Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mire érdemes lementeni a digitális fotókat, hogy akár 30 év múlva is olvashatóak legyenek az adatok? fórum

Mire érdemes lementeni a digitális fotókat, hogy akár 30 év múlva is olvashatóak legyenek az adatok? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
36. d879a0c5b4 (válaszként erre: 33. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 19. 18:02
Egy jó szakember mindenhez ért ;)
35. KisCsillag001 (válaszként erre: 34. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 19. 18:00
köszi, ezt megjegyeztem:):)
34. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 30. - KisCsillag001)
2009. febr. 19. 17:59
a formázott pendrive-ról annyit hogy a kétszeresét le lehet róla most is szedni :) csak kell hozzá egy jó file recovery :)
33. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 29. - D879a0c5b4)
2009. febr. 19. 17:58
ja hogy ezért vannak a szakemberek :) én azt hittem azért hogy össze szereljék a gépeket :))
2009. febr. 19. 17:57

Verbatim, Memorex, Tdk, HP


nagyjából ezek és amit még ajánlanék az valami mappás tároló vagy kofferes!

2009. febr. 19. 17:52

nem voltam ott

enyémmel

bocsi :):)

2009. febr. 19. 17:51

ecdl nekem is van, hát megtanultam pár dolgot, amit lehet hogy ecdl nélkül MÉG nem tudnék, de szerintem nem ér túl sokat...


a szakértős rész meg.. hát, ő mondta így:) én ne voltam ott, és nem tudom mennyire volt használt a P.D. . Az enyémet is volt hasonló mint már írtam, de azt sikerült formázni, és még használható :)

29. d879a0c5b4 (válaszként erre: 26. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 19. 17:47

Csak az ötös informatika érettségi után kaphatsz ecdl-bizonyítványt, a nem ötös és a nem informatika - nah az nem jó.

Amúgy egy átlagfelhasználónak nem is kell több, ezért vannak a szakemberek.

2009. febr. 19. 17:43
Milyen márkájú dvd lemezeket ajánlanál?
27. babszemkirálykisasszony (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. febr. 19. 17:39
Én is így jártam, de szerencsére a gépről nem töröltem.
26. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 25. - D879a0c5b4)
2009. febr. 19. 17:39

Gratulálok :D meg tanították mire jó a

ctrl+alt+del !

Na jó! Kicsit többet...

de az ecdl sajnos nem takarja szerintem azt a fajta tudást amivel mint alapfokú számítógép kezelőnek tisztában kellene lenni-e! :(

sajnos nem a fontos dolgokra adják! :S


elenyésző office ismeret - csekélyebb internetes dolgok - és hiányos xp ismeretek de azt tökéletesen tudják használni -arra hogyan kaphat egy szakember agyvérzést mikor oda hívják a géphez hogy ne csináld meg -telepítés nélkül rakd összébb a rendszert, hogy ne fagyizon és adatvesztés nélkül! :)

szóval én ezért az ecdl oktatást személy szerint lenézzem! Mert ez amit oktatásnak hívnak az kb arra jó, hogy a 40es éveiben járó emberke elmegy és le teszi azt a gépen fel tudja adni munka helyén az emailt stb-t ... meg tudjon írni egy levelet szövegszerkesztőben, és a táblázat kezeléssel is tisztában legyen bizonyos fokig! :)

ez számukra érthető hogy tisztában kerülnek vele... hisz legalább lesz valami fogalmuk a dolgokról! De pl: fiataloktól lehetne kicsit többet kérni mint ecdl és nem éretségi mellé osztogatni akik számítástechnika órán chatelnek meg játszanak :) :D

2009. febr. 19. 17:31

Az ecdl-em nekem is megvan :P

Kaptam ingyen az érettségim mellé :D

24. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 22. - KisCsillag001)
2009. febr. 19. 17:27

"szakértő" :))


sector hibás winyóról le lehet menteni dolgokat.. úgy hogy le formázod... :)


ami necces és totál halott...

azt nem is fogja egy gép sem érzékelni - de amíg érzékeli a gép és egy fájlkezelő is látja méretét (még ha a fájlokat nem is) !!! Akkor is lehet kényszerített előhívással adatott menteni! :)

Sector hibás és betáp gondokkal szenvedő winyokról szedtem le adatokat... (Ebbe jó pénz van...még maszekban is) szervizes díj átlagba 3tól - 8ezerig per óra alapján megy! óránkénti menthető adat állomány átlagban 500 - 3000Megabájt! ez változó a sérülés és a problémák miatt! De orvosolható! Ha a gép látja hogy csatlakoztatva van... akkor az még menthető formázás és sector hiba esetén is!

annyi hogy az adott sector hibában lévő fájlokra a vissza állítási esély az kb 60-70%os!

És ezzel egy "szakértőnek" tisztában kell lenni! :D de egy ecdl vizsgával rendelkező számgép boltost vagy ott dolgozott nem neveznék szakértőnek mert csak a winhez konyít valamit! :)

23. d879a0c5b4 (válaszként erre: 22. - KisCsillag001)
2009. febr. 19. 17:26

Én is találkoztam már több windows alatt menthetetlen pendrive-val. Beraktam a notebookba valamelyik nyílt oprendszer alá és voila... Az adatok eltűntek, de a pendrive megmenekült...


Tudni kell használni...

2009. febr. 19. 17:18

Amíg nem volt az enyémmel ilyen gond,én se formáztam előre..:)

Habár, én még a rosszak közül is a jobbik eset vagyok, ismerősöm pendrive-ja kb 2 hónap használat után szintén formázást "kért", meg is próbálták formázni, de nem hagyta magát, szakértő megnézte, és menthetetlen volt. Pedig "rendeltetés szerűen" volt használva :) :S

21. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 18. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 19. 17:17

vagyok -jav.

vagy

2009. febr. 19. 17:13

Nekem még soha nem volt bajom pendrive-val... Se memóriakártyával...

Nem formáztam még egyiket sem...

2009. febr. 19. 17:09
Én a pendrive-t nem ajánlom. Néha "kitalálja", hogy formázni kell, és akkor veszik el minden. Én az itt felsoroltak közül a pendriveban bízom legkevésbé. Nekem több száz képem majdnem elveszett, mert kiírta, hogy formázni kell a pendrivet, és ez minden adatot töröl. Annyi volt a szerencsénk, hogy másik gépen megvoltak a képek.. Az óta csak végszükség esetén használom, akkor is átformázom előtte.
18. 3fa6a2d4ec (válaszként erre: 16. - MelisUK)
2009. febr. 19. 17:07

hát tudod a minőség igen! :)

de ezek szerint, hiába vagyok okos hogy egyetemi kutatás! Még nem hallottál FILE RECOVERY -programokról! Amik a hibás cd -dvd lemezekről vissza szedik az adatot (persze ha nem leharcolt- karcos lemezről van szó)


mert a karcolás miatt a lézer nem fogja tudni olvasni rendesen!

2009. febr. 19. 17:04

cd -dvd menteshez

hát emberek nem dobálni kell és karcolni

hogy ne lehessen vissza olvasni!

és persze nem princo -féléket kell venni ez gondom sokaknak sokat mond! Ezért elárulom mikor még 47 ezer volt a dvd író és 6-700forin körül forgalomba jöttek az első dvd r lemezek a princot meg írta az ember és másnap már vissza se tudta olvasni a 100ból 30db esetében!

ez egy minőségi lemeznél és normális használat tárolás esetében nem fog előfordulni!

Én több mint 10éve foglalkozom ilyen lemezekkel és el mondhatom hogy amik nem lettek le harcolva és minőségi azokról még mindig tutin olvasgatom vissza a rajta lévő adatokat!

16. MelisUK (válaszként erre: 12. - 3fa6a2d4ec)
2009. febr. 19. 17:04

Lehet, hogy azt mondják, hogy 80-100 év az élettartamuk, de sajnos sokszor az is előfordul, hogy kiírok valamit, leellenőrzi a progi, majd mikor mondjuk egy hónap múlva megnézném, akkor nem olvasható róla minden. Ahogy tapasztaltam, egy átlagos CD élettartama 1-5 év. És sokszor a gatyi CD-k tovább élnek, mint a márkásak. Sőt, amiket még eleinte kiadtak CD-ket, amik még nagyon drágák voltak, azok még elég sokáig is bírták, de a mostaniak nagyon gyenge minőségek a tapasztalatom szerint.

Én CD-re kiírással veszítettem el több évnyi egyetemi kutatásom... Így okulván belőle olyanokat írok csak ki, amik csak ideiglenesen kellenek, pl zenéket. Filmet se írok ki, mehet a gépről, van kivetítőm, fölösleges lenne kiírni és tárolgatni. Amint megnéztem vmit törlöm is. Ami mégis kéne, arra pedig ott vannak a winyók.

2009. febr. 19. 17:02
en a helyedben tobb peldanyban kiirnam cd-re, es idonkent uj masolatot csinalnek rola. semmi tuti megoldas nem letezik. az en kepeim ket szamitogepen, es ket cd-n folyamatosan megtalalhatoak, amik igazan fontosak.
14. MelisUK (válaszként erre: 10. - D879a0c5b4)
2009. febr. 19. 16:58

Az első memóriakártyám 2003-ban vettem, sajnos már meghalt. Tovább tart, mint egy CD vagy DVD, de nem elég ideig. Sőt, mind a memóriakártyák mind a pendrive-ok időnkét formatálásra szorulnak - legalábbis nekem ez a tapasztalatom, egy idő után nem olvashatóak, így formatálni kell, amivel eltűnnek róla az adatok.


Nekem a fotók megvannak a laptop winchesterén, plusz van hozzá egy usb-vel csatlakozó külső winyó is, azon is rajta vannak, plusz a 80gigás iPodon is. (Ez is winchester.) Fő a biztonság.

2009. febr. 19. 16:56

Én DVD-re mentettem őket.

Biztonsági másolatokat is készítettem.

Az elkövetkező évtizedekben azonban figyelgetni kell az adathordozókat és szükség esetén másolni rá.

Sokat gondolkodom én is rajta de biztos kompatibilisek lesznek.

Hacsak nem valami biológiai csodák....eldől

2009. febr. 19. 16:56

5 - 10 évente újra mented :)

amúgy egy átlagos cd-dvd tartalma ha nem karcolódik és oda figyel rá az ember elméletileg 80-100évig meg őrzi az adatokat! Persze ez csak egy feltételezés hisz, egy idő után a lézer fej kopása változó hőmérséklet miatt és áram ingadozás esetében, el kezdi karcolni a lemezt X idő után! a lemez minősége is fontos, tárolási viszonyok. ezért X időnként érdemes ki égetni a számodra fontos képeket!

Vagy egy tökéletes meg oldás egy jó féle photo céllra is profi nyomtató beszerzés és kinyomtatni és valami albumba tárolni! nyomtató 25-50körül jó fajta papír 9*13as 100dbos kiszerelésben olyan 3-5ezer körül van nyomtatóba tuner v. patron komplette 10-16ezer és ezzel kb 150 - 1500oldlanyi anyagot (A4méretben)

11. MelisUK (válaszként erre: 8. - Katalin1962)
2009. febr. 19. 16:54

Valóban a papírkép a legidőtállóbb megoldás, de annyi képet előhívatni... Inkább csak a kivételeseket.

Én mondjuk eleve itthon hívom elő a képeket, van fotópapírom és fotónyomtatóm, de így se nyomtatgatom ki az összeset, csak nagyon keveset.

10. d879a0c5b4 (válaszként erre: 7. - MelisUK)
2009. febr. 19. 16:54

A memóriakártyák és pendrive-ok is vannak olyan biztonságosak, mint a winchesterek...


Dvd, cd nem ajánlatos, azok csak rövid élettartamúak...

2009. febr. 19. 16:52

Olyan cuccot kell venni, amire a gyártók élettartamgaranciát vállalnak - persze ha a kedvenc fotóknak annyi, mert valami tönkrement, hiába a garancia; de bízhatsz abba, hogy jó minőségű a dolog...


Ezenkívül legyen több biztonsági másolatod és ha már nagyon nincsenek pl. sd-kártya olvasók, át kell tenni mindent egy korszerűbbre...

2009. febr. 19. 16:52
Vidd el és csináltass papírképeket.
2009. febr. 19. 16:51

A számítógép vagy laptop "winyójára", de legyen két külön winchesteren is rajta, ha az egyik megadná magát.

A CD-k, DVD-k, memória kártyák és USB-s ketyerék sajnos nem elég biztonságosak, ha kiírod ezekre, akkor lehet, hogy már egy év múlva meg se tudok nézni a fotóid. De az is lehet, hogy már egy hónap múlva se működnek. De persze vannak kivételek, vannak, amik évekig is jók, de olyan dolgokkal, mint a fotók, amik nem pótolhatók, jobb óvatosnak lenni.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook