Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni homlok- és arcüreggyulladás esetén? fórum

Mit lehet tenni homlok- és arcüreggyulladás esetén? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
2011. dec. 27. 22:01
Bioptron lámpát kérj kölcsön, vagy bérelj és óránként lámpázni ha súlyos az eset!!!
77. 1c46110f8d (válaszként erre: 76. - C8fb027447)
2011. dec. 27. 15:49
Vagy Bioptron lámpa!
2011. dec. 27. 12:44
infralámpa!
2011. dec. 27. 10:04
Karácsonykor az egyik tv adón láttam egy reklámot, ami egy orrcseppról szólt, kiemelve, hogy képes megelőzni az arcüreggyulladást. Persze lehet hogy ez csak marketing duma, én azért kipróbálnám, ha tudnám a nevét. Valaki esetleg emlékszik a nevére?
2011. dec. 2. 17:51
Én beszedtem klacidot (vagy valamit, ami elvileg ugyan az, csak nem tudom a nevét), és a fájdalom elmúlt egy napra, de utána elkezdett ömleni a takony az orromból és most megint fáj az arcüregem, ugyanúgy, mint eddig. (talán csak annyival jobb, hogy most a fejem már nem akar szétrobbanni, "csak" az arcom fáj nagyon). Mit javasoltok?
73. pic74
2011. jún. 24. 09:58
Nálunk az infralámpás melegítés vált be. Doki utasítására csináltuk: a lámpához bármelyik barkácsáruházban lehet venni égőt:Tungsram Infrarubin 150W-os,ezt otthon becsavarod egy lámpába(60wos bakelit foglalat megfelel),amit az arcod felé tudsz irányítani. 80-90 cm-es távolságba kell tőle lenni,nyitott szemmel(nem bántja a szemet),nem kell eltakarni semmivel.Napi 3x5 perc lámpázás naponta, a lámpázások közt 4,5 órának el kell telnie ,egyébként nem használ.E mellé Sinupretet szoktunk inni(vény nélkül kapható,gyógynövényes)segít a lerakódást fellazítani. Lámpázni 1 hónapig kell,utána egy hó szünet és megint egy hó lámpa,nálunk használt.
72. 9cf0020815 (válaszként erre: 68. - Streho)
2011. jún. 24. 08:58
Bioparox-ot még nem próbáltad? Egyébként huzattól,légkonditól is lehet,akár a sima ventilátortól is.
71. streho
2011. jún. 24. 00:24
A garatmandulámat már eltávolították szóval az nem okozhat ilyen panaszokat.
70. zebracsikó (válaszként erre: 68. - Streho)
2011. jún. 21. 22:39
Infralámpás melegítés sokat segített anyumnak, mikor krónikus arcüreggyulladása volt. Őt műtötték, el is múlt utána neki.
2011. jún. 21. 22:37

A kellemetlen szájszag lehet mandulakőtől illetve középfülgyulladástól is.


Én ennek járnék utána először.


Proetz kezelés lenne a másik ötletem.


Ja, és kerüld a tejtermékeket, erősen nyákosítanak és termelik a gennyet,ami csorog.

68. streho
2011. jún. 21. 21:53

Üdv. mindenkinek!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek melyik a leghatásosabb gyógymód az arcüreg kitisztítására? Kb. 3 éve vannak panaszaim: állandó csorgás a garaton, kellemetlen szájszag, néha szúró fájdalom és igazából a CT felvételről konkrétan nem sikerült megállapítani, hogy tulajdonképpen mi is lakozik az arcüregemben. Próbálkoztam már gőzöléssel, gyertyázással, diófalevél tea főzetének a felszívásával(1 hónapon keresztül minden nap), sóval való melegítéssel, de egyik módszerrel sem sikerült kitisztítani. Műteni nem szeretném, mert már nagyon sok embertől hallottam, hogy megműttette és nem vezetett eredményre. Kérlek segítsetek mert néha már annyira zavar, hogy fejjel tudnék a falnak menni.

67. belah
2011. máj. 30. 10:10

praktikus:



[link]

2011. máj. 25. 15:41
Bioparox vény nélkül kapható.
65. sziszi1992 (válaszként erre: 38. - Dorry)
2011. máj. 25. 15:36
Hali légyszi mond meg,hogy hol lézereztek .köszi!!
2010. szept. 26. 14:17
ARCÜREGRE MELEGSÓ,nEKEM ÉVENTE VAN,,,rÁPAKOLNI AZ ARCRA.
63. d0860dee94 (válaszként erre: 62. - D0860dee94)
2009. jún. 5. 16:04
késhegynyi
2009. jún. 5. 16:03

a legjobb "orrpuceválószer" : 1,5 dl vizet felforralsz, teszel bele késhenysi sót, szódabikarbónát és ha testmelegre hűlt - attól függően, hogy a nyálkahártyád menniyre bírja az utsó belevalót - 15-20csepp (vény nélkül kapható)

Glicosept. Csúf sárgászöld színe van, talán kicsi korodban kellett is vele gargarilálnod vagy öblögetned....

Ezt az oldatot kell felváltva hol az egyik, hol a másik orrlyukba felszívni úgy, hogy közben a másikat be kell fogni.

Ha légmentesen szívod fel az oldatot, akkor nem olyan kellemetlen. Egészen addig kell szívni, míg a garatnál hátul át nem csurran. Kicsit bent tartani és fújni.

Félelmetes dolgokat tud kihozni...

61. bmfcb
2009. jún. 5. 15:51
ui: lehet hogy túl erősen fújom?:S de a bal oldal nem vérzik
60. bmfcb
2009. jún. 5. 15:46

Sziasztok! Egy hete belázasodtam fájt a torkom és folyt az orrom. Pár nap utána elmúlt és elkezdett fájni az arcom jobb oldala és eldugult az orrom. nem mentem el orvoshoz mert másnapra elmúlt a fájdalom teljesen. ez 4 napja volt. azóta is el van dugulva az orrom és ha kifújom akkor a jobb oldalról véres orrváladék jön ki. Ezután normál orrváladék jön. Majd kb 1 óra múlva ha kifújom megint véres.:S Van valamit ötlet hogy mi lehet? Semmim nem fáj.

Előre is Köszi!

2009. máj. 20. 19:09
gondolom orvoshoz kell menni, ha még nem voltál
58. msebaba (válaszként erre: 43. - Lily3)
2009. máj. 6. 07:43
Sziasztok. Én csináltam ezt a kezelést OTTHON magamnak is meg a lányaimnak is. A nagy 3 éves a kicsi augusztusban született....1l langyos vízben, 1ek sót feloldani, azt az egyik orrnyíláson befecskendezni a másikon kiszívni, de a fejnek egy kicsit "lógnia" kell...ezt naponta 2*-3* 4fecskendőnyit...nekünk bevált...:)
57. lily3
2008. nov. 25. 13:05
Felhívtam a Proetz féle klinikát ők azt mondták az inhalálást felejtsem el,az egy elavult módszer,csak jobban belobbasztja(vagy hogy írjam)száraz meleg kell.
56. lily3 (válaszként erre: 52. - Arcüregnet)
2008. nov. 25. 13:03
Köszönöm a választ!Végül nem megyünk átmosatni(pedig megint küzdünk az arcüreggyulladással).Eddig sokan csak lebeszéltek róla.Csak azt nem tudom mitévő legyek.Már szinte folyamatosan szedi a Fluimucilt,Sinupretet,állandóan sterimar és Nasopax.Ma viszem az orvoshoz és tuti antibiotikumot kapunk.Vártam hogy elmúlik,de csak zöldebb a váladék.Ja és lámpázunk is,de eredmény semmi.Komolyan mondom tanácstalan vagyok.Nem szivesen adok neki antibiotikumot.
2008. nov. 24. 16:18
Én forró vizbe cseppentek mentolos olajat,letakarom a fejem és belélegzem.A lámpa sajnos nekem sem jött be,csak ez a régi hagyományos módszer.Mihelyt érzem,hogy fáj az arcüregem,rögtön megcsinálom,de még sohasem kellett mennem arcüreg mosásra.
54. a7a90ace89 (válaszként erre: 33. - Sucika17)
2008. nov. 24. 15:43
Nekem van lámpa, de eddig nem éreztem semmilyen hatását.
53. a7a90ace89 (válaszként erre: 52. - Arcüregnet)
2008. nov. 24. 15:40

Ez döbbenten olvasom!

Én erre a technikára tértem át a szúrás helyett és egy cseppet sem fáj. Valamit Nálad rosszul csinálhatnak, mert nem szabadna utána fájni a fejnek. Nekem kész felüdülés volt az ilyen arcüreg mosás, a nyomás is megszűnt.

52. Arcüregnet (válaszként erre: 43. - Lily3)
2008. nov. 23. 12:23
Szia! Én jártam ilyen arcüregátmosásra. Ezt vákum tecnikával csinálják és nagyon kellemetlen. Egész kicsi gyerekeket is hordanak és már a "szomszéd utcából hallni" a picik üvöltését. Az egyik orrüregbe sósvizet fecskendeznek és ezt a másik oldalon szívják ki. E közben fullasztó érzésed van a vákum miatt és... kimondom: FÁJ. A mellékhatások egész napos fejfájás levertség kimerültség. Nekem a második alkalom után az egészséges szervezetem olyan ellenreakciót produkált, hogy 2 napig 39 fokos lázam volt. Nem mentem többet. Nem is fogok és aki megkérdez senkinek sem ajánlom ezt az egész butaságot. Elkerültem egy másik orvoshoz. Aki egy f-o-g klinika főorvosa és melléküregekre specializálódott, akinek elmondtam, hogy mi történt a vákumos kezelések után velem. (láz fejfájás rosszabb állapotba visszaeseé) Egyszerűen kijlentette, hogy ez KURUZSLÁS. Ahol voltam ezen a vákumos öblítésen első alkalommal 12 000 Forintot fizettem majd minden következő alkalom 4000 forint. És ha nem mész heti 2szer 3 szor akkor állítólag nem ér semmit. Így sem. Remélem elég kielégítő volt a válaszom. Ez az én saját történetem, lehet mással nem így történt. Csak azért írtam ennyit mert mélyen fel vagyok háborodva és remélem ezzel a pár sorral ha már 1 embert eltántorítottam akkor megérte. Hangsúlyozom ez az én saját esetem aminek 3. hete iszom a levét sajnos.
51. a7baea197d (válaszként erre: 50. - Csesznák Gyula)
2008. szept. 18. 20:27
Elég kellemetlen lehet ez is, de az a lényeg hogy megoldódott! Jobbulást kívánok! :)
50. Csesznák Gyula (válaszként erre: 49. - A7baea197d)
2008. szept. 18. 19:37
Köszi,hogy foglalkoztatok az üggyel,de megoldódott! A röntgen nem mutatta ki de az orvos ráhibázott egy régi tömés ami mély volt alatt az ideg meg dolgozott!De ők is bizonytalanok voltak! Köszi még 1x
49. a7baea197d (válaszként erre: 48. - Csesznák Gyula)
2008. szept. 18. 06:57
Hát igen, erre nehéz így válaszolni, mert ugye ötlet van bőven, de ilyen komoly problámánál egy alapos orvosi vizsgálat a legfontosabb, és főként azért, nehogy félre legyen kezelve. Biztos ki fog derülni mi a gond, jobbulást, egészséget kívánok!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook