Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak ellopták a telefonomat, ami előfizetéses? fórum

Mit csináljak ellopták a telefonomat, ami előfizetéses? (tudásbázis kérdés)

2010. máj. 14. 18:31
Ha az előfizetést megtartod nem foglalkoznak a telefonnal. Meg tudják nézni mivel használod? IMEI alapján tudnák csak beazonosítani, hogy milyen számú telcsivel lépsz fel a hálózatra, de ezt nem nézik csak akkor, ha adósságot hagysz magad után. A T-mobil pl. a telefonokat is letiltja egyes esetekben, a Vodafone nem szokta még tartozás után sem. Ha részlet volt a telefonon, és azt is letiltatod, szóval tuti nem lehet használni más kártyával sem, na akkor nem tudom mi a helyzet, elengedik-e a részleteket, vagy sem, ha rendőrségi papírt is viszel a feljelentésről. Ilyen helyzetben még nem voltam :)
2010. máj. 14. 09:28
De az előfizetést ha megtartom akkor se kell....nem?
19. c5f172ad01 (válaszként erre: 18. - B372593c4f)
2010. máj. 14. 09:27
Akkor ezek szernit nem kell fizetnem? "Amennyiben a mobilkészülék is eltűnt, javasoljuk, az ELŐFIZETÉS FELFÜGGESZTÉSE után tiltassa le azt is" ?? Mert most nincs pénzem xd
2010. máj. 14. 08:59

[link]


Ellopták, vagy elveszítette a SIM-kártyáját, készülékét.

Lakossági ügyfélként a +36-1/265-9210-es, a +36-30/930-3100-as vagy a 1430-as Lakossági Telefonos ügyfélszolgálati telefonszámokon vagy


elő- vagy számlafizetőként személyesen a T-Pont üzleteinkben, illetve


a Telefonos vagy WAP-os Önkiszolgáló Ügyfélszolgálatainkon.


A letiltást követően illetéktelenek nem tudnak hívást indítani az Ön előfizetéséről. A SIM kártya letiltásához szükség van a telefonszámára, illetve az előfizetői jelszavára.


Domino kártyával kapcsolatosan T-Pont üzleteinkben, az azonosításhoz szükséges iratok bemutatásával intézkedhet. A kártyapótlást követően az eltűnt kártya a továbbiakban nem használható.


Amennyiben a mobilkészülék is eltűnt, javasoljuk, az előfizetés felfüggesztése után tiltassa le azt is. A tiltást követően a telefon más előfizetői kártyával sem használható. A készülékletiltás díjmentes, a tulajdonlást igazoló dokumentumokkal: számlával, akciós nyilatkozattal, előfizetői, ajándékozási, adásviteli szerződéssel és jótállási jeggyel, illetve ezek bármely – a tulajdonost és a készülék IMEI számát együttesen azonosító - kombinációjával írásban, az üzleteinkben vagy a +36-1/2659511-es faxszámon kérhető. Lopás indoknál az előzőeken túl rendőrségi feljelentés és az erről szóló igazolás szükséges.

2010. máj. 14. 06:56
csak a sim kártya pótlást kell kifizetni 4800 ft....
2010. máj. 13. 23:07
Az előfizetést tuti nem engedik el, mert akkor mindenki ezt csinálná. Vesz egy klassz telefont két év hűséggel, és bejelenti ellopták. Ha fizeted az előfizetést, akkor nem kérik rá a telefon árkülönbözetét, mint már írtam. A rendőrség viszont megtalálhatja az IMEI szám alapján, de le is lehet tiltani a készüléket, azt hiszem ezt is a szolgáltató csinálja, és akkor nem tudják használni más SIM kártyával sem.
15. Ani58
2010. máj. 13. 22:07

Szegény!Sorstárs!

Hozzánk 42 napja törtek be éjjel és elvitték a párom telefonját+mást is.Még semmi fejlemény.

Szerintem tiltasd le a kártyát,bár a rendőrség szerint úgyis az az első amit kidobnak.De a telefont ne,mert az IMEI alapján megtalálhatják.Nekünk a Pannonnál 5000ft volt az új kártya ugyanazzal a számmal.

Nem tudom hol történt,hogyan,de a rendőrséget azonnal hívnod kell és bejelenteni.Ha esetleg elhagytad a helyszínt,már buktad!De én holnapig tuti nem várnék!Nyomokat keresnek,tanúkat,jegyzőkönyv,vallomás,és hasonló finomságok.

Van valami ismertető jele a telefonnak?Az elkövetkezendő 2-3 napban elkezdheted járni a használt kereskedéseket,főleg a simlisebbeket.Jobb ha többen vagytok és mindenhova más megy be valami fal dumával,hogy "ajándékba keres xy telefont",másnap ugyanezeken a helyeken a másik megy be.Ha találtok gyanúsat a "szeretném kipróbálni" dumával előhívod nem feltűnően az IMEI számot.Ha egyezik,kimész valami fal dumával és hívod a rendőröket.Mennyi az esélyed?Nem tudom,nekünk nem sikerült.

Ja.és ne is álmodj róla,hogy elengedik az előfizetésed!Csak ha volt a telóra biztosításod.

Sok sikert!

2010. máj. 13. 22:00

Azonnal le kell tiltatni a SIM kártyát, ez az első, és persze a telefont is lefogják tiltani az IMEI szám alapján.

Szerintem a telefont nem kell kifizetni, ha megkapod az új SIM-kártyát, és a havidíjat fizeted továbbra is. Hűségidő a szolgáltatásra vonatkozik, azaz a havi előfizetést kell használnod. A telefon árkülönbözetét akkor kérik, ha valami miatt nem fizeted a számlát, azaz hűségidőn belül megszakítod. Ha nem részletre vetted a telót. A szolgáltatót nem érdekli milyen telefonban van a SIM-kártya, azaz azonnal bele tehetted volna másik készülékbe. Ha nem így lenne, akkor bárki bármikor kitalálhatná, hogy ellopták, és nem fizetné a havi részletet a telcsi után.

2010. máj. 13. 21:59

Én úgy tudom, hogy adnak új kártyát, ha kéred, a régit meg letiltják.


Nekem legalábbis így volt vagy 6 éve...

2010. máj. 13. 21:50
Az én fiam többször elhagyta a telefonját. Az első lépés az, hogy fel kell hivni a szolgáltatót a sim kártya kikapcsolása miatt, aztán pótolják a kártyát. Valamennyit kell fizetni érte, de nem sokat, kb. 1ooo--Ft-ot.
11. access
2010. máj. 13. 21:44
Hűség idő leteltéig fizetni kell. IMEI alapján fekete listára teszik. A SIM kártyát is le kell tiltatni.
10. Vecy
2010. máj. 13. 21:43

Le kell tiltatni, s kérni új sim-et. A telefon szerintem úgy sem lesz meg.

A sim-et 2500-ért pótolják, és megmarad a telefonszámod. Buktál egy telefont.

2010. máj. 13. 21:43

Mindenképpen tiltsd le, minél előbb...ezt telefonos ügyfélszolgálaton is megteheted.

Nem fogsz másik készüléket kapni, ki kell fizetni az árát. Viszont mindenképpen tegyél feljelentést a lopásról a rendőrségen.

8. c5f172ad01 (válaszként erre: 3. - Akymo)
2010. máj. 13. 21:42
Ki kell fizetni???? az igaszságtalan lenne :( még én fizessek???
2010. máj. 13. 21:41
így igaz!ahogy előttem is írták!
2010. máj. 13. 21:41
letiltatod sztem a sim-et, esetleg a telefon IMEI száma alapján megtalálhatják, ha bekapcsolja az ország bármely pontján. De a készülékdíjat sztem havonta fizetni kell.
2010. máj. 13. 21:40
Szia.De még most azonnal szólj be a vodafonnak és jelenst be,mert így ,még hátha valamit tudsz csinállni!Ez a biztos!
4. cel
2010. máj. 13. 21:40
Azonnal tiltasd le, ha még nem tetted meg.
2010. máj. 13. 21:39
Nem adnak másikat , ki kell fizetned, de tiltsd le azonnal és ne késlekedj a feljelentéssel.
2010. máj. 13. 21:39
nem biztos de mintha valahol azt olvastam volna, hogyha rendőrségi papírral mész be a szolgáltatóhoz akkor megúszod, hogy ki kelljen fizetni azt ami köt a hűségidőnél.
2010. máj. 13. 21:38
Most ki kell fizetnem az árát? Vagy adnak egy másikat? Vagy mit szoktak ilyenkor csinálni még tart a hűségidő.....Rendőrségen bejelentem majd holnap....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook