Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit jelent az, hogy androidos telefon? fórum

Mit jelent az, hogy androidos telefon? (tudásbázis kérdés)

15. 07c4794583 (válaszként erre: 14. - 07c4794583)
2011. dec. 16. 18:11

Ja és persze olyan telefon kell a wifihez, amiben van wifi-antenna


pont tegnap beszélgettünk itt valakivel a Samsung Champ 2-ről, hogy abban nincs wifi. egy ilyen telóval csak a szolgáltatói előfizetés marad internetezési lehetőségnek.

14. 07c4794583 (válaszként erre: 13. - Pmjudit)
2011. dec. 16. 18:09

Persze. Egy telefonon 2féleképp lehet net


- wifi

- 3g/EDGE/GRPS/HSDPA


a wifi persze akkor működik, ha épp olyan helyen vagy, ahol van vezeték nélküli net. például a lakásodban, vagy hotspotos helyen (meki meg ilyenek)


a 3g net persze előfizetéses, azt a szolgáltató adja, az viszont mindenütt működik.

különböző csomagok vannak feltöltős meg előfizetéses alapon, utána kell nézni, mi éri meg.

2011. dec. 16. 18:06
A WIFIre rá lehet csatlakozni internet előfizetés nélkül és úgy netezni ugye?
12. 07c4794583 (válaszként erre: 11. - Dócy)
2011. dec. 16. 18:03

Mivel a facebook-hoz kizárólag internetkapcsolat kell, akkor tudsz facebookozni, ha van a telefonon net, amiért ugye minden szolgáltatónak fizetni kell.


Az tökmindegy, hogy facebook, vagy google, vagy hoxa vagy mit nézel - ha fizetsz a mobilos internetért, működik, ha nem, akkor nem.


De ennek nem ahhoz van köze, milyen telefonod van (androidos vagy más), hanem hogy a Vodánál vagy a Telenornál vagy akinél vagy, kötöttél-e netes előfizetést. Hiszen különben nincs neted - hogy is tudnál fészbúkozni?

11. Dócy (válaszként erre: 10. - 07c4794583)
2011. dec. 16. 18:00
De ha facebookozni is akar az ilyen telefonnal, akkor vonnak havidíjat, legalábbis nekünk azt mondták, míg a nem androidosoknál ingyenes a face.
10. 07c4794583 (válaszként erre: 9. - Dócy)
2011. dec. 16. 17:57

Nem, nem, mikor megveszed a telefont, ez a rendszer már rajta van.

Tehát önmagában ezért nem.


Mikor bemész a piacra, akkor ott látod felsorolva a megvehető programokat, egyenként mellett van, hogy ingyenes-e vagy mennyibe kerül.


(Iphone-on például maga a "könyvespolc" alkalmazás ingyenes, de utána ha szeretnél könyveket beletölteni, van kb 100 ingyenes könyv, a többi meg fizetős. Nem feltétlen drágák, akár 1 dollárért is lehet venni ezt-azt.


A legtöbbet a FIFA 12 játékért fizettem, az 5 dollár volt, és persze a legdrágábbak a komplett zenei albumok, például a Varázsfuvola 12 dollár volt.


De iphone-ra minden kicsit drágább, szerintem az Androidhoz sokkal több ingyenes dolog van, és ami fizetős, az is olcsóbb.)

9. Dócy (válaszként erre: 8. - 07c4794583)
2011. dec. 16. 17:52
És ezért külön kell fizetni is.Igaz?Mármint ha vki az androidos rendszert használja.
2011. dec. 16. 17:27

Manapság elég hasonlóan működnek ezek a rendszerek, mikor megveszed a telefont, van rajta x alapdolog (naptár, email, fotóalbum).


Amikor elkezded használni, be tudsz menni a "piacra", és onnan letölteni olyan alkalmazásokat, játékokat, amik neked tetszenek vagy amire úgy gondolod, szükséged van.


Példaképp én mikor megvettem az iphone-t, alig volt rajta valami.

Én a következő alkalmazásokat "vásároltam" a piacon:

- időjárás app (kül. városokat lehet beadni, hogy mutassa, ott milyen az idő)

- újságosstand

- könyvespolc (egyenként töltöm bele a könyveket)

- FIFA 12 focisjáték

- autóversenyzős játék


a sor végtelen. azért írtam idézőjelben a vásároltamot, mert egy csomó minden valójában ingyenes.

2011. dec. 16. 17:24
Hú, köszi.
2011. dec. 16. 17:23
Rengeteg programot tudsz a telefonodra tölteni a market segítségével. Amivel személyre szabhatod a telcsid.
2011. dec. 16. 17:23

Ahogy egy asztali számítógépen futhat Windows XP vagy Windows 7 vagy Linux, a mobiltelefonoknak is kell egy "alaprendszer", aminek segítégével magát az eszközt kezelni lehet, amire a programokat telepíteni lehet.


- Nokiák esetében például ez az operációs rendszer a Symbian


- Iphone-on az IOS (ugyanez fut az összes Apple/Macintosh gépen és az Ipad-en is)


- A HTC okostelefonokon régen például Windows Mobile futott - a microsoft mobilra fejlesztett rendszere -, de újabban Androiddal árulják őket.


Sony Ericsson, Samsung telók is androidosak manapság.

2011. dec. 16. 17:20
Miért jó?
2011. dec. 16. 17:17
*telefonon*
2011. dec. 16. 17:17
Az operációs rendszer, ami fut a telefon, az Android.
2011. dec. 16. 17:16
Mit jelent az, hogy androidos telefon?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook