Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


2016. febr. 6. 10:14
Tegnap délután a növénykínálatokat nézegettem,és igazad volt bjudit,az Egzotikus dísznövények látszik a legjobbnak.Sajnos azóta átnéztem még,hogy milyen kisebb bokrom és kis fám vár még arra hogy a helyére kerüljön.Lehet,csak egy új növénynek lesz helyem.Most megint jöhet a tanakodás.Na melyik legyen?A magról kelt őszibarackjaimról elfeledkeztem.Én meg arra vagyok rágerjedve.Minden évben elvetek,kb.10 magot,van amikor sok kikel,van amikor egy sem.Érdekes a végeredmény,mind különböző.A kertnek abban a részében csak a szőlő és az őszibarack érzi jól magát.Sűrűn ültetve,furcsa közösséget alkotnak,de működik.
2016. febr. 6. 09:36

Az én növénytársításom: Ahogy esik, úgy puffan. Nem mintha nem lennék elég tájékozott a témában.

Tavasszal az első vetés-palánta ültetés még csak-csak megfelelő valamennyire, de amint kiürül egy ágyás, azonnal azt teszem bele ami a legfontosabb éppen, vagy még úgy gondolom, őszig be is érik vagy megnő. :) Ilyenkor aztán nem érdekel mi mi mellé kerül, csak legyen. :) Mára a veteményesem egyre kisebb a mediterraneizálódás miatt. Nőnek a paw banánok, datolyaszilvák, és a fügék is. :)

115. geranna7 (válaszként erre: 114. - 5a93082317)
2016. febr. 6. 09:25
Csinálod is?? Vagy csak képzeled?????????
2016. febr. 5. 17:50
Nagyon sok mindent lehet. Egy 90 nm-es kert, okos növénytársításokkal már fedezi egy teljes, 4 tagú család éves zöldésgigényét.
113. bjudit55 (válaszként erre: 111. - 5034e3957e)
2016. febr. 5. 17:11
Lehet hogy keverem, de a datolyaszilvát is ezekben találod. :))
2016. febr. 5. 17:09

A témákat melyek foglalkoznak a paw banánnal:

"Nálunk is termő új gyümölcsök" [link]

"Fagytűrő déligyümölcsök"

[link]

111. 5034e3957e (válaszként erre: 107. - Bjudit55)
2016. febr. 5. 16:21
Köszönöm a jó tanácsokat.Már elkezdtem az indexen is nézelődni.Tényleg sok minden van,de eddig nem fedeztem fel.Ezt is köszönöm,és sok örömöd legyen még hosszú évekig a kertedben.
110. bjudit55 (válaszként erre: 109. - IzaHold)
2016. febr. 5. 14:44
Ha rá tudsz menni, miért ne? Itt nem tud megszikkadni. Most süt a nap és fúj a szél, de vasárnap estétől megint csapadékot mondanak. :(
109. IzaHold
2016. febr. 5. 14:35

Igen jó időket mondanak:

[link]


csábító a dolog, hogy elvessem a borsót idén is előbb...:)))

108. IzaHold (válaszként erre: 107. - Bjudit55)
2016. febr. 5. 14:34
Hú, én a nagyméretűt szeretem.:)
2016. febr. 5. 10:55

Vannak azért ott más nagyon jó paw banánok is, csak a felsoroltak nevei jutottak eszembe. :))

A másik fórumon vannak akik hobbiból oltogatnak. Esetleg kérdezzél rá van-e valakinek eladó oltványa, vagy kérdezd meg mit kérne érte cserébe. vagy javasoljanak megbízható eladót. Én az egzotikus dísznövények árudával elégedett voltam. Ha őket választanád, hívd fel őket, kérdezd meg most mekkora, és milyen fajtájuk van. A napokban láttam az oldalukon a Sunflowert, én is azt vettem, és nagyobbat kaptam mint ami ki van írva.


Datolyaszilvából a Jiro fajtát ajánlom. Ez keményen is édes. Nagy szemű, mag nélküli. Első 1-2 évében érdemes a tövét feltölteni télire, de úgy tudom -25 fokig télálló. A másik ami -30 fokig télálló, az a Rosseyanka. Kis szemű, csersavas, utó érlelve válik édessé. Nekem a kisebb termés miatt azért előnyös, mert aszalni is fogom, és könnyebb vele bánni.

Gyere az indexre, mert nálam jobban hozzáértőktől is kaphatsz tanácsot.

2016. febr. 5. 10:22
Utána olvastam a kivinek.Tényleg nagy hiba lett volna szőlőként kezelni.Nem is tudom miért gondoltam,biztos azért mert futó.Ebből is látszik hogy egyik futó nem olyan mint a másik futó.Bár lehet hogy 1 év múlva felszabadul egy hely ami tetszene a kivinek.Majd meglátom mennyire leszek akkor rozoga állapotban.Most csak 1 indiánbanán és 1 datolyaszilva lesz.A banánfajtákat felírtam amiket javasoltál,nehogy eltűnjön a fórum. A datolyaszilvából szerinted milyet keressek?
105. bjudit55 (válaszként erre: 104. - Ramcsika)
2016. febr. 3. 15:55
A Balaton keleti csücskénél lakom. És te?
104. Ramcsika (válaszként erre: 67. - Bjudit55)
2016. febr. 3. 15:41
Szia! Merre laksz?
2016. febr. 3. 14:41

Az index fórumon ezeket a témákat nézd meg:

[link]

[link]

Vagy írd be az oldal bal szélén lévő keresőbe hogy indián banán, majd paw banán. Így teljes körű tájékoztatást kapsz ezzel a gyümölccsel kapcsolatban olyanoktól, akik már több éve termesztik.

2016. febr. 3. 14:37

Azt csak üzleti fogásból írják. Elég 1 is.

Szemben lévő szomszédomnak is van 1 fája, tavaly termett először. De tőle nem kunyerálhattam kóstolót, mert gyerekei vannak. Azt hiszem 2 évben csak virágzott neki, majd tavaly termett elsőre 9 szemet.

2016. febr. 3. 14:30
Már le is tettem a kiviről.Az indiánbanánhoz is azt írják hogy két fa szükséges a jó termés érdekében.Tudsz olyat ahol egy van csak,és rendesen terem?
100. bjudit55 (válaszként erre: 99. - Bjudit55)
2016. febr. 3. 13:29
A jó hír pedig az, hogy hazánkban egyre több kertben fellelhető a paw banán, így előbb vagy utóbb neked is lesz, vagy közeli ismerősnek. Így már te is megkóstolhatod. :)
2016. febr. 3. 13:28

A rossz hír az, hogy nem is fogod látni polcokon ezt a gyümölcsöt, mert gyorsan túlérik. Én is csak úgy kóstoltam, hogy fórumtárs küldött nekem.


Édes, savasság nélkül. Az állaga pudingszerű, íze pedig hasonlít a vanília pudinghoz úgy, mintha bele lenne keverve valamilyen egzotikus gyümölcs. Érdekes, különleges, szerintem egyik gyümölcshöz sem lehet hasonlítani.


Érdekessége még az is hogy virágai dög szagúak, a gyümölcsök pedig éréskor több méterről illatoznak a fán. Mikor nagyon illatozik és nyomásra kicsit puhás, akkor lehet levenni, vagy pedig meg kell várni hogy leessen. A gyümölcs nagy súlyának ellenére nem lesz ütődött, törődött. Ha fáról vesszük le, max. 2-3 napig eltartható, földről felvéve aznap el kell fogyasztani.

98. IzaHold (válaszként erre: 88. - Bjudit55)
2016. febr. 3. 13:14
Úgy értettem, magát a gyümölcsöt megkóstolni, nem láttam még árulni. Milyen íze van?:)
97. bjudit55 (válaszként erre: 94. - 5034e3957e)
2016. febr. 3. 11:47
Van olyan áruda ami öntermékeny kivit hirdet, de olyan igazából nincsen.
96. bjudit55 (válaszként erre: 95. - Bjudit55)
2016. febr. 3. 11:45
Nem 2 m fölött, hanem 2m-nél kell elfektetni, de mintha 1.5m-nél is el lehetne már. Ehhez nem értek.
2016. febr. 3. 11:44

Nem rajongok a kiviért, ezért nem is tartok.

Helyigényes. 2-3 lányhoz, legalább 1 fiút is kell venni. Nem lehet gyümölcsfára futtatni. A szár kinevelése 2m magasig tart, de tovább kell növeszteni felfelé, majd mikor tovább nőtt, akkor derékszögben el kell 2m fölött fektetni. Ebből lesz a termő. Ami oldalágakat ez az elfektetett rész hoz majd, azon lesznek a termő rügyek. Tovább ne kérdezd a gondozását, mert eddig tudom csak :)

Ha szereted a datolyaszilvát, inkább vegyél azt.

94. 5034e3957e (válaszként erre: 93. - Bjudit55)
2016. febr. 3. 11:30
Kivid van-e?Mennyivel nagyobb támaszték kell neki ,mint a szőlőnek?Lehet azt idősebb,mondjuk sárgabarack fára futtatni,vagyis inkább érdemes-e?Most már jól eltértünk az eredeti témától,bár még ez is a kertről szól.
93. bjudit55 (válaszként erre: 92. - 5034e3957e)
2016. febr. 3. 10:10
Hát nekem se. :) Bár én drágábban vettem mint ahogy most írják az oldalon az árat, de a növény is nagyobb volt. A "Pima1216"-ot szerettem volna, de jó a Sunflower is. Ezekeket ajánlom elsősorban. De ha oltvány, szinte mindegy, mert nincs nagy különbség köztük. Viszont érdemes minél fejlettebbet venni.
92. 5034e3957e (válaszként erre: 90. - Bjudit55)
2016. febr. 3. 09:52
Köszönöm,és igazad van.Nincs annyi időm ,hogy kísérletezgessek,ha még enni is akarok a gyümölcséből.
2016. febr. 3. 09:31

"Az oltvány vajon mibe van oltva?"

Magoncba. Ehhez az oltó vesszőt nemesből veszik, ezért a fán az oltás helyétől lefelé a fára a magonc tulajdonságai érvényesülnek, az oltás helyétől felfelé a nemesé. Ezért lehet pontosan tudni, milyen gyümölcsre számíthatunk.


Én az egzotikus dísznövényektől a Sunflower fajtát vettem. Ha beírod a keresőbe ezt a nevet, megkapod a rá jellemző tulajdonságokat.

2016. febr. 3. 09:26

:)

Hogy melyik a rossz döntés, az az igényedtől függ.


Ha az a fontos hogy olyan legyen 2-3-4 év múlva a gyümölcsöd amilyet a fajta leírása alapján elvársz, akkor oltványt veszel.

Ha az számít hogy minél olcsóbban jussál paw banánhoz, akkor magoncot veszel. Bár ez a legolcsóbb megoldás, de valószínű várnod kell 7-8 évet hogy termést láss, és teljesen kiszámíthatatlan milyen lesz a gyümölcs. Nagy valószínűséggel hasonlít ahhoz aminek a magjából a fa lett, és akkor nagy gyümölcseid lesznek, mert többnyire mindenki a legszebb gyümölcs magját veti. De erre nincs garancia a természetben, és lehet apró szemű termésed is, aminek alig van gyümölcshúsa, mert a héj szinte csak magokkal van teli.


Így a véleményem az, hogy ha magoncot veszel, az nem a legjobb döntés. Azoknak érdemes akiknek van sok évük a kísérletezgetésre, és ha 8 év múlva nem tetszik, kicserélik a fát és újra kezdik. :)

2016. febr. 3. 09:14
Melyik a praktikusabb?A magonc is ugyan olyan nemes?Az oltvány vajon mibe van oltva?Esetleg éri a törzsét valami,és utána a gyökérről egy egész más növény hajt ki.Ha magoncot keresek,akkor rosszul döntök?
88. bjudit55 (válaszként erre: 87. - IzaHold)
2016. febr. 3. 08:08
csak írd a googliba gogy indián banán, és kiad rögtön 5-6 vásárlási lehetőséget. Én is ezekből vettem. Annyit segítek, hogy ha csak azt látod a növény nevének hogy "asmina triloba", akkor magoncot látsz, ha van más neve is, pl. Sunflower, Owerleese, Prima, vagy egyebek, akkor oltványt. Ne csak ezt nézd hanem a növény nagyságát is, mert az árat mindkettő befolyásolja. A "dmkert mindig pici növényt árul, és szerintem a legdrágábbat is, de nézegessed, és biztos találsz kedvedre valót.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook