Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit készítsek csülökből? fórum

Mit készítsek csülökből? (tudásbázis kérdés)


2010. dec. 1. 21:46

Már leírták korábban, de én pörköltöt vagy gulyást csinálnék.

Vagy krumplin megsütve is fincsi.

27. supin (válaszként erre: 26. - Polli)
2010. jan. 31. 13:42

Ez csodásan hangzik. Hmmm ..éhes lettem,pedig ebéd után vagyok..

Ja és fogyózom..

26. Polli
2010. jan. 31. 13:38

Bableves padovai módra csülökkel


1 db kicsontozott csülök, 200g tarkabab, 200g spagetti, 50g vaj, 50g vöröshagyma, 1db babérlevél, egy csomó zöldpetrezselyem, egy szál zellerzöld, 30 g só, 5g törött bors, 100g reszelt sajt.

A babot előző este hideg vízben beáztatjuk, másnap leöblítjük, hozzáadjuk a csülköt, a babérlevelet, a sót, felöntjük vízzel, majd fedő alatt puhára főzzük. A vajon megfonnyasszuk a finomra vágott hagymát, beletesszük a felvágott zellerzöldet, és a leveshez adjuk. A csülköt kivesszük a főzőléből, kisebb darabokra vágjuk, aztán visszatesszük a levesbe, majd belefőzzük a tésztát. Amikor kész, eltávolítjuk a babérlevelet, ízlés szerint utána sózzuk, borsozzuk. Ezután 10 percig pihentetjük, s amikor besűrűsödött, tetejét megszórjuk vágott petrezselyem-zölddel. Reszelt sajtot adunk hozzá.

2010. jan. 31. 12:14

Egy jó kis bablevest pl. Ha marad a csülökből és nem unjátok, másnap lerakod tepsibe burgonyával, hagymával, paradicsommal, kolbásszal.. ízlés szerint. Mindent egyforma darabokra vágva.

Összesülnek az ízek, fini lesz.

24. enifed (válaszként erre: 2. - Bugi83)
2010. jan. 30. 18:37

Az én receptemnek nincsen neve, mert a fejemből vettem az ötletet! :)

Mázatlan Pataki tálban készítem, ha van sok időm, ha nincs akkor sütőzacskóban, de soha nem alufólia alatt! A pataki tálat beáztatom fél órára vízbe, és ebben a 2 kilós csülök kb 3 órán át süldögél.

A csülköt fűszerezem: só, bors, majoránna, bazsalikom, 5-6 gerezd fokhagyma és 2 nagy hagyma (utóbbi kettőt csak mellédobom, a fokhagymát kés pengével zúzva, a hagymát 4 felé vágva.) Megesik, hogy a só, bors majoránna ..... helyett, MR. Spice (PEnny Marketben kapható) sertéssült ízesítőtőt használok, az is nagyon finom. Kb. fél órán át álljon a fűszerekben a husi, aztán 180 fokon hűlégkeverésen nekiesek! Sütőzacsiban másfél óra alatt kész! Mielőtt kivesszük a sütőből, kenjük le mézzel, öntsük le sörrel és grillre állítva 200 fokon még 8-10 perc! Imádjuk és más húsokkal is így bánok el, ma éppen az oldalassal!

23. dee
2010. jan. 30. 18:36
A receptek között 2 oldalnyi variáció van, de a kereső is segít.
2010. jan. 30. 18:32
Csülök pörkölt!!! Imádom :D
2010. jan. 30. 18:24
Csülök pörkölt juhtúrós sztrapacskával.
20. bnedora (válaszként erre: 11. - Supin)
2010. jan. 30. 18:21

Ez nagyon finom, én is ezt javasoltam volna.


Én szoktam húsos káposztát készíteni belőle. Nekem mindig van itthon konzerv savanyúkáposztám.

2010. jan. 30. 18:19
A gombas csulkot romai talban kiprobaltam tenyleg nagyon finom.Kosz a receptet a ferjem nagyon szerette.
2010. jan. 30. 18:06

Sörben sült csülköt!


A csülköt ujjnyi vastag szeletekre vágom,sózom,lisztben forgatom,és kevés zsiradékon hirtelen elősütöm.3dl sört,2 dl vizet,2-3 gerezd zúzott fokhagymát,1-2 kanál mustárt összekeverek.A csülök szeleteket tepsibe rakom,ráöntöm a sörös levet,alufóliával betakarom,és kb 1-1.5 órán át sütöm.Ennyi idő alatt olyan puha lesz a husi,hogy kenyérre lehet kenni.A fóliát levéve egy kicsit megpirítom.Párolt káposztával,és tört krumplival tálalom.


Mindenki isteníti. :-D

17. marc§ika (válaszként erre: 13. - Marc§ika)
2010. jan. 30. 18:02
vagy bajor csülök párolt lila káposztával...:)
16. supin
2010. jan. 30. 18:01
A csülköt Jól forrázd le. Így finomabb lesz.
15. Molyka
2010. jan. 30. 17:59
Hát én főznék egy csülkös bablevest, az íze miatt, majd a csülökből egy cipóban sült csülköt. Imádom! :)
14. bugi83
2010. jan. 30. 17:58
huh ennyi jó receptet...... azt hiszem egy hétig minden nap csülköt készítek vacsira. szerintem mindet kipróbálom. köszi nektek.
13. marc§ika (válaszként erre: 3. - Bugi83)
2010. jan. 30. 17:55
sörös csülök,burgonyakrokettel!nagyon finom...sima csülök kell hozzá nem füstölt.
12. supin
2010. jan. 30. 17:55

Kuktában párold meg jó sok fokhagymával,kissé sózva.

Aztán csontozd ,szeleteld és bármilyen zöldségágyra

burgonyára,stb pakolhatod -tepsibe,jénaiba. Fólia rá. Be a sütőbe..

Kb 3/4 óra után le a fólia és pirítsd fel.,

11. supin
2010. jan. 30. 17:52
Csülök ,pékné módra...
2010. jan. 30. 17:51

Gombás csülök római tálban.


A római tálat beáztatod 40 percre, ez alatt az idő alatt összekészíted a hozzávalókat.


Felkarikázol 5-6 fej vöröshagymát, 3-4 fehér paprikát, 3-4 paradicsomot, 3-4 gerezd fokhagymát és fél kiló gombát.


A csülköt ujjnyi szeletekre vágod és megforgatod paprikás, borsos lisztben.

A római tál aljára teszel egy réteg vöröshagymát, arra jön a lisztes csülök, rá a gomba,majd a paprika, fokhagyma, paradicsom. Ha van bőven hozzávalód, két rétegben is csinálhatod. A végén önts rá 1és 1/2 deci vizet, mert a szaftja isteni finom lesz!

Petrezselymes krumplinudlival tálald és a családod imába foglalja a neved! :)

9. bugi83 (válaszként erre: 4. - Anka71)
2010. jan. 30. 17:49
nem füstölt sajna.ez az én bánatom is
2010. jan. 30. 17:48
köszönöm mindenkinek.
2010. jan. 30. 17:44
csűlkősbabot
2010. jan. 30. 17:43

Sült csülök dán módra, uborkamártással


1 db hátsó csülök, 2 db babérlevél, 2 g egész bors, 1 dl fehérbor, 20 g só. Az uborkamártáshoz: 50 g vaj, 50 g liszt, 4 dl tej, 1 dl tejföl, 150 g ecetes uborka, 2 cl tárkonyos ecet, 10 g só, 1 g törött fehér bors

Az előkészített-megtisztított és megmosott-csülök bőrös felületét 1×1 centiméteres kockákra bevagdossuk, majd annyi hideg vízben, amennyi éppen ellepi, feltesszük főni. Hozzáadjuk az egész borsot, a babérlevelet, és enyhén megsózzuk. Lassú forralás mellett addig főzzük, amíg a hús könnyen el nem távolítható a csontról. A kicsontozott húst tűzálló tálra helyezzük, aláöntjük a fehérbort, és előmelegített, forró sütőben-időnként meglocsolva- ropogósra sütjük. Amikor elkészült, a húst a sütőből kivesszük, majd kihűtjük, aztán éles késsel vékony szeletekre vágjuk. Amíg a hús hűl, elkészítjük az uborkamártást. A vajat megolvasztjuk, hozzáadjuk a lisztet, majd fehér habzásig hevítjük. A tejjel felengedjük, aztán kiforraljuk. A tűzről levéve kihűtjük, majd belekeverjük az apró kockára vágott ecetes uborkát, ízesítjük a sóval a törött fehér borssal, a tárkonyecettel, és elkeverjük a tejföllel. A kész mártást a hűtőbe tesszük, és tálalásig hidegen tartjuk. A felszeletelt csülökhúst tálra rendezzük. Tálaláskor salátával és paradicsommal díszítjük. A mártást külön edényben adjuk.

2010. jan. 30. 17:42

Töltött csülök hidegen


Hozzávalók:

2db mellső csülök, 100g ecetes torma, 100 g jonatánalma, 150g sárgarépa, 20g só, 3g cukor.

A megtisztított és megmosott csülköket besózzuk, kevés folyadékot öntünk alá és puhára pároljuk. Amikor megpuhult a csülök egyik oldalát felvágjuk. A csontot óvatosan kiemeljük, ügyelve arra, hogy a hús szét ne essen. A kiemelt csont helyére a következő tölteléket töltjük: az ecetes tormába belereszeljük a meghámozott almát, sárgarépát, majd sóval, cukorral ízesítjük. A betöltött csülköket zsineggel átkötjük, tűzálló tálba helyezzük, kevés zsiradékot öntünk alá. Előmelegített forró sütőben – időnként meglocsolva – piros ropogósra sütjük. Amikor megsült a sütőből kivesszük, pihentetjük, majd a kötőzsineget eltávolítva éles késsel vékony szeletekre vágjuk.

2010. jan. 30. 17:41
Füstölt csülökről van szó?
2010. jan. 30. 17:40
senkinek nincs ötlete?
2010. jan. 30. 17:37
van tejföl, és tojás is. ami gyorsan kész
2010. jan. 30. 17:37
Mit készítsek csülökből?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook