Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire költötök magatokra "luxus"-ként? fórum

Mire költötök magatokra "luxus"-ként? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
102. Annie1130 (válaszként erre: 101. - Living Dead)
2013. szept. 16. 18:28

Én is így gondolkodok. Egyébként meg ha megkérdeznénk Abramovicsot, tuti, hogy azt mondaná, hogy egyáltalán nem luxus, vagy túlzás a 170 méter hosszú, legújabb hajója...:)


Egyébként, ha valaki kedvett kapott volna, heti 382 millió magyar forintért cirkálhat vele, amerre csak akar...:)


[link]

101. Living Dead (válaszként erre: 98. - Annie1130)
2013. szept. 16. 17:31

Nem há' :)

Futja is rá, fontos is nekem, nem a létfenntartáshoz szükséges dolgoktól vonom el a pénzt... akkor miért ne? :)

2013. szept. 16. 17:27
Azt hiszem a műköröm annak számít, úgyhogy arra.
99. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 92. - 7a3a05277b)
2013. szept. 16. 17:26
Mindenkinek mas a luxus.Mindenkinek mas az amit megengedhet vagy nem..Tudtomal az a luxus amiert lekel mondjal vallami masrol, amiert aldozatot hozzon.A 7 emeletes vila sem mindenkinek luxus, mig nekem a nyaralas ... hat nem tudom mirol tudnek lemondani azert , hogy nyaralni megyek.Nem hinem , hogy ha a kaverol lemondanek eljutnek a tengere akar 1x egy evbe,
98. Annie1130 (válaszként erre: 97. - Living Dead)
2013. szept. 16. 17:10
Az meg nem számít, hogy ki mit tart annak, nem igaz? :)
2013. szept. 16. 17:07
Nem költök semmi luxusra, legfeljebb mások által kevésbé szükségesnek tartott holmikra. :)
2013. szept. 16. 17:04
Motorozásra.
95. 4b33a5ad37 (válaszként erre: 75. - Fcbcd01d00)
2013. szept. 16. 17:00
Jaj...Nem mondok semmit inkább.:)
2013. szept. 16. 16:47
Ja igen...a csokit is nagyon szeretem.És most már diagnózisom is van,úgyhogy napi 3x1 kocka csoki fel van írva.Nekem.:)
2013. szept. 16. 16:47

Sztem amit magamra költök,az nem luxus egyáltalán.:)

Na jó...a süti az az.:)

/de nagyon szeretem a sütikéket...:)/

2013. szept. 16. 16:45

Szerintem a kényelmes, minőségi ruházat nem luxus, a fodrász sem, a kozmetikus sem és nyaralás sem. Itt-ott enni, vagy színházba járni, sportolni, könyveket vásárolni sem az. Ezek az élet velejárói.


Valódi luxusra ritkán költök. De akkor alaposan :) Van az a festő, akinek a képei kísértésbe tudnak ejteni.

91. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 88. - Gribedli***)
2013. szept. 16. 16:31
Van egy rokonom.Az egesz csalad futot o egyedul futetlen nyari konyhaba vonult.Egy fel orat mondot tallan, hogy tornazot es uttana maszot a paplan alla.En nem birtam volna ki , tallan a bundam is felvettem volna ugyy masztam volna a palan alla,ha erre kenyszerultem volna.Hogy sporolt vallamire , nem tudom.Nem vettem eszre.A 3 fiu kozul o birta a legjobban a munkat, megis neki nem volt kocsija sem, ruhaja sem olyan mind a tobbinek.
90. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 87. - B486c9cf7d)
2013. szept. 16. 16:26
Hat ha az egyedul let -csend besorolhato ide ,akor az nekem is az.
89. 2f661e7cc5 (válaszként erre: 86. - Gabiusa)
2013. szept. 16. 16:25
Lehet.En azert igy nem kategorizalok egy nepet sem.Amugy is lattam par"erdekes" dollgot.
88. gribedli*** (válaszként erre: 84. - Gabiusa)
2013. szept. 16. 16:22

Az, hogy miről mond le egy ember, nagyon egyéni, mert most jó példa de én pontosan a fűtetlen szobát nem tartom kínszenvedésnek:D


Mert amikor nem voltam annyira rákattanva a spórolás témára, akkor is mi 18 fokon tartottunk mindent, mert mi egyrészt jobban alszunk így, másrészt nem vagyunk bágyadtak nappal sem. Most, padlófűtésnél még szuperebb mert más a hő elosztása, szóval 18 nekünk oké. Úgy kb. minden fok amit hozzáadsz, 100nm-es lakásra számolva, 10% plusz a gázszámlán. És én nem cikizem, ha valaki ebből szedi össze a nyaralást, nekem is vannak dolgaim, amiből nem engedek, teszem azt, ha nekem a kocsiba i-phone csatlakozó kell és bőrülés, hát akkor legyen, de máshol meg le kell fogni és kész. Nem szoktam én ezen siránkozni, zokszó nélkül csinálom, ha kitűzök valamit. De pl. anno én úgy kértem a kocsit, hogy nekem az i-pod (mert akkor még nem létezett i-phone) csatlakozó köré és fűthető bőrülés köré tessék a kocsit összerakni, azzal kezdeni mert nekem ezek a legfontosabbak.


Na és? Van aki meg azt mondja, hogy inkább buszozik de viszont kikéri magának, ő egy ilyen és ilyen táskával akar menni mindenhova, tegye!:DDD

2013. szept. 16. 16:20

Nalam az alvas szamit luxusnak, vagyis az elegendo alvas :D

Es az egyedul toltott ido!

86. gabiusa (válaszként erre: 85. - 2f661e7cc5)
2013. szept. 16. 16:17
Kinai? Az jo, de nehezen talalni kulturaltat. Az azsiaiak alapon koszosak. Sajnos.
2013. szept. 16. 16:11
Na van meg is egy amire koltenek ha lene hol:ossze kostolnam az osszes olyan kajat amirol amit meg nem ettem.Regi nagy almom: kinai eterem(palcikak nelkul,eni akarok nem idetlenkedni.D) .A baj, hogy nincs kivel.A parom tud egyet , de szerinte buzlik.
84. gabiusa (válaszként erre: 82. - Gribedli***)
2013. szept. 16. 16:10

Ebben neked teljesen igazad van. Ugy normalis, hogy odafigyelsz, hogy mire koltesz, jusson, maradjon is elven. De szerintem pontvez a nem normalis, hogy piritoson, vagy futetlen szobaban kell elni ahhoz, hogy egy hetre elmehess nyaralni.

Attlol mert valakinek sok penze van, az nem jelenti azt, hogy esz nelkul koltekezik, de mint alabbi hozzaszolasban van olyan akinek nincs sok penze, megis ugy kolti, mintha lenne.

Hogy ki milyen konnyelmu ezt embere valogatja.

En peldaul nem nezem kulonosebben az arakat, de megsem vagyoknelszallva, ami kell megveszem, ha nyaralni akarok menni, elmegyek. Aztan melo ezerrel. Na de, hogy futetlen szoban sporoljam meg? Na az mar durva. Az nem normalis.

83. gribedli*** (válaszként erre: 71. - 84a7ff9743)
2013. szept. 16. 15:46

Én tanúja vagyok sok ilyen irígykedésnek és gondolom rólam is megy a pletyi, de mindig azt szoktam mondani, hogy nem kell magyarázatot adnom senkinek, és én sem kérek magyarázatot mástól. Egy barátnőmet nagyon zavarja, hogy nem tud spórolni, már mindenhova beirattam, táblázatokkal felvérteztem, százalékokat kiszámoltattam vele, stb. stb. Folyamatos kontroll alatt tartom, ő kérte, cseszegessem csak nyugodtan:)


Az ő baja az, hogy megszokott egy életvitelt, én rávilágítottam, hogy ezzel hamarosan csődbe mennek, csak pár számból megmondtam neki, de rögtön válaszolt, hogy nem, nem fognak, már a trutyiban vannak...Oké, mondom, akkor most durvulunk és budget. Ez megy is neki 3-4 hónapig, csak utána mindig elkapja valami, és költ. Hülyeségekre.


Én nem adom fel, és az anyja is már megköszönte nekem, hogy a lányát eddig senki sem tudta megregulázni, szóval már az is eredmény, ha kibírja 3-4 hónapig, még az is megtakarítás. Neki ez rettenetesen frusztráló és igen, kijön rajta az irígység valaki mással szemben, aki szintén shoppingmániás de van miből illetve még nincsenek ekkora trutyiban, mint a barátnőm, ilyenkor beletelik pár lelkizésbe mire elhiszi, hogy ő ezek nélkül is valaki. Mármint vannak tulajdonságai és ezen kéne dolgoznia, sztem tök jó personal shopper lenne belőle, azok után, hogy kigyógyult:DDDD Akkor mások pénzét költhetné úgy, hogy az ő pénztárcája nem fogyózna és közben a miliő ugyanaz lenne, cipőpróbák, ruhapróbák, nézelődés, egyszóval amit ő szeret

82. gribedli*** (válaszként erre: 79. - Gabiusa)
2013. szept. 16. 15:34

Nem, szerintem nem kell "normálisnak" lennie. Nem szabad készpénznek venni. Az a normális, hogy el tudsz menni, ha összeszeded rá a pénzt mert a többi kiadásnál odafigyelsz. Az olaszok tavaly 4%-al kevesebben mentek el külföldre és belföldön nyaraltak. Mondhatnánk erre, hogy húúú, könnyű, mert nekik a belföldön is van tenger, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy nekik ugyanakkora erőfeszítés külföldre menni, mint egy magyarnak. Szóval Bahama nekik is luxus. Ebben az évben 10%-al kevesebben mentek el nyaralni is, szóval még az a 4% aki tavaly azért belföldön nyaralt, ebben az évben sehova sem ment, hanem otthon csücsült vagy szabin elment kirándulni, strandra a környékre.


Hidd el, olyan soha nem lesz, hogy ne kelljen nézni az árakat a boltban és így gondolkodás nélkül jusson mindenre, kajára, ruhára, lakhatásra, és még egy kisebb nyaralásra is. Mindig te döntöd el, hogy mire jusson. Ez ezután is így lesz. És lehet, hogy aki bahamai körútra ment, az meg egész évben hagymalevesen élt és soha nem vett magának ruhát, de a prioritása ez volt, és így elmehet. Vagy sose lesz lakása, de elmegy nyaralni.

2013. szept. 16. 15:04
Na megyek tusolni. Egy homelessnek mar ez is luxus. :)
80. gabiusa (válaszként erre: 78. - Pearl1975)
2013. szept. 16. 15:00
Hivhatod igy is, jelentese majdnem ugyanaz. :)
2013. szept. 16. 14:58
Kulonsrget kell tenni alapveto, kenyelmes es luxus kozott. Egy draga cipo, ruha, mukorom, az nem luxus. Egy hetes utazas gorogbe horvathba szerintem meg mindig a kenyelem kategoriat uti meg. Normalisnak kellene lennie, hogy minden ember, csalad egy evben egyszer eljuthasson egy ilyen nyaralasra. De egy bahama szigeteki korutazas na az mar luxus.
78. pearl1975 (válaszként erre: 77. - Gabiusa)
2013. szept. 16. 14:53
sztem nem sznobság, hanem idiótaság :)
77. gabiusa (válaszként erre: 72. - Simple)
2013. szept. 16. 14:51
Amirol beszelsz en ugy gondolom az sznobsag. A sznobok nem feltetlenul elnek luxusban, de azt a latszatot akarjak kelteni.
2013. szept. 16. 14:36

Szeretek a gyerkőcömmel utazgatni, néha belefér egy wellneshétvége.


Mozi, színház, havi 1-2 étterem, vagy pizzéria.


Szeretem a piperecuccokat is, de ezek általában sok ideig kitartanak. Pl. egy parfüm 4-5 hónapig elég.


Ruházkodásra is költök, de azért az ésszerűség keretein belül. A kínai cuccok nem tartanak semeddig. Akkor inkább T.kko, V..gele - de ezek évekig jók!

75. fcbcd01d00 (válaszként erre: 1. - 72497ec515)
2013. szept. 16. 14:21
Néha eszem egy fagyit. Meg elmegyek moziba.
2013. szept. 16. 13:38

Na abbol amit itt olvasagtok semi.Nem szeretem a luxust.Alergiam van a folsleges dollgokra, amit csak ide oda tolni kel.Es nem szeretek vasarolni sem.

Ruha -cipo nem erdekel a marka , tartson es amikor belle bujok jol erezem magam a borombe.

Osz vegen haza megyunk ,lagziba is.Oda-vssza az ut csak400 km.Ez mar nekunk luxus.

Nem vagyok sporolos sem, de a luxust sem szerettem.

73. 84a7ff9743 (válaszként erre: 72. - Simple)
2013. szept. 16. 12:37
Engem 80%-ban ilyen emberek vesznek körül :(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook