Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindig túlköltekezem magam. Hiába akarok spórolni, nem... fórum

Mindig túlköltekezem magam. Hiába akarok spórolni, nem... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7
12. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Aszparagusz)
2022. nov. 25. 11:49
Nem hinném, hiszen annak a pénznek jan. 18-ig kell(ene) elégnek lennie. Másrészt ahogy nézem, akkorra már csak krumpli, hagyma, tejföl kell, az összes húsféle bent várakozik a fagyóba. A karácsonyi és szilveszteri egyaránt.
11. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 10:23
Gondolom, régen a bevételed jócskán fedezte a kiadásaidat, könnyű volt félretenni, ezért valószínűleg nem tanultál meg IGAZÁN spórolni. Tanulni soha nem késő, pláne, ha az ember rá van kényszerítve. Most kb. 4 millió ember küzd a tiédhez hasonló gondokkal, és tanulja a túlélést.
10. Alessandro (válaszként erre: 2. - Semleges)
2022. nov. 25. 09:40
Azért az nem igaz, hogy a nyugdíjak nem emelkedtek, mert igenis hogy emelkedtek, többször is. És szerintem a bérek is, legfeljebb nem olyan mértékben, mint ahogy kellett volna. A mai árak mellett könnyen túl lehet költekezni, ha kevésbé figyelünk oda. Sajnos egy adott pénzügyi keretből már nem tudunk mindent megvenni, mint ezelőtt régebben. Ez van.
9. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Napsugár8)
2022. nov. 25. 09:39
Amit december elején visszateszel a dugiba, december közepén már veheted is ki.
8. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 09:38

Mindenki túlköltekezik.

Olyan iramban mennek fel az árak, hogy szinte lehetetlen betartani a "keretet"

7. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 07:31

Korábban nálam is elég volt, ha kifizettem a rezsit, akkor úgy fejben kiszámoltam, hogy hetente kb. mennyit költhetek kajára, egyebekre, hogy "havi kereten belül" maradjak.

Az utóbbi hónapokban már egyre nehezebb volt tartani a keretet. Aztán elkezdtem írni naponta, hogy melyik üzletben voltam és ott össz. mennyit költöttem.


Csakhogy ezen a héten is vásároltam már pl. karácsonyra, szilveszterre is, vagyis azoknak a heteknek a kerete terhére költöttem az erre a hétre szánt összegből.

Most azt találtam ki, hogy amit a következő hetek terhére költök el most, annak az összegét előveszem a dugiból, és nem a következő hetek keretéből pótolom ki. Különben egész hónapban ismét az lesz bennem, hogy már megint, meg megint nem figyeltem oda...

Majd a dec. havi nyugdíjból visszarakom a dugiba!

És akkor a jövő héten ismét csak tiszta lappal indulok, és igyekszek tartani a heti keretet.

Bízom benne, hogy így már tisztábban látom, és könnyebb lesz beosztani a heti keretet.

6. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 07:07

Minimálra vettem a boltba járást.csak akkor megyek, ha elfogyott a kenyér, és bevásárló listával. Semmi ődöngés, nézelődés...

Már az akciós szórólapokat sem nézem meg, tapasztalat szerint átverés, és csak arra szólít fel, gyere vásárolni, ha kell, ha nem. Ha eljössz, úgyis veszel mást is....

2022. nov. 25. 06:55

Ne csodálkozz, ezek mellett az árak mellett, ugyanabból a pénzből kijönni??? 😢

Frusztráló érzés a folyamatos taktikázás.

4. Sirga (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 25. 06:53
Sajnos ez elsősorban nem Rajtad/rajtunk múlik. :(
2022. nov. 25. 06:05
Ilyen árak mellett nem nehéz.
2022. nov. 25. 05:54
Régebben más árak voltak. Minden a duplája, triplája, a nyugdijak és a bérek viszont nem emelkedtek. Hidd el, nem vagy egyedül a problémával.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook