Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tudna valaki segíteni abban, hogy a Valeriana nevű (drazsé) készítményt összerágni, lenyelni egyben vagy szopogatni kell-e? fórum

Tudna valaki segíteni abban, hogy a Valeriana nevű (drazsé) készítményt összerágni, lenyelni egyben vagy szopogatni kell-e? (tudásbázis kérdés)


16. **Rita** (válaszként erre: 14. - **Rita**)
2009. jún. 4. 13:50

Orvosi macskagyökér [szerkesztés]

Az orvosi macskagyökér (Valeriana officinalis L.) nyirkos talajt kedvelő, akár 1,5 m magasra is növő, évelő, lágyszárú növény. Élőhelye Európa és Nyugat-Ázsia, 2000 m tengerszint feletti magasságig. Május-júliusban virágzik, hímnős, rózsaszínű vagy fehér virágokat bont bogas virágzatban. A virág szimmetriája lehet sugaras, vagy enyhén kétoldali részarányos, akár egyazon virágzaton belül is. A három porzó hozzánőtt az öt cimpájú forrt párta csövéhez. Levelei páratlanul szárnyasan összetettek, a levélkék száma 6-15, a csúcsi levélke mérete a többiével azonos.


Magyar nevét onnan kapta, hogy barna gyöktörzsének átható illata erős, izgató hatással van a macskákra, melyek a növényhez dörgölőzve "kábulatba" esnek, illetve szívesen elfogyasztják a gyökerét. Egyes macskák kifejezetten "függővé" válnak.



Gyógyászati felhasználása [szerkesztés]

A természetgyógyászatban elsősorban az illóolajokat és valerénsavat tartalmazó gyökerét használják.


Belsőleg fejfájás, szívidegesség, álmatlanság, izomgörcs, bélirritáció kezelésére használják.

Külsőleg ekcéma, sebek, fekélyek gyógyszere.

A májbetegeknek nem ajánlják az alkalmazását. Valeriana Wallichii nevű változata a Himalájában terem, a helyiek maláriás láz kezelésére használják. A VIII. Magyar Gyógyszerkönyvben Valerianae radix néven hivatalos drog.

15. 7934d1ac97 (válaszként erre: 9. - Lencsi.)
2009. jún. 4. 13:48
na hát ezen jót kacagtam :D :D depressziót okoz!! :D :D :D
14. **Rita** (válaszként erre: 11. - Lencsi.)
2009. jún. 4. 13:45

dehiszen a Valeriana macskagyökér kivonat vagyis gyógynövény


Valeriana drazsé



Hatóanyag: 100 mg szárított macskagyökér kivonat drazsénként.

13. goaway (válaszként erre: 8. - B9fb9d38f8)
2009. jún. 4. 13:43
Feszültség oldására. Holnap lesz egy szóbeli vizsgám, és már most úgy félek, hogy szabályszerűen remeg mindenem, mint a kocsonya.. Nagyon izgulós vagyok sajnos. A házidokim tanácsolta ezt a szert.
2009. jún. 4. 13:42
egyben kell!de semmit nem ér!:-(nekem legalábbis!:-)
2009. jún. 4. 13:41
Én is szedtem magamtól, és az orvos teljesen ki volt akadva, h még nem tiltották be. Homeopátiás készítmények is jók szoktak lenni. Citromfű tea.
2009. jún. 4. 13:41
Nyeld le :)
2009. jún. 4. 13:40

Szia!

Lenyelni folyadékkal, de ha nem muszáj ne szokj rá, mert depressziót okoz.

2009. jún. 4. 13:39

Tabletta, drazsé egyben vízzel. Ehhez nem kell betegtájékoztató!

Mire szeded? Biztos, hogy kell?

2009. jún. 4. 13:38
köszi szépen!
6. 7934d1ac97 (válaszként erre: 4. - Veroosh81)
2009. jún. 4. 13:38
szia ! :D egyszerre írtunk :)
2009. jún. 4. 13:38
A drazsékat lenyelni szokták.
2009. jún. 4. 13:38
egyben vízzel
3. dee
2009. jún. 4. 13:37
Egyben lenyelni!
2009. jún. 4. 13:37
A betegtájékoztatón nem szerepel, interneten sem írnak róla semmit.
2009. jún. 4. 13:36
Tudna valaki segíteni abban, hogy a Valeriana nevű (drazsé) készítményt összerágni, lenyelni egyben vagy szopogatni kell e?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook