Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet tenni a pattanásos bőr ellen? Hogyan lehet elmulasztani? fórum

Mit lehet tenni a pattanásos bőr ellen? Hogyan lehet elmulasztani? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7
125. Wickucy
2008. júl. 22. 15:15
ekémám nekem is van születésem óta, soha semmi nem használt, nagyon rémes volt. tetőtől talpig sebes voltam és viszketett. hála istennek 6. os koromban volt utoljára, akkor ugyanis anyu egyik kolléganője ajánlott 1 krémet (a fia volt ekémás és ezt használta) temrészetgyógyszár írta fel állítólag, ez egy gyógyszertári kevert krém. azóta se híre se hamva az ekémámnak, de nem merem abbahagyni 1x megpróbáltam, a hajlatokba 1 hét múlva kezdett visszajönni. többet nem kokáztatok, viszont elég nagy kín minden fürdés után azzal a zsíros krémmel végigkenni magam, de hát ez van. az meg, hogy min idegeskedek, abból egy könyvet írhatnék. biztos, hogy alapból hajlamosabb vagyok mindenen állatira felkapni a vizet, de először a sok betegségem eléggé gyötör, olyan allergiás vagyok, hogy 3mp enként hapizok, levegőt venni sem tudok. amúgy a családom pszichésen elég kiakasztó, szerintem is élveznem kéne az életet, de az majd csak akkor lesz ha végre kijárom a sulit, rendesen dolgozom és elköltözök itthonról. azért ez sajna nem a jövő héten lesz... addig pedig reménykedem, hogy nem őrít meg ez a sok minden! :)
124. elvisz20 (válaszként erre: 123. - Efa181b264)
2008. júl. 22. 13:59
Ha figyelnél,a pattanásokról beszélgettünk. Neked pedig valószinúleg laktóz allergiád van,az pedig megint más... Amúgy ekcémára mit használsz? Egy ismerősöm hasonlóaz ettől szenved és sajnos hasonló okból kifolyólag.
2008. júl. 22. 13:55

Az idegrendszeri bőrbetegségek pl.pikkelysömör nem kimondottan attol van, hogy az ember tudatosan ideges.

Nekem apukám halála után ekcémás lett a homlokom a fülem töve és az arcom.

Menszesz elött nagyon látványos amúgy meg alig látszik de még is ott éktelenkedik az arcomon.

Rájöttem, ha nem eszek tejterméket akkor szinte nem is látszik.Úgyhogy én abszolút tej mentesen és sertéshús mentesen étkezem.

Nincs is sok problémám.

122. elvisz20 (válaszként erre: 120. - Wickucy)
2008. júl. 22. 13:22
21 éves vagy,élvezned kellene az életet...
121. elvisz20 (válaszként erre: 120. - Wickucy)
2008. júl. 22. 13:22
Ugyan miért lenne életed végéig,ennyire ideges vagy? mi a fenén tudsz ennyit idegeskedni?
120. Wickucy (válaszként erre: 119. - Elvisz20)
2008. júl. 22. 13:00
eddig azzal bíztattam magam, hogy e miatt nem lehet, hogy az idegesség teszi, ezek szerint mégis? akkor így maradok örökre. lehet, hogy 1 pszichológus segítene, na de azoknak is mennyit kell perkálni. ronda, ragyás, zsémbes, idegbeteg öregasszony leszek!
119. elvisz20 (válaszként erre: 118. - Wickucy)
2008. júl. 22. 12:48
Nekem meg a nyakamon jöttek ki mikor stresszeltem,úgyhogy ez ülyeség. Legalább már tudjuk hogy honnan van az egyik fő forrása a pattanásaidnak..:)
118. Wickucy (válaszként erre: 117. - Elvisz20)
2008. júl. 22. 12:41
amúgy én folyton ideges vagyok, nem térek ki rá, de szerintem már kóros, viszont én azt hallottam, hogy aki ideges annak a úúúú, hogy is hívják? itt két oldalon a szemed mellett, ahol az agyacskádat masszírozod, na, hogy aki ideges annak ott van pattanása, hát én aztán idegbeteg vagyok, de nekem leginkább a pofikámon vannak, kint az arcom szélén már nincs, meg az állam ami még nem szép. miteszerek és púpok hada. a homlokommal pl. semmi bajom, abszolút tiszta, csak olyan tágak a pórusaim. meg a nózim is csak miteszeres.
117. elvisz20 (válaszként erre: 115. - Efa181b264)
2008. júl. 22. 12:35
Szted ha valaki tudja hogy sokat idegeskedik akkor tud ellene tenni? Ha benne vagy egy olyan életformában akkor elég nehéz...A sok stressz legalább annyira kihozza a pattikat mint h nem tiszták a beleid,vagy nem jó az anyagcseréd.
116. Wickucy
2008. júl. 22. 12:13
hát a természetgyógyász végül mindenre kitért, az ekcámámra, az allergiámra (az ételeken kívül mindenre allergiás vagyok) és mindenre. nagyjából előadta, hogy zöldséget egyek meg csirkét, na de ezzel nincs is baj, magamtól is ezt teszem, eléggé próbálom kerülni a kenyeret és minden ártalmas dolgot. :) felírt valami bélflóra gyógyszert 5000 ért meg ilyen kis bogyókat, semmi nem lett. én meg nem fogok havonta ennyiért visszamenni hozzá.. hahahaaa, bárcsak lenne miből ezzel szórakoznom.
115. efa181b264 (válaszként erre: 114. - Elvisz20)
2008. júl. 22. 12:04
Az biztos, hogy idegrendszeri is lehet, de ha ezt tudjuk akkor sokak miért nem tudnak ellene tenni?
114. elvisz20 (válaszként erre: 109. - Efa181b264)
2008. júl. 22. 11:23
Jaj dehogy minden,csak szerinted. Van aki ránéz a csokira és máris kipattog,a pattanásnak millió1 oka van,idegrendszeri is úgyan úgy lehet. Mindenesetre egy béltisztítás nem árthat,ki kell próbálni.
113. 8da8a563b7 (válaszként erre: 109. - Efa181b264)
2008. júl. 22. 11:22
jójó tudom :) egyébként érdekes, mert élesztőt is kellett ennem, sőt, mézzel keverve a képemre kenni. az élesztő evéstől meg candidás lettem. Ugye akkoriban még nem beszéltek ilyenekről... Azóta az élesztőt kerülöm amenynire csak lehet :DDDDDD a mézet viszont imádom. Kívülről is nagyon jót tesz :)))
112. 8da8a563b7 (válaszként erre: 110. - Wickucy)
2008. júl. 22. 11:20
megértelek. ezért vágtam bele a roa kúrába.
111. efa181b264 (válaszként erre: 110. - Wickucy)
2008. júl. 22. 11:18

Pedig hidd el biztos megvan az oka.tuti valami allerogén az okozó.

Mit tanácsolt a természetgyógyász ami nem vált be?

110. Wickucy
2008. júl. 22. 11:13
én is kipróbáltam ezt is, hogy mit ne egyek, a természetgyógyász tanácsolta, 15 000 Ft volt és 1 fokkal nem lettem előrébb, azt hittem megőrülök! na mind1, sajna a bőrgyógyásszal is így voltam, semmit nem ért a tanácsa, nyilván meg kell találni a jót, de annyira el tudják venni a kedvemet az ilyen dolgok. kerülöm a tükröt és mindig arra gondolok, hogy az orvosok hülyék (vagyis akiknél eddig jártam) :)
109. efa181b264 (válaszként erre: 108. - 8da8a563b7)
2008. júl. 22. 11:12

Nem biztos, hogy másnak is a fehér kenyér a gondja én csak azt mondom amit tapasztaltam és amire sok pattanással, keléssel küszködő ember nem gondol bele.

Minden a bélrendszerben dől el.

108. 8da8a563b7 (válaszként erre: 107. - Efa181b264)
2008. júl. 22. 11:06
nekem már nincs patim... fehér kenyeret meg amúgy sem eszem, mert hízlal :DDD
107. efa181b264 (válaszként erre: 103. - 8da8a563b7)
2008. júl. 22. 11:00

A kelések lehetnek felszívódási probléma.

A sogornőmön kelések fehér kenyér fogyasztása után jönnek ki.

Ha nem eszik nincs kelés az arcán, ha eszik van.

Szerintem rá kell jönni mi az az élelmiszer, amit ha esztel lesz kelésed és ha rájöttél megvan a gyógyszer a problémára.


Nekem 20 évig krónikus herpeszem volt és rájöttem, hogy csak akkor lesz beteg a szám, ha sertéshúst eszek. Amióta kerülöm a sertéshúst minden állapotában nincs soha sebem.

106. 8da8a563b7 (válaszként erre: 105. - Wickucy)
2008. júl. 22. 11:00

menj el dokihoz. nem kell, hogy roat szedj, de biztos találtok valami megoldást. a külső kezelések, csak felületiek. de a bőrbetegségek leginkább belső problémákból adódnak. Pszichikai vagy valami gyomor"baj". De mindenképp meg kell keresni, miből adódik. Én is így jutottam el a kúráig.


Amikor csináltam a kúrát, a dokinő állandóan kérdezte, hogy érzem magam. aggódott, mert hogy egy fiú, aki sportolt, és marha jó fizikuma volt, 2 hét után abbahagyta. Nem bírta. Embere válogatja.

105. Wickucy
2008. júl. 22. 10:32
biztos igazad van, ha nem megyek szaunába, mert hisztizek, akkor rohadjak meg így. nekem is lassan 10 éve ilyen az arom. 12 évesen kezdődött és azóta nekem is keléseim vannak és volt már, hogy sírtam, hogy ma bizony én nem megyek utára, akkor apu megsajnált és elküldött kozmetikushoz. jobb is lett, vagy 1 napig, szerintem semmit nem ér. az épp aktuálisat kinyomja, 2 nap múlva még 2 púpo nő. szaunára se pénzem nincs, se ingerenciám. infraszaunára meg plán. utálom a pattanásaimat, nagyon (bár cherry baby biztos jobban utálts őket), de nem fogok 1 szaunában fuldokolni. ha lenne pénzem nem törődnék vele, életem végéig használnám a proactivot, mert az eltűntette, persze csak amíg használtam. attól pedig szintén rettegek, hogy így kiszáradjon az arcom attól a gyógyszertől, 2 fiúbarátom szedte, az egyik abbahagyta, mert nem bírta, pedig nem egy nyámnyila alak. rossz volt nézni ahogy szárad a szája meg mindene és igen! kente magát közbe, egész nap labellozta a száját, de semmit nem ér. rémes volt. talán úgy még jobban undorodnék magamtól, mint így. nem mernék 1 csókot adni a páromnak, nem azért, mert őt zavarná, hanem engem, hogy ez számomra gusztustalan. örülnék, ha ezt le tudnám küzdeni, mert azonnal szaladnék és feliratnám, de sajnos nem megy. a másik a vérvétel, amint látom az is kell, na az lenne még a remek, annyira félek a tűtől, hogy nem érdekel, hogy elmúltam már 21 én bizony zokogni kezdek a vérvételen, nem bírom és kész... na így legyen okos az ember!
104. casifon (válaszként erre: 101. - 8da8a563b7)
2008. júl. 22. 10:16

Hát neked több mint valószinű hormonális problémáid vannak,az tényleg gyógyszer! Bár nem tudom rendszeresen végezted e a szanuázást,nem csak hébe hóba,mert akkor az sem ér semmit.

A kozmetikusról annyit,nekem se csak miteszereim vannak,hanem már aknés,gyulladt a bőröm,pár napja voltam életem első kozmetikusánál és sokkal szebb lett a bőröm miután kitisztította. Nem mind1 kihez mész el,mit ken rád,milyen sorrendben és hogyan,jah és mivel.

103. 8da8a563b7 (válaszként erre: 102. - Efa181b264)
2008. júl. 22. 09:52

igen, közrejátszhat. de nem feltétlen... ha már valakinek nem pattanása hanem kelései vannak, az minek a jele? Én a kozmetikus barátnőmnek hiszek, a bőrgyógyásznak és a tapasztalatomnak.


Ma több mérget fogyasztok mint akkor amikor patis voltam. mégse jönnek elő. Hogy is van ez? :)))

2008. júl. 22. 09:11

Én azt hallottam, hogy a pattanásos bőr annak a jele, hogy az emésztő és a bélrendszerben valami nincs rendben.

Teljes életmód váltással tisztítani lehet az arcot.

De ez egy belgyógyász biztosan jobban el tudná mondani.

101. 8da8a563b7 (válaszként erre: 100. - Casifon)
2008. júl. 22. 08:10

akkoriban csak gőz szauna volt, igen jártam. szart nem ért. az izzadás mégjobban kihozta. a felnőtt kori pattanás ellen, (nem a 20 évesekre gondolok) semmit nem tudnak tenni, hogy teljesen elmúljon. barátnőm kozmetikus, és nekem őszintén elmondta, hogy az üzletnek jót tesz a pattanásos bőr, de amikor a tini felnő és még mindig nem múlik, orvoshoz küldi. nem minden esetben bőr vagy méreganyag tehet a pattanásról. unokabátyám ugyanilyen pattanásos. 42 éves és még mindig.

A másik. Amikor én szaunába jártam, egyébként nem volt mit méregteleníteni. Ugyanis, a 80as 90es években nem igazán volt ennyi méreg anyag a boltokban. Amúgy sem voltam sose nasis vagy üditő ivó típus. Zsíros ételeket sem ettem, mert nem volt mit :DDDDDDD én 39 leszek most mindjárt, de narancsbőröm sincs. Bár van rajtam néhány kiló plusszban, de inkább ez, mint a pattanás :DDDDDD

Ne feledd, hogy a pattanás nem mindig a bevitt tápanyag függvénye. A levegő is elég szennyezett, amit beszívunk. És azt nem tudod méregtelenítéssel kidobni. De még mindig azt ajánlom, ha valakinek egyáltalán nem múlik el, bár mindent kipróbált, irány a bőrgyógyász. És igen!!!! 1 hónap alatt kiürül a méreganyag, amit pár hónap alatt beszedsz a roával. Főleg, ha sok-sok folyadékot iszol és vízhajtó teát.

100. casifon (válaszként erre: 99. - 8da8a563b7)
2008. júl. 21. 14:43
Rendben kedves cherry baby! Csak 1 kérdésre válaszolj még és befogom a kis lepcsesem. Kipróbáltad már akár csak egyszer is hogy 2-3 hónapon keresztül minden héten elmész 3-4 szer szaunázni?Igen vagy nem!
99. 8da8a563b7 (válaszként erre: 94. - Casifon)
2008. júl. 21. 14:08
te nem vagy tisztában azzal, mire milyen esetben kezdik el ezt a kúrát. itt nem arról van szó, hogy mert egy randira kijött a ragyám :DDDDDD itt arról van szó, hogy kijön 12 évesen és soha nem múlik el. Ugye kezded kapisgálni. Na meg amikor a kozmetikus mondja, menj el bőrgyógyászatra, mert márcsak ott tudnak segíteni... Érzed, hogy ez nagyon messze van a te ragyáidtól? :)))))
98. 8da8a563b7 (válaszként erre: 92. - Casifon)
2008. júl. 21. 14:05
2003 októberben kezdtem, 2004 májusában hagytam abba, azóta még nyoma nem volt a patinak. Úgy hogy nekem megérte :)))))) szarok a méregre. Ha te annyit szenvedtél volna a pattanásaidtól, mint én, te is ezt tetted volna. csupán 23 évet. És mindent mondtak. majd ha ez lesz elmúlik, majd ha az lesz elmúlik. soha. semmilyen. pozitív. változás. nem . jött. Nem picike kis patijaim voltak. azok már szerintem kelések. Jó nagyok, jó pirosak. Volt olyan, hogy reggelre kijött néhány, mert nem egy jött egyszerre. És betelefonáltam a munkahelyemre, hogy beteg vagyok. Mert nem voltam hajlandó úgy kimenni az utcára. Emberek közé menni. És akkor jött a nyár. Strandra, hogy lehet úgy menni, hogy tele van a hátad patival? Nem a melegtől ütött ki apróságokra gondolok. Szóval azt az életet lecseréltem arra ami most van. Boldog vagyok így, bármikor egy topot is felvehetek, bármikor strandra mehetek. Ezt csak az értheti, aki végig csinálta. És nekem ne jöjjön senki a méreggel. Én nem zabálok csipszet, meg ilyeneket. nem iszom alkoholt, nem iszom üdítőt, és nem dohányzom. Szerintem az én általam bevett méreg, nincs annyi, mintha a felsoroltakat fogyasztanám. :))))
97. levendul (válaszként erre: 96. - Casifon)
2008. júl. 21. 13:53
Egyetlen egyszer voltam csak arckezelésen, de mivel ugye egyszerre nyomkodta meg az összes pattanásom, elriasztott az azt követő látvány. Szerintem a kozmetikusi kezeléstől nem lesz szebb a bőr, csak szakszerűen van kezelve. Talán valamivel kevesebb lesz a pattanások száma, hiszen a mitteszereket is eltávolítják, de én ezért nem voltam hajlandó (nem kevés) pénzt kiadni. Én otthon igyekeztem szakszerűen meg sterilen leápolni, nem is ezzel volt a baj. Hanem, hogy mindig újabbak és újabbak jöttek elő. :-O
96. casifon (válaszként erre: 95. - Levendul)
2008. júl. 21. 12:29
Kozmetikust próbáltad már? Ha igen mit csinált veled? Én pénteken voltam elöször,hát halál volt,annyira fájt a nyomkodás,de állítom tisztább lett az arcom.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook