Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit lehet tenni a növénytetvek ellen? fórum

Mit lehet tenni a növénytetvek ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
18. DODICA (válaszként erre: 16. - Kalthelios)
2007. jún. 2. 10:22
Ti ketten tudjátok.... Nem árulnátok el nekünk is??? :))))
2007. jún. 2. 09:47

Kerti növényekre:

ragasztószalag a növény tövére (azért,hogy a hangyák ne jussanak fel a növényre,így nem tudják megenni a katica petéket,így a katicák pusztítják a levéltetveket!

flóraszappanos víz (egyszerű permetként)

16. Kalthelios (válaszként erre: 12. - Balonyiilus)
2007. jún. 1. 21:42

Szióóóóka!

De örülök Neked!

Végre még egy bio- és Holdkertész!

Ugyan nincs még két hete, hogy rátaláltam a hoxára, de Te vagy az első, aki tökéletes tanácsot adott egy kertészeti kérdésre.


Az egyetlen baj: mi, ketten tudjuk, hogy melyek a levélnapok, hogy kell csalánázadékot, vagy rebarbaralé permetet készíteni, de a többieknek fogalmuk sincs, hogy mi, ketten miről beszélünk ilyen teljes egyetértésben? :-)))


Mivel a Tudásfórum több kérdésére is terjedelmes értekezéseket írtam, szívesen meghagyom Neked a helyet, hogy - ha van kedved és időd -, oszd meg velünk a Holdkertészet alapjait! Mindig örömmel tanulok, vagy ismételek.


Minden jót!

Kalthelios

15. Madár
2006. okt. 5. 13:06
Nekem egy kolléganőm azt mondta, hogy Ő kemotox spray-vel szokta lefujni a virágait ha tetvesek.(trópusi szoba növény) 10perc után alaposan le mossa nem túl hideg vizzel! Én kipróbáltam a golgota virágomnál és bevált.
14. 'szti (válaszként erre: 13. - DODICA)
2006. okt. 2. 07:00
szerintem igen, a cigiben is az van, így megspórolod a papírt meg a füstszűrőt és cincálni se kell :-)))
13. DODICA
2006. okt. 1. 22:14
Akkor az is megoldás, ha simán dohányt vesz az ember? Olcsóbb, mint a cigi. :)
2006. okt. 1. 20:45

Amióta a hodnaptár szerint csak levélnapokon locsolom a növényeket, alakásban lévő növényeken nincs levéltetü.

A kerti növényeken a festők által használt kenőszappan vizes oldata és a csalánlé igen hatásos.

A fekete babtetü ellen rebarbara levélből készített permetlével kell védekezni. Nekem bevált. /balonyiilus/

11. 'szti (válaszként erre: 8. - DODICA)
2006. szept. 29. 10:39
Ha a fehér mászkáló repül, akkor az üvegházi molytetű és csak a kidobás a megoldás, mert befertőz mindent. Bár lehet, hogy a nikotin azt is hazavágja, nem cigizek és ez a módszer sose jut eszembe, pedig régi :-))
10. eee466847e (válaszként erre: 6. - Zsuccc)
2006. szept. 29. 09:55
Én is így szoktam. A fiam kertész és a vegyszeres kezelések mellett ő is alkalmazza a cigis megoldást.
9. DODICA (válaszként erre: 6. - Zsuccc)
2006. szept. 29. 09:13
Ezt kipróbálom, úgyis van itthon cigi. :)
8. DODICA (válaszként erre: 4. - 'szti)
2006. szept. 29. 09:12

Kint is, bent is. :) De tuti kintről szedtük össze. Amióta hűvösebb van, behoztam őket.


Na igen, ezért is írtam, ezek is csak vihognak, miután lefújom őket. :P

Van fehér mászkáló valami (irtó apró) meg fekete bogyószerű is (az is pirinyó). Ez most két féle, vagy csak külön fejlődési szakaszban? :)) Nem tudom eldönteni.

7. 'szti (válaszként erre: 6. - Zsuccc)
2006. szept. 28. 20:18
iiiigen, vmelyik agatha cristie krimiben is ezzel öltek, a nikotin méreg, asszem idegméreg
2006. szept. 28. 19:57
Nekem az vált be, hogy egy csomó cigit szétördeltem és vízbe áztattam. 2-3 nap után spriccelővel jól lefújtam a virágokat és a földjüket. Gyerekek elől jól el kell rakni, és gumikesztyűben kell mindent csinálni, mert nagyon mérgező. Utána jó alapos kézmosás.
2006. szept. 28. 10:28
hallottam, de meg nem probaltam hogy a tevek ellen jo ha egy cikk fokhagymat dugunk a viragfoldben. Azt mondtak jol bevalt mod
4. 'szti (válaszként erre: 2. - DODICA)
2006. szept. 28. 09:40

Lakáson belül van a virág? Mert ott a levéltetű nem jellemző.

Általában a viasz szerüséget termelő tetvek ellen (pl. pajzstetű) jó a szappanos vizes letörölgetés. Egyéb bio szerek is biztos nagyon jók, de a nálam felbukkanó tetvek röhögni szoktak rajta.

Az atkát arról ismered fel, hogy közelről megnézve pici pókhálószerüségeketsz látsz. A tetű nagyobb az atkánál, fekete és nem szövöget.

A VAPE-nek van spayben atkára való és levéltetűre való is.

2006. szept. 28. 09:32

Szia!


Én szappannal mosom le a leveleket, egészen addíg amig a tetvek teljesen eltűnnek. Nekem bevált!

2006. szept. 28. 09:18

Sziasztok!


Gondolom mindenkinek vannak növényei, s azokkal néha probléma is adódik. :( Segíthetnénk egymásnak, hátha adunk-kapunk jó ötleteket!



Én pl. most nem tudok mit kezdeni levéltetves korallvirágaimmal. A tetvek elleni spray se használ, max. csak egy kis ideig. Mindig újra megjelennek a tetvek. Bár lehet, hogy takácsatkák, ki tudja. Ti mit csináltonátok?

2006. szept. 28. 09:15
Növényvédelem
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook