Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit szólnátok, ha gyerekvállalás előtt a párotok azzal állna elő, hogy valamelyik exbarátnőjéről szeretné elnevezni a közös gyermeketeket? fórum

Mit szólnátok, ha gyerekvállalás előtt a párotok azzal állna elő, hogy valamelyik exbarátnőjéről szeretné elnevezni a közös gyermeketeket? (beszélgetős fórum)


1 2
2011. dec. 4. 12:09
nekem az egyik exem kesobbi felesege kikototte hogy a lanyuknak nem adhatnak olyan nevet, amilyen nevu csajjal az exemnek dolga volt... haat, erdekes beszelgetes lehetett :DDDD
2011. dec. 4. 12:09
Azontúl, hogyha meghalt az illető, akkor végképp nem problémáznék rajta.
2011. dec. 4. 12:09

Bizarrrr...

Kolléganőméknél kislány született, hosszas tanakodás után kapott nevet, az apuka nagyon kitartóan ragaszkodott egy névhez.

Évekkel később derült ki, hogy apu barátnőjének a neve - akivel akkor jött össze, amikor már pocakbabájuk volt. Évekig tartott a pasi viszonya, amikor a feleségével és a gyerekekkel (mert közben született másik gyerekük is) nyaralni mentek, a barátnőnek azt mondta, hogy a gyerekek anyukája meghalt és a bébiszitterrel(!!!) megy nyaralni... Ja és a meséjében nem volt második gyerek.

Ez milyen már????

2011. dec. 4. 12:08
... a férjem 37 éves volt, amikor összeházasodtunk, és szerintem a naptárban nem volt olyan név, ami nem volt meg neki előzőleg.... bajban lettem volna, ha ki kell huzigálna volt barátnő neveket. :D ... viszont tőle akár Hokedlinak is nevezhettem volna a lányom, a lényeg, hogy gyerek és az övé. :))
23. bbfd1052c7 (válaszként erre: 12. - 4c1a787e8f)
2011. dec. 4. 12:07

"egy komolyabb barátnője volt 16-18 éves koráig"


Ilyen korban nincs "komolyabb" barát:D

22. tücsimücsi (válaszként erre: 15. - Mimy63)
2011. dec. 4. 12:05
jé, én is pont ezt írtam:D
2011. dec. 4. 12:02
Agyonütném. Miért nem az exének csinált akkor gyereket? Mekkora tapintatlan bunkók vannak!!!
20. Pettka
2011. dec. 4. 11:59
Nem!!!Nekem nagyon tetszik az Attila név,és márciusban kisfiunk fog születni.De én nem adnám neki ezt a nevet(a páromnak meg se említeném...),mert volt egy kapcsolatom,akit így hívtak...Szerintem,ez nem szép dolog.Én sem örülnék,ha fordítva történne a dolog!
19. era06
2011. dec. 4. 11:59

Szándékosan, vagy csak ez a név tetszik neki?

Nem mindegy :-)

A baba még nem kopogtat, az sem biztos, hogy kislány lesz.

Tőle kell megkérdezni, miért pont ezt a nevet választotta. Ez a tiszta sor.

18. simple (válaszként erre: 15. - Mimy63)
2011. dec. 4. 11:53
Én is veletek értek egyet.
17. 0245e2b239 (válaszként erre: 1. - 31363ad38c)
2011. dec. 4. 11:52
Korrekt:)
2011. dec. 4. 11:49

Szóhoz se jutnék.

Elég tudatlan , és bunkó ember lehet.(bocs)

Elvből se adnám azt a nevet,meg se merném említeni, még ha tetszik is,

sok más név van, ami közül válogathatna.

15. mimy63
2011. dec. 4. 11:47

Felolvastam a kérdésedet a férjemnek, egy szó kommentár nélkül.

Férfiválasz: azt megmondanám, hogy menjen az exbarátnőnek gyereket csinálni.

Bocs, egyetértek vele.

14. spinneli (válaszként erre: 1. - 31363ad38c)
2011. dec. 4. 11:47

Hát eléggé meglepődnék...biztos megkérdezném, hogy miért pont azt a nevet szeretné.

Plusz elgondolkodnék, hogy mit mesélt erről az exről anno., ha nem volt szoros-viharos a kapcsolat, az is lehet, hogy csak maga a név tetszik neki...

13. Filemon79 (válaszként erre: 1. - 31363ad38c)
2011. dec. 4. 11:45

Nem csak véletlen? Én hasonlóképpen jártam, mikor még csak a neveken gondolkodtunk. Tetszett egy fiúnév, és azt tettem első helyre, mire a férjem mondta, hogy ne, mert tudja, hogy volt ilyen nevű szerelmem. (Nem jártunk, kamaszkori plátói szerelem volt.) Én már el is felejtettem a fiút, de elfogadtam a férjem álláspontját, és kihúztuk a listáról. Amúgy most is sajnálom, mert nagyon tetszik a név, és illene a vezetéknevünkhöz is. De egyelőre csak lányunk született, úgyhogy mindegy is. :)


Ha viszont tényleg az ex miatt akarja, az nem szép dolog.

2011. dec. 4. 11:43

Szia!


Nagyon el kell varrni a régi szálakat. A férjemnek előttem egy komolyabb barátnője volt 16-18 éves koráig, akkor ismert meg engem. Egyébként tök normális, inteligens csaj volt... Nem is volt semmi extra balhé, semmi különös. 13 éve vagyunk együtt, 7 éve házasok.. Ennek ellenére baromi szarul esne vele találkoznom, és még mindig vannak olyan gondolataim, hogy talán őt szereti... Persze ezek olyan depis hülye állapotokban jönnek elő. Egyébként szupi a házasságunk, van három gyerekünk..


Csak azért írtam le a dolgot, hogy ez nem játék, nagyon durván tisztázni kell a dolgokat, egymással is, meg magadban is, mert a gyerekezés egy nagyon nagy teher a kapcsolatra amúgy is, és ilyen alapokról indulva elég necces..


Nem a név a necces, hanem az, hogy ezen kiborulás van... Meg az, hogy ő nincs olyan tapintatos, hogy ilyet nem hoz föl...


Házzaság semmiképpen? Az többek között arra jó, hogy rákényszeríti az embert a múltja tisztázására, a dolgok helyrerakására. Felkészít az állandóság másféle dinamikájára... Persze nem orvosság mindenre, csak mindenkit óvnék az ingatag alapokra való építkezéstől.. Nem kell itt sokat kattingatni, hogy sok gáz dolgot olvassunk pasikról, kapcsolatokról, gyerekkel való egyedülmaradásról...

2011. dec. 4. 11:39
nem mindegy, h az exéRŐL nevezi el, vagy olyan nevet akar a gyereknek, ahogy (véletlenül) egy exét is hívták.
2011. dec. 4. 11:36
igy kijelenti, h az exéről nevezné el? az morbid. legalább csak nevét mondja általánosságban és nem fáj senkinek semmi. pff lol
9. 9536810fa1 (válaszként erre: 1. - 31363ad38c)
2011. dec. 4. 11:34

... lehet, hogy szép neve volt a csajnak... :)

Én mindenesetre kiröhögném, és megkérdezném, hogy ne szüljek-e annyit, hogy mindegyik barátnőjének a nevét viselhessék a gyerekek... így soha nem merülnének feledésbe. :D

8. bbfd1052c7 (válaszként erre: 1. - 31363ad38c)
2011. dec. 4. 11:33
Miért nem kérdezed tőle meg miért akarja? emlékezni akar rá? vagy egyszerűen csak tetszik neki az a név?
2011. dec. 4. 11:32
miiiiiiiii?
2011. dec. 4. 11:31
nem kicsit ízléstelen az ötlet
2011. dec. 4. 11:31
Megölném, feldarabolnám, nem is tudom... Szerencsére az én barátom nem ilyen bunkó. Sőt, amikor egy általam javallott névről beugrott, neki, hogy az egyik exének a neve, alapból elvetette az ötletet. Bár ez vicces, mert nekem pont az egyik exem mondta, hogy nevezzem el RÓLA a gyereket, ha fiú... Erre nem igazán tudtam mit mondani... :)
2011. dec. 4. 11:29

Biztos, hogy nem engedném!

És ő mit szólna fordított esetben?

2011. dec. 4. 11:28
Kivágnám, mint macskát szarni, de csak mert normális ember ilyennel nem is áll elő !
2011. dec. 4. 11:27

Azt, hogy a szülőszobán úgysem őt kérdezik. :P

Nyilván nem örülnék, mondjuk az én férjem nem is olyan bunkó, hogy ilyen ötlettel álljon elő.

2011. dec. 4. 11:26
Mit szólnátok, ha gyerekvállalás előtt a párotok azzal állna elő, hogy valamelyik exbarátnőjéről szeretné elnevezni a közös gyermeketeket?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook