Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit rontok el folyton a nem búzalisztből készült muffinokkal? fórum

Mit rontok el folyton a nem búzalisztből készült muffinokkal? (tudásbázis kérdés)


2012. szept. 2. 19:11

Próbáltam megtalálni, mi volt az a 2 recept, amit múltkor próbáltam, de sajna nem találtam.

Tegnap ez alapján csináltam:

[link]

Kicsit több tej került bele, de ezért is alacsonyabb lángon (h ne égjen meg a teteje) 3x annyi ideig sütöttem.

A múltkori recepteket sajna nem tudom, honnan néztem ki, de azoknál pontosan odafigyeltem az arányokra. Tegnap sajna félreolvasás miatt került bele több tej, de a régiek is kb olyan masszásra sikeredtek belül :/

2012. szept. 2. 13:09
én is kíváncsi lennék a receptre..
2012. szept. 2. 12:25

Le írnád a pontos recit? Hátha úgy jobban átlátjuk?

Szerintem,hogy ha kikevered, hagyd egy kicsit állni,hogy a TK liszt megszívja magát, hátha segít...

2012. szept. 2. 12:18
Vagy kisebb adagot a papírba.
5. b5ef5132a9 (válaszként erre: 4. - Anthico)
2012. szept. 2. 12:17
Kevesebb folyadék?
4. Anthico (válaszként erre: 2. - 9f98008a3b)
2012. szept. 2. 11:18
Kinézetre gyönyörűek lesznek, kis puklisak, de a belseje nem akaródzik teljesen megsülni. Pedig elvileg ez a legegyszerűbb süti. Nekem meg pont az összes többi megy, de szeretném ezt is jól megtanulni, mert kimondottan gyors és nem sok hozzávaló kell hozzá, és kedvünkre lehet variálni.
2012. szept. 2. 11:16

Próbáltam zabpehely- és teljes kiörlésű tönkölylisztből, diabestar lisztből, de nekem mindig kicsit nedves marad a belseje. Hiába sütöm akár 3x annyi ideig alacsonyabb hőfokon, a belseje akkor is kicsit nedvesebb marad. Nem folyik, nem krémes, csak mikor esszük, nem az a porladó érzésű, hanem inkább massza lesz a szájban.

Mit ronthatok el?

2012. szept. 2. 11:15

????


Nincs benne sikér, nem nyúlik....


Azok olyan muffinok!

2012. szept. 2. 11:14
Mit rontok el folyton a nem búzalisztből készült muffinokkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook