Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit lehet a szem alatti sötét karikák ellen tenni? fórum

Mit lehet a szem alatti sötét karikák ellen tenni? (tudásbázis kérdés)


82. lill (válaszként erre: 80. - Esztella100)
2008. márc. 1. 15:25
szemészhez? miért? :o)
2008. márc. 1. 13:51

A C-vitamin valóban hasznos.

A problémát ugyan nem oldja meg, de segíthet.

Mondjuk a C-vitamin egyébként is hasznos.

Mindig :-)

2008. márc. 1. 13:36
Mondjuk talán a szemészetre kéne menni!!
79. hfhrena (válaszként erre: 78. - Lill)
2008. márc. 1. 12:48
Akkor az tényleg lehet!!!!
78. lill
2008. márc. 1. 12:42

egyenként nem írok vissza mindegyikőtöknek, de szeretném megköszönni ezeket a hasznos tanácsokat! :o) aranyosak vagytok nagyon!

aztán tényleg lehet, hogy csak egy banális apró dolog eredményezi ezt nálam.. mondjuk jó alvó sosem voltam.. lehetséges, hogy csupán "ez a bajom".

2008. márc. 1. 10:55
Én egy könyvben olvastam, hogy sok C-vitamin kell ilyenkor. A sok azt jelenti, naponta min. 1000-2000 milligrammnyi.
2008. márc. 1. 10:29
Bocsi a filozofikus elmélkedésért. :)
2008. márc. 1. 10:28

Teljesen igazad van, hfhrena, a szívbetegeknek is karikás a szemük. Meg még egy comó más problémával kűzdő embernek is.

Közben utánanéztem egy kicsit, és azt szűrtem le az új információkból, hogy a karikás szem nem egy vagy néhány betegség tipikus tünete.

Sokkal inkább a szervezet súlyos terheltsége látszik meg így rajtunk. És ez lehet egyszerűen csak egy jó, kiadós bulizás utóhatása, vagy csak kialvatlanság miatt is. Nem kell tehát mindjárrt a legrosszabbakra gondolni, ha egyébként egyéb kellemetlen tünet -pl.légszomj, zsibbadás, stb.- nem tapasztalható.

Természetesen nem szabad figyelmen kívül hagyni, ha hosszabb ideje fennál. Mindenképpen fontos a kivizsgálás.

Aztán hogy ezt ki hogyan oldja meg, és az eredménnyel mit kezd vagy mit képes kezdeni, az már mindenkinek a saját ügye.

Hiszem, hogy úgyis mindenki asszerint dönt, ami adott pillanatban szerinte a legjobb döntés.

Mi itt csak más nézőpontot, új információkat (ahogyan maguk hisszük) kínálunk fel. Mindennek utána lehet nézni (erre jó az internet) máshol is, vagy nem. Erröl is mindenki maga dönt.

Az, hogy leírom, én miben hiszek, mit hogyan használok, mik a tapasztalataim, megfigyeléseim vmivel kapcsolatban, egy olyan információ lehet, amit nem találhatsz meg máshol ugyanígy.

Tehát igazábol a saját lelkiismeretemnek tartozom azzal, ha írok valamilyen témában.

Ez persze távolról sem jelenti azt, hogyez a tuti. :-)

Nálam és a környezetemben működött :-)

74. era06 (válaszként erre: 52. - Lill)
2008. márc. 1. 08:55

talán találsz itt is valami jó ötletett.


Le a karikás szemekkel! - Index Fórum

2008. márc. 1. 08:51

Sziasztok!Úgy tudom,hogy a szívbetegeknek szokott fekete lenni a szemük alatt.Anya mondogatja mindíg (ő ápoló).Volt már problémám a vesémmel,és ultrahanggal,vizelettel és vérképpel vizsgálják.

De kialakulhat a kávétól és cigitől is!

Nem hiszem,hogy komoly problémád lenne,de érdemes egy teljes kivizsgálást csináltatnod,legalább megnyugodhatsz,hogy nincs semmi baj!Ezzel jársz a legjobban!Szép napot nektek!

72. living-fan (válaszként erre: 71. - Living-fan)
2008. márc. 1. 07:03

Kedves living-fan!

Mindazzal egyetértek amit leírtál, de fölösleges szócséplésnek tűnik, mivel megoldási javaslatot nem tettél. :D

Na, félre a tréfával!

Én a helyedben első menetben valami allergiára gyanakodnék, mint alapprobléma.

Ráadásul az allergének megtalálása és elhagyása a táplálkozásból házilag is kivitelezhető, bár sok kitartást igénylő tevékenység.

De mivel teljesen ingyenes és veszélytelen, az időn kívül semmit nem veszíthetsz, ha kipróbálod.

Kicsit hosszú lenne mindent leírnom a kivitelezésről, meg ezt már egy másik topikban úgyis megtettem.

Nézz be a következő topikba:


Tejallergiás gyerekek


és olvad el az általam és nyusz33 által írt hozzászólásokat.

Ha valami kérdésed van, kérdezz nyugodtan :-)

71. living-fan (válaszként erre: 52. - Lill)
2008. márc. 1. 06:25

Kedves lill!

Én inkább a májra tippelnék.

De ez igazábol mindegy is, mivel májprobléma nem alakul ki csak úgy, önmagáért. Meg más sem -pl vastagbél, vese, szív, stb.) Az egészség hiánya a betegség. A legtöbb esetben nem egytényezős. Sorban keresgélhetnénk, mely szervek gyengesége, hibás működése okoz bizonyos külső tüneteket, de ezen szervek illetve tünetek kezelése, -bár a szervek védelmében nagyon is fontos lehet- csak átmeneti, látszólagos megoldás lehet. Maqga a kiváltó ok még mindíg fennáll, terheli a szervezetet, esetleg idővel más problémákat is okozhat. Ráadásul a hosszantartó gyógyszeres kezelés csak még tovább terhelést jelent, esetleg más melléktüneteket okoz, ami tovább nehezíti az alap kiváltó ok felderytését.

Midezekből logikusan jön, hogy nem szabad elfednei a tiszta tüneteket, -hacsak nem sújos a helyzet- amíg el nem jutottunk a probléma gyökeréig, hogy azt szüntethessük meg. (természetesen korrektort használhatsz :-) és az uv. védelem is jó ötlet a szoliban :-) Sőt egész testen alkalmazva még egészségesebb, de ez már más téma)

A szervezetet érő külsö hatások (mint pl. táplálkozás, stressz stb.) a legtöbb probléma alapokai. Lehet persze belső ok is (pl. genetikai) de ez a jelen esetben nem valószínű.

Bevezetőbe ennyi, de még folytatom, Csak muszáj kajálnom vmit :D

70. lill (válaszként erre: 69. - 1a50c86bb0)
2008. febr. 29. 23:22

hmm erre még nem gondoltam :o)

de most, hoy mondod, kipróbálom!!

69. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 66. - Lill)
2008. febr. 29. 23:01
Ha szoliba mesz, a szemeidet takard le 1-1 vattakoronggal (azt hiszem nedvessel szoktak ajanlani, de ezt szakember meg tudja mondani pontosan), hogy ott ne barnuljon es karositsa a borod.
68. lill (válaszként erre: 64. - 03755e6896)
2008. febr. 29. 22:59
1 hónapja voltam laboron, kellett mert műtötték a nózim és ott nem mutattak ki semmi rendelleneset.
67. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 61. - 03755e6896)
2008. febr. 29. 22:58

Szegenyke, jol erezheti igy magat a boreben... tenyleg ugy tudom, hogy a duzzadt taskas szem a vese, persze nem zarja ki, hogy a karika is lehet egyik tunete, de nem feltetlenul jelent veseproblemat a karika.

Majd nalam okosabbak is befutnak es leirjak a frankot :)

66. lill
2008. febr. 29. 22:58
nekem is hiába megyek néha szoliba, alapból nagyon világos a bőröm.. még jobban meglátszik a karika
65. lill (válaszként erre: 63. - 03755e6896)
2008. febr. 29. 22:57
köszi szépen :o)
64. 03755e6896 (válaszként erre: 63. - 03755e6896)
2008. febr. 29. 22:57
Gondolom a vizeletből is tudnak valamit mondani. De nem tudom....majd kérdezek és írok...
63. 03755e6896 (válaszként erre: 59. - Lill)
2008. febr. 29. 22:54
Megkérdezem neked holnapra!
62. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 60. - Lill)
2008. febr. 29. 22:54

Ami nalam bevalik, ha ramatyul festek, hogy gyakran megmosom hideg vizben az arcom.

A stressz sokat tud artani, ha egeszsegesen is elsz, megis gyengitheti az immunrendszert.

61. 03755e6896 (válaszként erre: 58. - 1a50c86bb0)
2008. febr. 29. 22:53
Én szerencsére nem tudom,de az biztos hogy a barátnőm és az egész felmenő,lemenő családtagjai ezzel a problémával küszködnek. ÉS! A barátnőm most terhes és szegénykém úgy néz ki,mint eddig soha,nagyon fekete karikái vannak,ráadásul fehér a bőre úgyhogy úgy néz ki,mint akinek jó alaposan bemostak volna.:(
60. lill
2008. febr. 29. 22:50
levegőn rengeteget vagyok, versenyszerűen sportolok, sokat iszom, enni is amennyire csak lehetséges mindenféle műdolog(szintetikus anyagok, tartósítószer, szinezék stb.) mentesen.. mégis.. talán a stressz?
59. lill (válaszként erre: 55. - 03755e6896)
2008. febr. 29. 22:49

köszi lányok! :o)

elfutok majd azért orvoshoz, hogy mégis mi van? de a vesét hogy nézi meg? ultrahanggal?

58. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 55. - 03755e6896)
2008. febr. 29. 22:47
Ugy tudtam, hogy a vizes, duzzadt, taskas szemeket okozza a vese.
57. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 54. - Lill)
2008. febr. 29. 22:46

Szerintem egyszeruen probalj meg egeszsegesebben elni, sokat mozogni, eleget tartozkodni friss levegon, sok zoldseget, gyumolcsot fogyasztani. Ha viszont ugymond nem egeszseges az osszkep, amit a tukorben latsz, fordulj az orvosodhoz!

Nekem is sokszor karikas a szemem, nem fugg ossze a kialvatlansaggal, inkabb a hangulatommal, lelkiallapotommal.

2008. febr. 29. 22:45

Igen, hasonló gondokkal küzdök már régóta, de az alváson és figyeld meg, majd a sexen kivül más nem használ. De komolyan. Ez nem hülyeség!!!

És csak kend fel azt a nyvalyás korrektort, mert az takar valamit legalább. Ja, néha cserélgesd le a márkákat, mert ha megszokja a bőröd, olya mintha nem is tennéd fel.

Ami a vizet illeti, olvastam én is, sokat kellen inni, de ez alkalmanként megoldhatatlan.

2008. febr. 29. 22:45

Szia!

Én úgy tudom,hogy a vese "csinálja" ezeket a fekete karikákat. Van 1-2 ismerősöm akiknek szintén ilyen karikák vannak persze ők is fiatalok,és vese problémájuk van. Persze nem súlyos. Próbálj elmenni orvoshoz,hátha tud neked segíteni.

54. lill (válaszként erre: 53. - 1a50c86bb0)
2008. febr. 29. 22:41

köszi :o)

19éves vagyok, még azt se mondhatnám, hogy a kortól. mondták, hogy igyak többet, attól talán eltűnnek, de sajnos eddig nem jártam sikerrel. :o((

53. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 52. - Lill)
2008. febr. 29. 22:39

Allitolag a szervezet savasodasa/savassaga is okozhatja, hogy erosodnek a sotet karikak.

Arrol viszont, ha vekony a szemed alatt a borod es atlatszanak a hajszalerek, nem tehetsz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook