Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire költötök magatokra "luxus"-ként? fórum

Mire költötök magatokra "luxus"-ként? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
192. gribedli*** (válaszként erre: 189. - Sylar Gabriel)
2013. szept. 19. 08:41
A kecsketej sztem is jobb. Ennel jobb csak a szamartej, nalunk 12euro literenkent a szamartej, de azt mondom, ha vki allergias mindenre, hat szojatej helyett meg mas marhasagok helyett inkabb szamartejet vennek neki. A szomszedunkban van. Meg soha nem volt ra szukseg hogy kerjek de megtettem volna ha kellett volna. Azert ilyen draga mert a szamarnak keves teje van. Ha egyszer lesz ra lehetoseged, probald ki azt is, tejerzekenyeknek szuper, erre tenyleg nem allergias senki. Mondjuk tenyleg nagyon luxus az ara
191. 7a3a05277b (válaszként erre: 190. - 7a3a05277b)
2013. szept. 19. 08:29
Meg hát arra is, hogy az üzletasszonyi viseletnek nem az az elsődleges kritériuma bizonyos körökben, hogy ne vegyem fel kétszer ugyanazt a ruhát. Mást az elvárási szint, mert mások is támasztják.
190. 7a3a05277b (válaszként erre: 172. - Annie1130)
2013. szept. 19. 08:27
Nem teljesen mindegy azért :) Ha saját jogon vagyok jelen egy üzleti megjelenésen, akkor nem öltözhetem annyira nőnek, mint egy sima kísérő. Ott nem az a cél, hogy nőnek, hanem, hogy komoly partnernek tekintsenek és az öltözködés is ezt tükrözi. Erre gondoltam.
2013. szept. 18. 21:31

Luxuscikkekre muszáj költenem, mert az olcsó sokszor drága!

Vettem 2 éve Deichmanban cipőt, mert csak 6000 pénz volt. Jaj de menő csizma csak ennyiért. Ahh, négy csere után (le kellett vásárolni árát) feladtam, hogy ennyiért lesz cipellőm. Vettem 2 pár minőségi zoknit és egy táskát. Viszont csizmám azóta sincs, csak magassarkú.


Play Station 3: 4 éve napi szinten használjuk. Nagy a merevlemeze, arra ráfér jó pár film, sorozat, pendrive-ról pikk-pakk másol. Gyors, HD, egyszer sem volt gebasz. DVD lejátszónk meg 10 év alatt 4 ment tönkre.


Étcsokoládé, minőségi: 500Ft egy tábla. Átlag 1 hétig elég, kettőnknek. 70% kakaótartalom, tanuláshoz csodaszer. Még a cukrom sem dobja meg, mondjuk 2-3 kockával nézve még jó hogy nem.


Termelőtől kecskesajt. Szeretek élni, na. Sajtot imádom, de a boltiban nem bízok. Heti 2000 Ft-ból kitelik a tejecske, sajt és krém. Mondjuk nem veszek más tejet, és húst sem eszem, így ezt a luxust megérdemeltnek érzem, lelkiismeret furdalás nélkül kenem a kenyérre.


Persze van, aki megszól, hogy miért nem jó a milka csoki, meg ő eljár a kínai csukában, meg laptopon néz filmet, és a kecsketej szar és drága.

Nos, kinek mi a fontos. Nekem szebbé/jobbá/kényelmesebbé teszik az életemet, illetve nem csak nekem. A kecsketej meg isteni, konkrétan tejérzékenységgel is tudom inni, a belőle készült sajtokat szintén fogyaszthatom.

188. zebracsikó (válaszként erre: 187. - Beu23)
2013. szept. 18. 20:41
nem lehet hozzászokni a gorombasághoz
187. Beu23 (válaszként erre: 186. - Zebracsikó)
2013. szept. 18. 20:34
ő ilyen, én már hozzászoktam :) mint mondtam tudom kezelni. van, hogy amiket kinézek rámondja hogy tök béna, mikor rajtam látja meg huuu de jó.
186. zebracsikó (válaszként erre: 152. - Beu23)
2013. szept. 18. 19:59
Nem is értem, hogy tűröd! Én nagyon kikelnék magamból, ha ilyenben korlátozni szeretne a párom...nagyot csalódnék benne...
2013. szept. 18. 19:54
semmire
2013. szept. 18. 19:53
Luxus? Minden nézőpont kérdése. Van akinek ez is luxus, van akinek meg szinte sértő luxusnak nevezni. Nekem a körmöm. Havi 1x(időnként 2x az állapotától függően )megcsináltatom a körmöm. Ez alkalmanként 4.000.-. Meg havi 1x befestem a hajam. Nagyjából ennyi, amit luxusra költök. Tudom, hogy van aki két kezét összetenné ezért, és én boldog vagyok, hogy ennyi luxus jut nekem is. :) Itt a ház, a kocsi, a gyerekek, a kutya, én most csinálom a jogsit-ami szintén luxus, de csak egyszeri(amit 8 éve akartam már....) . Nagyjából ennyi. Ez sok? Ruhát csak akkor veszek, ha már tényleg nincs mibe járnom, de akkor is igyekszem a legolcsóbban megúszni, a kínai üzletben vásárolok. Cipőt legutóbb a vezetéshez vettem, kőkemény 1.800.-ért. Nadrágot egyet vettem nyáron, 3.200.- ért, és egyet augusztusban, 3.400.-ért. Előtte kb.5 évig nem vettem...:)
183. Beu23 (válaszként erre: 176. - Gribedli***)
2013. szept. 18. 19:24
de az a ruhadarab feltűnő és nagyon jol néz ki, nem azt fogják észrevenni hogy hu de klassz, hanem hogy hu megint ez van rajta? érted? sztem :)
182. Beu23 (válaszként erre: 166. - Andi6020)
2013. szept. 18. 19:21

szerintem lesz férj belőle, tudom kezelni :D tudok mivel hatni rá..hehe


szokott venni nekem ruhákat, de legtöbbet én veszem magamnak. nekem is annyi ruhám van, hogy két hetente váltom mármint két hétig minden nap más...értitek :) nekem is a munkám miatt kell csinosan öltözni, nem vehetem fel ugyanazt egy héten kétszer.

2013. szept. 18. 16:35
mikor elkap a luxushangulat, lemegyek a piacra turkálni vmi rongyot :-)
180. Annie1130 (válaszként erre: 179. - Gribedli***)
2013. szept. 18. 15:39
Kinek így, kinek úgy...Számomra menedzselhető a gardróbunk, és nincs külön személyzet, aki pakol utánunk...
179. gribedli*** (válaszként erre: 178. - Annie1130)
2013. szept. 18. 15:32
Ha csak egy gyereked van vagy egy sem, vidaman el shoppingmaniazhatod az eletedet, nem leszgond rendben tartani. Mi 5-en vagyunk. Mindenki mindig azonnal meg akarja talalni a cuccait, barmit! Ez a vagyam teljesult, meg tudtam valositani, hogy mindig mindent megtalaljunk es ne kessunk el sehonnan, es orom legyen benezni barkinek a szekrenyebe, fiokjaba, mindezt ugy, hogy nem vagyok hajlando extra idot raforditani. Nekem sokat segitett az egeszben, hogy nincs sok cuccunk mert nem veszunk sokadik felesleges holmit, de mint mondtam, amig kezben tudod tartani a dolgot, addig teljesen oke, ha megengedheted magadnak, hogy valaki pakoljon utanad, ez is oke, nekem mindezek nem kellenek, viszont kellett a 3 gyerkoc es kell a rend, nekem fontos, hogy ne legyen kupi soha (es megse keruljon idobe) de oket is csak ugy tudom megtanitani erre, ha tudjak, hogy a kevesebb is eleg:)
178. Annie1130 (válaszként erre: 173. - Gribedli***)
2013. szept. 18. 15:18
Akkor én biztos nagyon beteg lehetek, mert nem hagyom ott, ha meglátok valami olyat, ami megdobbantja a szívemet, hozzáteszem, ilyen heves reakciókat csak nagyon-nagyon kivételes darabok láttán produkálok.Nekem nincs problémám a ruhák, cipők nyilvántartásával, alkalom és szín szerint vannak rendezve, és mindig csak az adott évszak darabjai vannak szem előtt. Cipőből, táskából soha nem elég,persze ez nem azt jelenti, hogy napi szinten vásárolok belőlük. Halmozottan "hátrányos helyzetű" vagyok, ugyanis azon konzervatívabb(?) típusba tartozok, amely azt vallja, hogy a táskának anyagában, színében, mintájában, stílusában egyezni kell a cipővel. Na innentől kezdve elszabadul a pokol...:)
2013. szept. 18. 15:17
Nekem meg a könyvekkel van a bajom, hogy hova tegyem. De mániákusan könyvmoly vagyok, s mint ilyen, hát gyűjtögető.
176. gribedli*** (válaszként erre: 172. - Annie1130)
2013. szept. 18. 15:16
Bocs, de hogy szuperjol nezz ki, az nem csak attol fugg, hogy nem veszed fel 2x ugyanazt a ruhat alkalomra. Ha jol nezel ki ruha nelkul is, akkor jol fog rajtad allni 2x is ugyanaz:)
175. gribedli*** (válaszként erre: 168. - 7a3a05277b)
2013. szept. 18. 15:13

Nekunk is gardrob (szoba helyett sarok) es az en cuccaimnak 1 gardrobszekreny, de minden egy helyen, ugy, hogy most mar eljutottam arra a "szintre" (basszus, ez is mar szint...), hogy nem kell evszakvaltast csinalnom, hanem a szekreny egyik oldalabol oltozom tavasszal/nyaron es a masik oldalabol telen.


A ferjemnek meghagytam a gardrobot mert igy minden szabadon van, csak az alsonemunek van fiok, a tobbi mind nyilt polcokon. O nagyon pedans es rendszereto, ugyhogy orom is benezni oda, nem turja szet a cuccokat amiket szepen odateszek. Egyebkent 3 nm lehet az egesz

174. Noarashi (válaszként erre: 156. - Gribedli***)
2013. szept. 18. 15:11
Köszi a választ. Sosem hallottam még erről. Tudom hogy sok omega zsírsav van a tengeri halakban, de ugye a lenben is és a többi hasonló magvakban. De eddig csak azt tudtam, hogy jót tesz a szívnek, koleszterin csökkentő.
173. gribedli*** (válaszként erre: 167. - Annie1130)
2013. szept. 18. 15:06

Ott marad, igen:)


Ha a letszam telt es nincs semmi eladomanyoznivalo mert jo allapotban vannak, akkor az uj ott marad a kirakatban. Es mivel "gyogyult" vagyok, ez nem okoz semmilyen frusztraciot sem:D Akkor nem jo, ha folyamatosan ezen kattog az ember agya, akkor meg nem vagy kigyogyulva, de lehet, hogy nem is nagyon akarsz, vegulis mindenkinek a maganugye, hogy shoppingmanias vagy sem. Ha zavarni kezdi az eletedet, akkor kezd teher lenni.


A sok cuccot nyilvan is kell tartanod, mertkulonben te is csak a ruhaid egy 5-odet hordod. A tobbi ottmarad a szekreny aljan.


Van aki erre a pc-t hasznalja a gardrobjaban, minden ruha, cipo lefenykepez, es nyilvan tart, mielott feloltozol, nem a gardrobban turizol, hanem a fajlok kozott:)


De nekem elegem lett, valogatja, rakoskatja oket a halal, en benyulok a szekrenybe es talaljam meg mindig amit akarok es egy masodperc alatt es ne kelljen ott acsorognom tanacstalanul vagy donteskeptelenul 100ezer db kozott, hogy mit vegyek fel.


Nekem ez megerte, ugyhogy en el vagyok igy;) keves legyen de az szep es jo es kedvenc!

172. Annie1130 (válaszként erre: 168. - 7a3a05277b)
2013. szept. 18. 14:53
Nekünk is egy külön gardróbszobánk van, a "cipőkollekció" egy egész falat elfoglal, a párom is szeret és tud is öltözködni hála Istennek. :) Az öltözködés szempontjából szerintem mindegy, hogy egy party-n "saját jogon" vagy-e, vagy mint "kísérő", mert bizonyos körökben fontos, hogy ne vedd fel kétszer ugyanazt és mindig szuperjól nézz ki.
2013. szept. 18. 14:52
Most valahogy úgy jártam, hogy nyáron vettem vagy 5 pár különböző cipőt, szandált, papucsot....de a télieim mind kifogytak, cak egyetlen egy igazán tűsarkú csizmám van...ergo mindenképen be kell ruháznom egy-két darabra....és most jön a luxus, mert kinéztem a Guccinál és Guess-nél pár cuccot, és nagyon akarom őket, bár az áraik enyhén borsosak, de így-vagy úgy meg fogom venni :-)....mert megérdemlem
170. 7a3a05277b (válaszként erre: 152. - Beu23)
2013. szept. 18. 14:48
A vőlegényed, aki leordítja a fejed, hogy mit képzelsz magadról? Szép.
169. Annie1130 (válaszként erre: 166. - Andi6020)
2013. szept. 18. 14:47
Kiragadtad a lényeget! ;)
168. 7a3a05277b (válaszként erre: 165. - Gribedli***)
2013. szept. 18. 14:46

Akkor én mit szóljak? Nálunk mindketten ilyen munkát végzünk, ami ezt megköveteli. Igaz, nekem könnyebb, mert egy-egy összejövetelen saját jogon vagyok jelen, nem pedig, mint a férjem felesége, ezért nem is érek rá kizárólag a ruházatommal meg mások ruházatával törődni :) Viszont nálunk emiatt a gardróbszoba nem luxus. Igazából kettő is elkelne.


Egyébként az én férjem észreveszi a kis differenciákat is, ebből a szempontból női agya van.

167. Annie1130 (válaszként erre: 165. - Gribedli***)
2013. szept. 18. 14:46
Mi történik akkor, ha meglátsz egy olyan cipőt, ami nem KELL, hiszen már megvan a létszám, de annyira gyönyörű, hogy szerelem első látásra? Ottmarad? :)
166. andi6020 (válaszként erre: 152. - Beu23)
2013. szept. 18. 14:44
Lesz férj is ebből a vőlegényből? :D
165. gribedli*** (válaszként erre: 163. - Gabiusa)
2013. szept. 18. 14:39

Igen, ez igaz, az en ferjemnek is a munkaja miatt mindennap oltony, jo cipo stb. En meghuztam egy hatart, 4 par labbeli evszakonkent. Tehat osszesen sose legyen tobb mint 16 par labbelim, ebbol 8 tavaszi/nyari es 8 oszi/teli


A ruhakban ugy, hogy 2 hetre valo valtas legyen evszakonkent es ezt is ugy tartottam be, hogy a legjobbakat hagytam meg, szoval en bevasarolni is pl miniruhaban jarok, ami nem alkalmi de az is lehetne, ha a kiegeszitoim alkalmiak, a kabattol is fugg es a tobbitol, es keves farmerem van. Mindig, ami kopott es mar szanalni kell, csak annak a helyebe veszek egy ujat. Mindig ugyanannyi cuccom lehet es pont.


Es a ferjemnek 18 oltonye van, ezt vedd ugy, hogy kozte alkapmi es munkabajaros is, es evszakonkent 4 par nadrag ami lehet farmer is vagy mas casual. Szerintem hogy mindig mas ruhaban kelljen menni egy koktelpartyra ez tulzas mert akkor a tobbi no miatt csinalod.


A ferfiak eszre sem vesznek kulonbsegeket, hogy egyszer egy rozsaszin masnis, maskor egy rozsaszin masni nelkuli ruha volt rajtad, te nekik csak "rozsaszinruhas" maradsz:))))

164. Annie1130 (válaszként erre: 163. - Gabiusa)
2013. szept. 18. 14:28
Na ez az! Én sem tartom luxuskiadásnak az "alapruhatáram" darabjait és az ahhoz illő kiegészítőket.
163. gabiusa
2013. szept. 18. 14:05

Nem biztos, hogy akinek sok ruhaja, cipoje, taskaja van feltetlenul shoping manias. Pl az en ferjem uzletember, es sokszor jarunk partykra, golfozni, utazasokra, hajozni. Nem jelenhetek meg mindig ugyanabban a set ruhaban. Es o sem. Tobb dolog kell. Foleg itt, ugyelnek az emberek, hogy milyen esemenyre hogyan oltoznek. Plane en nem is szeretek,vasarolni,de muszaly. A hetkoznapokban sort, polo, sportcipo. De ebbol os tobb van, mert higenikusabb ha valtogatom oket.

Egy ido utan a vasarlas nem is maniava, de rutinna valik azoknal akiknel ezt az munkaja, vagy az eletvitele megkivanja.

Ezt lehet akar luxusnak is nevezni.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook