Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit javasoltok gyomorfájás enyhítésére? fórum

Mit javasoltok gyomorfájás enyhítésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2006. nov. 28. 05:38

Sziasztok!

Felesleges találgatni mi is lehet a baj,menj el a tükrözésre!Meg a kilégzési tesztre,ami ki tudja mutatni,van-e helicobacter p.baktériumod.Ha van,kapsz egy spec antibiotikum kúrát és megszűnhet a fájdalom!

Bár nem volna hülyeség arról az oldalról megközelítened a dolgot,h valamit nem tudsz rendesen "megemészteni"-és itt most nem az ételre gondolok....

24. gpetra (válaszként erre: 23. - Reni79)
2006. nov. 25. 18:26

Szia!

Jó, hogy mész kivizsgálásra, legalább megtudod, mi a baj. Kitartás!!!

23. reni79
2006. nov. 24. 09:49

Sziasztok!Nekrm kb.2 hete nagyon rossz a gyomrom.

Minden nap fáj.Érzem hogyha eszem utána feljön a kaja,ha éhes vagyok akkor a savam és rettenetesen

mar.Azt hittem a rennie antacidum segit de csak pillanatnyi megoldás.Sokan mondják hogy sok a savanm és Refluxom van.Vagyis nem zár a gyomorszájam.Jövöhéten elmegyek dokihoz mert már nagyon szenvedek.

22. eee466847e (válaszként erre: 20. - Rencsilany)
2006. nov. 21. 13:19
Hidd el nekem, kivizsgálásra kell menni.
21. gpetra (válaszként erre: 20. - Rencsilany)
2006. nov. 21. 12:39
Alig várom :)
20. rencsilany (válaszként erre: 18. - Gpetra)
2006. nov. 21. 12:34
Mi épitkezünk.Azt mondta a doki, hogy attól van.Idegileg, tudat alatt.Ha befejeztük az épitkezést higyem el, el fog múlni...
19. rencsilany (válaszként erre: 11. - Gpetra)
2006. nov. 21. 12:32

Nem tükrözésen nem voltam még.Már meg van a beutalóm.:(

Baktérium próbát sem csináltak.

A dokim szerint refluxom van.Egy másik doki szerint pedig az epe működésemmel van gond.

Szóval magam sem tudom mi lesz.Decemberben megyek egy dokihoz, akit a bnőm ajánlott.Neki is gyomorfekély gyanúja volt, ez adoki vizsgálta, és nagyon megvolt vele elégedve.

Meglátjuk Ő mit mond.

18. gpetra (válaszként erre: 17. - Darien)
2006. nov. 21. 09:26

Nem a vizsgálatoktól félek, végigjártam már majdnem mindent, amit ebben a témakörben lehet...


Sajnos teljesen idegi a alapú a dolog, kicsit most minden összejött, ráadásul kezdem azt hinni, hogy a benti menzakaja nagyon rosszat tesz. Amikor otthon vagyok, semmi bajom. Szóval munkahelyi ideg és munkahelyi étel...


De majd egy kicsit jobban odafigyelek magamra, karácsonykor jön a pihi is, és akkor talán jobb lesz a gyomrom is.

17. Darien (válaszként erre: 15. - Gpetra)
2006. nov. 21. 08:55

Nem kell megijedni. Nem kellemes érzés, de kibírható. A bélröntgennél vagy az epeszondánál mindenesetre kellemesebb.


Ha viszont idegi alapú a fájdalom, akkor meditálj, lazíts, érezd jól magad. Foglalkozz olyan dolgokkal, amik örömet okoznak neked és olyan emberekkel, akik fontosak a számodra. Úgy tudom, a gyomorral akkor szokott probléma lenni - a szervi elváltozásokon túl - amikor olyan élethelyzetbe kerülsz, amit nem tudsz "megemészteni" és feldolgozni. Volt egy ismerősöm, aki ebben a helyzetben folyamatosan hányt.


Szóval lehet, hogy egy kis törődésre és (ön)szeretetre van szükséged. Mondjuk, kinek nem? :)

16. eee466847e (válaszként erre: 15. - Gpetra)
2006. nov. 21. 08:55
Infarktus tünetei lehetnek, nyelőcső kisebesedik (ez fáj nagyon) és később komolyabb következményei is lehetnek.
15. gpetra (válaszként erre: 14. - 42892ee56f)
2006. nov. 21. 08:37
Jaj, ez nagyon rossz lehet :( Már emlékszem, a munkatársam beszélt erről, neki is volt...
2006. nov. 20. 22:11
A reflux(gastrooesophagialis reflux)az a betegség, amikor "visszafolyik" a sav a gyomorból a nyelőcsőbe és az ott "maródik". Eléggé tud fájni és jellegzetes tünete, ha éjjel arra ébredsz, hogy "fáj a szíved", ugyanis oda hat ki a fájdalom. Gyógyszerrel kezelhető, de gyomortükrözéssel(gastroscopia)pontosabb képet mutathatnak.
13. gpetra (válaszként erre: 12. - Eee466847e)
2006. nov. 20. 18:14
Mi az a reflux?
12. eee466847e (válaszként erre: 2. - Gpetra)
2006. nov. 20. 17:16
Több oka is lehet a gyomorfájásnak! Reflux (nekem volt, meg is műtötték), helicobacter (ez is volt, gyógyszerrel megszünt). Orvoshoz feltétlenül menj el!
11. gpetra (válaszként erre: 10. - Rencsilany)
2006. nov. 20. 16:50
Tükrözésen voltál? Baktérium próbán?
2006. nov. 20. 16:02

Sziazstok!

Sajnos én is gyomor beteg vagyok.Még kivizsgálás alatt állok.Múlt hét kedden volt egy olyan rohamom, hogy húúú.De volt mikor ügyelet jött ki, és adtak 3 órát a gyógyszernek.Már meg volt irva a beutalom is.Epe kövem nincs, azt kimutattaz uh.

Kaptam egy Nexium nevű gyógyszert.Az többé kevésbé jó.De az ételeknél oda kell figyelnem mit mikor eszek.:(

9. gpetra (válaszként erre: 7. - Dogiz)
2006. nov. 20. 14:48
Na ez könnyen meglehet, kicsit kezdenek a hullámok összecsapni a fejem felett. Egy kis sport sem ártana...
8. gpetra (válaszként erre: 6. - Darien)
2006. nov. 20. 14:47
Voltam már orvosnál, tudom is, mi a problémám (volt egy epekő műtétem három éve), szóval vigyáznom kellene, meg is teszek mindent, de időnként ugye nem sikerül, és akkor fáj. Na erre kellene az ötlet.
2006. nov. 20. 14:45

Szia!

Próbálj jó nagyokat sétálni a friss levegőn, s ha tudsz minél többet aludni, ez megnyugtathatja az idegeidet. Akár 1 - 2 hét után már segíthet is. Lehet az egéssznek egy alapos kimerültség az oka.

2006. nov. 20. 14:43
Petra, ha valóban komoly fájdalmaid vannak, nem árt, ha gasztroenterológussal / belgyógyásszal kivizsgáltatod magad. A stressz sajnos előbb-utóbb fizikailag is kikezdi a szervezeted, így legalább a szervi problémákat ki lehet zárni vagy el lehet kezdeni a legmegfelelőbb módon kezelni. Ez nem tréfa dolog, és a kivizsgálás eredménye által legalább tisztán látnál, és megkapnád a legmegfelelőbb kezelést. A körzeti orvostól kell beutalót kérned.
2006. nov. 20. 14:42
A Remegel olyan mint a renie a. De akkor Neked ez nem jó sztem.
4. gpetra (válaszként erre: 3. - Edebede)
2006. nov. 20. 14:34
Nem, ez tuti nem sav, hanem kemény görcs :( Mi az a Remegel? Gyógyszer? Időnként segít a kamilla tea, de nem teljes a siker...
2006. nov. 20. 14:23

Én Remegelt szoktam elrágcsálni (nagyon finom:-)), vagy vmi mentolosat, vagy csípőset. Nekem az jót tesz.

De gyomorproblémákra nagyon jó a friss petrezselyemlevél is. Állítólag.

Ha savad van, akkor fel kell szívatni vmivel. Pattogatott kukorica nagyon jó!

2006. nov. 20. 14:05
Sziasztok! Mostanában nagyon sokat fáj a gyomrom, oka lehet az, hogy meghíztam, de én sajnos inkább a túlzott idegeskedésre tippelek. Tudtok valamit tanácsolni a fájdalom enyhítésére? Tudom, le kellene nyugodni...de ezen kívül van valakinek egyéb ötlete?
2006. nov. 20. 14:03
Gyomorfájás
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook