Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit eszik az 1 éves gyermeketek, reggelire, vacsorára, ha a tápszer és a tejpép kizárva??? fórum

Mit eszik az 1 éves gyermeketek, reggelire, vacsorára, ha a tápszer és a tejpép kizárva??? (beszélgetős fórum)


14. fancsika09 (válaszként erre: 13. - Martin3)
2010. nov. 8. 15:35
Köszönöm,hogy segíteni próbáltok, majd csak összeszedem magam!!Hál Istennek Fanni jó étvágyú, nem nagyon problémázik, ha enni kell!
13. martin3 (válaszként erre: 12. - Martin3)
2010. nov. 8. 14:04
ja és annyi, hogy kb 1 éves koruktól azt eszik, amit mi!!! max, ha nem volt még annyi foguk, összetörtem a villával jobban! és egyáltalán nem válogatósak!!! sőt a tökfőzelék, spenót, kelkápozsta a kedvenc(van még ilyen gyerek???én mindegyiket utáltam, csak most felnőtt koromra szerettem meg őket)
12. martin3 (válaszként erre: 7. - Fancsika09)
2010. nov. 8. 14:03

szia! nem akarok beleszólni, mert ezt a te-ügyet szerintem túlságosan is felfújják(hogy 2 éves korig ne adjunk tehéntejet..) mi már (mármint a mi korosztályunk) 3hónaposan azt kapta!!!

szóval nekem 4 bébim van( 5,5 , 4, 2 évesek és 3,5hónapos. MIndegyik kb 10-11hós korukig szopizott, aztán ők hagyták abba(persze a pici most is csak azt kap 6hóig)és onnatól kezdve simán adtam nekik a tehéntejet, igaz csak reggelire egy 1,5dl kakaó formájában(este soha, akkor gyümilé a vacsihoz, vagy simán víz!)úgysem aludtak bele már a cicbe sem 8hónaposan..

de kb fél éve, mióta a sparban kapható a laktóz mentes tej, azt kapják! csak ici-picit drágább, mint a másik...na ezzel szerintem megtaláltam az arany középutat, mégsem zsíros tehéntej és laktózmentes is..(amúgy 1,5%-os ez a fajta tej) szóval majdnem mint a víz...de megkóstoltam sokkal finomabb, mint a rendes tej, mintha édesebb lenne...persze nincs benne hozzáadott cukor.

11. Bebe83
2010. nov. 8. 12:34

Sziasztok! Az en fiam lassan 13 honapos, nem volt tapos sosem , hanem cicis meg most is, de ez szerintem nem szamit, teljesen azt eszi amit mi!

Reggeli mindig kenyer, vajas-, pastetomos-, bundas-, a kedvencek, hozza egy uveg tea mezzel, imadja, tejet is kapott mar de csak kostolonak, mert meg szopizunk, de semmi baja nem volt tole (tehentej forralva). Ebed amit mi eszunk, amit epp fozok: leves , becsinalt, gulyas, husleves, zoldseggel, husival, sajnos nem szereti a zoldseg leveseket, mint pld borso, karfiol, kaposzta, de remelem meg fog ez meg valtozni. Vacsi vagy fott etel ami van, vagy kenyer, vagy tejbegriz. Nagyon szereti a paradicsommartast husival es kenyerrel! Aztan napkozben van az alma, banan, almat reszelve keksszel, babpiskotaval, de megeszi mar harapva is, amikor en eszem neki is kell mindeg, banant mar harapja. 8 foga van es csk elol ugyhogy harap de meg nem rag csak az inyevel! Ezt esszuk mi!

2010. nov. 8. 11:57

Szia

mi már kinőttünk ebből.igaz tápszeresek nem voltunk mert az én fiam cicis volt.

de levesből a répát,krumplit,tésztát villával kicsit át töröd neki és etetheted kiskanállal.

fiam nagyon szerette.

főzelékeket csak vigyáz nehogy valamelyik felfúja szegénykét.

azt is villával kicsit áttöröd de maradjanak benne kisebb darabok.

milli krémtúrót imádta fiam.mai napig imádja is.

baba piskótát is szerette sokáig el tudod rajta cuppogni mert neki is későn jöttek ki a fogai.

tejet próbáld ki kis mennyiségben.ha nem bírja azt észre fogod venni.alma reszelve az is nagyon jó.

sokan szokták reszelt keksszel összekeverni és úgy adni a kicsiknek.általában szeretik.mézzel tudod édesíteni ha savanykás az alma.

2010. nov. 8. 11:50
ja 18 hónapos a csemetém.
2010. nov. 8. 11:49

zabkását.

Tej-víz keverékbe főzöm kicsit a zabpelyhet,pici cukor,fahéj,és reszelt alma.Néha natur joghurt is megy bele.

Bundáskenyeret is imádja.

7. fancsika09 (válaszként erre: 6. - C0a3449bb0)
2010. nov. 8. 11:48
Fannikámnak 6 foga van, és még nem nőtt ki teljesen, úgyhogy a rágás nem az igazi.És a tejjel hogy álltok?Adtál már neki?Vagy tejital?MILUPA::::Nem tudom eldönteni mit vegyek!
6. c0a3449bb0 (válaszként erre: 5. - C0a3449bb0)
2010. nov. 8. 11:39
Virsliból kettőt szokott megenni, mi a füstlit szeretjük...
2010. nov. 8. 11:38
Virslit is szoktunk csinálni reggelire, főtt tojást is...
4. c0a3449bb0 (válaszként erre: 3. - Fancsika09)
2010. nov. 8. 11:36

Szalámit parizelt persze attól is függ mennyi foga van? Maci sajt nagyon jó, de csak a natúr, kenhető sajt is szuper, margarin helyett a vajat szokták ajánlani és kenőmájasból igazából bármilyen jöhet!

Bence reggelire 2 egész kenyér belsejét szokta megenni (héját még nem) kb úgy mintha magadnak csinálnád, annyi feltéttel! Kis falatokra felvágva neki! Én kicsit több sajtkrémet szoktam neki tenni rá, mert még nem tud olyan ügyesen rágni, hadd csússzon neki!

3. fancsika09 (válaszként erre: 2. - C0a3449bb0)
2010. nov. 8. 11:31
Milyen felvágottat, kenőmájast,és mennyit?Eddig még csak-csak ette a tápszert, de most már vége a dalnak!
2010. nov. 8. 11:28
Hát én reggelire azt adom ami mi eszünk, kenyeret sajtot, felvágottat, kenőmájast, vagy néha péksüteményt! Vacsira általában azt eszi amit ebédre...
2010. nov. 8. 11:26
Halihó!Olyan anyukák segítségét keresem,akik szintén túl vannak a tápszeres korszakon, és totóznak, hogy :Na akkor most hogyan tovább?Mit adjak neki reggelire, és mennyit?Tuti receptek???????????

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook