Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mindent összerág, kikapar a kutyám az udvaron.fél éves boxer van valami ötletetek hogy leszokjon róla? fórum

Mindent összerág, kikapar a kutyám az udvaron.fél éves boxer van valami ötletetek hogy leszokjon róla? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. febr. 24. 12:56
Valami kincseket nem ástak elő? :-)
34. Pné Veronika (válaszként erre: 33. - Ibolya1971.01)
2010. febr. 24. 12:18

Jéééé, a miénkről is ezt mondták...

Annyi volt a kutyában a negatívum, (az akkori gazdi szerint), hogy mivel husky keverék, nagy a mozgásigénye. Na, gondoltam magamban, az nem baj, 2 folyton futkosó gyerek és egy nagy kert bőven elbírja... :-)) Abba nem gondoltam bele, hogy a fajtája "kiüt rajta" és ásni fog. Kár, hogy nem ott ás, ahol kellene... :-))

33. ibolya1971.01 (válaszként erre: 32. - Pné Veronika)
2010. febr. 24. 11:13

Na ez az !:))))

Szoktam nézni a tv-ben azt az Angol csajt aki házhoz megy,gondoltam mutat egy-két okos dolgot. Hát a jutalom falattal én nem nagyon megyek semmire :)) eddig csak jóllakattam öket ,más semmi :))

Jobban kell vigyáznunk mit hagyunk elöl ,mindha kis gyerek lenne a háznál !:))

Akitöl kaptam ,azt mondta nem ugatos ,nem rágos ,nem ásós fajta! Eddig csak az ellenkezö derült ki ! Egy negy elönye van ,azota nem jön be senki csak ugy !Már most akkora ,hogy nem látszik rajt még kölyök :)

32. Pné Veronika (válaszként erre: 29. - Ibolya1971.01)
2010. febr. 24. 11:03

Ez olyan, mintha az én kutyám lenne... :-O


A tuják köré már csibedrótot tekertünk, a kutyaház tetejét megette, pedig van bőven rágnivaló neki is. A "vizestálat" nem ismeri, fém vödröt láncoztam oda a kutyaólhoz, így a víz legalább megmarad benne. Érdekes formája van már, szétrágta a peremét...

Csonterősítőtől jutalomfalatig mindene megvan, mégis az kell rágcsálni ami nekünk érték. Amikor a párom motorjának a fékcsövét szétrágta, azt hittem agybajt kap a drágám. Volt és van is másik kutyánk, de egyik sem volt ilyen... :-(

31. Pné Veronika (válaszként erre: 27. - Agis)
2010. febr. 24. 10:59

És mégis elárulnád nekem, hogyan "magyaráztad el neki"??? :-))


Asszem az én Husky keverékemet kölcsönadnám neked egy elbeszélgetésre, kíváncsi vagyok, hogy mennyit és hogyan magyaráznál neki... :-))

2010. febr. 24. 10:57

Majd abbahagyja. De addig is betonozd le az udvart.

:))))))))))))))))))))))))))))

2010. febr. 24. 10:50

Nekem is van egy 7hos Tosa-dog keverékem . Van mellete két másik kutyám is,ök is voltak kölykök ,de a nyomába sem érnek a mostaninak ! Minden szét szed ,mindegy mi az, rózsabokorjába szur nem számít :) 10m-es tujáknak lehántotta kérgét,pedig van rágoka ,söt tele van az udvar fadarabbal mivel fával fütünk. Kutyaházat ,kerítést,még az utánfutónak ia nekiált! A kukát nem elég hogy ,kikötöztük ,a tetelyét is le kellet gumipókozni, Fém tálaik szerte az udvaron ,vizes edényben nem maradhat viz. Nekiált a háznak is ,feléri a tölgyfa ablak keretet :( Tereszomon a butorokra már sirva nézek :( simán átugria a kerítésen ,ugy hogy nem tudom kizárni ! Pontosan tudja ,hogy nem szabad ! Drotkerítést szétszedi ,hiába tettünk szöges drotot ,vagy ott ,vagy arréb megbontja . Külömben szigoruak és,következetesek vagyunk ,sok mindent megtanult már ,de nem birunk vele mégse ! Ha tudja hogy ,nem látja senki ,röktön rosszalkodik .Mozgás hiánya nem lehet ,óriási az udvar ,és nem egyedül van tud játszani . Verni nem akarjuk ,bár újság papírral szoktam ,csak nem érem utol :)

Nekem a kutya dokim azt mondja 8-ho elött nem is lehet iskolába vinni, majd utánna járok.

28. vinszisz (válaszként erre: 27. - Agis)
2010. febr. 24. 10:27

Gondolod,hogy megdicsértem érte?:)

Valóban azt csinálok,amit akarok:)

A lényeg,hogy már nem teszi!

Szép napot!:)

27. agis
2010. febr. 24. 10:22

Jó, azt csinálsz amit akarsz.


Szerintem a kutyát következetesen kell nevelni, ha egyszer nem kapott fegyelmezést a tapétabontásért, utána vajon miért állt volna ellen neki?


Az én kutyám egyszer kezdte ki az asztal lábát...majd "elmagyaráztam neki" hoyg ezt nem lehet...és azóta sem nyúlt hozzá.


Következetesség, fegyelem, szeretet. Ez kell egy jólnevelt kutyához:)

26. vinszisz (válaszként erre: 24. - Agis)
2010. febr. 24. 10:14

Szerintem az nem a kezdet,amikor egy lakás előszobájából kompletten le van "hámozva" a tapéta.

Mióta az eszemet tudom,volt kutyám.Sokat tapasztaltam.Napi három alkalommal volt sétáltatva,minden estben 1 órát.Mivel a 10 éves gyerekkel hancúrozott egész nap,én úgy gondolom a mozgásigénye is ki lett elégítve,amit igazol,hogy a spray használata után,nem bántotta tovább a falat,pedig nem lett azóta sem többet sétáltatva.

Egyszer kipróbálta,hogy letépi a tapétát,és mivel jó mókának bizonyult,ha egyedül volt,folytatta,amíg volt a falon.

Senkit nem akarok rábeszélni a spray-re,sem lebeszélni róla,elmondtam a tapasztalatomat,nekünk bevált.

25. pemete (válaszként erre: 5. - 77timi)
2010. febr. 24. 10:12
Mi már 4 hónapos korában vittük a miénket kutyasuliba, volt kezdő csoport, oda simán beillettünk. 1 éves korában már szerintem kicsit el lennétek késve...
24. agis (válaszként erre: 14. - Vinszisz)
2010. febr. 24. 09:43
Nem kellene rögtön spray-kkel kezdeni. Szimplán lehet, hogy a kutyának több mozgásigénye van, mint amit egy kert nyújthat. Minden kuytának kell a mozgás, a séta, az új dolgok megismerése. Mindegy hogy egy állat lakásban vagy kertben él, sétáltatni kell! A felesleges energiát vezetik le a hülyeséggel. Olyanok, mint a gyerekek. Ha nincsennek értelmes dologgal lekötve, csak a butaságon jár az eszük:)
2010. febr. 24. 09:13

Hú, boxer?!?!

Sok-sok-sok türelem és türelem és még több türelem. Kb 2 éves korukban kezdenek el felnöni, de igazán komoly felnött kutya soha nem lesz belölük!:-)

22. vinszisz (válaszként erre: 21. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 24. 08:57

Igazán nincs mit:)

Remélem nálatok is beválik!

21. badonyimariaeva (válaszként erre: 20. - Vinszisz)
2010. febr. 23. 23:50

Aranyos vagy, köszönöm szépen!

Ki fogom próbálni, mert ez már sokszor katasztrófa amit művelnek.

De nem tudom őket nem szeretni, olyan édesek!

20. vinszisz (válaszként erre: 15. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 23. 21:07
Nem emlékszem a nevére,de több fajta is létezik,több gyártótól.Az ára kb.700 ft volt.
19. valcsi (válaszként erre: 15. - Badonyimariaeva)
2010. febr. 23. 20:52
kb 2200 ft 0,7l.
2010. febr. 23. 20:50
A mi boxerünk sose ragott meg semmit nem is kapar.. Csak neha az alterhesseg jön ra.. akkor kicsit bugyuta tud lenni.. De egy tünderi kutya.. imadom.. :) Mar ket eves.
17. Pné Veronika (válaszként erre: 14. - Vinszisz)
2010. febr. 23. 20:47
Drága tesókám, ez nálunk biztos nem jönne be, hacsak nem lehetne "családi" kiszerelésben is megvenni. :-))Mire végigfújnám a kertet, kinőne a szarvam... :-O
16. valcsi
2010. febr. 23. 20:44
A mi labink kapott rágófát(jó kis rücsköset)és azóta nemrágcsál össze mindent,előtte még az ólját is szétrágta.
15. badonyimariaeva (válaszként erre: 14. - Vinszisz)
2010. febr. 23. 20:07

Sokba kerül?

Nekem az egész házat körbe kéne fújni, mert hol itt, hol ott kaparnak.

Mi a neve ennek a szernek, nem tudod?

2010. febr. 23. 19:50

Sziasztok!

Mi igaz panelban lakunk,de nekünk is volt hasonló problémánk.A mi kutyánk kicsomagolta az előszobát,ami azt jelenti,hogy letépte a tapétát,cafatokban,az utolsó ficni darabig.

Mi is kerestük rá a megoldást,mert amikor megcsináltuk az előszobát,nem szerettük volna az egészet még egyszer végig kínlódni.Nagyon kedves állatorvos ismerősünk ajánlotta a megoldást.Van egy spray,gyógynövényekből készült,számunkra kellemes az illata,viszont a kutya ki nem állhatja.Kisállatboltban,állatpatikában kapható,kutya és cica részére külön,és van belőle kültéri is.Mi befújtuk vele az előszoba falat a kutya magasságáig,többet nem nyúlt hozzá.

A kültérinél a növényeket kell vele körbe fújni,úgy emlékszem.Remélem hasznos voltam:)

13. badonyimariaeva (válaszként erre: 12. - Bnedora)
2010. febr. 23. 19:44
Ilyenkor télen nincs meleg és mégis ásnak.
2010. febr. 23. 19:30
Egy kutyus, amig kölyök (1-másfél éves koráig) mindent megrág. Kaparni a későbbiekben is fog, mindegy, hogy milyen fajta. Általában melege van, és azért ás, hogy hűvösebb helyet találjon magának. Ez náluk természetes dolog.
11. badonyimariaeva (válaszként erre: 9. - Gera Ibolya)
2010. febr. 23. 19:16

Rendszeresen foglalkoztam és foglalkozok velük, nagyon ügyesek és okosak, de erről a rossz szokásukról nem tudtam leszoktatni.

Talán egy kicsit bosszúállók, ha nem vagyok itthon.

Kutyaképzés itt a környéken nincs, pedig szívesen elvinném őket, biztos nagyon élveznék, velem együtt!

10. Pné Veronika (válaszként erre: 2. - A7f41877f6)
2010. febr. 23. 19:15

Sajna az én blökim is ezt csinálja, bár ő már tavasszal 2 éves lesz, de husky keverék. Mindent megrág, még a fém vödröt is megcsorbította... :-(

A vérében van a "vackolás" is, nem tudok vele mit csinálni... Ja és kifáraszthatatlan, annyiszor hozza vissza az eldobott dolgokat, ahányszor eldobom neki... Én hamarabb kifáradok. :-O

2010. febr. 23. 19:10
tarsd kenelben és rendszeresen foglakoz vele,sétélás, kiképzésre járás,s környezetben keres egy kutyakiképző iskolát.Neked és a kutyusodnak is jót tesz, sok öröm van egy kiképzett kutyában, nem versenyre gondolok, csak a saját és a kutyád szorakozására. Sok sikert hozzá.
2010. febr. 23. 19:04

Az enyémek még mindig kaparnak, rágnak,nem fiatal kutyusok és nem tudok semmit sem csinálni.

Kérdeztem az állatorvost és azt mondta, hogy a vérükben van.

7. 77timi (válaszként erre: 6. - A7f41877f6)
2010. febr. 23. 19:02
azt olvastam akkor rágcsál ha nincs otthon a gazdi és unatkozik fárasszuk le amennyire csak tudjuk. (Csak legyen rá időnk)
2010. febr. 23. 18:54

ezeket leszámítva elég jól nevelt


-nem jön be a házba hiába nyitva van az ajtó

-nem teszi ki a lábát az udvarról, még ha a kapu tárva-nyitva van, akkor sem

-helyére megy

- leül

-helyén marad, ha azt kérem tőle

-nem nyúl a kajához, csak ha mondjuk neki, hogy egyen

stb


de erről a rágásról nem tudjuk leszoktatni, ja és az ide tévedő macskák gerincének elroppantásáról :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook