Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit ehet a csecsemő 4 hónapos kortól? fórum

Mit ehet a csecsemő 4 hónapos kortól? (beszélgetős fórum)


2014. máj. 14. 05:47
pepes eteleket.
2014. ápr. 15. 22:43
HIPPET
27. Babyface10 (válaszként erre: 20. - Mamazon)
2014. ápr. 15. 22:43

Írnàl kèrlek erről bővebben?Én a Hipet adoma most 5 hónapos fiamnak és arra az van írva BIO...most akkor ez sem igaz?

Pont azèrt adom neki ezt, mert bio...vagy mèg sem?Köazi a vàlaszt

2010. szept. 25. 10:37
Sziasztok! Nekünk három babánk van. Abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy van egy kis kertünk, ahol vegyszer nélkül meg tudunk termelni egy két dolgot. 4 hónapos korban almával kezdtük. Kettővel nem volt semmi probléma, a harmadik miatt meg kellett egy picit párolni.Mivel még nem volt a kertben, bébiételt kaptak főzeléket. A sütőtököt nagyon szerették. Raktam is egy csomót, alig várom, hogy beérjen. Aztán jött a sárgarépa, cukkini, krumpli, máig is ez a főkaja, de már egy kis csibehúsit is teszünk bele, sajnos a hentestől, mivel már hét hónaposak. Éppen ma próbálkozunk először egy kis brokkolit is beletenni.Gyümölcsöt már kapnak almát, körtét, barackot, (na ez sem garantáltan bio), banánt. Szoktuk ivósra is egy kis tápszerrel, de kölessel, tejpéppel és rízspehellyel is.
2010. szept. 14. 16:06

Sziasztok!


Én most keztem a lányomnak 4és fél hónaposan de elöször a picon vásároltam és én magam készitetem neki répás krumplit,sütötökösrépát,borsos répát,almát kekszel volt amelyik nem volt a kedvence.

2010. jan. 9. 09:31

Sziasztok!


Nálunk a lányom már 3és fél hónaposan kapott üveges bébiételt, igaz tápos volt és azt mondta az orvos, h a tápos babáknak hamarabb be lehet ezeket az üveges bébiételeket vezetni.Nem volt semmi baja tőle a mai napig.Most 10hónapos lesz és már szinte mindent eszik:DFőleg a mi kajánk kell neki.:D

2010. jan. 6. 08:13

Szia!

Az én pici fiam is 4hónapos két napja kap délutánonként almát.Jó mondjuk én lefagyasztott anyatejcsivel adom,de eddig minden ok. vele.Széklete is volt normális és a pocija sem fáj.Szerintem is jó,ha magad készíted ételeket kap.De előfordulhat,hogy meg kell venni a bébipapit,mert olyan helyzet van.Attól sem lesz semmi baja.

22. Toprengo (válaszként erre: 21. - Tündér74)
2010. jan. 4. 22:31
Én 6 hónapos korában kezdtem a táplálást, és kezdettől magam készítettem neki a kajákat. És még nem volt beteg a fiam. :-)
21. tündér74 (válaszként erre: 19. - Toprengo)
2010. jan. 4. 17:41
Szerencsére az én kisfiam is egészséges, a 2 év alatt 2-szer volt náthás, pedig üveges bébikaját is evett jó párszor és tápszeres baba volt. A gyerekorvosunk és a védőnőnk szerint amikor a kisbabák hozzátáplálását elkezdjük, érdemes az üveges bébikajákkal kezdeni, mert azért azok szigorú ellenőrzésen mennek át, viszont amiket megveszünk a boltokban gyümölcsöket, zöldségeket, azokban senki sem tudja, hogy mennyi vegyszer van, ami már árt a babának. Nagyobb babának /8-9hónapos/ már mi is elkészíthetjük az ételét.
20. Mamazon (válaszként erre: 19. - Toprengo)
2010. jan. 4. 15:48
Egyetértek. Sajnos van némi közöm az élelmiszeriparhoz. Semmi nem az, aminek látszik. Ez alól nem kivétel a bébiétel sem. Csak kiegészítésként alkalmazzátok néha-néha, semmiképpen se legyen túlsúlyban a táplálásban.
2010. jan. 4. 15:44

Ja, és többen írtátok az üveges bébikajákat.

Én elejétől fogva természetes gyümölcsöket és zöldségeket adok a fiamnak, magam készítem el neki mindig a kajáját, és még egyszer sem volt beteg a 15 hónap alatt.

És attól, hogy a bébikajákra ráírják, hogy ellenőrzött, ki tudja, valóban azok-e? Nem kötözködni akarok, de szerintem egyikünk sem vesz részt a gyártási folyamatnál, így nem tudjuk, egészségesebb-e az üveges kaja.

18. Toprengo (válaszként erre: 17. - Tündér74)
2010. jan. 4. 15:42
Én általában Idared vagy Jonathán almát veszek. Szerintem ezekkel semmi gond nincs!
17. tündér74 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2010. jan. 4. 15:15
Szia! Az én kisfiam is tápszeres baba volt, már 2 éves elmúlt. Én a helyedben 6 hónapos koráig csak tápszert adnék és utána nem almával kezdeném a hozzátáplálást, mert elég savas gyümölcsről van szó, hanem őszibarackkal. A védőnőnk legalábbis ezt ajánlotta.Az üveges bébiételek egyébként azért jók, mert nem vegyszerezett gyümölcsöket adunk a babának.
2010. jan. 4. 12:02
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,nagyon jók,várom a többit is. :))))
15. Toprengo (válaszként erre: 14. - Jerrykoma)
2010. jan. 4. 11:55
:-)
14. Jerrykoma (válaszként erre: 13. - Toprengo)
2010. jan. 4. 11:52

Persze, nekem sem volt anyu szerint kiskoromban semmi bajom tőle.

Babára válogatja...

13. Toprengo (válaszként erre: 12. - Jerrykoma)
2010. jan. 4. 11:39
Én úgy tudom, hogy az alma az a gyümölcs, ami minden szervezetre másképp hat. Van, akinek megfogja a székletét, van, akit meghajt. Az én fiamnak például semmi baja nem volt tőle, ma is rengeteg almát adok neki, és normális a széklete.
2010. jan. 4. 11:38

Az én babám lassan 7 hónapos, szopizik.

4 hónaposan gyümölcsöt kóstolgatott (alma,barack,banán).

Érdekes,hogy az almát javasolják kezdő gyüminek, hiszen megfogja a székletet!!! (sajna mi is így jártunk).

Egyébként nem lustaságból, hanem biztonságosságból én bébiételt használok, azok ellenőrzött alapanyagokból vannak és nyugodtan adhatóak a jelzett kortól.

2010. jan. 4. 11:32

Szerintem is várd meg a szilárd ételekkel a 6 hónapot. A kicsi gyomra addigra fog megerősödni annyira, hogy zökkenőmentes legyen a hozzátáplálás.


A gyümölcsöket sem ajánlanám, ki tudja milyen vegyszerrel kezelték őket...

2010. jan. 4. 11:30
Szia! Az én gyerekeim - tápszeresek - 5 hónaposan kaptak először sütőtököt, főtt krumplit, párolt almát. (Négy hónaposan még elégnek tűnt csak a tápszer önmagában.) A fiamnál úgy kezdtem a hozzátáplálást, hogy először a tápját dúsítottam natúr - tejmentes - rízspehellyel, ezt is lehet 4 hónapos kortól adni. A sárgarépából eleinte csak üvegeset mertem adni, annak talán figyelnek a nitráttartalmára...
9. 816fca07b8 (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2010. jan. 4. 11:25

van egy könyv,csecsemők szakácskönyve,abban receptek is vannak,ha tudod,szerezd be,nagyon jó!


[link]

8. 10e84b259d (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2010. jan. 4. 11:25
Szia! Én négy hónaposan a gyümölcsök levével kezdtem: alma, őszibarack, meggy, illetve zöldséglével: sütőtök, cékla, répa. Egy hónap múlva adtam először gyümölcspépet: alma, őszibarack, szilva. Hat hónaposan kezdtük a főzelékeket: krumpli + valami (répa, cékla, sütőtök, saláta, spenót, alma, brokkoli). Néhány alkalom után már használtam olajat, majd hét hónapos kórtól kezdtük a husit. Nyolc hónapos kórtól májat, joghurtot, túrót, sajtot, lisztes dolgokat (keksz, kiflivég). Kilenc, tíz hónaposan egyéb zöldségek: karfiol, zöldborsó, káposzta, stb. Most 14 hónapos a kisfiúnk, szinte mindent eszik már.
2010. jan. 4. 11:23

Szia! A WHO-n azt mondják, ha nincs anyatejed, 6 hónapos koráig tápszert kapjon. Manapság már nagyon jó minőségűek a tápszerek, minden megvan bennük, ami a babának kell.

Ha esetleg azt nem fogadja el, akkor 6 hónapos koráig csak gyümölcsöt adj neki. Először almalevet, utána turmixolt almát, őszibarackot. A hozzátáplálást mindenhol 6 hónapos kortól írják, tehát az annál szereplő ételeket kaphatja először a baba. Attól ne félj, hogy nem változatos az étrendje. Őt ez nem zavarja, csak téged. :)

Amikor a gyümölcsöket bevezetted, később jöhetnek a zöldségek, krumpli, sárgarépa, sütőtök, ezt mind párolva, főzve, sütve, utána turmixolva.

2010. jan. 4. 11:22
Második lehet mondjuk őszibarack, aztán körte.
5. Toprengo (válaszként erre: 1. - 9c8432d068)
2010. jan. 4. 11:21

Szia!

Az én fiam már elmúlt 4 hónapos. Szerintem ha szeretnéd elkezdeni a hozzátáplálást, akkor gyümölcsökkel kezdd.

Én almalevet adtam először a fiamnak. Fontos, hogyha új ételt adsz neki, azt 3-5 napig add egymás után, hogy az esetleges allergiás reakció kijöhessen. (Nem fog, nyugi. :-))

Ha van még kérdésed, szívesen válaszolok.

4. Marta1981 (válaszként erre: 2. - Marta1981)
2010. jan. 4. 11:21
A baba kis könyvében van egy táblázat abban bent van mit lehet adni neki és a védőnőd is tud ebben segíteni.
2010. jan. 4. 11:21
4 hónaposan már adtunk neki gyümölcsöt.Nektarinnal kezdtük,de nyár volt.Banán,alma.Krumpli sótlan vízben megfőzve,répával.
2010. jan. 4. 11:20
Szia a fiam 6 hónapos, de ő négy hónaposan almát, őszibarackot kapott és szép lassan a többi zöldséget gyümölcsöt.
2010. jan. 4. 11:18

Akinek van hasonló korú babája,biztos tud jó ötleteket adni.

Nem anyatejes babáról van szó,eddig tápszert kapott.

Ha 5 hónapos kortól felfelé vannak ötletek,azt is köszönöm,csak jelezzétek,hány hónapos babának való ételről van szó.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook