Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindig túlköltekezem magam. Hiába akarok spórolni, nem... fórum

Mindig túlköltekezem magam. Hiába akarok spórolni, nem... (beszélgetős fórum)

Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3 4 5 6 7
102. tumbo2 (válaszként erre: 94. - ,zumba)
2022. nov. 29. 14:05
a nagyanyám tudta,igaz májkrémet csak nekünk vett,ők teát reggeliztek,üres kenyérrel.pár ételre emlékszem csak,pl.a tejes bablevesre pénteken,azt roppantul utáltam.de néha a gyúrt tésztát a platnin sütötte,azt szerettem.
101. tumbo2 (válaszként erre: 99. - Józsibirka)
2022. nov. 29. 13:59
lassan túl kell,mert jön a hideg.
100. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 94. - ,zumba)
2022. nov. 29. 13:58
Nem döglünk éhen, hála a férjemnek. Szóval azért nincs akkora baj. A férjem meg ha kérek úgyis ad,ha már az enyém elfogyott, csak néha jobb lenne nem kérni vagy a közös pénzhez Ben hozzányúlni bármiert is. De hát muszáj mert az én pénzem nem elég.
2022. nov. 29. 13:57
Túlölteztem,'x hirtelen aszt óvastam!🤭
98. tumbo2 (válaszként erre: 88. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 13:56
ez tényleg jó.azért mossak főzzek valakire,hogy fizesse a fél rezsit,többet vesztenék a réven,mint a vámon,vagy hogy van.
97. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 92. - Aszparagusz)
2022. nov. 29. 13:55
Ok
96. libikóka (válaszként erre: 86. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 13:55
4 szeletke nem vastag,,2300
95. tumbo2 (válaszként erre: 87. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 13:53
én meg a vejem a rántott karajt szeretjük,a lányom,a kicsontozott felső csirkecombot,de akkor sem esik kétségbe ha karaj van.
94. ,zumba (válaszként erre: 74. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 29. 13:29
Vannak a világhálón olyan oldalak, amelyek adnak tanácsot abban, hogyan lehet a pénzt beosztani. Valóban, iskolai tananyagnak kellene lennie, illetve a családi példa is fontos ebben a témában is.
93. syria (válaszként erre: 92. - Aszparagusz)
2022. nov. 29. 12:10
👍
92. aszparagusz (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 29. 11:58

Mivel te indítottad a fórumot, így másoknak is/minden hozzászólónak, joga van véleményt formálni.

El kell fogadni, hogy nem csak számodra kellemes hozzászólások érkeznek.

91. syria (válaszként erre: 89. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 29. 11:51
Szerinted másnak nincs joga véleményt formálni?
90. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - Syria)
2022. nov. 29. 11:45
Ha pedig nem tetszik, el lehet innen menni. Nem kötelező kenyszeresen ide irigatni .
89. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 85. - Syria)
2022. nov. 29. 11:45
Fele fele arányban fizetjük a rezsit és minden mást. És mivel én írtam ki a témát így jogom van véleményt formálni.
88. Napsugár8 (válaszként erre: 85. - Syria)
2022. nov. 29. 11:36
No ez + a másik dolog. Amikor azt mondom, hogy nekem egyetlen nyugdíjból kell kifizetnem a lakás teljes rizsijét, mert egyedül élek. Erre jön a "kedves" tromf: miért nem tettem már valamit azért, hogy ne legyek egyedül... Hát nem kezdem el részletezni, hogy a magánéletbe az anyagiakat soha nem kavartam bele. :))
87. Napsugár8 (válaszként erre: 82. - Tumbo2)
2022. nov. 29. 11:31
No látod, én +rántott szeletet ettem nagyon régen. Nálunk sokkal olcsóbb a csirke, mint a sertés. No nem a mellehúsa, csak a combja. :)
86. Napsugár8 (válaszként erre: 83. - Libikóka)
2022. nov. 29. 11:29
Mennyit nem szégyeltek ráírni?
85. syria (válaszként erre: 58. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 29. 11:15

Soha senkire, semmiért nem voltam és nem vagyok irigy (még a bakancslistában előttem állókra se 🤣), ez alól te se vagy kivétel. Ha nincs is több több pénzed attól, hogy a férjed vállalkozó (mint említettem: tudom, hogy az életük nem fenékig tejfel – őket pláne nem irigylem), de legalább nem a magad keresetéből kell állnod a teljes rezsiköltséget.

Ha már közzétetted a problémádat, nem gúnyolódni kellene a tanácsokon, hanem elgondolkodni rajtuk!

84. tumbo2 (válaszként erre: 83. - Libikóka)
2022. nov. 29. 11:13
elhiszem.régen a városi piacon láttam,de mivel nagyon sok dologhoz nem értek,a húsokhoz,halakhoz igen.egy dolog,hogy drága,viszont cserébe jó pár napos is volt.mondom élő nincs,hogy ne lenne,akkor nem kérem.biztos hülyének nézett.
83. libikóka (válaszként erre: 80. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 11:04
A ponty szelet árától ma leesett az állam😯
82. tumbo2 (válaszként erre: 80. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 10:45
én szilveszterre,egy rakat rántott húst csinálok,krumplisalátával.kitart majd három napig,mivel akkor már egyedül leszek.
81. Napsugár8 (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 29. 10:42
Igazad van! Csak tudod másként gondolkodtunk mi is, amíg naponta eljártunk dolgozni, akár irodai munka, akár fizikai munka, oda azért kell a kalória. Így öregecsként, már kevesebb kaja, kevesebb kalória is elég.
80. Napsugár8 (válaszként erre: 76. - Tumbo2)
2022. nov. 29. 10:38

Évek óta nem ettem halat karácsonykor, de az év másik napján sem vettem mostanában. Valamikor aug-ban voltam a coop-ban és ott volt a hekk-törzs leértékelve. Az utolsó csomagot tudtam elcsípni, a kb. 1 kg-ot adták alig több, mint 1000-ér. Maradt Márton-napról egy doboz kacsanyak-pörkölt, majd abból lesz húsos káposzta, és pár hete vettem ki néhány cs.combot a fagyóból azért, hogy az akciós karfiol beférjen. Megsütöttem, olvadt zsírral felöntöttem, normál hűtőben várja a karácsonyt.

Szilveszterre akciós (fekete péntek) bőrös malac és nyáron vett akciós köröm lesz pörköltnek... ennyi! Karácsonyra húsos csontból (ami kijött a bőrös malacból) lesz palócleves, szilveszterre sárgaborsó leves (lencsét nem szeretem) a maradék másnapra besűrűsödik, jó lesz a sült mellé főzeléknek. :))

79. tumbo2 (válaszként erre: 78. - Fórumnyitó (anonim))
2022. nov. 29. 10:23
hogyne érteném meg,ha a lányomék jönnek én sem tejfölös tésztát főzök.de nem vagyok leveses sem,így ritkán csinálok.mi sem dúskáltunk gyerekként a húsban,de van amikor rá sem tudok nézni.pedig világéletemben húsos voltam,az édességet már gyerekkoromban utáltam.sok gyerek ette a cukros kenyeret,én inkább zsírral,vagy üresen.
2022. nov. 29. 09:54
Kaján sosem spórolunk. Akkor inkább máson fogjuk meg a pénzt, de nem eszünk zacskós levest meg tejfölös tésztát. Eleget nélkülöztünk kaja terén is gyerekként, most ha tehetem, hetente 4-5 alkalommal húsos étel kerül az asztalra. A férjem fizikai munkát végez, kell az energia neki és egy tejfölös tésztával ideig óráig bírná csak. És nem nagy darab ember, csak látástól vakulàsig dolgozik, így azt gondolom, megérdemli, hogy normális kaja legyen minden nap az asztalon.
77. tumbo2
2022. nov. 29. 09:50
tudod,ez a legborzasztóbb.az átlagember világéletében spórolt,új konyhaszekrényre,heverőre,netán egy nyaralásra.az öregek most spórolnak a temetésükre,bár sokan mindig azt tették.nagyon régen,még mi is beültünk kávézni,ettünk egy húsos salátát,a lányomnak gyönyörű nyári ruhát vettem.azt nem mondom,hogy éhezem,de ez az élet,hogy az ember mindig gyűjt valamire.nea adj isten,most elromlana a tévém,a konvektorom.és én még nem is panaszkodhatom.van tévém,nézhetem a gyönyörű tájakat.igazából nem is tudom mire vágynék.
76. tumbo2 (válaszként erre: 75. - Napsugár8)
2022. nov. 29. 09:34
a rezsi az első.most kissé túl fogom költekezni magam.gondoltam nem lesz halászlé,helyette húsleves,mert a vejem nem szereti,de a lányom,milyen karácsony,ahol nincs halászlé.így mindkettő lesz,a halászlé ugyan rendelt.a bejglit,süteményt is úgy rendelem egy most nyíló kis házi sütödéből.marad a mézes,meg a sajtos.legnagyobb baj,hogy menni is alig tudok,annyira fáj a derekam.majd januárban spórolunk.még jó,hogy nem vagyok válogatós,igaz meg sem tehetném,a zacskós leves ugyanúgy jó,mint a tjfölös tészta.
75. Napsugár8 (válaszként erre: 68. - BeYOUtiful)
2022. nov. 29. 07:16
Köszi! Valóban oda kell figyelni ahhoz, hogy azt a kis "nyögdíjat" be tudjuk osztani.
74. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 73. - BeYOUtiful)
2022. nov. 29. 03:25
Jaj honnan tudod mire gondolt Syria? Tudjuk, te szent vagy, tökéletesen beosztod a pénzt, de ezzel nem kell kérkedni, mert sajna sokunknak nem megy. Hogy miért nem? Szerintem ez lenne az első lecke amit az iskolában meg kéne tanítani!
73. beYOUtiful (válaszként erre: 72. - Syria)
2022. nov. 28. 21:10
Èn azt az árat nem voltam hajlandó megfizetni.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook