Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkinek ilyen nehéz az eleje vagy én csinálok rosszul valamit? fórum

Mindenkinek ilyen nehéz az eleje vagy én csinálok rosszul valamit? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2013. nov. 30. 17:10

3 hetes a kisfiam. Minden nap egy káosz. A legnagyobb probléma az elalvással van. 3-4 óránként eszik, nem ébresztem, amikor jelez, hogy enne, akkor etetem. Amikor befejezi az evést abban a pillanatban elkezd sírni. Megnyugtatom, de nyűglődik tovább.(Tényleg nyűglődés,hasfájás volt az elején, tápszert váltottunk, azóta jobb) A kiságyban nem marad meg, csak ha már nagyon mély alvás közben rakom be. Ha csak éppen elaludt és úgy teszem ágyba akkor kipattan a szeme és jön a nyűglődés. Ha fölveszem akkor is sír egy ideig, aztán megnyugszik, már majdnem alszik amikor megint fölébred és kezdődik minden elölről. Ez így megy kb 2-2,5 órán keresztül. Jó esetben marad 1 óra következő evésig, ez idő alatt kellene aludnom, meg napközben tenni a dolgom. A baj az, hogy ezt hajnalban és reggel csinálja leginkább. Hajnali 2-3-tól reggel kb 9-ig szinte folyamatosan ébren van és nyűglődik, délelőtt és főleg délután (most is) alszik mint a bunda. Napközben a nappaliban van velem, a szopi párnán fekszik, ott néha el is alszik. Néha megpróbálom betenni ilyenkor a kiságyba, van hogy sikerrel járok, de legtöbbször felébred, és kezdhetem a nyugtatást elölről. Tudom, hogy van ébrenléti szakasz is, úgy tűnik nálunk hajnalban, de ilyenkor még nem tudom lefoglalni semmivel ezért megy szerintem a nyűglődés. A baj az, hogy reggelre átlendülök a holtponton, fáradt vagyok, de nem tudok elaludni, mikor ő is végre elaludt egy kicsit. Többen mondják, hogy hagyjam sírni, de egyszerűen nem megy. Megszakad a szívem és azon jár az agyam, hogy mi van, ha mégis fáj valamije én meg magára hagyom. Úgy érzem, hogy a napjaim etetésből és nyűglődésből állnak egy kicsike kis alvással. Rengeteg kétség van bennem, hogy be tudom-e majd szoktatni az ágyába, hogy el tud-e majd aludni valamikor egyedül az ágyában, vagy mindig ringatnom kell, lesz-e egyszer egy napirend, éjszaka alvással nappal ébrenléttel ...

Tudom, hogy még picike, és hogy minden baba más, de aki volt hasonló helyzetben mit csinált ilyenkor, és mikor kezdett javulni a helyzet?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook