Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? fórum

Mit lehet tenni, ha egy kedves ismerős "szekta" tag lett? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
211. Barbi0508 (válaszként erre: 210. - Kristály csillár)
2009. nov. 23. 23:56

Aki hisz Istenben az tudja, hogy a földi élet után is van örök élet. Csak kinek a mennyországban, kinek a pokolban. Mindenkinek szíve joga, hogy miben hisz, majd mindenre fény derül!

A barátnő kérdés engem is érdekelne...

2009. nov. 23. 23:50

Mi van azokkal,akik nem akarnak örökké élni?Szerintem önző dolog ez az örökké élés és én nem szeretnék még lélekként sem keringeni sehol,főleg örökké.


bubó -tól kérdezném továbbá,hogy a barátnőn keresztül próbáltatok e hatni rá,azaz a barátnő hogy viszonyul ehhez az egészhez,kérdeztétek már?

209. Barbi0508 (válaszként erre: 208. - D4b0dd2692)
2009. nov. 23. 21:22

Semmi baj, nem bántottál meg. Igen, nagyon sokan csak a hallottak alapján ítélnek. De az itélkezés csak Istené! :)

szép estét!

2009. nov. 23. 19:09
Én csak hallottam dolgokat a Gyülekezetről,de nem tapasztaltam.Elnézést,ha megbántottalak!
207. Barbi0508 (válaszként erre: 202. - D4b0dd2692)
2009. nov. 23. 14:52

Az Amway-t én is ismerem. Nem szeretem a kötelező, rám erőltetett dolgokat. A gyüliben nem erőltetnek senkire semmit. Kivülállóként könnyű itélkezni csak az alapján, amit másoktól hallottatok! Érdekes, én már rég óta odajárok, de mégsem forditottam hátat a szüleimnek, pedig Ők is ellenzik! Mikor erről beszélgettem a gyülis pásztorokkal, egyik sem mondta, hogy hagyjam el őket, vagy azt, hogy kezdjem el téritgetni Őket. Azt mondták bizzam Istenre és imádkozzam értük! Ez bűn lenne és manipuláció! És eddig még egyetlen forintot sem húztak ki a zsebemből. csak annyit adtam, amennyit tudtam, hogy adhatok, mert megengedhetem magamnak. Sajnálom, hogy sok ember, aki odaadta a vagyonát, annak reményében, hogy majd ezért többet fog kapni az Úrtól és elvesztett mindent a gyülekezetet hibáztatja.

A bibliában az van, hogy amennyit adsz, annak tizszeresét kapod vissza. Ez nem azt jelenti, ha odaadod mindened, akkor utána tizszer olyan gazdag leszel. De sajnos sokan igy értelmezik. És adakoznak önmaguktól, senki nem kényszeriti rájuk és amikor nem jön a tizszeres gazdagság, akkor elhagyják a gyülit és Őt okolják!

2009. nov. 23. 12:04

Én azt mondom:ingyenebéd nincs! Már sokszor átvágtak,csalódtam emberekben,de hiszem hogy vannak jók,de óvatos vagyok,és mindig kétkedéssel fogadom,ha pl. egy idegen nekem nagyon jót akar! Előfordul,(már többször is)hogy felhív valaki, hogy nyertünk a párommal egy wellness-hétvégét,és egy előadás keretében vehetnénk át.Köszönöm,nem kérem mert gondolom,üdülési jog vásárlására akarnak rábeszélni,és a végén többet buknék ,mint a wellness-hétvége ára.Arról nem beszélve,hogy hogy nyerhetnék egy olyan versenyen,amire nem is jelentkeztem? Valamilyen adatbázisból üzletelnek az emberek adataival.

Pl.ha valaki Hit-tag,az milyen kötelezettséggel és költségekkel jár? Mert gondolom,nem azzal kezdik!

205. 2a033963fa (válaszként erre: 63. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 09:55

"nem megy el discoba, kocsmába piások, drogosok közé dolgozni, ahol azt nézi, hogy a lányok erkölcstelenebbnél erkölcstelenebb dolgokat tesznek!"


És akkor haljak éhen,mert ez a lehetőség jutott nekem ?Vagy keressek mást,mikor nem találnék?

204. etikat
2009. nov. 23. 09:14
7 oldalt olvastam vissza, de nem bántam meg !!!!! bubó bubó , GRATULÁLOK NEKED !!! Légy továbbra is türelmes, akkor visszakapod a barátod !!! Tiszta szívemből kívánom !!!
2009. nov. 23. 08:15

Van itt másik oldal,750 hozzászólással:mi a véleményed a Hit Gyülekezetéről?

Lehet onnan is összeszedni információkat.

2009. nov. 23. 08:11

Hát...itt nagyon felpörögtek az események!

Szerintetek,mettől számít szektának egy egyház?

Bizonyos szempontból egy mlm-es hálózat is lehet szekta,nem?

Én kb.15 éve az Amway-be beléptem (és pár hónap után ki).Ott volt agymosás,hogy azok a családtagok,ismerősök akik nem akarnak belépni,hülyék vagy nem akarnak jót neked.El kellett járni a rendezvényekre,venni kazettákat,könyveket,vásárolni a termékeket...Utólag szégyellem,ciki volt.

2009. nov. 23. 06:27

Most rátetted a napodat, hogy megkeresed az összes Hit Gyülit vádló cikket? :)

Vannak ám jóindulatúak is, több, mint rossz! De gondolom az Téged nem érdekel!

Ne a gyüliben és a bibliában keresd a hibát, hanem emberekben!

A leirtak alapján a barátod nem igazi hit gyülis, ha ilyen dolgokat tesz, úgyhogy nem a gyülitől kell megmenteni, hanem a rossztól!

200. Barbi0508 (válaszként erre: 199. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 06:24

Ja, ott voltál? :)))))))

Ezért vannak már detektoros kapuk, hogy ne tudjanak fegyvereket behozni!

Ez az ember nem csak felszólalt!

El tudod képzelni, hogy a több ezer hivő előtt csak úgy kiráncigálják ezt az embert azért, mert felszólalt, hogy szeretne megemlékezni a fia haláláról?

Ezt Te sem gondolhatod komolyan?

Akkor miért nem tett feljelentést?

Elmondom Neked, miért!

Mert minden Istentiszteletet kamerákkal rögzitenek. Ezt láthatod olykor az ATV-n is, de ha nincs élő közvetités TV-n, akkor is felvesznek minden alkalmat. És a felvételeken is jól látszik a férfi viselkedése és hallhatóak a szavai!

2009. nov. 23. 06:08

Végül is ez se erőszakosságra utal:

[link]

198. Barbi0508 (válaszként erre: 195. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 05:55
Visszaolvastam, nem találtam olyat, hogy az egyik szavam ütné a másikat! Kérlek Írd le, hogy mire gondoltál! Láthatod, hogy az előző hozzászólásomban is azt irtam a válásról, amit a mostaniban.
2009. nov. 23. 05:52

100-dik hozzászólásomat ismét bemásolom:


A biblia azt mondja, hogy ha megtérsz Istenhez és még nem vagy házas, akkor csak olyan lányt vehetsz el vagy olyan férfihez mehetsz hozzá, aki szintén keresztény. Ha a társad nem akar megtérni, akkor nem Ő az igazi , mást kell keresni, mert nem Őt szánta neked. viszont, ha már házasságban élnek, és csak az egyik tér meg, a keresztény ne váljon el, próbálja a férjét is istenhez vezetni, de ha a hitetlen fél akar elválni, akkor hagyni kell elmenni!

És ha esetleg a szülők ellenzik ezt az életet, akkor a gyermek inkább válassza Jézust, Istent.

Ez is benne van.

És szívesen el is mondom, hogy hol találod, hogyha szeretnél utána nézni. aki hisz istenben , ebben is hisz.


azt irtam akkor is, hogy a hivő nem válhat el!!!!!

196. Barbi0508 (válaszként erre: 194. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 05:48
Nem, nem, olvasd csak végig amit irtam. Ha házasságban tér meg valaki és a párja nem, akkor a megtért fél ne keressen elválást, de ha az a fél akar elválni, aki nem az urat szolgálja, azt hagyja elmenni! Én ezt irtam. csak ha nem házasok, akkor kell elhagynia a társát annak, aki nem akar megtérni. Ha házasok, akkor csak akkor válhatnak el, ha a hitetlen fél akar válni. A hivő nem válhat a biblia szerint. Ezért mondtam, hogy a gyüli biztosan nem akarta, hogy elváljanak.
2009. nov. 23. 05:45
Tényleg folyamatosan ütik a válaszaid egymást! Csak olvasd vissza magad! De egészen az elejétől!
194. c1e9612cd3 (válaszként erre: 191. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 05:44
nem akarta, csak ebbe az irányba befolyásolta. Hisz te is azt írtad, hogy, ha mint ebben az esetben is, a férj nem tért meg, akkor még Isten is támogatja abban a feleséget, hogy elváljon, és elhagyja a családját... És ezt még alá is támasztottad bibliai idézettel.
2009. nov. 23. 05:08
Ja, és még azt ne felejtsük, hogy a gyüli, Németh Sándorral pert nyert Bartus ellen! nem véletlenül! ott is meghallgatásra kerültek a hangfelvételek is!
2009. nov. 23. 05:03
Csak a férj igy állitja be! Azt látta, hogy a felesége a hit gyülibe jár és azt gondolta, hogy a gyüli akarta, hogy elváljon. Holott lehet, hogy az asszony maga hozta meg ezt az istennek nem tetsző döntést, ezért ezzel a válással a gonosznak szolgált és ezért lett beteg!
2009. nov. 23. 05:02
Ja, és még annyit, hogy ki van zárva, hogy a Hit gyüli akarta, hogy elváljon a feleség, hisz a hit gyüliben nem szokás válni. ezt mesélte a barátod is, nem? szóval biztos nem a gyüli akarta, hogy elváljon a férjétől!
190. Barbi0508 (válaszként erre: 188. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 05:00

Már beirtam azokat az idézeteket a bibliából, ahol benne van az, hogy nem elég otthon imádkozni, keresni, az Urat, hanem igen is el kell járni gyülekezetbe! ezt a biblia irja, nem én találom ki. Az, meg , hogy ez az ember úgy állitja be a felesége rákos betegségeit, mintha Isten büntetése lenne, ez egyenesen Istenkáromlás! Isten mindenkit szeret és nem bünteti az embereket halállal. Hisz senki sem születik véletlenül e földre és Isten senkit nem öl meg! a rákos daganatot a gonosz okozta!

A holtakat pedig temessék el a holtak kijelentésre pedig annyit, hogy lehet, hogy az ember testét eltemetik, de ezzel az ember nem hal meg, mert a lelke tovább él. Senki nem hal meg, mert mindenki tovább él, csak valaki örök kárhozatba valaki pedig örök életet nyer Isten által a mennyországba

2009. nov. 23. 04:50

Bartus azt nyilatkozza, hogy Német Sándor az, aki ellehetetlenitette az emberi kapcsolatokat a gyüliben a pásztorok között! Könyörgöm... :)))

több, mint 30 éve Ő és felesége, Judit alapitották a Hit Gyülit 10-20 fős csoportból. Akik hozzájuk kapcsolódtak, azok mind az Ő tanitásai alapján fejlődtek... Szóval Bartus is... Sándor által lehetett Ő prédikátor, Ő általa ismerte meg Istent, csak mikor nem sikerült átvennie a helyét , kilépett. A többi 20-30 éve szintén ott szolgáló pásztor miért nem ment el. Mert Ők nem akartak más helyére törni. A Petrőcz testvérek, a Nagy Józsi, a Mészáros, a Pajor Tomi, A Szekeres és még sorolhatnám. Mindenki maradt a gyüliben, csak Bartus nem... Ő, aki áskálódott!

2009. nov. 23. 04:45

ezt egy másik fórumon találtam, egy másik ember írta:


"hrenkovi56 wrote on Sep 6, '08

RE:steweway72

"Merészel valaki ti közületek, ha peres dolga van a másikkal, az igaztalanok előtt törvénykezni és nem a szentek előtt?"...

Én ezért is nem olvastam mindez idáig a Bartus László könyvét. Nem tartottam ildomosnak kiteregetni a világ elé az egyház moslékát. Mivel Németh Sándor pert nyert az "IGAZTALOK ELŐTT" ez lehet valami "ÍR AZ Ő SEBEIRE" de ez sem a Jézus Krisztus karaktere.Én 1991-ben mondhatom drámai módon tértem meg s Jézus megváltását illetően azóta is rendíthetetlenűl állok.

A HIT gyülekezettel annyi a megtapasztalásom, hogy Én már nem voltam a tagja. A gyülekezet ahová tartoztam rebesgette, hogy kapcsolódni akarnak(városunkban már működött egy HIT gyülekezet) de engem eltanácsoltak(ma sem tudom miért, talán visszahallotak valamit abból , hogy nekem is van önálló gondolatom).

Azt mondtam a feleségemnek:"Legyünk együtt, imádkozzunk, keressük az Urat hol akar látni".

Ő kijelentette, hogy neki szüksége van a gyülekezetre.Hagytam, hogy járjon (Engem közben felkért egy vidéki gyülekezet,hogy segítsek).Kétfelé mentünk, nem volt tekintélyem a feleségem sokszor kioktatott hit dolgában.

Kezdődtek a megaláztatások. Elvált tőlem(ezt sem tudom miért), én szerettem Őt. Ekkor két közös gyermekünk volt.A gyerekláthatásban is sorozatosan megalázott, hol adta hol nem ahogy Őt a szent szellem vezeti- persze ettől már hányingerem volt.(EZ egy külön műsortörténet).Egyszer megkérdeztem Tőle, mikor a bíróság által előírt minimális láthatásra vittem volna a gyermekeimet, hogy miért nem adja. Erre Ő nevetve azt válaszolta, hogy ez van szívében.(Próbálom rövidre fogni!)Figyelmeztettem, hogy ez még a világi bíróság előtt is BŰN!" Isten ezt mutatta!"-mondta. Mondtam, hogy nekem is van Istenem-nevetett.

Két év mulva rákos lett.Először a mellét vágták, akkor kezdte megvallani a bűneit. Megbocsátottam, szerettem.

Visszaesett"Az Urat akarom keresni!"- mondta. Az otthona kevésnek bizonyult az Úr keresésére mert neki az eddig is "jól bevált HIT konferencia kellet".

Áttétes daganata lett(a haja már kétszer kihullott akkor). Én még akkor is szerettem.A gyerekek hozzám kerültek(HÁLA AZ ÚRNAK!)A korházban a látvány nem a gyermekeimnek való volt-visszatartottam Őket!

Egyszer ott volt a HIT_ES pásztor aki szintén ki akart engem oktatni az igéből!(Ők sokat imádkoztak a volt feleségem gyógyulásáért)

Ők temették el "a halottakat temessék el a halottak".

A két gyerekem velem van.

Igyekszem Őket az Úr megismerésére tanítani(mivel serdülő és kamasz korban vannak sokszor megpróbáló mivel anyámmal neveljük Őket).

A HIT gyülekezetből ezt tudják(a volt feleségem nővérével és a volt feleségem első fiával is jó a kapcsolatom).

Soha a Hit gyülekezet részéről egy részvétet, megbánást(HOGY engedték hogy elváljon tőlem ok nélkül), egy segítségnyújtást,visszafogadást a gyülekezetbe-semmit nem kaptam!

Minezek alapján kijelenthetem (kaptam is) a HIT gyülekezete egy bukott gyülekezett!

Németh Sándor akkor bukott el ( mert egyébként jól indult) mikor " akit fiammá fogadok megfenyítem azt"- AZ ÖRDÖGNEK TULAJDONÍTOTTA ISTEN FENYÍTÉSE HELYETT".

Bartus László az igazságot írta. Mielőtt írta volna már tudtam-én nem voltam ott!

Figyelj ha neked élő kapcsolatod Istennel nem kell , hogy bárkit is szolgálj.!

Testvéri szeretettel szeretlek bennneteket"No Compromise"

Szívesen írok bárkinek!"

2009. nov. 23. 04:44
Tamás pár hete volt egy pünkösdi gyülekezetbe is alkalmat tartani, mondták a pünkösdiek. nem tudta kihagyni a gyüli gyalázást. Szóval egy ilyen számomra nem keresztény!
186. Barbi0508 (válaszként erre: 184. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 04:43

Épp ez az, Ti csak azt látjátok, amit el akar veletek hitetni, azt nem mondja el, valójában miért hagyta el a gyülit! És a gyerekeik vallomása magáért beszél!

A László mellett még az Ervin és a Tamás is idejárt a gyülibe. na, róluk van szó :)))))

185. Barbi0508 (válaszként erre: 182. - C1e9612cd3)
2009. nov. 23. 04:40
Igen, nem véletlen. Azért , mert Sándor ellen szövetkezett, de ebben nem talált kellő társakra a pásztorokban, ezért felszólitották, hogy kérjen bocsánatot a gyülekezettől! Ő ezt nem tette meg, sőt gyalázta a vezetőket! Azért lépett ki, mert megbukott, nem tudta átvenni a hatalmat! Így kivülállóként nem tudhatsz sokat, csak amit ők irnak, mondanak! De én ebben élek és én tudok mindent! És ez nem parasztvakitás, mert nem csak a nagyfőnökök mondták a gyülibe! saját fülemmel hallottam a beszélgetést és ismerőseim vannak, akiket rá akart venni a Sándor ellen fordulásra!
184. c1e9612cd3 (válaszként erre: 180. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 04:38
én is ismerek Autonómost, mint írtam. Közvetlen kolleganőm tartozik hozzájuk. Így nem nekem kell bemutatni.
2009. nov. 23. 04:37
Ja és persze az is véletlen, hogy hétről hétre ugyanazokat a tanitásokat nyomják, mint a hit gyüli! minden alkalmunkra bejönnek, meghallgatják a tanitásokat és ugyanazt tanitják ők is!
182. c1e9612cd3 (válaszként erre: 179. - Barbi0508)
2009. nov. 23. 04:36
igen, és a kulcsszó a VOLT! Kilépett. Nem véletlen.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook