Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mindenkinek ilyen nehéz az eleje vagy én csinálok rosszul valamit? fórum

Mindenkinek ilyen nehéz az eleje vagy én csinálok rosszul valamit? (beszélgetős fórum)


1 2 3
31. anitav (válaszként erre: 29. - Timmy21)
2013. nov. 30. 20:16
Sokkaktól hallottam ezt, de sajnos az én babám nem szeret hason lenni, pár percig bírja aztán sír.
30. Timmy21 (válaszként erre: 29. - Timmy21)
2013. nov. 30. 19:58

Ha megvolt a babusgatäs, kis 'játék' beraktam a helyére, s perceken belül aludtak!

Kitartás!

2013. nov. 30. 19:55

Probáld hason altatni! Ha szeret ugy akkor, sokkal nyugodtabban tud ugy aludni!

Nekem mindkét fiam csakis ugy aludt el, s magától! Nem kellett altatni!

2013. nov. 30. 19:43
Kitartás, ez egy nehéz időszak. Bújjatok össze jó sokat. Szüksége van a közelségedre.
2013. nov. 30. 19:15

Vééégre egy helyen többen is írják hogy együtt aludtak a babával. Hogy én ezért mennyit kaptam!:))

Mindkét gyerek köztünk aludt fél éves koráig. Tovább csak azért nem mert elkezdtek forgolódni, és már nem tartottam biztonságosnak. Szerintem ennél jobban semmi nem nyugtat meg egy újszülöttet. És Te is tudsz pihenni. A rémhírekkel ellentétben egyiknek sem okozott lelki törést mikor átraktam őket a kiságyba. Azóta is altatás nélkül, maguktól alszanak el.

Nappal pedig dajkáld, öleld amennyit csak tudod!! Háztartást életed végéig vezethetsz, de a babád csak most pici. Hidd el, pár hónap, elkezd kúszni-mászni, és minden érdekesebb lesz neki, mint a karodban feküdni.:)

2013. nov. 30. 19:03
A solampa is jo megoldas; nyugtat, tisztitja a levegot, nincs koromsotet; ettol meg felnottkent is irtozom;
25. sookye
2013. nov. 30. 18:38

Nyugi, csak az eleje nehéz! Amikor már nagyobb, elfelejted, mennyi gond volt az elején, és elkezd hiányozni, hogy magadhoz ölelj egy icipici babucit... na akkor kezded el apucit izélgetni, hogy kéne egy kistesó, és mire észbe kapsz, már megint az újszülött sapikat nézegeted a boltban, egy pocaklakóval :')

A gyakorlatias megoldásokat is sorolnám: rugalmas/karikás kendőben hordozás, babamasszázs, különös tekintettel a pocakra, együtt alvás (nálunk ez utóbbi bevált nagyon! miért kellene egy hideg-rideg kiságyban aludnia, távol az anyukájától, akivel 9 hónapot töltött??), és nagyon sok türelem!!!

A hordozásról sok fórumon olvashatsz, javaslom ezt:

[link]

2013. nov. 30. 18:16

amit próbáljatok ki ,(ha még idáig nem)

Éjjel nincs villanykapcsolás,nincs beszéd,csak gyors etetés és lerakás

Lefekvésnél ölelő pozícióba takargassátok be ,így érzi magát biztonságban,

Tápszert érdemes váltogatni ,hátha nem lakik jól vagy fáj a hasa tőle

Napközben,leginkább délután legyetek a levegőn,mindenképpen egy fél órát minimum

Én nem vagyok a katonaszintű rendszeresség híve,de a gyereknek akkor is rendszerre van szüksége,este ugyanabban az időben fürdetni ,ugyanakkor levegőzni.Hozzászokik és akkor követeli amikor annak ideje van.


De ami a legfontosabb ,a gyerek csak akkor nyugszik meg amikor te is. Sokszor tapasztaltam ,elkezd elszaladni a ló az emberrel már sírhatnékod van folyton ,kialakul az ördögi kör,de addig nem nyugszik meg amíg te rendbe nem teszed magadban a dolgokat,ehhez az is elég ha egyedül sétálsz egy nagyot és megnyugszol.

Sok sikert és kitartást,mindenki csak ismerkedik a gyerekkel az első hetekben,időbe telik mire megismeritek egymás igényeit.

23. anitav (válaszként erre: 19. - Klaudia910402)
2013. nov. 30. 18:16
Az én babám este 8-kor született :-)
22. biológus (válaszként erre: 15. - Anitav)
2013. nov. 30. 18:14
Na nekünk is az van, és azt használom még most is.
21. Karyka
2013. nov. 30. 18:12

nyugi sokmindenkinek illyen nehéz az eleje! Az én babám is hasfájós(még most is picit,fél éves) volt éjjel másfél órákat ordított + az éjjel és a nappal felcserélése megvolt. De ez természetes,,nem tudják még mi az. Nálunk segített a napirend amit neked kell beállítani.

Két szopi között ébrentartani,pelenkázni,majd kiságyba tenni ami előtt kialakítani valami szokást amitől kapcsolni tud,hogy alvás jön.

Altatásról úgy szokott le a babám,hogy a kiságyban altattam,nem vettem ki csak símogattam énekeltem neki,ha nagyon sírt kivettem megnyugtattam és vissza. Kemény harc volt de megérte.

Kitartás,mást nem tudsz. Meg fog oldódni kedves,ő is bellerázódik a kinti világba és szépen összeszoktok!

20. benvik
2013. nov. 30. 18:11
Nálunk is ez volt a helyzet az első gyerkőcnél. Aztán elegem lett a sok nagyszülői tanácsból, csúnya nézésekből. Ha úgy volt jó, akkor együtt aludtunk, a takarítás megvárt, és feltalálták a kajarendelést is:-) A lányommal meg szépen összebújva aludtunk. A kiságy olyan 6 hetes korától volt inkább használva:-) A fiamnál már rutinosabb voltam. A nagyikat a jótanácsokkal együtt megkértem, hogy hagyjanak szépen békén, apuka majd segít az első héten, aztán a többit megoldjuk. És láss csodát. mivel az elejétől következetesen tartottam, hogy a baba helye nem a kiságyban, hanem nálam van, egy végtelen nyugodt babát kaptam. És igen, meg lehet szólni, de az elején volt, hogy rendeltem az ennivalót, volt hogy csak kimosva volt a ruha, kivasalva nem, apuci meg hétvégén meg tudta fogni vagy a porszívót, vagy a gyereket. Ja és a nagyik rémképei: a 7 és 4 éves gyerek kizavar este a szobájából, egyedül alszik, csak ha betegek alszom velük. Nincs túlzott kötődés, teljesen normálisak:-) Szóval nyugi, lesz ez jobb is pár hét múlva, addig is feltalálták a hordozókendőt, és nyugodtan alhat éjszakai evés után melletted, nem kell becsempészni a kiságyba. A Te szívdobogásod nyugtatja meg legjobban, akkor tud a legjobban aludni, ha azt hallja.
19. Klaudia910402 (válaszként erre: 10. - Anitav)
2013. nov. 30. 18:07
Nekem is ezt csinálta a lányom és erre azt mondták azért mert nappal született. Hát nem tudom de szenvedtünk egy ideig aztán beállt...Ezzel sok mindent nem tudsz csinálni előbb-utóbb átáll. Viszont én is azt mondom semmiképp se hagyd sírni. Bizonyított hogy ha felveszed tudja hogy érdemes "szólni" és ez kihat a későbbi személyiségére is.
18. anitav (válaszként erre: 14. - 103cacdfd2)
2013. nov. 30. 18:06
Igen ezt gondoltam. Meg ugye még nem tudom lekötni semmivel, majd ha eljön az az idő hogy érdeklődőbb lesz, akkor lesz napközben többet ébren.
17. biológus (válaszként erre: 10. - Anitav)
2013. nov. 30. 18:04
Még nem állt be nála a ritmus, bár valószínű korán kelős lesz jó darabig. Nálunk 3 hónaposan 4-5 óra felé kelt a kislány, 6 hónaposan 5 és hat között, most tíz hónapos és 6-7 között ébred reggel.
16. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 30. 18:04

Sztem hamarosan osszefogtok szokni :) hiqba volt a baba a pocakban, azert mas a kintlet :) nalunk meg mindig egyuttalvas van vagy kint a friss levegon, pedig 1 eves volt nemreg... Hat, ki hgy szoktatja, meg kell talalni azt,ami a babanak es neked is kenyelmes. Amit ajanlanek az Vida Agi kismamablogja, egy csomo hasznos tippet tudsz ott (is) olvasni.

Jo babazast kivanok :)

Annyi biztos, hgy egy kisbabanak meg tok egyforma a nappal es az ejjel, mi tanitjuk meg nekik ,mi a kulonbseg, csak hat ido :)

Sirni hagyni pedig nagyon nem szabad, neki ez az egyetlen kommunikacios formaja jelenleg, szval ha sir, nem azert sir, mert szorakoztatni akarja a szuleit, hanem diszkomfort erzete van vmi miatt. Ranschburg Jeno konyveit is ajanlanam, pl.szulok konyve, nagyon hasznos!

15. anitav (válaszként erre: 11. - Biológus)
2013. nov. 30. 18:03
A cumisüvegünk is hasfájós babáknak való.
14. 103cacdfd2 (válaszként erre: 10. - Anitav)
2013. nov. 30. 18:00
O meg nem tudja, mi a nappal es az ejszaka!! Ez majd csak kesobb fog beallni.
2013. nov. 30. 17:59

Az elsőnél nekem is ezek voltak.

Ne görcsölj ezen, légy vele.

Igényli, hogy veled legyen. Ne várd el, hogy 9 hónap együttlét után csak úgy hipp-hopp elengedjen.

A másodiknál nem görcsöltünk ilyenen, ha sírt, nyüszögött felvettük. Sokkal közvetlenebb velünk, ragaszkodóbb. Jobb a kapcsolatunk és szerintem ezért.

Meg van az oka, hogy nyűgös, próbálj meg ráhangolódni.

Senki más nem tudja mi kell neki, csak te!!!! Hallgass önmagadra!

2013. nov. 30. 17:58
Szegeny picurnak eleg sokk volt a vilagra jonni es letezni a hideg valo vilagban. Nagyon erzi az anyu feszultseget, ami ra is ragad. Probalj minel tobbet mellette lenni, hogy erezze az illatodat, a kozelsegedet. A kimosnivalo megvar, meg a felmosnivalo is. Persze, hogy sir egyedul az agyaban... en is azt tennem!
11. biológus (válaszként erre: 5. - Anitav)
2013. nov. 30. 17:58

Nekünk a sima bio jött be.

Az igazi hangsúly a cumisüvegen volt: szelepesre váltottunk, ki sem tudom fejezni, mennyit segített a hasfájásán!

Én így pihentem: mivel majdnem mindig sírt, lefeküdtem az ágyra és a mellkasomra fektettem. Ott is sírt persze szegény, mert fájt a hasa, de legalább érezte hogy nem hagyom magára. Egy nap 4-5 ször aludt nap közben, így minden második összebújásunknál én is szundítottam, a többinél pedig 30 perc után letettem a kiságyba. Így volt egy pici időm a napi feladataimra.

Éjjel mellettem aludt. Az hozzátartozik, hogy én hajnalban csak szoptattam, mert addigra összejött egy evésnyi tejci, így nem kellett felkelnem tápszert kutyulni. Ő is nyugodtabban aludt így.

Sima cumisüveget használsz vagy szelepes aljút?

10. anitav
2013. nov. 30. 17:55
Közönöm a válaszokat! A legnagyobb gond tulajdonképpen,hogy felcserélődött a nappal és az éjszaka. Hajnalban és délelőtt van ébren 30 perces alvásokkal és délutántól meg alszik mint a bunda akár 3 órákat is egyhuzamban.
2013. nov. 30. 17:52
Még annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy bababoltokban kapható egy olyan készülék, ami különböző nyugtató hangokat ad ki. A mai napig ennek a tengerzúgás hangjára alszanak el a kicsik, nagyon nyugtató, altató. Visszahozta rég az árát.
2013. nov. 30. 17:50

Nagyon átérzem, hogy milyen most neked. 5 gyerekem van és az ikrek most 4 évesek. Az első 6 hónapban mindketten hasfájósak voltak. Zsanika egyenesen 14 hónapos koráig hasfájós volt. Nem aludtak éjjel sem, 3 óránként szopiztak és kész.

A férjem az első 3 hónapban spontán fogyott 10 kg-ot. Én csak azért nem, mert rengeteg szénhidrátot ettem. Aztán egyszer csak elértük, hogy 6 órát tudtunk egyhuzamban aludni, de nem ment, mert felriadtunk. Majd szépen 3 éves korukra nagyjából átaludták az éjszakát. Most már csak mosolygunk a történteken. Anyukám-apukám sokat segített, meg van egy Otthon segítünk alapítvány is, akikre lehet támaszkodni, bár én végül nem fordultam hozzájuk.

7. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 30. 17:48
Én is hasonlóképp voltam, mint Te! Úgy éreztem, szinte soha nem alszik a gyermek, ill. akkor, amikor lent sétáltunk, stb. Hónapokig ez ment, akkor már a végkimerülés határán voltam. Szerintem a hasfájós babáknál van ez így. Semmit nem csinálsz rosszul, ezt az időszakot át kell valahogy vészelni!
2013. nov. 30. 17:44

Szia, a gyerekek nem egyszerűek :) Az én lányom néhány hetes koráig csak rajtunk tudott nyugodtan aludni. Szerencsére a férjem hatalmasakat tudott aludni gyerekkel a hasán :) és azalatt a pár óra alatt én is pihentem. Ez szerintem gyerekfüggő. (A fiam közel sem volt ennyire nehéz eset alvásilag.) Napközben magamra tettem hordozókendőbe, akkor nyugodt volt. Aztán később szép lassan átszokott a saját ágyába.

Én sem tartom jó ötletnek sírni hagyni a babát.

5. anitav (válaszként erre: 3. - Biológus)
2013. nov. 30. 17:42
Hasfájós babáknak való tápszert kap, a védőnő ajánlotta.
2013. nov. 30. 17:36

3 gyerkőcöm van,talán mondhatok véleményt:

az első 20 percenként volt fenn másfél éves koráig,kiságyba be-kiságyból ki,ülve aludtam,terror

nehogy magad mellé szoktasd!-volt a parancs,én meg betartottam

második már kevesebbet ébredt,de hagyni kell sírni elv alapján megtanult aludni


na ezeket a marhaságokat felejtsd el gyorsan!


10 évvel később szültem egy harmadikat és azt mondtam most nem hallgatok senkire,csak magamért és érte teszek mindent

volt hogy hetekig velünk aludt,volt hogy elmaradt az ágyában,

de a lényeg:öleltem minden rezzenésére,akkor vettem fel,amikor akartam és mégsem lett kezelhetetlen,elkényeztetett csemete

onnanstól,hogy el tudod engedni az elvárásokat és hagyod menni a dolgokat a maguk útján,nem lesz gond

kit érdekel ha rumlis a lakás?és ha nincs főtt kaja?és ha reggel fürdik ,mert nektek úgy jó?

pár hónap és nevetsz ezeken,mert szépen beáll majd a rend

a te kialvatlan ,feszült állapotodat érzi

aludj vele és kész(sok 100 évig az volt a divat!):félálomban szopi,te is vissza tudsz szunnyadni,őt meg megnyugtatja mára közelséged is

3. biológus (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 30. 17:19

Szia!

Fel a fejjel!

Az én kislányom is nagyon sírós volt 4 hónapos koráig, de az első hat hetet mondanám nehéznek. Onnantól már csak egyszer kelt éjszaka és picit többet pihentünk mindketten. Akkorra alakult ki a nappal és az éjszaka ritmusa nála.

Nálunk is hasfájás volt és egy idő után arra is rájöttem, hogy azért sír evés után mert még éhes, mindig nagyobb adagokat evett az átlagosnál, pedig akkora volt mint egy kismacska :). Ha nem azért sírt akkor büfi probléma volt, cumisüveget cseréltem az nagyon sokat segített!

Megkérdezhete milyen tápszert eszik a kicsid, simát-e vagy hipoallergént? Mert nekünk az sem volt mindegy...

2. szomorkodó (válaszként erre: 1. - Anitav)
2013. nov. 30. 17:16
nálunk is ez volt. majdnem belepusztultam. aztán olyan hamar elment 1,2,3----év. később szívesen öleltem volna magamhoz, és ringattam volna, már nem kellett, mert nagy lett. Én is élek, és ő is felnőtt. akkor nagyon rossz volt, visszagondolva semmi, a későbbi gondokhoz képest.:) Örülj, hogy egészséges.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook