Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit javasoltok gyomorfájás enyhítésére? fórum

Mit javasoltok gyomorfájás enyhítésére? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2008. dec. 11. 15:57
Kb. két hónapja egyik éjszaka nagyon fájt a hasam, gyomorfájdalommal kezdődött a vacsora után, majd lehúzódott jobb oldalra, a vakbél környékére, éjszakai ügyeletre be kellett vinni, ahol ultrahangon a vakbelet túlvulgarizáltnak látták, de nem gyulladtnak, és mellette folyadákot állapítottak meg 14ezres volt a fehérvérsejtszám, úgy gondolták ciszta kifakadása történhetett, így hazaküldtek. Másnap nőgyógyászati kivizsgáláson is voltam, a fehérvérvérsejtszám 5ezerre csökkent, jobban is voltam, de azóta érzékeny nyomásra a vakbél környéke és a gyomrom időnként nagyon fáj, háziorvosnál is voltam, azt mondta gyomorhurut, a vakbélhez ennek nincsen köze, eg hónapja szedek gyógyszert, a helyzet nem javult, aggódóm, neten olvasgattam, lehet, hogy Crohn-betegség? Remélem nem. Ja, és menstruáció alatt erősődnek fel a gyomorfájdalmak (nyomásra nagyon fáj, szúrószerű) és a vakbél környéki fájdalom.
54. niko76
2008. nov. 14. 15:57
igyál tejet
2008. szept. 11. 11:50

Sziasztok!

Nekem egy éve rendszeresen fája gyomrom, pontosan a köldököm felett kb. fél-egy centivel. Mintha folyamatosan egy kést szúrnának befelé.. Általában odafigyelek, mit eszem, de nem tudok semmi összefüggést felállítani a táplálkozásom és a gyomorfájásom között, ami általában több órán át tart..Iszonyú fájdalom, még beszélni is nehéz olyankor. Most elhatároztam, hogy kivizsgáltatom(bár nem szeretnék gyógyszert szedni), de nem is tudom hol kezdjem.

A magánrendelések iszonyú drágák. Gondolom a háziorvoshoz kell mennem beutalóért, csak hova utaltassam be magam?? Ha tudtok ajánlani egy igazán jó helyet, rendelést, orvost, bármit, ami ilyenkor hasznos, azt megköszönöm!

Ha lehet, Budapest vagy környéki érdekelne..

Előre is köszönöm!

2008. jún. 22. 18:28
Mindenképp fordulj orvoshoz. Lehet, hogy nincs nagy baj, de legalább megtudod, hogy mi is a probléma, és akkor annak megfelelően kezelheted, illetve kezelheti az orvos.
2008. jún. 22. 17:59

Nyers reszelt burgonya leszűrt leve.Igaz,hogy nincs valami jó íze,de használ.

Sokféle lúgosító élelmiszer van,melyek kerüljenek megfelelő mennyiségben az asztalra: pl. narancs,alma,kiwi,banán,szőlő,füge,édeskömény,spenót,paradicsom,burgonya,saláta,tej,joghurt,író,kefír,tejszin,állott víz,gyógyteák.

50. McKenzi (válaszként erre: 49. - Funky_b)
2008. jún. 22. 17:52
nekem a tej nem jött be, erős sav esetén majd egy doboz savkötőt szedtem be, és még úgy is felébredtem éjjel a fojtó érzésre.
2008. jún. 22. 17:46
Savra a legjobb a tej, mert lúgositja.
48. lufi
2008. jún. 13. 11:33
Nálunk a családban van akinek volt nyombélfekélye. Van erre egy spec. diéta. Neki azt mondták, hogy kerülje a zsíros, fűszeres ételeket, az édességet. Tejet, teát sokat iszik. Csak másnapos zsemlét, kenyeret ehet. Inkább natúr ételeket szabad ilyenkor enni. Párolt zöldségek, natúr húsok. Kapott gyógyszereket is. A stressz az egyik legfőbb oka a gyomorfekélynek.
47. cini76
2008. jún. 13. 11:24

esetleg tudja valaki ,hogy ha sok savad van milyen ételeket szabad enni és mit lehet inni?

mert ha a sok sav felmarta a gyomrot akkor lehet ,hogy sebes és ez gyomor fekélynek hivják vagy nem ?

ilyenkor diétázni kell nem?

aki tud segíteni elöre is köszönöm :)

46. cini76
2008. jún. 13. 11:21

sziasztok

nekem is fáj a gyomrom :( voltam dokinál a héten. azt mondta mivel,hogy sok stresz ért az utobbi időben kialakult egy erős gyomorsav .erre kaptam Lancacid kapszulát és elküldött helikobakter vizsgálatra a laborba.

tegnap voltam laborban de nem kilégzéses vizsgálatott csináltak hanem vért vettek :( nem értem ,hogy miért és mikor megkérdeztem ,hogy a vérből is kimutatható azt válaszolták ,hogy ez is egy féle vizsgálata ,mert még két féle képpen tudják vizsgálni. :( két hét mulva lesz eredmény addig is szednem kell minden reggel a gyogyit :(

2008. máj. 23. 15:12

Sziasztok!

Nekem most kifejezetten segített a salvus víz, igaz az íze nem valami jó, de segít és abbahagytam a kávé ivást,mert úgy vettem észre az volt a fő bűnös!

De régebben ha valami idegi dolog miatt fájt az olyan volt mintha valaki megfogná a gyomrom és jó kicsire összecsavarná!:( Ilyenkor 1-2 nap el se engedte a görcs.

2008. máj. 7. 20:26
Hali, nem stresszeled túl magad? Suli? Az nagyon kihat a gyomorra. A vállak és a gyomor a két legfőbb hely, ami a stresszt "elnyeli". Ha valamit nem tudsz megemészteni lelki szinten, akkor a gyomrod nem tudja megemészteni fizikai szinten. Energetikai kezelést próbáltál már? A kristályokról hallottál már?
2008. ápr. 26. 22:10

Sziasztok! Én is nagyon gyomorfájós vagyok. 18 éves vagyok, de nekem is ugy van hogy ha eszek fáj a gyomrom, ha nem akkor is, mindegy hogy milyen fajta étel. Na meg problémám van az anyagcserémmel is. Már nagyon elegem van ebből 1 héten 1X ha tudok menni wcre. :( Akkor is ha hashajtót kapok be. Tudja valaki hogy mi lehet a gond? Mit csináljak?

Jah és szerintetek lehet köze ahhoz is hogy nem jön meg rendszeresen a havim?

2008. ápr. 25. 14:16
Sziasztok, örülnék ha nekem is segítenétek!14 éves vagyok és már mindjárt 2 hete lesz h fáj a gyomrom, nem folyamatosan de néha amikor rámjön eléggé tud fájni..régebben nagyon sok gyomorsavam volt de elmentünk gyomororvoshoz csak megnyomogatta meg minden és irt fel gyógyszert a gyomorsavra amitől szerencsére el is múlt.De a fájdalmak mgvannak és nagyon félek mert nemtudom mi a bajom de én nem fogok gyomortükrözésre meg ilyenekre elmenni mert nagyon félek tőle!!!!!Valaki aki már volt elmesélné h pontosan egy tükrözésne mi is történik és hogy nagyon fáj-e??Jah az is lehet h idegi alapon van de nem biztos.Létsziives adjatok tippet mit csináljak amikor fáj a gyomrom!!Köszönöm!
2008. márc. 20. 18:46
Először diétát. Ha ez nem sikerül, akkor orvosi vizsgálatot.
40. zezsua
2008. jan. 5. 21:14
mindenképpen orvost ajánlanék,hiszen két ember sem egyforma.Ird meg mi lett az eredmény
39. gaby82
2007. dec. 25. 21:42
sziasztok.nekem nagyon sokszor fáj a gyomrom.ha rendesen eszek akkor is fáj,ha zsírosat eszem akkor is,ha nem eszem ugye akkor mégjobban,semmi sem jó.amikor fáj akkor szurkál,nyom,még a hátam is szúr.nem merek orvoshoz menni mert félek a tükrözéstől.pedig ez mostmár 1.5 éve így megy.:(
38. emagdi
2007. nov. 6. 16:11

Neurosan por. Ásványi anyagokból készül, DM-ben, gyógynövényboltokban, bioboltokban lehet kapni.

Szerintem tuti jó mindenféle emésztőszervi gond esetén.

És olcsó is. (Mondjuk az íze nem jó, olyan, mintha cementet inna az ember, de a cél érdekében ki lehet bírni)

2007. nov. 6. 16:06
Hali! Nekem kb. két hete fáj a gyomrom, és úgy, hogy hetente 3-szor kb előjön, görcsöl, meg nyom és általában étkezés után jelentkezik. Ilyenkor 1-2 óráig tart, utána elmúlik, de például most már vagy 3 órája fáj. Ha valaki tud segíteni, légyszíves irjon! Köszönöm előre is.
2007. júl. 28. 10:29
Orvost.
2007. júl. 27. 19:45

Ha 3 napnál tovább is fáj, akkor keresse fel az orvosát. Vagy ha nagyon erős a fájdalom.

S ha fekete széklet kíséri, akkor azonnal menjen a dokijához!

34. berta.magdolna (válaszként erre: 2. - Gpetra)
2007. júl. 24. 18:27

Szia!

A világért sem akarlak rémisztgetni,de egyik jóbarátunk is pont így volt.Felszedett pár kilót és fájt a gyomra.Nem különösebben foglalkozott vele,bekapott egy-egy "rágótablettát..stb...

Végül már annyira fájt neki (2-3 hónap)hogy elment kivizsgálásra,ahol szerencsére az egyik orvos észrevett valami baktériumot a gyomrában.Későn ment orvoshoz,ezért műteni kellett.Alig maradt gyomra.

Ne haragudj hogy ilyeneket írtam,de szerintem nézesd meg,nincs-e valami baj.

2007. júl. 24. 16:17
A teljes ételmegvonás sokat segít. De bevált a kihűlt pirítós kenyér is.
2007. júl. 12. 09:58

AMIKOR KEMÉNY SZALMONELLÁS VOLTAM, akkor bekerültem a fertőző osztályra.

fájt a gyomrom,,, + egyéb.............

ott mondta az orvos, hogy a kajak házi pálnika, a gyomorfekélyen kívűl, mindenre jó!

akinek gyomfályása van, azt mondta egy hétvégét rá kell szánnia, vasárnap ágyban marad, és legurít 2-3 deci pálnikát!

aludni fog tőle, haccsak nem totál alkoholista:))

és másnapra jól lessz!

jah....... éhgyomorra!!

31. Erás (válaszként erre: 30. - Elviracska)
2007. máj. 12. 00:33
Egyetértek! Nálam épp a héten diagnosztizálták a lisztérzékenységet.:(
2007. ápr. 5. 10:20
Ne kezeld a gyomorfájást ,te magad ,menjél el egy kivizsgálásra ,mert sosem tudhatod mi az okozója.
29. ec63a7fc29 (válaszként erre: 2. - Gpetra)
2007. márc. 5. 23:43

Lehet, hogy tényleg ideges vagy, az is összerántja a gyomrot.

Én belesétáltam egy hasnyálmirigy gyulladásba. Annak is pont ilyen tünetei voltak.


A doki bentfekvést javasolt. Erős diétát. Alig maradt fent valamilyen kaja a listán.


Szerintem menj el orvoshoz vele, nem tudhatod pontosan mi a bajod.

28. dobos
2007. márc. 4. 18:59
Sok mindentől fájhat a gyomrod,egy alapos kivizsgálás biztos,hogy nem árt.
2007. jan. 12. 11:12
huh, ezekre aztan nem tudom mi segithet, en ha stresszes vagyok es faj a gyomrom megeszek egy almat, vagy egy gyomorsav kozmbositot, ezektol elmulik. Ha pedig tobbszor is faj egymas utan, tartok egy fokhagyma kurat. Idaig elmultak a panaszaim. Az epe az oldalt faj, ha jol tudom, vagy inkabb hatul.
26. gpetra
2006. nov. 28. 08:15
Sajnos néha nem elég a tükrözés és a kilégzés vizsgálat. Én mindkettőn voltam, már majd meggebedtem, olyan gyomorfájdalmaim voltak, erre egy sima, fájdalommentes ultrahangon kiderült, hogy epekövem van. A kivizsgálás mindenképpen szükséges, de sokkal súlyosabb a baj, ha a műszerek nem mutatnak semmit.. Én például nagyjából tisztában vagyok vele, hogy mit nem tudok megemészteni, de a probléma megszüntetéséhez gyökeres változásokra lenne szükség, csak nem merem meglépni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook