Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire is jó a napkollektor? fórum

Mire is jó a napkollektor? (tudásbázis kérdés)


2012. aug. 24. 13:53

üdv mindenkinek.


Találtam egy érdekes kisfilmet a Youtube,


on ahol a grünpoweresek megmutatják,

hogyan kell összerakni és beüzemelni 1 db 11db turbócsőves napkollektor. Érdekes a kisfilm mert a végén le is tesztelik a készűléket.


[link]



[link]

2010. febr. 2. 13:02
mostanában a sörkollektórtól nyüzsögnek a blogok. üres sörösdobozokat gyűjtenek az ügyeskezű, barkácsolást kedvelő bloggerek, és ebből lesz a nap hőjét begyűjtő, a lakás főfokát emelő szerkezet.
2008. júl. 22. 11:51

Sziasztok!

Napelemek csak áram ellátásra szolgálnak, a telefontöltőtől kezdeva a teljes lakás elektromos ellátásig minden igényt kielégíthetünk vele. Úgy lehet számolni, hogy 1 kW teljesítmény kb. 700 ezer forint, ez irányár.

A napkollektorral egy családi ház melegvíz ellátását 80-95%-ban fűtés rásegítését pedig 30-50% lehet megoldani. Anyagköltség szintjén egy csak melegvízre szolgáló rendszer a család létszámától függően 300-600 ezer között mozog, ha fűtésre is szeretnék használni akkor kb. 1,5-2 millió. Ez azonban nagyon nagy mértékben függ a helyszintől és a már meglévő fűtési rendszertől.

Tom

2008. ápr. 16. 21:41
A napelem egyenáramot állít elő, amit inverter átalakítóval váltakozóárammá alakítanak, így használható fel a lakás elektromos energiaellátására
2008. ápr. 16. 21:37

Napkollektort csak fűtésrásegítésre használnak, a napelemeket használják villamos energia előállítására - ez utóbbinak nagyon rossz a hatásfoka, ebben az esetben akkumulátorokra is szükség van, mert ezekben tárolható a "nagy zöld" energia :)


A napkollektor viszont a fűtésnél megéri, de magas a bekerülési költsége.

6. Martian (válaszként erre: 5. - Petiandi)
2008. ápr. 16. 20:56

Láttam egy házat ahova nem lehetett a "rendes" áramot bevezetni mert egy tanya, és drága lett volna oda kitelepíteni a vezetékeket.

Ott egy akksi gyűjtötte az energiát, és azzal ment minden a házban.

2008. ápr. 16. 20:48
ha a napkollektort egy passzív házzal kombinálod, jelentős megtakarításod lesz a rezsiben. hát villanyáramot nem hiszem hogy lehet vele termelni .mivel nem egyenáram jönne belőle hamar tönkremennének a műszaki cikkeid a feszültségingadozástól szerintem.
2008. ápr. 16. 20:45

Ez még nagyon új, víz melegítésen kívül, fűtésre és áramtermelésre is használják.

Keresőben sok tájékoztatást találsz rólla elég bőségesen.

Tapasztalatok csak annyi, hogy az egyik lakónk, ilyen házba költözött és a lakásköltségei jócskán lecsökkentek. Félt tőlle, de mostmár áldja a döntését!

Minden jót azoknak akik ilyen jó dolgokon gondolkodnak.

2008. ápr. 16. 20:40
Egyre többet hallok a napkollektorrol, hogy energiát takarítunk meg vele.Azt szeretném megtudni, hogy csak a melegvíz és a fűtés kiegészítésére tudjuk használni vagy áramot is termel. Nagyon sok oldalt elolvastam, de jobbára csak a melegvíz ellátásról van szó és a fűtésről.Remélem vannak tapasztalatok.
2008. ápr. 16. 20:38
Na ez meg mi? :-))) Bocsi,de nem tudom...
2008. ápr. 16. 20:37
Mire is jó a napkollektor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook