Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindig túlköltekezem magam. Hiába akarok spórolni, nem... fórum

Mindig túlköltekezem magam. Hiába akarok spórolni, nem... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7
162. Napsugár8 (válaszként erre: 150. - Globus)
2022. dec. 1. 10:21
Csak elújságolom, hogy 450/kg a fehér káposzta nálunk, volt egy fél fej, azt most elhoztam. Még a héten megcsinálom, megnézem, hogy a fagyóból kivéve milyen lesz. Annyi helyet még találok benne remélem, hogy befér. Én is úgy gondolom, jó lesz az! Jövő hét közepén finom káposztás tésztám lesz! Jó borsosan! :))
161. syria (válaszként erre: 73. - BeYOUtiful)
2022. nov. 30. 17:46

Nem kell túl nagy árra gondolni!

Igazán egyszerű volt (legalábbis számomra): fontossági sorrendet állítottam rövid és hosszútávú célokra, amihez KŐKEMÉNYEN tartottam magamat. Rövidtávú cél volt, hogy ne adósodjunk el egy hétre se, ugyanakkor ne éhezzünk és ne fázzunk. A hosszútávú cél az volt, hogy legyen saját otthonunk – ez 4,5 év alatt sikerült, mert csak arra költöttem, amire FELTÉTLENÜL szükséges volt. Pl. a nagymamám komfortnélküli házába (amiről tudtam, hogy nem lehet a miénk) nem vettem mosogatót, vidáman mosogattam vájdlingban – anyósom, sógornőm meg is szólt érte, de nem érdekelt. A fürdőszobába se vettünk bojlert, használtuk a fatüzelésű hengert – fűteni mindig szerettem (és tudtam), mert az apám 12 évesen megtanított. Hűtőgépet se vettünk, használtuk a nagybátyám által otthagyott, jó öreg Szaratovot. (Semmi baj nem volt vele azon kívül, hogy rohadtul hangos volt. A mai napig megvan az alumínium jégkockakészítője, és egy tartozék alumínium doboz, jól szolgálnak.) Öltözködésre minimálisat költöttünk: a férjemnek szinte egyszerre vettünk 3 új, olcsó, ám annál jobb minőségű öltönyt, azok sok évig kitartottak, és mindig jól nézett ki bennük, mert variáltuk ingekkel, pulcsikkal, egyebekkel. Ruházkodásra nekem se sokat kellett költeni, mert alkatomnál fogva akkor is csinos voltam, ha az ólajtót húztam magamra. A nyaralások megvoltak a munkahelyi beutalókból, a külföldi utazásokról lemondtunk szívfájdalom nélkül, mert tudtuk: ha utolérjük magunkat, bepótolhatjuk.

Szóval MINDENT LEHET, csupán elhatározás, szándék, akarat kérdése.

160. tumbo2 (válaszként erre: 158. - Amaunet)
2022. nov. 30. 09:55
én a darálós sütire emlékszem.fele kakaós volt.
159. Józsibirka (válaszként erre: 154. - Napsugár8)
2022. nov. 30. 07:29
Nagyonjó!
158. Amaunet (válaszként erre: 154. - Napsugár8)
2022. nov. 30. 07:26
10-12 évesen ilyesmikkel pacsmagoltunk a konyhában.:)
157. syria (válaszként erre: 155. - Globus)
2022. nov. 29. 18:57
A "Keksztekercs Meerkat konyhájából" biztosan kipróbált recept, szerintem anyukámtól "lopta". 🤣 Számtalanszor készítettem; ritka egyszerű, még mostanság se túl drága, ellenállhatatlan édesség.
156. Napsugár8 (válaszként erre: 155. - Globus)
2022. nov. 29. 18:12

Gondolom. Amikor még valamikor a 60-as, 70-es években találkoztam először a kókuszos keksztekerccsel, megcsináltam, egyszerű. Mondjuk ott a kekszet lefőzött kávéval + rumaromával dolgoztuk össze, mert a töltelék fehér volt.

Itt csak a tejet, cukrot írja, és a töltelék. Azt viszont saját ízlés szerint kutyulhatjuk össze.

Sőt, akár valami pudinggal is tölthetjük, mit szólsz hozzá?

155. globus (válaszként erre: 154. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 17:58
Jól néz ki. Vajon kipróbált receptek lehetnek?
154. Napsugár8 (válaszként erre: 152. - Globus)
2022. nov. 29. 17:54

Most én is hoztam valamit. Az előbb találtam. Talán másoknak is segít egy kicsit egyszerűbben, (olcsóbban) összehozni az ünnepi sütit. Már ahol csendesebben töltik a karácsonyt:


[link]


A listában a 6-os zserbó-keksztekercs sütés nélkül. Jó lesz ez nekem. :))

153. Napsugár8 (válaszként erre: 153. - Szépség89)
2022. nov. 29. 17:51
Szép jó estét neked is!
152. globus (válaszként erre: 151. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 17:28
Próbáld ki nyugodtan, ugyanolyan, mint a friss.
151. Napsugár8 (válaszként erre: 150. - Globus)
2022. nov. 29. 17:24
Hát 500-at még én is adnék érte, de félek, hogy felénk még annál is több. Látod, azért nem ettem már ezer éve káposztás tésztát, mert hogy 1-2 tányérra való káposztával bajlódni... azért mondom: szuper ötlet. Köszi! :))
150. globus (válaszként erre: 148. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 17:20
Majdnem 500 ft. Ha akciós, 300-valamennyi. Legnagyobb lábasban sütöttem másfél nagy fejet, egy délutáni program...de jobban megéri, mint minden alkalommal szüttyögni vele.
149. Napsugár8 (válaszként erre: 146. - Globus)
2022. nov. 29. 17:14
Azért a saját gyártású hurka-kolbász mindennél többet ér.
148. Napsugár8 (válaszként erre: 145. - Globus)
2022. nov. 29. 17:12

Ez jó ötlet, hogy egyszerre akár egy egész fejet is, és szétadagolni. Eszembe nem jutott volna.

Mert pörkölteket, töltött paprikát, még a kocsonyát is úgy szoktam főzni, hogy egy része megy fagyóba. Ha az ünnepek után már ürül a fagyóm, szétnézek, mennyi is most a káposzta ára felénk.

Bár meglehet, hogy érdemesebb lesz megvárni vele a következő évi termést?

147. libikóka (válaszként erre: 146. - Globus)
2022. nov. 29. 16:15
Jó az,, mi is felesbe szoktuk.Meg hát friss húsból a káposzta,,olyat csak öléskor tudsz:))
146. globus (válaszként erre: 138. - Libikóka)
2022. nov. 29. 16:12
Mi megyünk dec. közepén, fél cocát szoktunk venni. Nem sok hús, mert szinte minden füstre kerül. Azt muszáj, mert boltban nem olyan, nyers húst meg bárhol lehet venni. Járulékos haszna egy kis zsír, töpörtyű. Bár ezeken szinte alig van zsír...
145. globus (válaszként erre: 142. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 16:06
Sütöttem jó sok káposztát, amikor akciós volt. Adagokban fagyasztottam, mindenķi szereti a káposztás cvekedlit. Így nem volt túl drága.
144. tumbo2 (válaszként erre: 140. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 16:02
én pucoltam mindig,nem tudom miért,de föl is boncoltam,mert az apám mindig kiszúrta az epehólyagját.mikor a nagyapám,még a falu határában csíkhalat fogott,úgy hatvan éve,a nagyanyám besózta őket.egymásról lesikálták a kis pikkelyeket.nem a leghumánusabb megoldás.az apám barátja ,aki vadász volt szerzett valahonnét,valami robbanószert.az utca egy hétig halat evett.nem haltak meg,csak elkábultak.
143. Napsugár8 (válaszként erre: 141. - Libikóka)
2022. nov. 29. 16:00
Az angolnát nyúztuk. Ill. mondtam ex-nek, ha képes voltál ilyen halat hazahozni, akkor legalább nyúzd meg te! Nem is hozott haza többször angolnát. Inkább visszadobta. :)
2022. nov. 29. 15:58
Nekem most azért lesz kicsit gazdagabb az ünnepi menüm, mert még a nyári hónapokban sikerült ezeket akciósan venni. Azért szoktam alapjaiban nyáron bespájzolni a zöldségeket is a fagyóba: akkor nem kell fűtés számlát fizetni, és amit télen arra költök, abból az összegből veszem meg nyáron a téli zöldséget. Egyébként egész télen nem ennék krumplin kívül mást. Vagy az idén már azt sem, ahogy mennek az árak felfelé.
141. libikóka (válaszként erre: 140. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 15:57
Nyúzni kellett volna:)
140. Napsugár8 (válaszként erre: 139. - Libikóka)
2022. nov. 29. 15:52

De mi azt hófehérre sikáltuk. Akkor még volt az illatmentes VIM nevű súroló+gyökérkefe, mondjuk eléggé gyorsan fehérre lehetett varázsolni, de így is elment kb. annyi idő, mint lepikkelyezni egy pontyot, vagy amúrt, balint, akármit.

De megtanultam (saját káromon!) a kecsegét is pucolni. Mert mikor a kezembe került először, és megfogtam, mint bármelyik másik halat, hát az akáctüske kismiska ahhoz képest, ahogy annak a tüskéi beleálltak a tenyerembe. :))

139. libikóka (válaszként erre: 135. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 15:47
Pucolni én sem szeretem nagyon ,,de nem is kell :))ja hát egy jó harcsa,,se szálka se pikkely:))
138. libikóka (válaszként erre: 134. - Globus)
2022. nov. 29. 15:43

Most nekem nincs,,hacsak valami baromi jó időhöz nem lesz szerencsénk,,mert fagyoskodni már nem megyünk ki.BÁr valami csuka vagy süllő lehet ahhoz nem kell ácsorogni a parton, vagy ülni.

Disznóölés sem lesz,,,így hurka sem ,a vettet csak én eszem meg.

137. tumbo2 (válaszként erre: 127. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 15:42
én is voltam úgy,mikor a kórházból hazajöttem,egybeöntöttem kettőt,aztán megettem.nem vesznek össze.akkor még gyakrabban főztem most már egyre ritkábban.
136. tumbo2 (válaszként erre: 135. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 15:37
agárdi hekket szoktunk venni egy évben egyszer-kovászos uborka,kenyér van itthon.
135. Napsugár8 (válaszként erre: 118. - Libikóka)
2022. nov. 29. 15:31

Anno a párom is állandóan hozta haza. Akkoriban gyakran mondtam: inkább soha többet ne egyek halat, mint hogy minden este azzal foglalkozzak, hogy halat kell pucolni.

Aztán már valamivel jobb volt, mikorra ki tudtam harcolni, hogy építettünk 3x3x3-as beton medencét, vízátfolyóval (le a mirhóra), az udvari kútról pedig slaggal bele a friss vizet. Attól kezdve már nem pucoltam halat, csak ha enni akartunk.

Persze néha-néha már örülnék egy-egy szürke-bajszosnak, de hát ez van. Ill. ez már nincs. :))

134. globus (válaszként erre: 118. - Libikóka)
2022. nov. 29. 15:27
Ünnep előtt egy héttel szoktam főzni halászlét. Régebben Metróba mentek halért a fiúk, szerencsére már van közelebb is. 24-ére ennek el kell fogynia. A sült hekk nem büdös, bár én akkor sem eszem meg, általában egy karika hurka az enyém. Vagy semmi 🙂
133. Napsugár8 (válaszként erre: 121. - ,zumba)
2022. nov. 29. 15:26
A gölödin-leveshez mi a közönséges krumplis núdli tésztát gyúrtuk meg, és ami több lett, mint ami a levesbe kell, azt olajban sütöttük lángosnak a leves után. Aki akarta lekvárral, cukorral ette, én mindig csak megsóztam.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook