Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Régóta tartó arcüreggyulladással mit lehet kezdeni? fórum

Régóta tartó arcüreggyulladással mit lehet kezdeni? (tudásbázis kérdés)


21. BorosTyánka (válaszként erre: 20. - Mézes-Krémes)
2020. dec. 8. 13:40

Nagyon hasznos.

NeilMed Sinus rinse orröblítő.A gyógyszertár

kérésedre megrendeli.Tartozik hozzá sótasak,de kedvező

a salvus víz is.A Webbetegen szakorvos tájékoztat.

20. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. dec. 7. 10:36

Szia! Gyógyszertárban lehet kapni ilyen orrmosó szettet oldattal, talán érdemes megpróbálni. Apukám kapta polip műtét utáni arcüreg gyulladásra, azóta családilag használjuk ilyesmi gondokra, és nagyon szuper.


Nem kell tőle félni, elsőre fura érzés átmosni, de abszolúte nem fáj. :)

19. levarosbukta (válaszként erre: 16. - Sziszi0528)
2020. dec. 5. 19:51

Nem támadtalak le, hanem csak az igazat írtam. Mindenféle vajákos szert ajánlgatnak neked pedig én normálisan leírtam hogy hétfőig mást ne csinálj csak infrázz és irány az orvos.

Te magad írtad, hogy az arcüreggyulladásodat saját magad kezelgetted otthon amíg el nem cseszted - erre írtam hogy máskülönben otthon ülsz a fenekeden ha nincs rád hozva a frász, és igen is ha elhanyagolod ebbe bele is lehet halni. Semmi olyat nem írtam amiért meg kellene sértődnöd. Vagy de ja az igazság az sértő tud lenni igen.

18. a97b9a4e4e (válaszként erre: 17. - A97b9a4e4e)
2020. dec. 5. 12:35
Ja, es ezt hetente megismeteltek. 8 kezelest kellett asszem felvenni.
2020. dec. 5. 12:34

Arcüreggyulladast szerintem nem lehet hazi praktikakkal orvosolni. Az azert annal komolyabb. Mint ahogy egy vakbélgyulladas se gyogyul meg magatol.

Nekem homlokureggyulladasom volt kiskoromban, majd belehaltam, tele volt a fejem gennyel, lehet maradt is belole vmi mert nyelni meg mindig nem tudok rendesen, mintha gomboc lenne a torkomban, garatfolyas vagy hogy hivjak ezt.. aztan felszúrtak egy hatalmas tűt az orromon keresztul, a porcba bele, aztan ugy szivtak le a gennyet. Hat mit ne mondjak nem volt egy kellemes elmeny. 7-8 evesen.

En elmennek a helyedben orvoshoz, mielott sulyosabba valik.

16. sziszi0528 (válaszként erre: 14. - Levarosbukta)
2020. dec. 5. 12:22
Félreértesz, azért sajnállak, mert megkeseredett és támadó vagy. Az ember akkor viselkedik így, amikor valami nincs rendben vagy vele vagy körülötte. Én feltettem normálisan és érthetően egy kérdést, erre direkt rámhozod a frászt, minősítesz, hogy csak ülök a fenekemen és nem teszek semmit, meg kb mindenkit letámadtál, aki ide tévedt. Ha én normális hangnemben kérdezek és válaszolok, ezt a hangnemet ha másért nem, legalább az intelligenciádból fakadóan hasonlóan elvárom. Illetve elvártam volna...
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - Levarosbukta)
2020. dec. 5. 10:56
Te orvos vagy netán?
14. levarosbukta (válaszként erre: 13. - Sziszi0528)
2020. dec. 5. 10:42
Nem kell, nem én szenvedek!
2020. dec. 5. 10:41
Nem minősítem inkább ezt a hozzáállást. Sajnállak.
12. levarosbukta (válaszként erre: 10. - Sziszi0528)
2020. dec. 5. 10:22
Okosabban tennéd ha te is a megfelelő oldalakról tájékozódnál arról hogy mit kell tenni ilyen esetben, nem pedig a hoxa önjelölt orvosaitól kérj hülye tanácsokat.
11. levarosbukta (válaszként erre: 9. - Elemző)
2020. dec. 5. 10:20
"A kamillás gőzölés régi népi gyógyír az arcüreggyulladásra, de a forró gőz tovább fokozza a nyálkahártya duzzanatot, ezért célszerűbb az arcüreg fölötti közvetlen, külső melegítés, mely fellazítja az orrváladékot és a sós hideg pára, mely csökkenti a nyálkahártya duzzanatot."
2020. dec. 5. 10:12
Köszönöm Elemző, ezek mennek a háttérben igen, most megint intenzíven: kamillával inhalálok, utána sós oldattal porlasztok, mézet is eszem, most a fokhagymáról át akarok állni a gyömbérre, hátha erősebb lenne...
2020. dec. 5. 10:09

Szia!

Próbáld ki a régi módszereket.Gőzőlgő kamilla tea fölé hajolni a lepedő alatt és azzal inhalálni, természetes antibiotikumként fokhagymát, propoliszt fogyasztani.

Jobbulást!

2020. dec. 5. 08:27

Köszönöm Enissa!

Hát igen, jól beparáztam, itthon vagyok egyedül 2 kisgyerekkel, már fel-alá mászkáltam, kérdezte is a nagyobbik kislányom, hogy mi a baj? Megpróbálok megnyugodni, inhalálok, porlasztok, aztán hétfőn doki.

Lekvárosbukta amúgy csak azt nem értem, hogy miért kell rámhozni a frászt, mert írtad, hogy nyugodtan ülnék a fenekemen... Pont írtam, hogy jártam a háziorvosnál, utána elmentem szakrendelésre is, volt röntgen is, beszedtem a gyógyszereket, amiket felírtam, mindent betartottam, szerintem ebből nem annak kellene lejönnie, hogy kb szarok az egészre és csak ülnék a fenekemen... Na mindegy is.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Levarosbukta)
2020. dec. 5. 07:55

Nálam nem kellett volna 100%. Kitűnő orvosaim vannak, a szakrendelőben és a klinikán is.

Azért nem hoznék senkire frászt, mert nem tudhatod ki van a túloldalon, milyen hatással van egy ilyen hozzászólás rá.

Hétvégén az ügyelet meg nem igazán örül már kezelt betegeknek, más amikor tényleg súlyos állapot lép fel. Láz, vér, nagy fájdalom.

6. levarosbukta (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2020. dec. 5. 07:41

Muszáj ráhozni a frászt mert ha nem akkor nyugodtan elül a fenekén azt utána meg csak pislog ha baj van.

Lehet nálad is az lett volna a megoldás, főleg a krónikus az arcüreggyulladásod.

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 4. - Levarosbukta)
2020. dec. 5. 07:16

Ne hozd már rá a frászt, látatlanban, honnét tudod, hogy kell neki átmosás?

Ennél többért sem mosták át az arcüregem, írom , mint krónikus arcüreggyulladásos, akinek többször volt arcüregműtétje is.

A lámpázás oké.

4. levarosbukta (válaszként erre: 3. - Sziszi0528)
2020. dec. 5. 06:58

Ha van infralámpád hétvégén lámpázd az arcüregedet, de nem kell túlzásba vinni. Hétfőn meg menj vissza a fül-orr gégészetre.

Nem kellemes az arcüreg mosás, de nincs más megoldás.

2020. dec. 5. 06:42
Na most jól beparáztam :/... De csak hétfőn tudok menni leghamarabb, vagy menjek ügyeletre? De onnan elküldenek szerintem ezzel, főleg mostanság...
2. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2020. dec. 5. 06:35
Menj vissza a fül-orr-gégére ahol kimossák az arcüregedet, ezzel mást már nem lehet csinálni. Muszáj mert ha ráhúzódik a homlokodra még bele is halhatsz.
2020. dec. 5. 06:31

Sziasztok!


A problémám az, hogy lassan 2 hónapja beteg vagyok. Ez kezdődött egy vírusos arcüreggyulladással, ezt próbáltam házilag kezelni (grapefruitmag csepp, fokhagyma, méz, extra adag C-vitamin), de sajnos nem jártam sikerrel, bakteriálisan felülfertőződött. Nem volt vészes, láz, fejfájás, nyomásérzékenység nem volt, de azért elmentem dokihoz, írt fel antibiot (Xorimax), azt mind beszedtem. Szépen megindult a váladék kifelé. Aztán csak nem múlt el maradéktalanul, volt egy olyan zavaró érzésem, mikor előrehajtottam a fejem, mintha víz aká merülnék, az orrüregem környékén éreztem, hogy nem ürült ki teljesen. Ekkor már elmentem fül-orr-gégére, megvizsgált a dokinő, röntgent is csináltak és beigazolódott, amit sejtettem is, hogy a melléküregekben maradt vissza némi folyadék, de azt mondta nem sok. Mivel nem volt zöldes váladék így kaptam Lordestin tablettát és szteroidos orrsprayt. Ezeket használtam, némileg javult a helyzet, mikor előrehajtottam a fejem már nem éreztem, hogy lenne ott valami. És akkor megint visszajött az az érzés, mntha még mindig taknyos lennék... Visszavettem az orrsprayt és mellé elkezdtem ACC 600-at szedni, hátha feloldaná még azt a maradék kis váladékot. 1 hete szedem ezeket (az orrsprayt néha elfelejtem), de az a bajom, hogy reggelente bocsánat a kifejezésért, de leszívok egy kis adag (kb babszemnyi) zöld takit, azt kiköpöm, nap folyamán semmi panaszom nincs, csak orrdugulásom van, de nem folyik, váladék sem ürül csak reggel, amit írtam. Picit orrhangból beszélek, de ez gondolom a dugulás miatt van. Mi ez? Miért áll fenn ilyen tartósan? Menjek vissza orvoshoz? Vagy az a kis zöld váladék, ami csak reggel jelentkezik normális? Volt valakinek hasonló panasza és ha igen hogyan oldódott meg? Szedjem tovább az ACC-t szerintetek vagy már teljesen felesleges?

Köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook