Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit szóltok azokhoz a sztárokhoz, akik a 8.hónapban direkt megindítják a szülést az alakjuk megtartása miatt? fórum

Mit szóltok azokhoz a sztárokhoz, akik a 8.hónapban direkt megindítják a szülést az alakjuk megtartása miatt? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
151. d0635eb92a (válaszként erre: 146. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 17. 21:35
Köszi szēpen.
150. d0635eb92a (válaszként erre: 148. - Timycat)
2014. aug. 17. 21:32
Ez genetika semmi köze ahhoz mivel tàplàltak csecsemökènt.
149. d0635eb92a (válaszként erre: 122. - Mazsinka)
2014. aug. 17. 21:28

KB 7 hónapos korukig szoptattam mindkèt gyermekemet.Az màr tehèn kategória?

Nem kapnak semmilyen bolti èdessēget csakis amit ēn kèszitek itthon.Boltbol maximum a natúr joghurtot veszem ès itthon csinàlunk belöle gyümölcsjoghurtot.

Szēnsavas uditöitalt soha nem ittak a juicet itthon sajat kezüleg kēszitjūk egyebkènt vizet iszunk.Akkor ēn most mi vagyok?Ösanya tehēn mert odafigyelek a gyerekeim egeszsēgēre?

148. timycat (válaszként erre: 145. - D0635eb92a)
2014. aug. 17. 21:27

Azért az sem mindegy, hogy kiből jön az a tej.


Én tápszeres gyerek voltam, egy korty anyatej nem jutott nekem soha, pedig nem most volt és nem túl modern tápot kaptam, de semmi, hangsúlyozom semmi bajom nincs a világon; sőt a már-már diagnosztizált laktózérzékenységre is erősen rácáfoltam az elmúlt időkben; szóval semmilyen allergia, ekcéma, göthösség, eddigi életemben egyetlen napot fájt a torkom (mostanában volt, a telje kimerültség szélén álltam/állok), a fülem pedig soha semmikor, ahogy influenzás sem voltam még sosem... igaz azóta sem eszek műkajákat

2014. aug. 17. 21:20
Nem is tudom minek beszélgetek erről. Az én gyerekem már nem csecsemő. Kamasz fiú. Csevegjen erről az akinek még bébije van.
146. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 145. - D0635eb92a)
2014. aug. 17. 21:19
Jó akkor babyMc'Donalds. Gratulálok a gyerekorvosnak. Szuper lehet.
145. d0635eb92a (válaszként erre: 137. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 17. 21:16

Bocsi hogy beleszólok de nem tudom megàllni mert Jo sok butasàgot hordtatok ossze:-(

A tàpszer az egy müanyag mestersèges anyatej PÓTLÀSRA való izé..A gyerekorvosunk baby Mc'Donaldsnak hivja.

Nem szeretnèm azokat az anyukákat piszkàlni akik nem szoptattak ēs tàpszereztèk a babàjukat mert maganugy szoptatsz vagy sem.De a baba fejlödēsēnek szempontjàból az anyatej a legjobb tàplàlēk nem a tàpszer.

144. 3a5c305959 (válaszként erre: 143. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 17. 21:14

En nem vagyok osanya csak tudomanyos ember es objektiven kozelitem meg a dolgokat.

Nem a szoptatasrol beszeltunk csak puszta tenyekrol a tapszerrol es az anyatejrol. Meg azt sem mondtam hogy mindenki szoptasson, mert nem igy gondolom, aki nem akar az ne. Nem hiszem hogy a szoptatasnak lenne koze az anyasaghoz. En ismerek tobb orokbefogadott gyereket akiket soha nem szoptattak megis szeretetben nottek fel.

2014. aug. 17. 21:05
Na erről beszéltem pár napja. Mindig ez van! Már bocsánat. Ősanyák...
142. 3a5c305959 (válaszként erre: 140. - Unom)
2014. aug. 17. 20:51
Szoval a WHO ajanlasa alapjan a tapszerekben vannak immunoglobulinok, antitestek, novekedesi hormon, emberi eredetu es emberi fogyasztásra alkalmas proteinek stb? Ja jo, akkor nem szoltam.
141. 3a5c305959 (válaszként erre: 139. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 17. 20:45
Az eszme az ugyan az. De fekhozhattam volna az edesseget, kolat, alkoholt, fuves cigit stb. Aki csinalja annak mind van olyan peldaja (jo sok) amivel ala tudja tamasztani hogy miert nem artalmas.
140. unom (válaszként erre: 138. - 3a5c305959)
2014. aug. 17. 20:19

A nagylányom kortársai közt már bőven vannak akik végig és sokáig anyatejesek voltak. Se nem egészségesebbek, mint akik kaptak tápszert, ugyanannyi köztük az elhízott is nagyjából.

A tudomány álláspontja változik folyamatosan, a WHO meg úgy adja ki az ajánlásait, hogy akár Afrikában is megállja a helyét. Na, ott létkérdés lehet az anyatej.

139. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 138. - 3a5c305959)
2014. aug. 17. 20:12
Nem kötök bele,de egészen más a dohányzás. Hülyeség ezt ide felhozni.
138. 3a5c305959 (válaszként erre: 137. - 0f332c4ec9)
2014. aug. 17. 20:10

Ez a te véleményed, a tudomány allaspontja meg mas. Erre nem tudok mas mondani. A dohanyzas sem lesz egeszseges csak azert mert par ember azt hiszi hogy nem artalmas hiszen az xy is milyen szep kort megert pedig egesz eleteben dohanyzott. Engem ok sem tudnak meggyozni, ahogy te sem, mert a tenyeket nezem, nem egy-egy kiemelt szubjektiv esetet. Persze hogy azt mondod hogy a fiad eros, igaz a testfelepites genetikus, de amig nem csinaltak rajta par vizsgalatot addig ugysem tudod megallapitani hogy valoban nem artott-e az immunrendszerenek az hogy nem anyatejes volt. Es most nem arrol beszelek hogy hanyszor fázik meg egy evben, hanem az etelallergiarol, elelmiszer erzekenysegrol, asztmarol, krupprol, ezcemarol stb ami olyanokon figyelheto meg akiket koran elkezdtek tapszerezni. Ha a te fiadnak semmi baja nincs akkor azt tudd be annak hogy a szerencses kisebbsegbe tartozik. Ahogy egy dohanyos is elelhet 70-80 eves koraig, azert nem az a nagy atlag, ugye?


(Mielott belekot valaki nem a cigarettat hasonlitom a tapszerhez hanem a két dologhoz tarsitott velemenyeket es tenyeket.)

137. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 121. - 3a5c305959)
2014. aug. 17. 19:47
Ebből semmi nem látszik. A másik,hogy egy olyan anya sem győzködi magát akinek tápszeres a gyereke. Ha tényleg jobb az anyatej én pl,de nem csak én azt mondanám,hogy igen jobb az én fiam milyen kár,hogy nem kapott. De ez nem igaz. Nem jobb az anyatej és nem rosszabb a tápszer és pont. Senki nem győzködi magát.Ugyan már...
136. 0f332c4ec9 (válaszként erre: 122. - Mazsinka)
2014. aug. 17. 19:42
Yes! :DDDDDDDDDD
135. grizus (válaszként erre: 134. - Grizus)
2014. aug. 16. 23:45
Bár ha belegondolok, ez csak egy kosár plusz, a többi a hájam a mellemen kívül...
134. grizus
2014. aug. 16. 23:44
Nekem akkor zsír van, hisz most, hogy meghíztam, jóval nagyobb, mint volt - régen 85B-s voltam, most meg a legjobb melltartóm 100C-s, de van D-s kosarasom is. Amellett a formája is változott régen. Mondta is nekem orvos, hogy az a típus vagyok, akinek muszáj melltartót hordania. Ezek szerint akinek nem kezd el lógni a melle, annak nem a zsír van túlsúlyban.
133. grizus (válaszként erre: 128. - Gribedli***)
2014. aug. 16. 23:42
Értem. Köszönöm. Ez egyben azt is megmagyarázza, hogy egyes nőknek miért nő meg a mellük már jóval a felnőttkorban is. Pl. terhesség alatt megnő és úgy marad.
132. 3a5c305959 (válaszként erre: 128. - Gribedli***)
2014. aug. 16. 19:29
Na ez érdekes volt. Nekem zsircicim van, B kosar normalisan de szoptataskor tobb meretet nottem es iszonyay sok tejem volt. Anyukam es a noverem detto. Nem látom az összefüggést a tejtermeles es e kozott.
131. 3a5c305959 (válaszként erre: 126. - Gribedli***)
2014. aug. 16. 19:26
En viszonylag sok uj anyukaval talalkozom a szuleszten ahol dolgozom es a betegtablan fel van tuntetve hogy ki hogyan taplal. A nok legalabb 10 szazaleka el sem kezd szoptatni hanem rogton tapszerezi a par oras csecsemojet.
130. Mazsinka (válaszként erre: 128. - Gribedli***)
2014. aug. 16. 19:11
Nekem aszonta a nődoki, hogy mellrák szempontjából jó a mellem, kisebb az esély rá. Akkor nekem zsírcicim van? :P Mondjuk, ez nem lep meg... :D
129. *Csajszi* (válaszként erre: 122. - Mazsinka)
2014. aug. 16. 19:10

Most komolyan azokat az anyakat akiknek van tejuk es esetleg nem szegyenlik, a tehenhez hasonlitod? :OO

Egyebkent meg nem mindenki cseszi el egy eves kortol, nem mindenhol adnak kinder buenot vagy az altalad leirtak akarmelyiket a gyereknek.

Nekem szerencsere boven volt tejem, de soha nem fikaztam a tapszer mellett dontoket, o dolguk. Nem mindenki fikaz, sot.

128. gribedli*** (válaszként erre: 127. - Grizus)
2014. aug. 16. 18:38

Esztétikai szempontból előnyösebb a "mirigycici"(oké, nevezzük így, mert nem viseli meg a fogyás-hízás, tömörebb. Elvileg több tejet termel, a gyakorlatban sokaknál nem, mert nem száll le annyira hamar a tej. Mellrák szempontjából előnytelen, mert a mellrák a mirigyektől indul, ezért jó, ha azért szoptat, hiába kevéske, a szoptatás valamennyi mirigyet leépít.


A "zsírcici" az előnyösebb mellrák szempontjából, mert kevesebb a mirigy, de bármilyen fogyás-hízás után elveszti formáját, plusz diétázáskor, szálkásításkor "leszárad" mert zsírszövet, szóval ha zsírégetőzöl, ez is lemegy.


A mirigyesebb mell pedig nemigazán fogy le zsírégető diétánál sem, mert nem zsírszövet, hanem mirigy. Kaukázusi nőknél a mirigy nem termelődik többet, tehát marad az a méret, ami kialakult, mediterrán és főleg arab nőknél folyamatosan, egész életükben termelődik vagyis akármennyire vékony is egy nő, ha ilyen típus, még nőni fognak a mellei. Sőt, ha mellkisebbítést választ, a meghagyott kevés mirigy mellé még termelődik. Ilyen is van, nem is kevés.

127. grizus (válaszként erre: 126. - Gribedli***)
2014. aug. 16. 17:38
Miért, milyen cici van a zsírcicin kívül? Mirígycici? Milyen hatása van ennek a mell változásaira?
126. gribedli*** (válaszként erre: 123. - 3a5c305959)
2014. aug. 16. 17:20

Nem értek egyet azzal, hogy ez kedv kérdése lenne. Kényelmesebb a szoptatás, mert nem kell naponta 6x cumisüveget sterilizálni, vizet forralni a tápszerhez és próbálgatni, hogy lehűlt-e már, stb.stb. Sokkal bonyolultabb.


Végülis én ki nem hagytam volna a szoptatást de nekem mindegyiknél olyan 3 hónap után hozzá kellett adni tápszert is. Ettől igaz, hogy az anyatej aztán még jobban le fog csökkenni, de tuti nem olyan ütemben, hogy máról holnapra, plusz a babáim a vegyes szoptatás alatt híztak a legtöbbeket. Meg ugye ragaszkodni csak a sajátomhoz, az annyi lett volna, hogy éhenhalnak kábé, vagy egész nap sírnak.


Esztétikai előnyeit élvezem, hogy csak 1 méretet nőtt mindig a mellem és megmaradt a szép formája és a tele B-kosár. De a természetben nem lett volna előny, mert igaz, az enyémek nem zsírcicik, de hát akkor sem termeltek annyit. És biztos, van, akinek egy lapos A-kosárból is lesz D a szoptatás alatt (igaz, az utólag le is ereszt neki). Nem hiszem, hogy az utóbbi az több kedvet belevitt a szoptatásba, úgy értem, a vegyesnél az van, hogy ott muszáj mérni, és minden szopi után elkészíteni a tápszert is (fertőtlenítés, mérés, hogy ne csak úgy kábéra adjam a pluszt, stb), nem olyan kényelmes, mint a szoptatás.


Szóval nem kedvtelenség a szoptatáshoz, inkább muszáj kérdése is, egyéni. Nagyon kevés az olyan anyuka, aki egyből úgy kezdi, hogy na, tuti nem szoptatok, mindenki először megpróbálja. A sikertelenség és a környezet nyomására abbahagyja és vált az, akinek eleve nehezebb dolga van.

125. 3a5c305959 (válaszként erre: 124. - Mazsinka)
2014. aug. 16. 15:27
Epp errol beszelek. A legtobb no tudna szoptatni csak baromira senki nem vilagositja fel hogyan kene. Regebben a nagycsaladokban a nok otthon szultek, elso perctol szoptattak es az idosebb noktol megtanultak hogyan csinaljak. Manapsag a csecsemoket elvalasztjak az anyjuktol szules utan, kulon szobaban altatjak napokig a korhazban aztan utana is azt tanacsoljak hogy ne etessek tul gyakran. Senki nem beszel arrol hogy az elejen normalis ha faj a szoptatas vagy hogy nem kell megijedni novekedesi ugrasoktol, amikor egy baba kepes 20 percenkent enni harom napig, mert ez nem azt jelenti hogy nincs eleg teje az anyanak. Mondjuk az alkohol mentes sor jo otlet, ha valakinek az jon be. A sima viz is jo am.
124. Mazsinka (válaszként erre: 123. - 3a5c305959)
2014. aug. 16. 15:02
Azt gondolod, hogy ha két hónaposan a minden rendben állapot átcsap nincs tejbe, akkor az olyan buli az anyának? Kétségbe esik, hogy mi van, és azért ad neki tápot, nem azért, mert huh, nagy kő esett le a szívéről, iháááj, mehet a táp lelkiismeret furdalás nélkül is... Lehet, hogy az információ hiánya okozza, de aki szeretne szoptatni, az minden praktikát bevet, valósat, valótlant. Emlékszem, vittem be a sört dugva a kórházba a tesómnak... mert azt olvastam... meg a többi népi praktika, mert a kedves nővér nem mozdította előrébb az ügyet.
2014. aug. 16. 11:49

En meg nem talalkoztam olyannal aki kifikazta volna a tapszeres anyakat.


Nalunk pl van edesseg random modon mert nem akarom hogy olyan viszonya legyen a kislanyomnak az edesseggel mint nekem, hogy csak kulonleges alkalmakkor van, emiatt en tobbre ertekelem az edesseget mint kene. Azt akarom hogy a gyerekemnek termeszetes legyen hogy van igy konnyebben valaszt zoldseget-gyumolcsot helyette. (sajat tapasztalat)


A nok legnagyobb resze tudna szoptatni csak hianyik hozza a megfelelo tamogatas es informacio. Legtobb esetben nem a gep dpbja igy, egyszeruen elkezdenek 2 honaposan hozzataplalni mert "jaj nincs eleg tejem" es onnantol kezdve soha nem is lesz eleg teje hogy jollakassa a gyereket. Ennyi.


Abban igazad van hogy senkinek semmi koze hozza hogy ki hogy taplalja a csecsmojet. Viszont ne azert valasszon valaki tapszert mert az ugyan olyan mint az anyatej, mert ez hazugsag. Valassza a tapszert mert neki nincs kedve szoptatni es kesz.

2014. aug. 16. 11:15

Elképzeltem egy szituációt. Anyuka szoptat, mert szoptatni kell, jó. Ezzel nincs is semmi baj. Az anyatej az éltető erő, az alfa és omega, az egészség, a jó immunrendszer, a hosszú élet bebiztosítása, az ősi kapocs bla-bla-bla. Eddig még állja is a teória valamilyen szinten. Aztán jön a tápszeresek undok kifikázása... na, itt már kezd genyóba átmenni a dolog.


Aztán elgondolkodtam azon, hogy ha egy anyának ennyire fontos, hogy a gyerek megkapjon "minden" létfontosságú tápanyagot, hogy szuper egészséges legyen, akkor egy éves kora körül miért cseszi el mindezt a kinder buenoval, danoninóval, cukrozott, ki tudja, mi van benne vackokkal, activával, pinguie-val, Paula a bocival, Milka csokikával, pudinggal, keksszel, kólával, mert az kell, a gyerek kéri, követeli, úgysem lesz semmi baja tőle. Egyesek oltárra emelik az anyatejet, de amint lejár a lemez, jön a mekis hambi, és egy életen át tartó önpusztítás a sok sza..ral, amit megesznek. De a lényeg, hogy egy évig egészséges volt, a maradék x nem számít. Ha ennyire tudatosak vagyunk, akkor nézzünk egy kicsit magunkba: van túlsúlyunk, miket eszünk, iszunk, milyen étkezési szokásokra tanítjuk a kicsiket, egyáltalán tisztában vagyunk azzal, hogy a legtöbb reklámozott, szuper egészségesnek vallott kinder tojás ötven százalék tejjel, az micsoda? Szemét. Sportolunk? Mindent megteszünk az egészségünk érdekében? Nem hiszem. Így azért nem túl hiteles.


Miért pont az anyatej kapcsán van ekkora mizéria? Majd én megmondom, hogy miért. Azért, mert a szoptatni tudás, képesség nagyon sok esetben nem az ember által befolyásolható tényező, bár ezt sokan megcáfolják. És akinek úgy dobja a gép, hogy összejön, sokáig szoptat, sok teje van, az szereti magát emiatt kicsit különlegesnek érezni, mintha a saját érdeme lenne. Önbecsapás, illúzió. Vicc. Sajnos sok nőnek az az egyedüli "érdeme", sikerélménye, boldogsága az életben, hogy van teje. A tehénnek is van, mégsem vág fel vele. Ha tartalmasabb lenne az élet, akkor fontosabb dolgok kerülnének a középpontba. Mindenki úgy csinálja, ahogy akarja. És ha van teje, de nincs kedve szoptatni? Az ő dolga, senkinek semmi köze hozzá.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook