Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mire van szüksége egy 1-2 hónapos picikének? fórum

Mire van szüksége egy 1-2 hónapos picikének? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 13. 07:19
Mi is megbeszéltük mit vegyünk,pelenka a megbeszélt márka,tipegő,popsitörlő soha nem elég..De ha besegítesz az nagyon jól esik.Bár valaki kifejezetten nem kér az ilyen segítségből..
2010. márc. 30. 13:30

Én mindig pelust viszek és a dmben kapható felhúzható plüss figurát ami szolid zenét játszik.

Én ezt a barátnőmtől kaptam és azóta is oda van kötve az ágyához.Amikor bettettem a fiam az ágy ba mindig felhúztam és ezen aludt el.1500ft körül lehet.Azóta már 3 éves a fiam de az egérkén még mindig húz egyett amikor lefekszik.

26. dzsigg (válaszként erre: 25. - Üveggolyó)
2010. márc. 30. 13:17
Azért nem egészen igy gondoltam.....De persze mindenki sajàt elképzelése szerint értelmezheti.Nem mindig az anyagi segitség a legjobb segitség.
2010. márc. 30. 12:56
Tényleg, ez a házimunkában segítés igen jól jött volna akkor nekem is:)Szóval ne vigyél semmit, csak ablakpucolót, meg domestost:)
24. dzsigg
2010. márc. 30. 08:22

Szerintem nem mindenki egyforma,Mellàpolo krém:Én kaptam ajàndékba 3 tubussl,miutan vett a parom a:)

gyogyszertarban egyet,szoval jo felesleges dolog volt nàlam..Aminek igazàn örültem,amikor baratnöm lejött,s bàr ellenkeztem,de ö eröszakkal is elmosogatott,felporszivozott,kiszellöztetett,s fözött nekemSzégyelltem magam,de nagyon jol esett.

Szerintem gyümit is kap böven az anyuka,meg édességet,de ha vinni karsz neki,akkor vigyél neki valami finom sütit,mint somloi ,vagy hasonlo.

Pelenka:

Igaz hogy mindig jol jön,de:nem mindegy milyet veszel.Én vettem,de nem mertem megkérdezni elötte hogy milyetz hasznaltak,igy talalomra vettem..Hàt nem volt elragadtatas.

Viszont popsitörlö bizony igyis ugyis kell...Szoval popsitörlöt melegen ajànlom.

Aztàn van a cumihoz ilyen ruhara rögzithetö lànc.Ez is jol jön,a cumi nem esik le a földre.

Igaz,késöbbiekben,de tuti jol jön a zàrhato evöeszköz készlet,tehàt müanyag csukhato tànyér,villa,kanàl.Nemsokara jön a hozzatapi és ha nincsenek otthon,ez jol jön!

Volt akitöl pénzt kaptam boritékban,ràakasztv egy kis zoknival.Ez is tetszett,szabadon vettem,amit akartam..

23. Adryca
2010. márc. 30. 07:22

Köszi lányok. Hétvégén megyek, úgy hogy ha van valakinek még ötlete várom szeretettel.


Akkor gyümit nem viszek, a mellápolónak meg utána nézek! :)

2010. márc. 29. 15:43

Szia! Szerintem a gyümölcsöket hanyagold, ha hasfájós baba, akkor pláne (persze vihetsz egy keveset). Nálunk a kifogó aratta a sikert a pelus mellett, és a "fogápoló" készlet, ami kincs, ha beindul a fogzás. Persze ez utóbbit csak később fogja használni, de segít amikor viszket a picike ínye. Nálunk 3 hós kora óta van használatban.

Mellápoló krémet én nem használtam, nem volt rá szükségem.

Esetleg úszópelus, gumibugyi, ha tervezik a babaúszást.

Remélem sikerült használható tippet adnom:)

21. Mágika75 (válaszként erre: 20. - Adryca)
2010. márc. 29. 15:25

Többféle krémet lehet kapni.

Tapasztalataim szerint az Avent a legjobb (Nem is olcsó).

20. Adryca
2010. márc. 29. 14:55
Arra gondoltam már én is, hogy az anyukának meg viszek egy csomó gyümit. A szoptatás alatt mindenféle gyümölcsöt ehet? Milyen ápoló krém a mellére?- ez valami speckó szer a szoptatós mamiknak? Ezt is patikában lehet beszerezni?
19. sajert (válaszként erre: 16. - Adryca)
2010. márc. 29. 14:29
A tápszer meg receptköteles - legalábbis is nálunk még ilyen pici korban az volt. Humana HA START volt három hónapos koráig, ezt csak receptre lehetett venni.
18. sajert (válaszként erre: 16. - Adryca)
2010. márc. 29. 14:27
Én is azt tanácsolom, hogy egy mérettel nagyobbat vigyél, mint amit most használnak. Az első méretet 3 hét alatt kinőtte a gyerek (3-6kg), pedig csak 5 kg volt, de mégis kicsi volt rá a pelus. A második méretet tovább tudtuk használni.
2010. márc. 29. 14:23

Az is kedves, ha az Anyukára gondolsz...

Kérdezd meg, hogy enne/inna-e valamit, amit a szoptatástól elfogyaszthat. Nem biztos, hogy van ideje/energiája főzni. :-)

Vagy vitaminok - kérdezz rá a patikusnál, hogy szoptatós mamik szedhetik-e, mert nem mindegyiket javasolják.

Vagy tejszaporító homeopátiás bogyó, tea vagy ápolókrém a mellére.

16. Adryca
2010. márc. 29. 14:16
Akkor pellus az tuti, és a tápszert is megkérdezem, nem tudom azt kap e...
2010. márc. 29. 14:14
No meg lehet vinni pelenka tortát is, amibe eleve bele lehet rejteni kis ajándékokat is.
14. JUL17
2010. márc. 29. 14:13
szerintem a pelus és a popsitörlő a nyerő,
2010. márc. 29. 14:13
vagy, ha tápszeres, akkor tápszer, de a tipust kérdezd meg
2010. márc. 29. 14:13

Én babanaplót vittem ajándékba, egy csomag popsitörlő kendőt, egy ici-pici kiscipőt, kis zoknit, ami egy formán volt rajta 6 vagy 8 pár kis zokni.

Ruha és pelenka volt bőven, így ilyen ajándékot vittem.

De lehet vinni pl. névre szóló kis takarót is. Erre később találtam rá és már nem volt idő megrendelni.

2010. márc. 29. 14:13

pelenka(mi négy hónaposak vagyunk):)


játék nem kell, úgyse játszik egyszerre ezer dologgal....

10. pmjudit (válaszként erre: 9. - Adryca)
2010. márc. 29. 14:12

Kérdezz rá a márkára és vigyél a mostaninál egy mérettel nagyobbat.

Mi is kértünk úgy, hogy volt bőven az aktuálisból és a következő méretet hozták.

2010. márc. 29. 14:10
Eddig aki ment hozzájuk mindenki vitt pellust, de mivel fogyó eszköz ezért gondolom nem is baj. :-)
2010. márc. 29. 14:09
pelenka,az mindig jól jön:-)
2010. márc. 29. 14:08

Sziasztok!

Szerintem is a pelenka a tuti!De a fajtára és a méretre feltétlen kérdezz rá!!

6. Dóry87 (válaszként erre: 3. - Adryca)
2010. márc. 29. 14:07

Szia, amikor Törpém kicsi volt tőlem is mindenki kérdezgette mit vegyen mikor jönnek, persze a válasz mindig az volt, hogy semmit-nem is vártam el senkitől, hogy ajándékokkal halmozzon el!

De a legjobban annak örültem mikor ideállítottak barátnőmék egy nagy csomag pelussal, Ők se akartak hülyeséget venni, így egy hasznos "ajándékkal" leptek meg benünnket!:)

2010. márc. 29. 14:07
Én a pelenkának örültem a legjobban, de előtte jó, ha megkérdezed, hogy melyik fajtát használják. Esetleg popsitörlő - ott is kérdezz rá, hogy melyik. Fotóalbum is mindig jól jön.
4. Adryca (válaszként erre: 2. - Pmjudit)
2010. márc. 29. 14:06

Ahan!

Vanneki mindene... játék rengeteg, meg olajok, hintőpor...

2010. márc. 29. 14:05
Babalátogatóba megyek, és vinnék valami ajándékot, de olyat szeretnék amire tényleg szükség van. Kérdeztem az anyukát, de természetesen azt mondta, hogy semmire csak mejünk mi. :) Na de még is mi az ami jól jöhet, Cumi, cumisüveg, ruha van töménytelen mennyiségben.
2010. márc. 29. 14:05
Mármint ajándékba?
2010. márc. 29. 14:03
Mire van szüksége egy 1-2 hónapos picikének?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook