Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni az elektromossággal feltöltött haj ellen? fórum

Mit lehet tenni az elektromossággal feltöltött haj ellen? (beszélgetős fórum)


17. f64f0d9a69 (válaszként erre: 16. - Cand Ida)
2010. febr. 14. 20:03

Szia!

Nekem volt hasonló élményben részem!

Mindenem feltöltődött és nem találtam az okát.

Nagy sokára véletlenül jöttem rá, hogy a papucsomat ki kell cserélni, mert csak ha az volt rajtam akkor voltam rázós. Lehet ez az ötlet nem segít, de sosem lehet tudni!

16. Cand Ida (válaszként erre: 15. - C9cd845d08)
2010. febr. 8. 12:58

Az ecet nem sokat használt :(. Ami jött, sorban kipróbáltam, valamit lendített rajtam, de nem az igazi.

Biztos vagyok benne, hogy a sok gyógyszer miatt megváltozott a töltésem, felborított bennem mindent rendesen. Ráadásul minden megráz és én is mindent/mindenkit. Úgy tűnik belülről jön, valahogy szigetelni kéne magam :)))

2010. jan. 24. 23:28
Szia, milyen lett a hajad, kipróbáltad az ecetes vizes öblítést és kiderült, hogy mitől töltődött fel elektromossággal?
14. Cand Ida (válaszként erre: 13. - Nagual)
2010. jan. 20. 14:39
Köszi, lehet, hogy utána fogok nézni....főleg az összetételének. De nem akarom elkiabálni, a sok próba közül valami hatásos, mert egy picit jobb lett a helyzet....csak még nem tudom mitől :)
13. Nagual (válaszként erre: 11. - Cand Ida)
2010. jan. 18. 19:15
Érdemes lenne kipróbálnod a Tigi Rockaholic Go Anyway antibakteriális hajszappant vagy a Superstar sampont és Foxy Curls High Definition Spray vagy Foxy Curls Extreme Curls Mousse hajhabot az utóbbi abszolút nem zsírosít és erős tartása van. Mindegyik antisztatizál.. :)
12. Cand Ida (válaszként erre: 10. - C9cd845d08)
2010. jan. 18. 16:10

Köszi :) A fűtés nem hizem, hogy ekkora gondot okozna, mert eddig is volt tél. Az ecet tényleg jó ötlet, régen én is használtam...igaz az almaecet volt, de most a sima ecetre is sor kerül mindjárt.

Nem is tudom igazán, hogy milyen samponra lenne szükségem, mert száll a hajam, ugyanakkor pedig elég zsíros. bennem is volt, hogy a száraz haj száll. A hajzselét nem próbáltam, mert így is katasztrófálisan nézek ki :))))

11. Cand Ida (válaszként erre: 9. - Nagual)
2010. jan. 18. 16:05
Neways, logona, sante, faith in nature...ezeket a termékeket használom és néha feketeszappant. gyönyörű, tökéletes, dús és igazán feltünő volt a hajam. elég volt 5 naponta - hetente mosni. A tartása is gyönyörű volt és hullámos...most lóg, zsíros, nincs tartása, lelapul és elektromos. Csak a gyógyszerekre tudok gondolni. A hátam közepéig ér.
10. c9cd845d08 (válaszként erre: 8. - Cand Ida)
2010. jan. 18. 15:55

Az ecetes vizet én is használtam valamikor régen, szép fényes volt tőle a hajam, és könnyen lehetett fésülni. Lehet hogy a fűtés miatt száraz a lakásban a levegő, esetleg párásítás jó lenne. Nem túl erős hajzselével próbálkoztál már, ami nem zsirosít?

A babasamponok is jók mert nem szárítanak annyira.

9. Nagual (válaszként erre: 6. - Cand Ida)
2010. jan. 18. 15:39
Mit használtál eddig és hogy kezeled a hajad? Milyen hosszú hány naponta mosod stb? :)
8. Cand Ida (válaszként erre: 7. - Zizabella)
2010. jan. 18. 14:52

Köszi szépen :) Az ecet nekem is beugrott, ezek szerint van alapja. Ki is próbálom még ma! :)

Elektromos cucc...ahol a nap nagyrészét töltöm, ott sajnos van...de így élek évek óta és van egy sólámpa is, ami elvileg segít....elvileg.

7. zizabella (válaszként erre: 1. - Cand Ida)
2010. jan. 18. 14:01

Szia!

Ecetes vagy citromos meleg vizzel próbáld leöblíteni hajmosás után (1 evőkanál ecet vagy citrom 1 liter vízhez). Én még enyhén a tenyerem bekenem hidraltáló krémmel és azzal lazán, finoman lesimítom, ettől még nem lesz zsíros.

Lehet hogy elektroszmog is okozza, nézz körül, hogy milyen elektromos cuccok vannak körülötted.

6. Cand Ida (válaszként erre: 5. - Nagual)
2010. jan. 18. 13:37

Köszi a válaszod, akkor kezdhetem a változtatást...de mit? Vegyszermentes termékeket használok, hennával festem a hajam, víztisztítón megy keresztűl a víz, amivel mosom a hajam és ionizálós a hajszárítóm. A fésűvel eddig nem volt gondom, de én is megfigyeltem, hogy pattog, ahogy fésülködöm és azóta 2 új hajkefét is beszereztem. Igazad van, tovább kéne kisérleteznem vele, cserélni. Na, utána fogok nézni valami másnak, bár az egyik fémből van, direkt emiatt vettem, az csak nem kéne vezesse az elektromosságot.

Sajnos semmilyen fényes kulimászt nem tudok használni, mert ezzel egyidejüleg iszonyúan elkezdett zsírosodni is a hajam.

De nagyon köszönöm a tanácsod, mindennek utánanézek.

5. Nagual (válaszként erre: 1. - Cand Ida)
2010. jan. 18. 13:24

Szia!


Valszeg a gyógyszerek miatt lett ilyen. Érdemes lenne hajvitaminokkal táplálni belülről és sampont és balzsamot is kéne váltani. Kerüld a műanyagból készült hajápolási eszközöket, helyettük csontból, szaruból vagy antisztatikus(általában ettől száll igazán :D) anyagból készült fésűt vegyél és használj ionizálós hajszárítót. Szükséged lesz hajdúsító/hajtőemelő hajrögzítőre is és a végén hajfényspray-re vagy hajfénykrémre amivel lesimíthatod a hajszálakat.. Milyen tipusú hajad van? A nagymamáinknak nem volt ilyen gondja... :)

4. Cand Ida (válaszként erre: 3. - Hirtelencsiga)
2010. jan. 18. 13:22
Köszi a válaszod, nekem épp ilyen van, de sajnos ez sem segít :(.
2010. jan. 18. 13:08

Szia!

Nekem is ilyen típusú a hajam, bár nem abból az okból kifolyólag, ami miatt neked. Sajnos nagymama tanácsával nem tudok szolgálni. Nekem az ionizáló hajszárító használ leginkább. Bár nem a legolcsóbb, de azért teljesen megfizethetö.

2010. jan. 18. 12:24

Hihetetlen, hogy senkinek nem volt még ilyen jellegű gondja, hogy elektromos a haja?!

Amikor a gyerekek a lufit a fejükhöz dörzsölik...de én nem csináltam ilyet! :)

2010. jan. 18. 12:03
Rengeteg és hosszú távú antibiotikumos kezelés alatt állok, a szervezetem a csodaszerek hatására csak-csak tolerálja, de a hajam nem tud beletörődni. A gyönyörű, szép tartású hajam tönkrement, amivel sajnos számoltam, de egy új probléma is megjelent, elektromossággal lett feltöltve, bármit csinálok. Száll, a fejemhez lapul, semmi tartása, lóg élettelenül. Találkozott már valaki ezzel a problémával? Mit lehet tenni az elektromosság ellen, hogyan vezethető le? Tudom, hogy belülről fakad a bőr és a haj reagálja le elsőként a legtöbb problémát, de számomra ez elfogadhatatlan és valami tüneti kezelésre lenne szükségem. Legjobban a "nagymamáink bevált tanácsainak" örülnék, köszönöm.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook