Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség alatt gyomorfájásra mit javasoltok? fórum

Terhesség alatt gyomorfájásra mit javasoltok? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 22. 17:57
Gyomorfájással,nyomásérzéssel és feszülésssel kínlódok én is .20 hetes khm vagyok.(nyitott cardiát,rekeszsérvet,gastritis-ez a diagnózis a tavalyi tükrözésről)Egyik gastrós sem ad semmit,hogy enyhüljön.Nem tudtok valakit,aki foglalkozik is a kismamákkal.Még csak a felénél tartok ,mi lesz később?Eléggé félek!!
9. Bogyó és Babóca (válaszként erre: 8. - Nikletty)
2011. júl. 27. 13:38
Igen,múltkor nem írtam,de Reni volt és maradt a legjobb barátom.Ha gyomorsavad van akkor csak rennit szabad szedni.(persze ,ha orvos mást ír az más)Hát kitartás,ha megszületik a baba akkor sokkal jobb lesz.
2011. júl. 27. 08:34

Sziasztok

helyzetjelentek

hát estére még szarabb lett és hánytam is, de csak lét... - bocsi, gondolom én csak gyomorsavat... mentünk ügyeletre is mert már olyan rossz volt, szerintük magas a gyomorsavam. B6 vit+Renie... 3nap volt mire helyrejöttem kb. fokozatosan.

Hát ha ez gyomorsav, hát k. szar! Azt hittem az amolyan kis kellemetlen valami ott, nem hogy kifekszem tőle...

7. 83e25137af (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. júl. 20. 19:25

szia.

bár nem vagyok terhes de reflux gyanús a doki szerint. hogy kibekkeljem a vizsgálatokig búzafű teakeveréket iszok és oligofruktózt eszem. teljesen elmúltak a tünetek pedig felkelni se tudtam úgy fájt..


ennél természetesebbet nem tudok mivel babát is vársz..

6. Jucuska25 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. júl. 20. 18:15
Szia,ismerős az érzés.próbáld ki a Quamatelt,de csak fél szemet vegyél be belőle mert még fiatal a terhességed.Én is így csináltam,mostmár egészeket veszek be mert ég is a gyomrom,nyugodtan beveheted,nekem a klinikán minden nap ezt adták.
2011. júl. 20. 18:12
na ilyen nekem is szokott lenni.11 éves korom óta 1-2 évente bekerülök miatta a kórházba,majd 3 nap múlva hazaengednek.Legutóbb a 2.injekció segített rajtam kicsit.Aztán a mezulid nevű gyógyszert ajánlotta az egyik doki.Majd én is babás lettem és a 35.héten kórházban tartottak,hogy ez bizony a baba .3 nap múlva hazamentem.Azóta megszületett a lányom a 39.+5 héten és tudom nem indult ott el semmi...(nekem a szülés ehhez képest semmi sem volt,annyira szokott fájni)fel a fejjel!Algopirin és Normaflor aimt szabad szedni,ha nem mész azonnal a dokihoz,mert ugye nem látunk a "vesédbe".
4. giga455 (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. júl. 20. 18:00
nekem a salvus víz segített :)
2011. júl. 20. 17:50

[link]


Nem tudom, hogy ugyanaz lehet-e, de itt a fórumindítót belgyógyászatra küldték, nyitott gyomorszájat állapítottak meg nála és ha jól emlékszem, diétáznia kellett.

Lehet, hogy rajtad is segítene egy belgyógyászati vizsgálat.

2. nikletty (válaszként erre: 1. - Nikletty)
2011. júl. 20. 17:47
szerintem ugyanaz lehet, mert ebéd előtt már elkezdtem érezni, bár túl sokat is került végül kajálni... :S
2011. júl. 20. 17:47

14.hetes babás vagyok!

És attól tartok nem akar magától elmúlni, egész fent fáj, gyomorszájnál tán...


Januárban volt ilyen, de semmitől nem akart múlni, ügyeletre is mentünk és buscopant kaptam és előtte egy injekciót, attól rendbe jöttem (és ettől akkor előbb meg is jött a menzim).


S előtte Isten tudja mikor volt hasonló eset, hogy még nospa injekció sem segített, több nap kellett mire elmúlt... legutóbb az ügyeletes doki azt mondta, mivel ilyen ritka előfordul, de ha gyakori lenne kéne gyomortükrözés...


A lényeg, most mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook