokszor pihenünk csak nála. De olykor elmehetnénk valahova. Azt mondta, változni fog elvisz valahova néha, csak találjam ki hova. Ezt rég hallgatom... Remélem nem csak üres duma, mert nagyon ellaposodottnak érzem a kapcsolatot. Szeretem tényleg, de hiányzik az izgalom...kicsit több figyelem, szenvedély. Nem érzem annyira. Tudom, hogy tetszem neki, de van egy helyzet, amikor nem derül ki. Ezen felül Ő kedves, megbízható, hűséges, tényleg Ő lenne az ideális. Beszéltem vele ezekről, és változott is részben, pl. anno nem mondta, hogy szeret. Talán félt, zárkózott volt. Csak ott van az, amit nem kapok meg...olyan kevés, mégis sok... Pedig milyen boldogok lehetnénk..:(
37. Turandotte (válaszként erre: 32. - Brigitta2121)
2008. nov. 26. 09:27
Miért nem ülsz le vele és mondod el neki őszintén, hogy mi bánt téged, mindennel kapcsolatban? Vagy ezt már megtetted?
36. 5cb4354c81 (válaszként erre: 35. - Brigitta2121)
2008. nov. 26. 09:09

Köszönöm!!!!! Annyira igazad van!!!És igen, az ember mindig a saját problémáit nem tudja reálisan átlátni...:(

Egyfolytában azon gondolkozom, hogy mit, hogyan, mikor, merre, meddig..... De még nem látok tisztán!

Van valami ebben a szép és rózsaszín dologban... Már ebbe is belegondoltam.... Nem tudom, nem tudom..... Azt hiszem, még várok kicsit, érlelem magamban a dolgokat, aztán előbb-utóbb úgyis döntenem kell!!!!!!!!!!

2008. nov. 26. 00:04
Igen, másnak talán könnyebb tanácsot adni... Szerintem: először is ha annyira elviselhetetlen, akkor a gyerekeknek sem jó 1 feszült családban élni... - melyik a jobb, mérlegeld! Biztos, hogy ismered a másik illetőt eléggé?-ugyanis eleinte minden szép és rózsaszín...; ha viszont tényleg arra a boldogság, akkor ne nagyon gondolkozz, hiszen az csk elbizonytalanít, (mint pl. Engem is). A gyerekek nek is nagyobb szüksége van egy boldog, lelkileg kiegyensúlyozott Anyára és Apára, mégha külön is; mint egy olyan családban felnőni, ahol nincs meg az a "szeretet", ami a teljes családot jelképezi. De ha látsz rá esélyt a változásnak, egy próbát megér, de ennek nagyon kevés esély adok, hiszen embert megváltoztatni gyökeresen nem lehetséges hosszútávon. Remélem sikerült egy kis erőt adnom, hiszen míg írtam ezt e pár sort, talán Én is sokat világosodtam.
2008. nov. 25. 21:44

Nálunk az van, hogy annyira önző, hogy az már elviselhetetlen..... Ráadásul megismertem valakit...aki teljesen az ellentettje.....Nagyon jó Vele leni, kedves, figyelmes...imádni való....!!!!

De közben nekünk itt a ház, a gyerekek..... És nem tudom mit tegyek!!!!!!!!!!!

2008. nov. 25. 21:40
Ez jó kérdés......!!!! Valami hasonló foglalkoztat engem is!!!!!!!!!!
2008. nov. 25. 21:39
Nem a társadalmi kül.en van a hangsúly, hanem hogy nincs cél. Nagyon szeretem, s hálás vok, h. ismerem, szeretem, meg ilyenek; DE hiányzik: néha megértés, figyelem! Na meg a közös jövő elmélete, hogy MI. Pedig annyira imádnivaló, de szerintem ez hosszútávra kevés! Segítsetek, hiszen nem tom mit tegyek, ha szaítunk nem bírom ki, de ha nem nem tok ezek miatt aludni. Ráadásul most egészségi problémáim is vannak, amik rátesznek nagyon sokat. Nem tuom kivel beszéljem meg, hiszen senki nem érzi úgy át itt, úgy érzem sokszor egyedül vok. Nagyon depis vok mostanság..... Nem tudtok vmi jó tanácsot adni? Köszönöm
31. Turandotte (válaszként erre: 25. - 8ee31e318f)
2008. nov. 24. 10:18
Tökéletesen egyetértek!!!
30. 8ee31e318f (válaszként erre: 29. - Brigitta2121)
2008. nov. 24. 03:00
Se vele, se nelkule. ismerem ezt az erzest. De ha a vagyaid, es erzelmeid ellentmondasba utkoznek, kenytelen vagy valasztani. mi a fontosabb. ha o, lehet a vagyaidbol kell visszavenned, ha vele maradsz. lehet akkor nem leszel boldog. ha a karriered, akkor sem leszel az, mert szakitanod kell vele. de szabad leszel, es talan osszefutsz egy olyan pasival, akivel mindenben megertitek egymast. Ezt csak te dontheted el. senki mas. De ha szereted, akarhogy dontesz, legy vele oszinte. ennyit megerdemel.
2008. nov. 23. 14:29
Nagyon megfelelne,de Én már a jövőmre építek... Ő nem vár túl sokat a jövőtől, s ezt Hozzám vágja mindig, hogy Én talán túl sokat is. Keveset kaptam mindig is az élettől,de képes Vok rá... de ő szerinte nem. Nagyon nyíltak Vunk egymástól, de nem tud elszakadni a családjától,pl. Aztán nem annyira megértő, stb. Nem bírnám ki a szakítást, de jobb lenne most, vagy mégse??? Nem tom, aztán félékeny is vok, úhhh sokminden közre játszik
28. 8ee31e318f (válaszként erre: 27. - Franc22)
2008. nov. 22. 16:45
igen az erzelmek azert fontos szerepet jatszanak. ha valahol nincs erzelem a masik idovel erzekelni fogja, es mar az sem egy kellemes erzes. de remenykedik benne hogy jobb lesz, es probal talan meg valtoztatni is. ilyenkor jonnek a kerdesek, amikre a masik tobbnyire nem valaszol, pedig tudja a valaszt. ezt a jatekot jobb nem jatszani. en mar ateltem ezt, es nem egy kellemes erzes. szerintem a legjobb megoldas, leulni, es oszinten. oszinten a masik szemebe nezni, es elmondani mit erzel, es mit szeretnel a jovodrol, es vele mit nem tudsz elkepzelni. le fogja sujtani, de ha szeret teged, meg fogje erteni. es igy meg baratok is maradhattok. es baratokbol sosincs eleg
2008. nov. 22. 08:11

ahogy itt előttem, sokan írták, akkor te vagy az aki nem tiszta szívből szereted a párodat és aki távol van a másiktól az leginkább te vagy. ne maradj vele, ha te már előre tudod azt, hogy nem akarsz vele jővőt, ugyanis nem tudhatod. Lehet ő a lelke mélyén ezen agyal. Lépj minél előbb szerintem és mond ki a végső szót, mert később, ha netán ő mégis szeret, akkor neki okozod a legnagyobb fájdalmat.

Kérdés: Régóta tudod, hogy nem ő az igazi neked?

2008. nov. 22. 02:38
Még nagyon fiatal vagy,váltsad valóra álmaidat,tanulj,egyszer ugyis befog kopogni valaki az ajtódon,aki megfog neked felelni.
25. 8ee31e318f (válaszként erre: 22. - Turandotte)
2008. nov. 22. 02:32
Tarsadalmi kulonbseg. igen ez erdekes. mivel a nok szeretik kinezni a tehetosebb pasikat, akik feljebb huzzak oket, es igazabol meg van a boldogsaguk. altalaban ha itt adodik nem i gigszer a pasinal, akkor viszont keresnek egy masik tehetosnek latszo pasit. volt ilyenben reszem, mikor vallalkozo voltam. a munkambol azt hittek hogy szereny vagyok csupan, es dol a le. mikor rajottek hogy "csak" megelhetes, akkor mar nem kellettem. tudjatok furcsa az, hogy most a parom a joval tehetosebb, es meg sincs koztunk tarsadalmi szakadek. mert egymasert vagyunk, az emberi ertekek a fontosak, es nem az hogy kinek mennyi csorog a zsebeben.
24. quenn
2008. nov. 21. 15:03

Nem nagyon értem a problémát túl kevés az információ.


Ami viszont nagyon zavar, nem lehetne mellőzni ezt a "vok, vunk, naon, tom" és társait, borzasztóan zavaró és szerintem idétlen is. Olyan szép a nyelvünk, ne csúfitsuk már el.

2008. nov. 21. 14:29

sajna nem bizol a kapcsolatodban

jobb lenne magadban eldonteni hogy mi a fontos az eletben es mi a kevesbe fontos dolog

2008. nov. 21. 14:10

én is azt gondolom, hogy akkor itt az érzelmekkel lehet gond, mert ha szerelem van, akkor nincs szakadék, nincs "társadalmi különbség". Csak ti vagytok. Az minden kapcsolatban előfordul, hogy távolodnak kicsit, de ez általában a külső hatások miatt van így: tanulás, munka ... de hamar fel lehet ismerni ezt és elkerülni az ebből következő rosszakat.

De nem lehet, hogy inkább csak bebeszéled magadnak?

21. 86a3fa430b (válaszként erre: 20. - 8ee31e318f)
2008. nov. 21. 14:06

sajnos igy van

de ha meg a karriert akarja akkor valassza elobb azt utana meg johet a csalad

sokan nem erettek meg 21 eves korukra egy tartos kapcsolatra

20. 8ee31e318f (válaszként erre: 18. - 86a3fa430b)
2008. nov. 21. 13:48
ebben igazad van. a karrier es a parkapcsolat sokszor nem fer ossze. en mindig a parom valasztottam, pontosabban a szivemre hallgattam. nincs kacsalabon forgo palotam, es igazgatoi barsonyszekem. Nem a penz fontos az eletben, mivel ami igazi ertek, azt nem kaphato penzert. a szeretet.
19. f5302bda64 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2008. nov. 21. 13:45
21 évesen???Éld az életed amíg fiatal vagy!Ahol 1 év után már elkezdődik egy kapcsolatban a probléma azt inkább nem kell erőltetni!Fiatal vagy élvezd ki minden pillanatát!Kívánok egészséget és majd egy örökre szóló jólműködő kapcsolatot!:-)))
2008. nov. 21. 13:43

Sziasztok

nem igazan ertem a problemat,nem megfelelo par???

1 ev utan?

hiszen egy egesz elet sem eleg megismerni valakit,de ha mar alapbol halalra iteled akkor nem is erdemes az egeszre idot fecserelni.

ki mondta hogy az elet konnyu?

ha a karrier fontosabb akkor meg minek vagy parkapcsolatban 1 eve,ha ugy erzed hogy nem fer ossze a ketto?

raersz meg donteni parkapcsolati dolgokban ha tanultal es felepitettel magadnak valami elfogadhato egzisztenciat,ami nem biztos hogy boldogga fog tenni ha egyedul vagy es nincs kivel megosztani

szia

2008. nov. 21. 13:16
ahhoz hogy eletre szolo kapcsolat legyen, boldognak kell erezned magad a kapcsolatban. Hogy boldog legy, teljesulni kell az elvarasaidnak, de az o elvarasainak is meg kell felelni neked. nem eleg a szerelem, ha nincs bizalom, megertes, hasonloan kell tudnotok gondolkodni, es azonos ertekrenden kell elnetek. mert ha nem, valaki nem fogja jol erezni magat a masik eleteben, es felborul egy ido utan a bicikli. kivulallokent ugy gondolom jobb ha keresel mast, ha nem erzed jol magad ebben a kapcsolatban. meg kell talalnod az igazit. nekem harmadszorra sikerult. ugy erzem. bar meg eleg az elejen tart, megis minden sookkal olajozottabban megy, mint barmelyik korabbi kapcsolatom. sosem ereztem meg ilyen biztonsagot, harmoniat egyetlen kapcsolatomban sem.
16. monika1225 (válaszként erre: 1. - Brigitta2121)
2008. nov. 21. 13:15

szerinted mi az oka, hogy 1 év után úgy érzed nem lehettek együtt örökre? valahol mélyen te se szereted , mert a szeretet, szerelem mindent legyőz. legyen az társadalmi , iskolai , erkölcsi távolság....

Kicsit nézz magadba és tisztázd mit is érzel iránta! Szerelemet, szeretetet, vagy csak megszokásból ragaszkodsz valakihez?

2008. nov. 21. 13:10
ha tudod,hogy nem lesztek eggyütt örökre,meg hogy nem szülnél neki gyereket akkor szerintem nálad sincs meg az a tüz.Nem ő az igazi számodra ne félj akkor nem fogsz ilyeneket irni,hogy nem tudod elképzelni ,hogy babát szülj neki.akkor a világ legtermészetesebb dolga lesz,még ha egy koldus is lesz a párod!Szórakozz,azt nem mondom hogy hagyd el,várj mig meg nem találod az igazit,addig élhetsz ő vele is.
14. sariya
2008. nov. 21. 13:08
Azt mondod,hogy szeret és te is szereted.Akkor mégis,hogy lehet távolság köztetek?Biztos vagy benne,hogy ő van távol tőled?Nem lehet,hogy inkább te tőle?
13. a1baa7edcc (válaszként erre: 8. - Brigitta2121)
2008. nov. 21. 13:07
Te "tanult" ember vagy?
12. Fiatal nő (válaszként erre: 11. - Sylvee12)
2008. nov. 21. 13:06
Gondolom egyidősek lehetnek. :-D
11. Sylvee12 (válaszként erre: 8. - Brigitta2121)
2008. nov. 21. 13:05
És a párod mennyi idős?
10. Fiatal nő (válaszként erre: 8. - Brigitta2121)
2008. nov. 21. 13:02

Értem, szóval társadalmi "szakadék".

Szerintem nem ez a fontos, hogy van-e diplomája vagy nincs. A lényeg az, hogy felelősségteljes legyen abban, amivel foglalkozik.

Ha téged zavar ez, akkor keress "tanultabb" párt magadnak.

9. pemete (válaszként erre: 8. - Brigitta2121)
2008. nov. 21. 13:01
Majd elmúlik! Ha ilyen terveid vannak, és tudod, hogy nem ő a megfelelő partner az életedhez, akkor hagyd el. Fiatal vagy még, biztos hogy fogsz találni számodra tökéletes férfit:)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook