Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a pattanásos bőr ellen? Hogyan lehet elmulasztani? fórum

Mit lehet tenni a pattanásos bőr ellen? Hogyan lehet elmulasztani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
95. levendul (válaszként erre: 94. - Casifon)
2008. júl. 21. 11:49
Ideálisan minden gyógyszert rendszeres orvosi felügyelet mellett kell szedni, nemcsak a Roaccutant. De Casifon, teljesen igazad van, a gyógyszer a legeslegutolsó dolog, amit alkalmazni kéne. Én sok mindent kipróbáltam előtte, amiről azt mondták, segíteni fog. Szigorú étrendváltás, sport, méregtelenítés, multivitamin, algakapszula, aloe vera gél, még pszichológushoz is jártam. Volt, amelyik enyhülést hozott, de messze nem olyan, mint amilyet szerettem volna. Nem akartam még 10 évet elpazarolni a fiatal éveimből, hogy tovább kísérletezgessek. Úgyhogy gyógyszer ide vagy oda, most végre szépnek és magabiztosnak érzem magam.
94. casifon (válaszként erre: 93. - Levendul)
2008. júl. 21. 11:30
Én ezt tökéletesen megértem,én is voltam elkeseredett és tök ideg mert kijöttek a ragyák mikor valami fontos esemény lett volna. De te is mondtad,folyamatos orvosi megfigyelés mellett lehet csak szedni,hát miféle jóhatású gyógyszer az ilyen... Szerintem az egyetlen probléma az életmódváltás,vagyis: folyamatos vértisztítás akár teával akár növényes bogyókkal és méregtelenítés,jah és persze egy kevés mozgás a vérkeringés érdekében.
93. levendul (válaszként erre: 92. - Casifon)
2008. júl. 21. 11:23
Igazad van abban, hogy minden gyógyszer méreg, de tudod, aki nagyon elszánt és nagyon elkeseredett, annak ez nem számít. És azért ne felejtsük el, hogy nem egy antibiotikumról van szó, hanem A-vitamin származékról, amely folyamatos orvosi felügyelet és vérvizsgálat mellett veszélytelen, szedése után 1 hónappal pedig kiürül a szervezetből. A mellékhatások nagy odafigyeléssel mérsékelhetők. És helyes adagolással kicsi az esélye annak, hogy ismételni kelljen a kúrát. Nem bíztatni szeretnék bárkit is, hogy szedje, csak hogy értsd, senki nem jókedvéből kezdi el szedni, hanem azért, mert úgy gondolja, már csak ez segíthet.
92. casifon (válaszként erre: 90. - 8da8a563b7)
2008. júl. 21. 10:47
Az mind nagyon szép,de az is egy gyógyszer méghozzé elég erős. Arról nem is beszélve ha abbahagyod a szedését visszatér a régi állapot rögtön és beszedtél egy csomó mérget.És akkor még ott vannak a mellékhatások...Hát nem tudom,nekem ez eléggé visszataszító!
91. 8da8a563b7 (válaszként erre: 82. - Wickucy)
2008. júl. 21. 10:43
infraszaunába menj. fekvőbe. kint a fejed. kibírsz 30 percet 50fokon.
90. 8da8a563b7 (válaszként erre: 80. - Casifon)
2008. júl. 21. 10:42
ja. de hálistennek nem kellett szaunára költenem... végig csináltam a roa kúrát, és azóta nincs patim. Úgy hogy itt nem az étkezésen volt a hangsúly... Valami más volt. Ugyanis ez egy tömény A vitamin kúra. Szó szerint le vedled a régi bőrt, a mirigyeket kitisztítja és kapsz egy teljesen új bőrt. És örülök, hogy végig csináltam. egy másodpercét nem bántam meg, mert napról napra láttam a változást. még a ráncaim is eltűntek a kúra alatt, a hajam csodaszép volt és nem hullott, a műkörmeimet ledobtam, mert úgy nőttek a körmeim és erősek lettek... az, hogy farkasvakságom volt, vagy izomfájdalmam, vérzékenység, valahogy nem érdekelt, mert tudtam, hogy végre szép lesz a bőröm. Végre ÉN pasizhatok, nem kell arra várni, hogy Ők csajozzanak. Szóval igazán megérte :)))))
89. casifon (válaszként erre: 87. - Levendul)
2008. júl. 21. 10:37
Nem tudom,valahogy ha nem izzadok úgy ahogy kellene,nem érzem azt h hatásos a méregtelenítés... Meg aztán árban is duplája!
88. 8da8a563b7 (válaszként erre: 78. - Wickucy)
2008. júl. 21. 10:35
nam érdekelt... valamit valamiért. egyébként avonnál találtam egy nagyon jó krémet. illat és szinezék anyagmentes. állandóan kenegettem.
87. levendul (válaszként erre: 86. - Casifon)
2008. júl. 21. 09:48
Nem sűrűn járok szaunába, de ha néha eljutok, én se nagyon bírom. Persze ez valóban csak szoktatás és fokozatosság, na meg rendszeresség kérdése, csak azt érzem, hogy nem esik jól. Viszont tudjátok, mi jött be nekem nagyon? Az infraszauna. Ha van rá lehetőségetek, próbáljátok ki. A lényege az, hogy nem forró levegőre mész be, hanem szobahőmérsékletre, és fokozatosan hevül fel a tested. A hőmérséklet felső határát te szabod meg, hiszen ezek egy- vagy kétszemélyes kabinok. 20-30 perc után melegszik fel 50-60 fokra, de addigra már úgy ömlik rólam a víz, ahogy a hagyományos szaunában soha, hiszen ott sosem bírom addig. Utána egy hideg (na jó, langyos) zuhany, és mintha kicseréltek volna.
86. casifon (válaszként erre: 85. - Huncutka84)
2008. júl. 20. 14:39
Egyet értek. Nem azt mondtam h rögtön menj be fél órára.Mellesleg a szervezetnek legalább ugyanannyi idő kell a regenerálódáshz,mint amennyit bent töltünk a szaunában,úgyh célszerű annyit utána pihenni,majd megint izadni egy nagyot.Aki meg nem méregtelenít az ne sírjon ha pattanásos.
85. Huncutka84 (válaszként erre: 84. - Wickucy)
2008. júl. 20. 12:44

Pl én sem bírtam, de erre is rá lehet magad szoktatni, csak fokozatosan kell csinálni.

Én bementem, lefeküdtem az alsóra, addig maradtam amíg tudtam, kimentem lzuhanyozni és pihentem egy kicsit, aztán megint be.... ha csak 3 percekig bírod, az se gáz, akkor menj be 5-6x. Lassan hozzászoksz és több is fog menni...

84. Wickucy (válaszként erre: 83. - Casifon)
2008. júl. 20. 10:11
nekem ott nincs erőm beszélgetni, nem vagyok nyámnyila! egyszerűen csak én nem bírom, szerintem van még ezzel így pár ember.. :)
83. casifon (válaszként erre: 82. - Wickucy)
2008. júl. 19. 11:57
Valamit valamiért,ha nyámnyila vagy pattanásos leszel! Amúgy nem egyedül kell menni,úgy borzasztó soknak tűnik az idő,de ha közben elbeszélitek az időt akkor észre sem veszed és rohan.
2008. júl. 18. 17:22
nekem van fekete szappanom és nem érzem, hogy bármi különös változás lenne az arcomon, de ez én vagyok.. a szaunát pedig nem bírnám ki, 3 perc után fuldokolva kiszaladok! :)
81. levendul (válaszként erre: 77. - 8da8a563b7)
2008. júl. 18. 15:41

Jaj, ne is mondd, 17 évesen engem is jól megszivatott így egy bőrgyógyász. Másfél évig lemondtam egy csomó kajáról, és persze semmi változás nem történt. Meg Neogranormonnal kellett kenegetni az arcomat, gondolhatod...

Lehet, hogy vannak emberek, akik érzékenyek bizonyos dolgokra, úgy mint csoki, fűszerek, stb., de általánosan nem mondható el, hogy ha ezeket kerülöd, akkor a pattanások is megszűnnek.

Viszont ez a szaunázós méregtelenítés jól hangzik, nem tudtam, hogy ilyen látványosan hat.

80. casifon (válaszként erre: 77. - 8da8a563b7)
2008. júl. 18. 15:30
Ne haragudj,ez egy kalap szart nem ér,persze h nem lett jobb az arcod! Az egyetlen,mindenki számára bevált ősi méregtelenítés az csakis a szauna. Heti 3szor,4szer elmész 1 órára(ez annak aki nagyon pattis) és utána sminkelned se kell magad;)! Én 2-3 hétig jártam egyszer 2szer 1 héten,és egy deka nem jött ki rajtam. A drogosok is így méregtelenitenek... Jah,a vízpótlásra figyelj,napi 2-3 liter és tuti a recept!
79. levendul (válaszként erre: 73. - Casifon)
2008. júl. 18. 14:48

Kedves Casifon!


Ne haragudj, hogy csak most válaszolok, nem találtam vissza a fórumra. :)

Valóban én is az Ilcsi honlapján olvastam először a fekete szappanról. Ott szakszerűbb leírást találsz, mint amint most én mondani fogok, de már több, ilcsitől független helyen olvastam, hogy a mai modern arctisztítók vagy túlságosan kímélik a bőrt vagy szétoldják (ld szaliciles arclemosó). A szappan úgymond leoldja a legfelső hámréteget, így felszínre jutnak az új, ép bőrsejtek. Azért mondja mindenki, hogy a szappan káros, mert bizonyos adalékanyagai (amelyek például a habzásért felelősek) révén rendkívül szárítják, ezáltal igénybeveszik a bőrt. A feketeszappanban viszont nincsenek ilyenek adalékanyagok, és emiatt például nem is habzik. Ezért ne úgy gondolj rá, mint egy hagyományos szappanra.

78. Wickucy (válaszként erre: 77. - 8da8a563b7)
2008. júl. 18. 13:28
és nem volt rossz, hogy száraz az egész arcod?
77. 8da8a563b7 (válaszként erre: 76. - Casifon)
2008. júl. 18. 12:02
bőrgyógyászom elsőre ajánlotta, 3 féle tea, azóta is iszom őket néha. sok zöldség, gyümölcs, hal, csirke, semmi zsír olaj, semmi csoki, kávé, szinte semmi hús, csak párolva és ritkán. teljes kiőrlésű pékáru, növényi eredetű sajt, szóval, mint aki rendesen fogyózik. az volt a vicces, hogy 50 kiló voltam :DDDDDD mivel nem volt minek lemennie, nem is fogytam. 1 év elteltével még mindig semmi változás nem volt. nem volt se több pati se kevesebb. utána mondta ezt a roa kúrát. nem volt min gondolkodni. Azonnal igent mondtam.
76. casifon (válaszként erre: 74. - 8da8a563b7)
2008. júl. 17. 13:42
Hogyan méregtelenítettél? az sem mind1...
75. 8da8a563b7 (válaszként erre: 73. - Casifon)
2008. júl. 17. 12:28

Ilcsi néninek van fekete szappanja. van biztos másnak is :DDDDD de én azt ismerem.


[link]

74. 8da8a563b7 (válaszként erre: 72. - Levendul)
2008. júl. 17. 12:26
végre valaki támogatja a roaccutan kúrát. nekem is az múlasztotta el. hiába méregtelanítettem és bármit ehettem, ihattam.
73. casifon (válaszként erre: 72. - Levendul)
2008. júl. 14. 19:52

Kedves Levendul!


Tudnál még többet írni a fekete szappanról? Én azt hallottam,hogy a szappanokat felejtsük el,mert csak rontanak a bőrön.

A második. Most kezdtem el a csalántea kúrát,vagyis én egy kicsit sokallom a napi 1 litert,1-2 csészét iszok,igy nem is akarok szünetet tartani,max pár hónap múlva,remélem beválik,csupa jót hallottam a faggyútermelés csökkentő hatásáról.Külsőleg is ajánlott borogatni,azt hiszem eredetileg is ezt írják a dobozokra,belsőleeg az életani hatása a vértisztítás(ami nekünk kell).

Igen,jó ha sok vizet iszunk(2-3 liter vagy több) de csak abban az esetben ha azt ki is pisiljuk vagy leadjuk,ellenkező esetben a túl sok folyadékmennyiség és vér megterheli a szívet és elöbb utóbb ott is lesz vmi baj,ami sztem rosszabb mint az esztétikai pattanások.

üdv

2008. júl. 14. 12:40

Sziasztok!

29 éves vagyok és én is sokat küzdöttem a pattanásokkal, és sajnos nemcsak tinikoromban. Ma már szép a bőröm. Néhány személyes tapasztalat:

Arctisztítás: Én is használtam szaliciles arcszeszt, meg mindenféle alkoholos lemosót, amik valóban nagyon jól letisztítják a bőrt, imádtam azt a tiszta érzést utána, de valójában csak serkentik a zsírosodást, és nagyon durván igénybeveszik a bőrt. Próbáljátok ki a fekete szappant. Semmi kemikália, és nagyon szépen beállítja a faggyútermelést. Kozmetikusoknál lehet kapni.

Belsőleg: Egy időben sokat foglalkoztam gyógynövényekkel. Napi 1 liter csalántea langyosan, kortyonként fogyasztva hatásos méregtelenítő, szépen letisztítja a bőrt. Az első pár napban persze rosszabb a helyzet, de ez normális. Viszont ilyen mennyiségben csak hat hétig javasolt, tehát kúraszerűen érdemes alkalmazni. Amúgy macerásnak tűnik, de nem az. Megszokás kérdése és napi rutinná válik ez is.

Roaccután: Az elmúlt 9 évben 4 Roaccután kúrán estem át. Számomra igazi csodaszerként hatott, de csak a szedés ideje alatt. Ugyanis fontos az adagolás, amiről a korábbi bőrgyógyászaim mit sem tudtak. Legutóbb viszont megfelelő kezelést kaptam, és az eredménye tartósnak bizonyult. Ha valakit érdekel, szívesen mesélek a Roaccutánról. Erős gyógyszer, de ésszel és orvosi felügyelettel szedve nemcsak a bőrproblémákat szünteti meg, hanem a pattanások okozta komoly lelki sérüléseket is.

Továbbá javaslom multivitamin szedését, és sok vizet, ahogy azt egy korábbi hozzászóló is javasolta. Mindkettő alapvető az egészséges bőr és test számára.

És még egy utolsó: A már nem pubertárskori pattanások mögött lelki problémák is húzódhatnak, érdemes erre odafigyelni.

2008. júl. 12. 01:36
élesztő? állítólag csodákra képes.
2008. júl. 11. 13:29

Sziasztok!


Bocsi,egy kicsit ideges lettem pár véleményen,nem tudom mit csodálkozik sok ember,amikor tele zabálja magát chipsel meg sok zsíros kajával,nem mozog,nem izzad,nem méregtelenít,alig eszik egészségeset és fel van háborodva azon h ő még pattanásos. TESSÉK MOZOGNI ÉS MÉREGTELENÍTENI nem ezeket az idióta kozmetikai szereket használni,mert (egy elötte szóló jól mondta) ezek nem szüntetik meg tartósan a pattanásokat,különben tönkremennének az ilyen cégek. Mi,buta emberek tartjuk el őket,mert használjuk a szdereiket. Régen mért nem volt ennyi pattanásos? Mert alig ettek zsírosat és amit ettek is azt is lekapálták a tűző napon és szét izzadták magukat.

Valaki említette a szaunát,tökéletes.Nekem 2 hét után semmi nem volt tőle pedig pattanásos vagyok elég rendesen,odafigyeltem az evésre és egy keveset mozogtam is.A természetes lefolyásnál nincs jobb és hatásosabb,a többi csak méreg.

Amúgy nézegettem a neten,28 ezer ft.ért lehet ilyen belelülős szaunát kapni,a fejed kilóg,ezzel nem is kellemetlen az egész,levegőt is kapsz ugye.:) www.topshop.hu itt tudtok rákeresni,sztem érdemes beruházni egy ilyenre,tartós és hatásos.

üdv

69. Cszsuka (válaszként erre: 68. - Wickucy)
2008. máj. 30. 19:25
Ajánlom figyelmedbe, bioboltokban kapható Ökonetes Q10 arckrémet. Érdekes, hogy zsíros hatásúnak tűnik, de nagyon jó az ilyen arcra. Megnyugtatja a bőrt és gyógyítja. Próbáld ki ezek mellé, amit vettél!
68. Wickucy (válaszként erre: 66. - 8da8a563b7)
2008. máj. 30. 17:32
köszi, elhiszem, hogy ez lehet jó is, de azt se bírom elviselni, ha picit ki van száradva az arcom, rögtön bekenem! Sajnos egy ismerősömből indulok ki, aki nem volt ilyen "finnyás", de ő is abbahagyta, ha nekem olyan lesz az arcom ki is ugrok az ablakon! :) Már a patik miatt is sírtam, ettől is kiakadnék! Most megpróbálok méregteleníteni, mert azt eddig nem tettem. Máriatövis magolajat és májvédő teát vettem. Megnézzük, hogy valóban számít- e, hogy mi van bennem, az üt- e ki az arcomon?
67. anscho
2008. máj. 30. 12:21
Szasztok. Indítottam egy fórumot infraszauna címmel, ha esetleg van tapasztalatok ebben a témában, nagyon szívesen venném, ha megírnátok! Köszönöm előre is! Szép napot!
66. 8da8a563b7 (válaszként erre: 58. - Wickucy)
2008. máj. 30. 11:13
azt csak egyszer kell végig csinálni, és ugyanannyira nem fognak visszajönni a patik. Mondom, nekem egyáltalán nem volt azóta. De te tudod... lehet, másképp kéne a dolgokhoz állnod. ha én ezt a "szárítós gyógyszert" 20 évesen tudom meg, még boldogabb lettem volna, de így 35 éevesen elkezdtem szedni, nekem így is jó volt. Sose adtam fel. Neked se kéne. Orvoshoz menj, ne kozmetikushoz. Természetes anyagokat használj (méz). Nem fogja elmúlasztani, de legalább kicsit lehúzza.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook