Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a pattanásos bőr ellen? Hogyan lehet elmulasztani? fórum

Mit lehet tenni a pattanásos bőr ellen? Hogyan lehet elmulasztani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
65. Cszsuka (válaszként erre: 60. - Wickucy)
2008. máj. 28. 18:20

Ezt majd leírom priviben. Addig is olvast el az "Ex-candidások tapasztalatai" topicot az elejétől!

Ez nem jelenti azt, hogy candidás vagy, csupán azért, hogy legyen róla valami elképzelésed!

Ha amúgy is diétázol, nem kell tőle félned!

Én sem csupán répán éltem! Érdekes, nem te vagy az első, aki ezt gondolja, hogy ez erről szól!

Egyébként van májtisztító tea, a bioboltokban kapható. Nem tudom, hogy önmagában elég lehet-e. Szerintem nem, de esetleg próbáld ki.

64. d9d8721118 (válaszként erre: 63. - Wickucy)
2008. máj. 28. 18:16

Sajnos nem olvastam utána hozzászólásaidnak. Az Isotrex és a cinkrázó jó szokott lenni a betegek 90%-ának. Persze a gógyszer jobb, de sokan nem szeretnének gyógyszert szedni...

A La Roche termékek kencék. A Vichy és a La Roche ugyanaz, csak a La Roche a bőrgyógyászati része.

Én úgy vettem észre hogy a gyógyszer és a kencék ugyanolyan jók. Sajnos a gyógyszerek szem, orr, szájszárazságot okoznak... Labellozni kell, de ha befejeződik a kúra akkor ezek a mellékhatások is eltünnek.

2008. máj. 28. 17:58
köszi és ezek mik? kencék, vagy gyógyszerek, mert mint mondtam nekem az a szárítós gyógyszer nem kell!!!!!!!!!!!!!!!!!!! félek tőle! :)
2008. máj. 28. 17:44
Isotrex gél :)
2008. máj. 28. 17:43
Sotret, Aknenormin, cinkrázó, Roaccutan ( ha nem tervezel babát ) meg van egy gél aminek nem jut eszembe a neve... De ezeket doki írhatja fel. És nagyon jók a La Roche termékek ( sajnos drágák :( )
60. Wickucy (válaszként erre: 59. - Cszsuka)
2008. máj. 28. 17:07
Nekem is vannak hegek, vagyis lukak az arcomon, rémesek és ki is fizetnék egy nagyobb összeget a lukak eltávolítására, összegyűjteném, de addig minek míg újra lesznek? Esetleg valami tisztító tea is megteszi? Szóval abszolút méregtelenítés? Mivel lehet aztatat? :) Úgy tudom, annak amit te csináltál a lényege a beöntés és a diéta? Vagy tévedek? Én olyat nem szeretnék! :) Így is elég diétásan élek, ennél jobban nem bírnám, ha tényleg csak répát rágcsálhatnék! :)
59. Cszsuka (válaszként erre: 51. - Wickucy)
2008. máj. 28. 13:52

Szia!

Nekem ugyanilyen volt az arcom, csak én furunkulusnak nevezem őket. Semmiképp nem ajánlom a nyomkodást, mert én nyomkodtam, elég ronda maradandó nyomokat sikerült produkálnom. Ezt már sajnos eltüntetni nem tudom. Igaz, én is azért nyomkodtam, mert iszonyatosan fájt és megváltás volt, amikor kifakadt. Annakidején azt mondták, hogy majd a szülés elmúlasztja őket. Kétszer szültem, de ezek maradtak. Egyszer egy tudós embertől (akinek szintén ilyen volt az arca) azt hallottam, hogy ez a máj méregtelenítési hibája. Ő is megcsinált valamiféle májtisztítást, s utána jött rendbe. Én a candida terápiát csináltam végig, aminek szintén alapja a máj tehermentesítése, s valóban: nekem is elmúltak - már 5 éve egy sincs, de pattanás sem.

Esetleg ezt tudom ajánlani.

58. Wickucy (válaszként erre: 57. - 8da8a563b7)
2008. máj. 28. 11:09
semmi olyat nem eszek ami "veszélyes" lehet, se magvakat, se olajosat, se fűszereset, húsból is leginkább pulyka- csirke, tejet sem igazán, csokival nem tömöm magam, de azért néha 1- 1 kell. :) tojást se, gőzöm nincs! mi maradt? :) zöldséget meg gyümölcsöt próbálok jóóó sokat enni, főzelékeket meg ilyenek! a mézet majd kipróbálom, köszi, de hát ez is egy újabb kence, amiből van annyi... :) tényleg az a baj, hogy már nem bízom semmibe, azt a durván szárítós gyógyszert nem szeretném szedni, egy barátom szedte és szegény, annyira csúnya volt az arca meg a szája! áááá... így se szeretek utcára menni, majd még úgy, hogy pikkejes az arcom! azt semmiképp!
57. 8da8a563b7 (válaszként erre: 56. - Wickucy)
2008. máj. 28. 07:42

Ninanak igaza van, kezeld belülről. Nézz utána neten, mik azok, amiket egyáltalán nem ehetsz, és mik azok amiket mindenképp fogyasztanod kell. Csalán teát igyál mindenképp, az vértisztító. Egyél mézet. De a mézet az arcodra is kenheted. Kiszippantja a méreg anyagot, gyulladás csökkentő. Ha radíroznál, 1 ek mézbe rakj kristálycukit, jól keverd össze és nedves kézzel kend föl. Picit simítgasd, óvatosan, majd hagyd rajta 20 percig. Langyos vízzel mosd le.


Én pl. fehér teát iszom naponta 2szer. általában fel szokták kenni a fehér tea készítményeket, én belülről adagolom.

56. Wickucy (válaszként erre: 53. - 8da8a563b7)
2008. máj. 27. 18:30
az nem tudom micsoda, de az a baj, ha egyszer csalódok nem nagyon bízom már bennük, mivel nekem a bőrgyógyász sem segített, plussz, ha 8 kor kezdődik a rendelés és 7- re odamész, akkor olyan fél 9 körül esetleg be is jutsz! na a nagy ... sast! én meg a türelem... hahahaaaaa...! plussz, tudom, hogy ez hiszti és, ha ennyi bajom van, akkor ássam el magam és ne várjak gyógyulást, de eszméletlenül félek a vérvételtől, ha önszántamból el is mennék valami kivizsgálásra (ami elképzelhetetlen!), akkor is 21 éves fejjel nekiállnék bömbölni, mert állatira félek! nem bízom már semmiben és senkiben! :) csak a drága Proactivba! :) mármint, hogy szó szerint drága, de hát az is csak tüneti kezelés! réééémes! és ami még ennél is rémesebb, hogy biztosan vannak emberek akiknek nálam is csúnyább a bőrük, jajj szegények!
55. *Nina*
2008. máj. 27. 17:20

Sziasztok!

Nekem is sokáig voltak aknés problémáim, rengeteg mindent kipróbáltam, de csak kevés módszer vált be. Szedtem Roacutánt, akkor szép volt a bőröm, de idővel újból megjelentek... Év elején végigcsináltam egy AHA savas kúrát (kozmetikusnál), hát csodát attól sem kell várni, de sokat javít a bőrminőségen. Viszont ami még segíthet, (bár ezt én agyaltam ki, de nekem bevált), mivel az összes aknés bőrre való krémben alapjáraton benne van a cink, arra gondoltam, ha kívülről jót tesz a bőrnek akkor belülről sem árthat. Így elkezdtem szedni napi 30 mg-ot,amit 600-900mg C vitaminnal egészítek ki. Nekem az összes drága kezelés közül ez vált be a legjobban. Ja, és ez nem drága...

54. anscho
2008. máj. 27. 16:33

Sziasztok!

Kicsit furcsán hangzana, ha azt írnám, jó, hogy nem vagyok egyedül a problémámmal, de az is igaz, hogy csak az értheti meg, aki átélte ill. átéli azt!

Én a (nem írom le melyik nagyvárosi...) Bőrgyógyászati Klinikában csalódtam hatalmasat. Az ember természetesen úgy megy el egy szakképzett orvoshoz, egy jó nevű kilinikára, hogy ott megtalálják a bajának okát, és meggyógyítják. Nekem, mindenféle vérvétel és egyéb pl. a belső szervek vizsgálata, kórelőzmény nélkül írtak fel antibiotikumot, ami drága is volt, és nem is használt. A csúcs az volt, amikor a kezembe nyomtak 2 dobozzal, mert le fog járni a szavatossága, és hát ajándékba kapták...mondonom sem kell, nem szedtem be, és vissza se mentem többé.

Találtam egy kedves kozmetikust, akivel most Ilcsi kozmetikumokkal próbálkozunk, de sajnos nekem nem használ. Próbálkozom tovább! :(

Csatlakozom az előttem szólókhoz, és igyekszem eglészségesebben élni, és igyekszem elkerülni a gyógyszer és szépségipar csapdáit, mert ezeknek nem lehet igazi célja az egészséges ember, hiszen akkor nem lenne szükség rájuk...Nem mondom, vannak hatásos és jó szerek, de én még nem találtam rájuk!

Egyébként én is most kezdtem el infraszaunázni, de sajnos csak hetente egyszer tudok, mert elég drága, de szuper, ajánlom mindenkinek!

Kívánom mindenkinek, hogy találjon (találjunk) rá az egyénre szabott, hatásos gyógymódra!

53. 8da8a563b7 (válaszként erre: 51. - Wickucy)
2008. máj. 26. 12:06
én roaccutan kezelést csináltam 2003 novembertől 2004 juniusig. az első héten már múltak el, és azóta sem jöttek vissza. menj el bőrgyógyászhoz. nekem anno a kozmetikusom mondta, hogy ezzel sajna nem tud mit csinálni. ideig óráig jók a krémek, de hosszú távon nem ér semmit. meg ez attól is függ, hogy mitől vannak patik. de ha ilyen gyulladt púpok vannak, dokihoz kell menni. nem feltétlen fogja ezt a kezelést felírni. lehet ad valami mást.
2008. máj. 26. 10:42
hopp :) púpok
2008. máj. 25. 12:20

Sziasztok!

Nekem 10 éve nagyon csúnya az arcom, ezek nem is pattanások, inkább gyulladt pópok! Elég nagy pópok! Most épp 3 a bal orcámon 1 a jobban! Az a konkrét pattanásom nincs is, de ezeket, ha esetleg kinyomom tele vannak vérrel és mivel azt maradéktalanul nem tudom kinyomkorászni, véraláfutásos lesz! Hát csodálatos az arcom, gondolhatjátok! Tudom nem kéne nyomkodni, de mikor egy óriási fehér púp éktelenkedik az arcomon azt nem bírom. A púp is hetekig megvan, aztán gennyes lesz, ha akkor végre kinyomom, napok múlva az egész kijön és végre csak 1 seb marad, megváltás a seb az arcomon, ez remek! Rémesen utálom! Bőrgyógyász semmit nem tudott, természetgyógyász dettó! A kozmetikusok se okosabbak, plussz sajna nekem nincs erre pénzem! Vagyis biztos tudtak de nekem nem hatott! A természetgyógyász 15 000 Ft- ért próbálkozott! Hát gondolhatjátok, hogy ennyi pénzért nem megyek vissza! Az ég világon senki nem finanszírozza ezt nekem és iskolába járok, munkát nem találok, tehát nem tudom pl. havonta kinyomkodtatni, ami szerintem nem is megoldás! Már hiszek abban, hogy ez valami belső gyulladás, úgyis visszajönnek, hiába nyomják ki őket! Tavaly a TV- ben reklámozott terméket vettem meg, nagyon drága volt (szerintem) kb. 2 havi adag 20. 000 Ft. (azért vettem meg, mert vissza lehet küldeni, ha nem vált be) Nagyon nagy herce- hurca naponta 2X 3 lépésben tisztítani az arcod, plussz hetente 2X pakolás, de megcsináltam, azt ígérték 4 hónap után nem jönnek vissza a pattanások és szép is lett az arcom, a véraláfutások és a púpok is eltűntek! Lassan 1 éve nem használom és megint nagyon csúnya! Most rákerestem külföldi honlapokon milliószor olcsóbb, csak az egyik krém más, majd valami angolossal megfejtetem mi a különbség, de valószínű, hogy megrendelem, ha napi 2X kell is tisztítani, mert néha utálok kimenni az utcára és ez nagyon kellemetlen érzés és valószínüleg az amúgy is csekély önbizalmamnak sem tesz jót!

2008. máj. 25. 11:02
Sziasztok, én a Galvanic Spa-t használom, ez a galvánáram technológián alapuló műszer, amely minden bőrfelületre alkalmas (arc, hát, kéz, láb, stb.). A kozmetikusok is ezt alkalmazzák csak jelentősen drágábban. :)
49. csillucica (válaszként erre: 48. - Katóka100)
2008. máj. 23. 21:17
Persze:-) Nagyon remélem, hogy segíteni fog:-)
48. Katóka100 (válaszként erre: 46. - Csillucica)
2008. máj. 20. 16:15
Szia Csillucica..:)ezt a kúrát a hát felső részén is lehet alaklmazni? Köszike:Kati
2008. máj. 20. 16:04
Sziasztok...az a baj h nagyon csúnya bőrőm és nagyon szégyelem és másfél hét múlva pedig kirándulás és mindenki top-ba jön de én szégyellek abba menni a vállam(problémás részem)miatt...kérlek..aki tud valmi hasznos módszer vgay kenőcsöt.az írjon visza..köszönöm mégegyszer..:(
2008. máj. 18. 11:20

Sziasztok:-)


Évek óta küszködöm a pattanásokkal. Már nagyon sok készítményt kipróbáltam, de egyik sem használt. 100ezreket költöttem a "semmire". Aki ismeri a termékcsaládok és a kezelések árat, az tudja, hogy egyáltalán nem túlzás ez a szám. Láttam szóba kerűlt a mikrodermabrázió is, nos ettől a kezeléstől nekem még jobban előjöttek a pattanásaim:-( Teljesen elvoltam keseredve, már utcára sem akartam menni, és ha mentem "húsz" kiló alapozó feszített az arcomom. Térjünk a lényegre! Félre mindenféle méreg drága krémekkel, kezelésekkel. Itt a csillucica féle 5 napos pattanás eltüntető kúra:-))

A megoldás:


1. nap: Elmész egy nagyon szupi kozmetikushoz és kitisztittatod az arcocskádat.


2. nap: Készítesz egy arclemosót és egy arcpakolást.


Arclemosó hozzávalók:

Felforralsz 2 dl vizet és beleraksz 1 kamilla filtert, hozzáadsz 1 kiskanál sót és 1 kiskanál citromot. Reggel egy kis vattapamacs segítségével átmosod az arcodat.


Arcpakolás hozzávalók:

1db élesztőt és fél vagy háromnegyed pohár kefírt összekeversz és felkened a problémás területre, ezután 20-30 percig hatni hagyod, majd a kamillás arclemosóval lemosod. Este újra átmosod az arcodat a kamillával.


3. nap: Feküdj ki a napra, vagy menj el szoliba és ismételd meg a kezelést: reggel kamillával átmosod az arcod, felrakod a pakolás és kamillával lemosod, este lefekvés előtt megint átmosod az arcodat kamillás lemosóval.


4. Napon ismétel meg a kúrát.


5. Napon megint feküdj be a szoliba és csináld meg az utolsó kúrát.


Ki kell bírni, hogy ne nyomkodd az arcodat és nagyon sok folyadékot és gyümölcsöt, salátát kell fogyasztani.


Nekem nagyon szép lett az arcom, remélem segíthettem. Ha van kedvetek végigcsinálni, akkor nagyon szívesen várom a beszámolókat, persze akkor is ha nem járt eredménnyel.


Puszi mindenkinek és sok sikert:-)

2008. máj. 9. 10:24

Sziasztok!

Tulasi kátrány v teafa szappan!Bevált!

44. potyek
2008. máj. 8. 23:23
sziasztok!Nekem ajánlották az aloe first nevű készítményt,ami mindenféle külső bőrbajra,égésre,kipirosodásra,sebre,fejbőrre jó.Nekem nagyon bevált a pattanásokat is szépen elmulasztja;szóval akár naponta többször lehet vele permetezni.
2008. jan. 25. 21:10

szijasztok

nekem már 1 éve tele van a hátam pattanásokkal

nagyon zavar mivel toppot semmiképp és strandra sem járhatok vagyis járhatok de naon szégyenlem..:(:(:(:( segitsetek lécci küldjetek nekem ötleteket freemail-cimemre ha van annyi idötök:D

szemke@freemail.hu köszönöm szépen

42. leara
2007. nov. 22. 17:25
nekem a sószappan oldotta meg a problémámat. Ha valkit érdekel szivesen megirom priviben.
2007. nov. 2. 19:36
Köszönöm Huncutka84
40. Huncutka84 (válaszként erre: 38. - Marianna1980)
2007. nov. 1. 21:19
Ki mennyit használja, kb 3 hónap... bnőmnek 1 (ő szerintem itta:-) )
39. gerby
2007. nov. 1. 12:24

Sziasztok!


Miteszerekre, patikra Isotrexin gél.

Nem rég írta fel a bőrgyógyászom és használ.

Eddig még mindig jó dolgokat írt fel és tünetmentesen kezelt kivétel nélkül.

Ami pedig fontos nem drága koficokat ír fel, mint a legtöbb orvos vagy gyógyszert ami ugyebár méreg!

900 Ft a gél és tuti hatása van.

Kifejezetten akne kezelésre van, miteszerre és pattanásos bőrre.

Ajánlom mindenkinek!:)

Kezelés: este lefekvés előtt az érintett területet bekenni.

Szolárium tilos a kezelés alatt!

2007. okt. 30. 21:04

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem meddig elég a proaktiv csomagja?

37. Cszsuka (válaszként erre: 32. - 94c02c5bb5)
2007. okt. 30. 12:52

Az infraszaunát én is jónak tartom, mert jó méregtelenítő és hatékonysága abban különbözik a másik szaunától, hogy a nehézfémeket is kihozza a szervezetből.

Engem is érdekelne az ára, meg a mérete, s, hogy hol lehet ilyet kapni.

36. Csibe78 (válaszként erre: 35. - 94c02c5bb5)
2007. okt. 29. 12:51

hát azt el is hiszem, gondolom a jó meleg, még jobban elfáraszt

és mennyibe kerül egy ilyen infra szauna, és mekkora helyet foglal?

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook