Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit eszik a tejérzékeny gyerkőcöd, főleg még ha rossz evő is? fórum

Mit eszik a tejérzékeny gyerkőcöd, főleg még ha rossz evő is? (beszélgetős fórum)


5. Kebili (válaszként erre: 4. - Vbetty2)
2010. nov. 9. 14:23

Szia! Nekünk a 3. véres széklet után merült fel a tejérzékenység, illetve nem gyarapodott a kisfiam súlya. Volt még egy előzmény, amire nem tudott magyarázatot adni a gyerekorvos, ez pedig egy térképszerű véraláfutás a kisfiam jobb talpán.

Azt mondta, hogy ilyet még csak kézen látott, az pedig ételallergia miatt volt. Itt meg is ragadtunk és jöttek a kórházi kivizsgálások, ahol semmit nem tudtak kimutatni (vírus-, baktériumfertőzést kerestek és tejallergiát is néztek vérből, ami negatív lett), a kisfiam étvágya továbbra is nagyon kicsi volt (ez lehet a tejérzékenység velejárója). Végül a gyerekorvosunk azt mondta, hogy ételallergia irányba mozduljunk, így kerültünk el Debrecenbe a Gyermekklinikára, a gasztroenterológiai szakrendelésre. Ott azt mondta a doki, hogy ezen tünetek alapján 99%, hogy tejérzékenység áll fenn, így elkezdtük 9-10 hónapos korától a szigorú tejmentes diétát. Néha tapasztaltam a kis arcán ekcémás foltokat is, amire a védőnő azt mondta, hogy a tejérzékenység miatt is lehet. Folyamatosan voltak vérvételek több allergizáló dologra is (tej, tojás, szója stb.), de minden negatív lett, egyedül az össz-allergia mutató (IgE) volt mindig emelkedett kissé. Megmondták, hogy kétéves koráig tartani kell a diétát, aztán jöhet a tejterhelés. Ezen idén nyáron túlestünk, persze nem volt könnyű, mert inni abszolút nem ivott semmit vizen és teán kívül a gyerekem, nemhogy tejet, így gyümölcsös joghurtot tudtam vele etetni meg pudingot egy picit, ennyit volt hajlandó elfogadni. Szerencsére nem jelentkezett a bőrén allergiás reakció így azóta már mindent adok neki, nem nézegetem az összetevőket. Az étvágyával még mindig nem vagyok elégedett, de ezt már el kell fogadjam, hogy ennyi a gyerek szükséglete. Már haladtunk az ivászat terén is, mert már a kakaót is elfogadja, persze csínján bánik vele, de egy decinyit elszopogat. Megeszi a tejszeletet, túrórudit meg az ehhez hasonló finomságokat, de ezeket sem mindig, csak amikor úgy gondolja. A főtt étellel vagyok bajban, mert azt nem csípi, azzal nem tudom jóllakatni, pedig lassan bölcsibe kerül, na ott kíváncsi leszek, hogy hajlandó lesz-e enni bármit is.

4. vbetty2 (válaszként erre: 3. - Kebili)
2010. okt. 8. 08:36

Szia!

Eszik már a fiad jól?

Az én fiam is tejérzékeny. Nektek mit okoz a tej?

Betty.

2010. febr. 23. 17:31

Szia csuri, köszönöm a hozzászólásodat :-)

Laktózérzékenység=tejcukor-érzékenység, ha jól tudom. A tejérzékenység pedig az, amikor a szervezet nem tudja lebontani a tejfehérjét, ezért mindennemű tejes, tejösszetevőt tartalmazó ételtől tartózkodni kell. Így maradnak a rizsből, zabból, szójából készült tejek, ízesített italok, csak sajnos ezt sem isszuk, a szójajoghurtot viszont szereti :-) Csakhát elég egyhangú mindig azt adni neki.

2010. febr. 23. 15:37

próbáld meg a laktózmentes dolgokat...

én is laktóz érzékeny vagyok...


igaz kicsit drágább de megéri kipróbálni....


én húst sem eszem meg még sokmindent nem eszek meg...így nagyon elpadlózott mikor már a tejtermékeket sem tudtam megenni...aztán kipróbáltam a laktózmentes tejtermékeket...


remélem segítettem...

2010. febr. 23. 14:41

Kisfiam 20 hónapos. 5 hónapos kora körül merült fel a gyanú, hogy tejérzékenység okozza a többszöri véres székletet ill. súlystagnálást, pedig HA tápszert evett. Aztán féléves korában elkezdte leépíteni a gyógytápszereket is és ma már vizen és teán kívül nem hajlandó semmit meginni. Ehhez társul, hogy bár már 16 foga kibújt, még mindig az összetört, pépesített ételt hajlandó csak megenni, merthogy nyeli az ételt inkább, nem rágja. Ha netán egy egész falat a torkára jut, öklendezi vissza. Ja, és "persze" minden etetés egy rémálom, leszíjazom az etetőszékbe, szórakoztatom közben mindenfélével és én fogom a kanalat és próbálom etetni. Az, hogy ő megfogja és még egyen is vele, nem is tudom lesz-e valaha... Ha a kezébe adok kenyeret, zsömlét, felvágottat, akkor azt harapja és rágja szerencsére, de pár falat után csak bohóckodik vele, kiköpi.

A Pregominnal főzök neki grízt, amit nem nagyon csíp és a Sinlac pépet eszi szerencsére, de ha ezt nem enné, nem is tudom mit adnék neki, mert más ételből csak épphogy csipeget.

A Ti kisgyermeketek mit szeret?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook