Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Miskolcon melyik cukrászda vállal olyat, aki formára csinálja amit kérek? Thomas a gőzmozdonyt szeetnék csináltatni. fórum

Miskolcon melyik cukrászda vállal olyat, aki formára csinálja amit kérek? Thomas a gőzmozdonyt szeetnék csináltatni. (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 6. 17:17
Szerintem az Édenben minden extrát képesek megcsinálni.
21. MelisUK (válaszként erre: 20. - Pmjudit)
2009. márc. 14. 11:34

Bármi ugyanattól lesz kék, ételszínezéktől. A marcipán is attól kék - és a tól élénk színű marcipánok épp a sok ételszínezék miatt lesznek olyan fura ízűek. Pl a zöld szín ízét nagyon utálom.

Amúgy bármilyen krémmel is meg lehet csinálni a mozdony külsejét ételszínezékkel. Persze sokkal szebb dolgokat lehet produkálni marcipánból, ezért is olyan divatos, de bizony sokan nem szeretik, így igaz nehezebben, de meg lehet csinálni krémmel is.

Persze jobb cukrászra bízni, ha még sose próbálkoztál vele.

Amúgy nagyon nem mindegy, hogy melyik cukrászt választod, mind más. Nekem éveken kereszül ugyanaz a bácsika csinálta születésemtől kezdve a tortáim, olyan szépeket a mai napig sehol nem látni, mint amit ő tudott készíteni és az íze is mindig tökéletes volt. Sajnos meghalt... És a torták zöme az övéhez képest sz@r, ezért is döntöttem úgy, hogy magamnak fogom készíteni a tortákat, kísérletezgetk folyamatosan. És isteni ízeket produkálok - nekünk a bolti torták majdhogynek az ehetetlen kategóriában vannak - persze van 1-2 kivétel.

20. pmjudit (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. márc. 12. 22:03

De ha nem marcipán, akkor mitől lesz kék a Thomas?

Én mindenesetre az ilyet cukrászra bízom, neki a szakmája...

19. pmjudit (válaszként erre: 14. - Drnéni)
2009. márc. 12. 19:12

Nem kell eljönnöd, Fehérváron csináltattuk a Rebényinél.:))Biztosan tudod, kint az Öreghegyen.

van honlapja is.

18. L.Niki18 (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. márc. 12. 19:01
Én is nagyon szeretem a marcipánt! Nyamm! :-)
2009. márc. 12. 15:48
Szerintem a Villanyrendőrnél lévő Éden Cukrászdában is csinálnak különféle msesfigurás tortákat.A kirakatban szoktam látni.
16. MelisUK (válaszként erre: 11. - Pmjudit)
2009. márc. 12. 15:33

Én azt a tortámat lassan 16 éve kaptam, azóta lehetnek ügyesebbek a formatorták gyártásában.

Nem feltétlenül kell marcipánosnak lennie kívül a formatortának - hisz nem mindenki szereti a marcipánt és aki nem annyira édes szájú, annak tól édessé teszi a torát. Én mondjuk oda vagyok érte. :P

15. agis
2009. márc. 12. 15:17
Falánk Fanni?
14. drnéni (válaszként erre: 12. - Pmjudit)
2009. márc. 12. 14:25
Itt is megkérdezem, hátha elolvasod: megírnád, hogy hol csináltattátok a tortákat? (Elmennénk érte Várpalotára!)
2009. márc. 12. 14:20
A kisgergelyben lehet kérni azt, hogy vajkrémmel vagy főzött krémmel készüljön a torta. Lehet, hogy egy autóforma lesz akkor mégis. Az is szép.
12. pmjudit (válaszként erre: 8. - L.Niki18)
2009. márc. 12. 13:20
lehet, de a mi környékünkön a jó cukrászdák vállalnak ilyet, sőt bármi megoldható.
11. pmjudit (válaszként erre: 10. - MelisUK)
2009. márc. 12. 13:19

A kisfiam tortája nagyon-nagyon finom volt.

A lányomé is, pedig az is formatorta volt.

Nem mindegy, hogy az ember hol készítteti.


Ahhoz pedig, hogy a ekkora felületre szépen tedd a marcipánt, elég ügyesnek kell lenni.

2009. márc. 12. 13:02
Amúgy a forma torták inkább csak szépek, nem finomak, ha nem házilag készíted, vagy nem jó cukrásszal. Annyi krémet tesznek hozzá, hogy ehetetlenné válik. Plusz az a rengeteg ételszínezék... Persze a gyerek örülni fog neki, én is kaptam kiskoromban egy vonatos tortát, ami nem csak mozdony volt, hanem utána is volt egy kocsi. A mai napig emlékszem rá, nagyon szép volt, kb 10 éves lehettem, de majdhogynem ehetetlen volt, csupa-csupa vaj volt. De a kinézet kárpótolta az ízét, anyum úgyis sütött egyéb sütit.
2009. márc. 12. 12:56

Akár magadnak is megcsinálhatod, nem nehéz.

De ha nem értessz hozzá, akkor szerintem szinte bármelyik kisebb cukrászdában vállalják. Ami a villanyrendőrnél volt régebben (már nem ott lakom, szóval már nem vagyok képben), ott mindig készítettek formás tortákat is. (Abban az oldalban, ahol a Metropol is van, nem a Centrum oldali.

Nagyobb cukrászda láncolatok azért nem feltétlenül fogják vállalni, mert anélkül is van bőven bevételük.

2009. márc. 12. 11:08
Miskolcon a Kisgergely cukrászda a legjobb.
2009. márc. 12. 10:42

Látom Niki nagyon tetszett.


A jobb cukrászdákban vállalják. Nálunk legalábbis sok helyen lehet rendelni.

2009. márc. 12. 10:29

Húha nekem Szikszó elég messze lenne. :-(

Miskolcon szeretnék rendelni.

2009. márc. 12. 10:28
Szikszón a Garbóczi cukrászdában mindenféle formájú tortát vállalnak, és a környéken a legfinomabb és legmegbízhatóbb. Hívd fel őket, nem fogsz csalódni. Nekem csináltak, kutyát, macskát, vonatot autót stb.
2009. márc. 12. 09:34
Értem. Köszi! Még valaki esetleg? Én Diósgyőrben lakom. Kisgergelyben ilyet nem vállalnak. :-(
2009. márc. 12. 09:30
Szia!Nem tudom pontosan melyik cukrászda,de a Tiszai környékén van,apukám ott csináltatott vonatos tortát a kisfiamnak.
2009. márc. 12. 09:25
Ja, azt nem írtam le, hogy tortáról lenne szó. :-)
2009. márc. 12. 09:24
Miskolcon melyik cukrászda vállal olyat, aki formára csinálja amit kérek? Thomas a gőzmozdonyt szeetnék csináltatni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook