Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ehet egy 7, 5 hónapos csecsemő fórum

Mit ehet egy 7, 5 hónapos csecsemő (beszélgetős fórum)


2010. márc. 3. 20:29
Basszus most nézem ti 1éve írtatok ide?Akkor most mi az újdivat:)
16. Kiccsillag29 (válaszként erre: 13. - Berenik)
2010. márc. 3. 20:26
És ha később lesz allergiás?Ha allergiás valamire ugyis előjönn neki szerintem később is.
15. Kiccsillag29 (válaszként erre: 3. - LoLiNa)
2010. márc. 3. 20:24

Király végre valaki aki nem éhezteti a gyerekét:)

És semmi baj nem volt?

2008. nov. 27. 10:22

Liszteset csak 8 hónapos kortól!

Tojássárgáját, tejterméket csak 9 hónapos kortól!

Sok a táplálékallergiás és kövér gyerek, felnőtt, azért!

Tejet, tojásfehérjét, adalékanyagos cuccokat (pl. keksz, túró rudi, szalámi!!! jaaajjj) csak 1 éves kortól!

Így is marad sok minden, pl. tök, cékla, spenót, zöldbab, répa, csibe, pulyka, krumpli, rizs, cukkini, petrezyelyem, alma, barack, banán, paradicsom, házilekvár ízesítőnek rizskásához stb..., amiből nagyon változatos étrendet lehet összeállítani arra a pár hónapra, míg tényleg mindent ehet a baba.

13. Berenik (válaszként erre: 7. - Kiseszter)
2008. márc. 19. 20:16
Még kiegésziteném a hozzászólásodat: az allergiáról még nem is beszéltünk, ami ezek miatt kialakulhatnak.
12. kiseszter (válaszként erre: 11. - Marcsi06)
2008. jan. 18. 12:03
Ez szerintem teljesen rendben van. Ráadásul fincsi is!
2008. jan. 18. 11:01
A kisfiam tegnap megevett husi levesben főtt pipi alsó combiját sárgabarck péppel + burgonyapürét tápszerrel készítve. Pont úgy mint a nagyok.:) Jövő héten lesz 8 hónapos
2008. jan. 16. 08:52
Az én lányom kórházban volt most decemberben,és az ápolónő kb 6 db háztartási kekszet hozott be a lánynak,hogy azt rágcsálja a két kis fogával!Aztán,mikor hoztuk haza,a doktornő ( aki 30 éve van a pályáján ),mondta,hogy gyümölcsöt adjak neki,keksszel!Szóval....! :)
9. belle (válaszként erre: 7. - Kiseszter)
2008. jan. 14. 16:48
A keksz a védőnők okossága a gyümölcshöz
8. marcsi06 (válaszként erre: 7. - Kiseszter)
2008. jan. 14. 16:31

Helló

Én betartom amit a védőnő mond, nem kap a babám tehéntejet, lisztes dolgokat bár ritkán kap kecskeméti sárgabarack-keksz desszertet, de igazából nem értem ezeket a dolgokat. A szüleink jóval korábban elkezdték a hozzátáplálást nekem speciel semmi allergiám nincs. Amúgy tudom h. ez népbetegség, de gyanítom nem attól hogy már 6 hónaposan volt mersze az anyukának babapiskótát vagy kiflit adni a babájának. Nagyszüleink a finom boci tejet adták a gyerekeiknek: 40-50 korosztály nem tipikusan allergiás korosztály. Szerintem inkább arra kellene figyelni hogy amit eszik a babac ne legyen teli gombaölővel szinezékkel és E betűs csodákkal. Ez csak az én véleményem. Ja a védőnőnk mondta h. mióta pályán van ez a negyedik táplálási "divat" kb 25 éve dolgozik.

7. kiseszter (válaszként erre: 6. - Belle)
2008. jan. 14. 15:37

Bravó!

Tanácsoljatok csak egymásnak minél nagyobb "okosságokat"!

Mellesleg a védőnő "okossága" az Egészségügyi Világszervezet táplálási ajánlásainak felel meg.

Szerintem azért csak több tapasztalatuk van a korai hozzátáplálás káros következményeiről, mint Nektek!

Az, hogy pillanatnyilag nincs baja egy ételtől a babának, még nem jelenti azt, hogy később emiatt nem lesz allergiás. Nem beszélve arról, hogy mi a túrónak kell 7,5 hónaposnak kekszet, piskótát, túrórudit, egyéb édességet adni. Aztán a középiskolás korosztály 18 % -a, a felnőtt lakosságnak több, mint fele elhízott. Na vajon mitől?

2008. jan. 12. 09:29

Mi is eszünk elég sok mindent a védőnő "okosságaihoz" képest.

Reggeli: 1,5 dl tápszer

Tízórai: gyümölcs+keksz

Ebéd: általában ha olyat főzök akkor azt amit mi

Délután: tejpép v. gabonapép

Vacsora: 3 dl rizses tápszer

2008. jan. 10. 17:14

Az én kisfiam ennyi idősen már mindent evett. Reggeli:szopi, tejpép, szalámis kenyér

Tízórai:joghurt, puding

Ebéb:ha "olyat" főztem magunknak, akkor abból evett,vagy bébiétel

uzsi:gyümi,vagy tejpép, sütötők(ezt imádta)

vacsi:tejpép(ha nem evett uzsira),szopi

Én sem azt adtam neki, ami "elő van írva".

2008. jan. 10. 16:56
Sütőtök,almapüré csirkamájjal,spenót,krumpli,őszibarack,sárgabarack-babakeksszel,reszelt alma-reszelt keksszel,van ez a pufi,vagy puki,ki minek mondja,azt az én lányom előszeretettel rágcsálja a 2 kis fogával!Amugy mindent adhatsz neki,amit gondolsz!Csak mellőzd egy kicsit a tejet még,bár őszintén megvallva,én már tejbegrízt is adtam neki,túrórudit,és nincs baja a kislánynak!
2008. jan. 10. 05:25

cékla. nálunk vetekedik a nagy kedvencel a sütőtökkel :) imádja:) krumpli, alma, brokkoli, narancs, paradicsom (mi nem szeressük), banán, keksz, babapiskóta, sajt, tojássárgája (feltétként) , de csak a sárgája! , csirkehús, barack, borsó, máj ,tészta.

mi esszük már a sonkás vajas kenyeret, májkrémes kenyeret, sajtkrémes kenyeret. joghurtot. ha épp olyanja van akkor beleeszik a mi kajánkba :) pl a pörköltszaftos tésztát imádja :)) Ezek mi vagyunk, 7,5 hónapos jelenleg.

2008. jan. 9. 19:55
Már nem emlékszem pontosan de ilyenkor már sokfélét lehet enni.Nézd meg a bébiételeket milyen ízűek.Spenót,paradicsom pici fokhagymával ízesíthetsz,az én lányom a mai napig imádja a fokhagymát.Zöldséglevest is főzhetsz amiből lehet.
2008. jan. 9. 15:48

Sziasztok!

Azlért nyitottam ezt a fórumot mert a mi védőnőnk... Nem ragozom inkább. 6 hós korig anyatej/tápszer. Utánna beláthatatlan ideig krumpli, répa, talán egy kis sütők, és alma.

(igaz én nem tartom be) Várok tippeket, tanácsokat, s főleg recepteket.

Jó egészséget minden csöppségnek, és anyukának/apukának.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook