Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


297. globus (válaszként erre: 296. - Globus)
2016. márc. 5. 10:19
Sőt, már azt tervezgetem, mit főzök be és mennyit :DDD
296. globus (válaszként erre: 293. - 5034e3957e)
2016. márc. 5. 10:18
Pontosan :) Oda-vissza forgatom a vetőmagos zacskókat, gazdabolt kínálatát nézegetem, de pl. ruhavásárlás sosem villanyoz fel ennyire.
295. bjudit55 (válaszként erre: 292. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 5. 09:23
Amit tudtam ez ügyben, már leírtam. Ha úgy néz ki nem lesznek fagyos éjszakák, ki lehet tenni. Mindenképpen kockáztatunk, mert előrehaladottabb állapotban van a növény mint ilyenkor kellene és ez nem előnyös számára. Ezért döntsél te a kiültetésben. Én sem vagyok szakértő, és megcsípheti a hideg az enyémet is.
294. bjudit55 (válaszként erre: 293. - 5034e3957e)
2016. márc. 5. 09:02

Mindenkinek másra van igénye, más jelent örömöt.

ha belegondolok hogy mi lenne ha drága ékszerre, ruhára vágynék, hát most a tavasz kapujában igen el lennék keseredve mert nem lenne miből venni. :D

Viszont a kertet nagyon szeretem, bár nem értek hozzá nagyon. Viszont élvezem. :))

2016. márc. 4. 19:45
Belegondoltatok már hogy mi pont úgy ácsingózunk a tavaszra várva a kertünk szélén,mint más nő a drága kirakatok előtt.
292. ca6273a8a5 (válaszként erre: 290. - Bjudit55)
2016. márc. 4. 19:40
ok, köszi, majd szólj, légyszíves, hogy mikor ültessem ki - szerinted, te vagy a szakértő! köszi!
291. 5034e3957e (válaszként erre: 289. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 4. 19:39
Neked is nagyon viszket már a tenyered úgy veszem észre.
290. bjudit55 (válaszként erre: 289. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 4. 19:27
Én még várok vele. nappal kint van, éjszaka bent. Jönnek még hideg éjszakák. ha leviszi a fagy a leveleit, nem leszel előrébb.
2016. márc. 4. 18:48
Judit, mit tanácsolsz, kiültessük hétvégén a fügét?
288. bjudit55 (válaszként erre: 287. - 5034e3957e)
2016. márc. 4. 12:07

Jól csinálod nagyon.

Úgy gondolom, mi nem csak úgy teszünk mintha örökké élnénk, hanem úgy is lesz. Amíg tervezünk, fát ültetünk, azt jelenti bízunk a jövőben. Nem szabad leállni! :)


Én is felhasználnám a füvet mulcsozásra, de sajnos nincs a fűnyírónak gyűjtője.

287. 5034e3957e (válaszként erre: 285. - Bjudit55)
2016. márc. 4. 10:44

Neked is vannak az ám terveid látom.Legalább nem csak én teszek úgy mintha örökké élnék.Ha a fűnyírás csak munka és nem használod el semmire,akkor igazad van és ültess olyat amit nem kell nyírni.

A fűnyírást azért hagytam meg mert el is használom.Régen nemigen tudtam vele mit kezdeni,de azóta kitaláltam.Szárítok belőle a tengerimalacnak télire,neki pont jó hogy ilyen apró.A többit a bokrok és a fák töve körül terítem el takarásnak.Szerintem a püszkék szerették is,nem viselte meg annyira őket a meleg.Időnként furán néznek rám akik ott elmennek és látják hogy mit művelek,de kit érdekel.Volt aki meg is kérdezte hogy ezt mért csinálom.Saját magamra szabva kell kialakítanom az életem.Mindenkinek úgy hogy működjön is a dolog.Az nem számít hogy a nagykönyvben mi van megírva.Ami a szomszédban van jó ötlet azt meg át kell venni ahogy azt te is csináltad.

2016. márc. 4. 09:57

Ja, és a leveles kel:

Sokkal nagyobb levelei is vannak, csak az enyémek már meg vannak kopasztva. Iszom. :)

285. bjudit55 (válaszként erre: 283. - 5034e3957e)
2016. márc. 4. 09:46

A fűnyírás az számunkra egyre nagyobb teher lesz az idő múlásával. Főleg, hogy fákat, bokrokat is kell kerülgetni.

2 napja erről a növényről érdekődtem az indexen, mert ezt gondoltam itt-ott beültetni, majd szaporítani: [link]


Kiderült hogy ez az ezüstös hölgymál nevezetű gyógynövény, és talajtakarónak is csúcs szuper. Van már a kertemben 2 folt belőle, de ültetek vagy 30 tövet szanaszét. Szomszédban fű helyett már ez van, szép egyenletes, és csodaszép virágzásban.


Hamarosan megszűnik a fűnyírás. Max. 3 éven belül fent az udvarban is ez lesz. :))

284. bjudit55 (válaszként erre: 281. - 5034e3957e)
2016. márc. 4. 09:39

Sajnos a nagyobb fügék nagy valószínűséggel lepotyognak majd. Azok tavaly kezdtek nőni csak rájött a hideg. Azért nem hullt még le, mert bevittem télire, de szerintem nem maradnak fent. Ha olyan fajta lesz ami a másodérését nem érleli be, akkor kidobom. Vannak másak is amikkel különféle szempontok szerint kísérletezek. :)


A veteményesem nem nagy, csak most nagyítja hogy nem látszik jól benne az epres sáv ami még nőni is fog, és nem látszanak a málnák, és az ősszel ültetett pici szedrek sem.Van benne egy kidobásra szánt meggyfa, ami helyett most ültetek balra a füves részen.


Neked is sok mindened van. Kigondoltad már milyen fügét szeretnél? nekem most ez a fő érdeklődési köröm, annyira szeretem.

283. 5034e3957e (válaszként erre: 276. - Bjudit55)
2016. márc. 3. 20:43
A gyümölcsösben amiből csak egy van az sárgabarack,josta és fekete ribizli.Vannak még szilva,alma,meggy,cseresznye,őszibarack, körte,szőlő ,piros ribizli,püszke és szeder.Na meg a csicsóka és a fák alatt meg fűnyírás.Ezt muszáj volt ilyenné átrendezni,de ez nekem így meg is felelne.
282. Nanda (válaszként erre: 254. - IzaHold)
2016. márc. 3. 20:35

Szomszédságban sem volt még?

Nekem egyszer egy ökörfarkkóró nőtt ki a kert közepén,pedig a közelben sehol nincs,max. a határban.De amikor elvirágzott hiába lett meghagyva,több valamiért nem kelt ki.

281. 5034e3957e (válaszként erre: 275. - Bjudit55)
2016. márc. 3. 20:23

De jól néz ki a fügéd.Az a szép nagy is megmarad rajta?

Nem gondoltam hogy ekkora nagyra meg tud nőni a kel.

Neked jó nagy a veteményes részed.Nekem most csak cukkini lesz,mert ahol paradicsom volt oda szamócát ültettem.Később majd lesz még helyem,de ott még betondarabok vannak amit később visznek el.Már látom hogy oda sem sok minden fér majd,esetleg a paradicsom.Oda menne majd két füge,mert a kis birset kiviszem a gyümölcsösbe még a héten.Na meg málna is kell majd itthonra egy pár tő,mert az sem bírja kinn a szárazságot.Ennyit a helycsinálásról.Még csak tervben van meg,de már teleraktam gondolatban.

280. ca6273a8a5 (válaszként erre: 279. - Bjudit55)
2016. márc. 3. 13:45

köszi a tanácsot, meglátjuk.

kiültetni biztos ki fogjuk, csak még várok szerintem egy kicsit melegebb, tavaszias időjárásra.

köszi!

279. bjudit55 (válaszként erre: 278. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 3. 13:44
Azért esett le, mert a természetes fény kevés neki még az ablakban is. Ráadásul korán van, neki még nem kell érni. Lakásban túl hamar megindul a füge, ez az én bajom is, és amit nem lesznek talaj menti fagyok, ki kell ültetni. Én már jó ideje nappal kint tartom, este behozom. Szoktatni kell, különben ha hirtelen éri az erősebb napfény megég, és levél, apró termés, mind lehull róla. Én akkor viszem ki, mikor a fali hőmérőn van már 5 fok.
278. ca6273a8a5 (válaszként erre: 273. - Bjudit55)
2016. márc. 3. 13:39

most akkor szerinted ültessem ki? vagy mit tegyek?

ez csak egy hajtás, itt a konyhában, cserépben termett két szem fügét, az egyik leesett. korai még kiültetni, nem?

2016. márc. 3. 13:36
És fekete ribizli. :)))
276. bjudit55 (válaszként erre: 275. - Bjudit55)
2016. márc. 3. 13:36

És szeder is van, málna is, és kb 9 tő füge lesz ha mindet kiültetem. Ebből 2 fának nevelődik majd. Datolyaszilva is van 2, van 1 fekete termésű eperfa, kicsi, az utcán meg egy fehér. Mindkettő termett már tavaly.


Neked mid van?

2016. márc. 3. 13:30

Datolya!


A lentebbi link fotóját kattintással ki lehet nagyítani. Bal szélén látni a méregzöld leveles kel, csak már nagyon megszedtem, abból iszik naponta turmixot. Alatta nem gyomos, hanem madársalátás. Tőle jobbra ősszel duggatott hagyma, majd 2 sor spenót, ami szintén őszi vetés, és párszor már megszedtem mint a madársalátát is. Szerencsére egyre nagyobb a tyúkhúr, így lassan már azt is iszom. :)


Van szamóca és néhány kis fa, azok még nem nagyon látszanak. A füge mellett datolyaszilva van.

274. bjudit55 (válaszként erre: 270. - 5034e3957e)
2016. márc. 3. 13:24

Na, hát tudod ám te is mi a jó!

Én is szeretem nagyon az ilyesmit, de már tudatosan szoritgatom vissza a szénhidrátot. Zsíros kenyér már nincsen, sőt, igyekszem a lehető legkevesebb zsiradékot használni. Rengeteg benne a kalória, és tudod, a mi anyagcserénk már elkezdett lassulni. Ezért érdemes olyanokat fogyasztani, ami nem lassítja, inkább serkenti.


Az átállás nagyon nehéz, de ha arra gondolunk hogy jobb egészségben megöregedni és kis szerencsével úgy élni életünk végéig, mint betegen élni ugyanaddig, akkor kivitelezhető. Én már tudom milyen a sír szélén bideregni, igyekszem megúszni azt az érzést, vagy legalább minél messzebb kitolni. Kegyetlen dolog nagyon betegen nagyon rossz közérzettel kiszolgáltatottan vegetálni.


Jó hír:

Ha napi 1 vagy 2 zöld turmixot megiszol, teljesen másakat fogsz kívánni mint most. Előnyödre! Nem vicc, egy próbát megér!

273. bjudit55 (válaszként erre: 272. - Ca6273a8a5)
2016. márc. 3. 13:14

Bogyóka! Azok a fügék amik a tavalyi vegetációs időben kezdtek kifejlődni, ritka esetben érnek be idén. csak előfordulhat, és akkor nagyon örülünk. De nem ez a természetes.


A másik fórumba tegnap mutattam a saját fügémet.

Éppen most fedeztem fel, hogy 1 füge kocsánya bebarnult, hozzáértem, le is esett. Sajnálom, de nem meglepő.

Nézd meg te is:

[link]

272. ca6273a8a5 (válaszként erre: 264. - Bjudit55)
2016. márc. 3. 12:01
Judit, leesett az egyik füge, tudod a hajtásról, amit mutattam képet. most tanácstalan vagyok.
271. 5034e3957e (válaszként erre: 268. - IzaHold)
2016. márc. 3. 11:29
Sőt én a múltkor arról olvastam,hogy a karácsonyfánk száraz lehullt levelét könnyedén kidobjuk,pedig nagyon jó tea főzhető belőle.
270. 5034e3957e (válaszként erre: 264. - Bjudit55)
2016. márc. 3. 11:26

Nem vagyok szétválasztós,csak időről időre belefutok a témába.

Én főleg szénhidrátot eszek zöldséggel vagy gyümölccsel.Tudod ha ettől nő a háj,valamit tenni is kell érte.

Sült húst azért csinálok,hogy legyen finom zsírom a kenyérre.Rá még hagymakarika meg sajt,és bele a szendvicssütőbe.Ettől jó darabig nem korog a gyomrom.

269. IzaHold (válaszként erre: 265. - Bjudit55)
2016. márc. 3. 11:18
Én úgy tudom, hogy a szénhidrátot külön kell választani. Cukorra és keményítőre. Keményítővel nem jó, de cukorral igen. Tehát zöldséggel eheted a fehérjét, babbal, rizzsel, krumplival már nem jó. Bab alatt a szárazbabot kell érteni.
268. IzaHold (válaszként erre: 255. - 5034e3957e)
2016. márc. 3. 11:16
Ez csúcs!!!! Mi meg irtjuk!!!???!!!! A múltkor a parlagfűről hallottam, hogy az is gyógynövény...vicc, hogy fordítva csinálunk mindent...:DDD

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook