Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Fűszernövények termesztése a kertben fórum

Fűszernövények termesztése a kertben (beszélgetős fórum)


2009. júl. 15. 09:33
Köszönöm a gyors válaszokat, igen, a rozmaringot én is nagyon szeretem, van is már :) És tapasztalat, hogy sokkal jobb ízű minden étel, ha friss fűszereket használok.
2009. júl. 15. 07:59

A rozmaring hatalmas bokrot terem, télálló, elűzi a szúnyogot. Kevés kell belőle, nagyon intenzív, de húsokon fenomenális!

Nálam bevált a csombor is, a terasz mellett este jó illatot áraszt. Szintén szúnyogűző hatása van, húsokra való fűszer. Elbokrosodik, de magról is kihajt, csak kordában kell tartani. Soha nem kell kapálni, elég a ritkán megjelenő gyomot kihúzgálni belőle. A bazsalikomnak van sötétlila változata is, nagyon mutatós kertben, dézsában egyaránt - vegyesen is lehet vetni zöldlevelűvel. Olaszos ételek elmaradhatatlan fűszere.

5. c62e5b7d24 (válaszként erre: 1. - Alchy (alexa))
2009. júl. 15. 07:44

Mindenképpen meleg, napos helyre ültesd őket és fontos a bőséges öntözés. Jó vízáteresztő, laza talajt szeretnek. A mentát kicsit távolabb kell a többitől ültetni, mert nagyon szapora és agrasszív, elnyom maga körül szinte mindent.

A majoranna egyéves, de a legtöbb évelő, sokáig tudod használni és még dísze is a kertnek.

2009. júl. 15. 06:24

Citromfű nagyon szapora és bokrosodó, eső után jó illat lengi be a környezetét.


Metélőhagyma, reggeli omlettre vagy salátára. Levágás után is gyorsan újra nő.


Oregánó


Kakukkfű


Bazsalikom


Menta, de az ehető/italba tehető fajta.


Nem macerás a gondozásuk! Fontos a rendszeres öntözés!

2009. júl. 14. 22:21
majoránna - bár nem tudom, mennyire macerás...
2009. júl. 14. 22:19
kapor, levélpetrezselyem, bazsalikom, lestyán, (most ennyi jutott eszembe)
2009. júl. 14. 22:17
Milyen fűszernövényeket érdemes tartani a kertben Szempontok: egyszerű gondozás, sűrű használat, stb...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook